V e-shopu Alue.cz jsou nové Brazilské křišťály. - Aktuální výběr ZDE
Sledujte Zápisníček, kde vycházejí aktuální zprávičky. Nejnovější příspěvek: 17.11.

Proč oduševnělý člověk nemůže najít protějšek

3. listopadu 2017 v 0:54 | Alue K. Loskotová |  Ženy, Muži, Vztahy
Čím je člověk oduševnělejší, tím je pro něj těžší najít někoho, kdo s ním chce být ve vztahu. Může absolvovat spoustu schůzek, ale v určitém bodě pro něj nebude možné vztah posunout dále, hlavně kvůli hloubce smýšlení protějšku. Ne každý je dost silný na to, aby zvládl žít s oduševnělým partnerem. Zde jsou důvody.

Pokládá hluboké otázky
Bude zkoumat život partnera/partnerky do hloubky a ptát se na otázky, na něž možná nebude připraven odpovídat. Možná už na prvním rande půjde hlouběji a položí osobní a filozofické otázky - mělká konverzace takového člověka nebaví.Je upřímný
Někdy až příliš upřímný - často zcela přímočarý. Oduševnělý člověk bere svou integritu vážně a jedna z věcí, ve kterou věří, je upřímnost. Pokud se jej na cokoliv zeptáte, řekne vám pravdu a totéž očekává od vás.

Ví, co chce
Nebo koho chce. Okamžitě ví, jestli se mu/jí líbíte a nepotřebuje se dále scházet nebo zkoušet další možnosti, aby se ujistil(a) o svých pocitech. Jejich srdce bije pouze pro malou hrstku lidí a ty pozná okamžitě.

Chce hluboký vztah
Chce dlouhé konverzace o životě, chce poslouchat příběhy z minulosti partnera/partnerky, chce porozumět vaší bolesti a chce váš život obohatit. Chce skutečný vztah, který není jen o zábavě a výše zmíněné plytké konverzaci.

Nebojí se intimity
Nebojí se riskovat, že bude v průběhu sbližování raněn(a). Ví, že nepřijde o svou svobodu a nestane se tím zranitelnější. Oduševnělost a intimita kráčejí ruku v ruce a bude si vždy vážit krásy intimity ve vztahu, že některé věci zůstanou jen čistě mezi vámi a nebudete to sdílet se svými kamarády či kamarádkami.

Vidí skrze a do vás
Vidí, kým skutečně jste, co je ve vás uvnitř a co vás činí zranitelným. Pokud z vás něco pozná nebo vyčte, řekne vám to. I kdyby vám to mělo být nepříjemné, chce, abyste věděl(a), že vám rozumí, a že si před ní(m) nemusíte na nic hrát.

Je intenzivní
Může vás trochu zastrašovat, protože vše prožívá velmi intenzívně. Emoce těchto lidí jsou intenzívní a stejně tak i jejich myšlenky. Nikdy nebudou lhostejní k věcem, na kterých jim záleží. Ne každý je dost silný na to, aby tuto intenzivnost a hluboké smýšlení zvládl.

Oduševnělá žena umí milovat jen hluboce
Pokud muž nebude takovou ženu milovat hluboce, prostě jednoduše odejde. Neví, jak pouze neformálně chodit nebo být kamarádka s někým, koho skutečně miluje. Oduševnělá žena velmi rychle pozná, když jí někdo nemůže vyjít vstříc a pomalu se odpojí od kohokoli, kdo jí není schopný dát tak hlubokou lásku, jakou hledá

Oduševnělý muž na vás nepočká kvůli vašemu váhání
Nebude čekat, až si to jeho partnerka vyjasní, a sledovat její váhání, když neví, pro jakého muže se rozhodnout. Je silný a vášnivý. Nebude tak plýtvat emocemi kvůli někomu, kdo nedocení jejich hloubku. Jelikož hledá zvláštní druh lásky, plnou oddanosti a věrnosti, což se mu nemusí podařit, proto se hlubokomyslný muž nebojí zůstat sám.

Všichni jsme si rovni, ale všichni nejsme na stejné úrovni.


 


Komentáře

1 Ježovka Ježovka | 3. listopadu 2017 v 2:45 | Reagovat

Článku dobře rozumím. Jen k předposlednímu bodu... Opravdu hlubokou lásku jsem poznala až před dvěma lety. Bylo to jako výbušné probuzení úplně všeho ve mně, probuzení ze tmy do dne, které se přelilo do něčeho nádherného, věčného, hlubokého... Nevím, neumím to popsat. Bylo to jako nádherné a povedené partnerství po dvaceti letech, kde se bytosti znají a mají k sobě velkou úctu, až na to, že my se znali krátkou dobu. Ale zůstane to ve mně uchované navždy. Zároveň to ale byla pro mě jedna z nejbolestivějších zkušeností. Prostě silná láska a možná i něco hlubšího než to, takové skoro sourozenecké, známé pouto, ale myslím, že toho člověka znala má duše z minulých životů, jelikož začala doslova zpívat a křičet o slovo, když ho poznala. Tato duše je jedna z věcí na které se těším v posmrtném životě, protože pokud ke mně patří, setkáme se. Jelikož v realitě už ho asi nikdy nepotkám(konec konců stačí zavřít oči a hledět srdcem, no ne? Ten člověk mě toho naučil hodně za krátkou dobu. Cítím dušičku dokonce i teď, když o něm jen píšu)... Každopádně - do té doby jsem milovala vždy víceméně jen tak jako "povrchně", nikdy to nebylo i zcela duchovní. Mám totiž zdravý(snad)sexuální apetit(pardon že to takhle řeknu, ale nevím jak jinak)a prostě se mi muži líbí(ne všichni, to zas bacha, s k*rvou prosím neplést :-) ). A když pak vidím pěkného chlapa a jsme oba svobodní(v lepším případě že, co si budeme povídat, to je to fyzické zalíbení...), ráda si s ním začnu, aniž bych cítila přímo hlubokou lásku. Poté si ve vztahu na bázi té fyzické přitažlivosti vybuduju úctu k druhému, důvěru a tak dále, prostě klasický vztah. :-) Chci tím říct, že pro mě je velký rozdíl mezi fyzickou přitažlivostí a pravou, hlubokou láskou, doslova takřka bezbřehým milováním. Cítit tak hlubokou duševní lásku v každém vztahu, tak mě to za chvíli zničí, tenhle případ byl pro mě jeden a ojedinělý. Já jen, že mi to přijde zvláštní, že někteří lidé nazvou "jen" fyzickou přitažlivost pravou láskou, když jde o pouhou růžovou zamilovanost...  Ale já to chápu, někdo to nerozezná a navíc když pak člověk má k někomu tak blízko, tak vám na něm začne záležet pomalu víc než na sobě. Snad chápete, jak tenhle komentář myslím, nevím, nakolik je to srozumitelné :-?

2 jirik jirik | E-mail | 3. listopadu 2017 v 8:13 | Reagovat

hezké počtení, hodně toho na mě sedí...

hlavně toto -

Jejich srdce bije pouze pro malou hrstku lidí a ty pozná okamžitě.<<

Akorát místo hrstky lidí to je jedna jistá osoba, kvůli které jsem si chtěl nechat rozbít hubu nebo vynadat po více jak 15 letech...no nevyšlo to..přežil jsem ve zdraví....dotyčný taktéž v úplném zdraví....

3 Verča H. Verča H. | 3. listopadu 2017 v 8:31 | Reagovat

Pěkný článek, děkuji Aluško :) ...nedá mi to, ale chci napsat, že i oduševnělý člověk může najít partnera a může mu s ním být dobře. Jestli můžu popsat vlastní zkušenost: moje mamka v mládí prožila klinickou smrt a to ji obrátilo život naruby. Od té doby žila vědomě a zajímala se o věci mezi nebem a zemí. Pracovala na sobě a probouzela se. Všechny tyto své poznatky pak předávala mě a sestrám, hodně jsme si pak o těchto věcech povídaly a díky tomu jsem našla samu sebe a taky se snažím žít vědomě. Sama o sobě vím, že mám určité mezery, třeba vim, že zatím nejsem schopná prožít AC, protože mám z toho strach, necítím se na to. Ale zase naopak, mé Vyšší Vedení ke mě promlouvá prostřednictvím snů. Snažím se na sobě pracovat, a velký kus cesty jsem ušla i díky synovi. Děti jsou opravdu našimi učiteli jak jsem někde četla :) ...ale abych se vrátila k podstatě tohoto příspěvku. Chci napsat, že i se stylem života jaký vedu, mám vedle sebe skvělého partnera. On je sice spíše realisticky založený, ale dokážeme společně fungovat. Je hodně pro rodinu, žije pro našeho syna, je hodně komunikativní, umi těžce fyzicky pracovat, prošel si nelehkým dětstvím a dospíváním. Ale i přes to všechno zůstává optimista jak říká. Když jsme se poznali, byla jsem po maturitě. Hned od začátku jsem mu řekla, jak to mám, a on s tím problém neměl. Vzal to skvěle. Za ty roky co jsme spolu chápe moje myšlenkové pochody (i když ne vždy s nimi souhlasí), je mi velkou oporou. Hodně spolu mluvíme, dokážeme debatovat hodiny :) ...po narození syna jsem neměla nejlepší období, ale díky němu jsem to dokazala zvládnout, nevzdal to se mnou. Prožili jsme si lepší i horší období, a všechno špatné čím jsme si prošli nás ještě víc spojilo. Jsme spolu už 6 let, a čím jsme spolu déle, tím víc začínám chapat pravou podstatu Lásky. V našem případě, i přes to, jak jsme v určitých věcech odlišní, tak se paradoxně navzájem doplňujeme. Takže myslím, že i oduševnělý člověk si může najít partnera, se kterým mu bude skvěle ;)

4 JOJO JOJO | 3. listopadu 2017 v 9:05 | Reagovat

Pěkný článek, našla jsem se v něm. Ne moc dobře se s námi žije :) -dle jiných. A když jste v rodině jediní, tak vás moc nesnese ani  vlastní rodina. Co s tím? Asi nejvíc mě mrzí nepochopení vlastní matky....

5 Moudrávrba Moudrávrba | Web | 3. listopadu 2017 v 11:14 | Reagovat

Tak teď už konečně vím proč nemůžu najít ve svém životě partnerku. Jsem prostě moc oduševnělý a záře mé duše potencionální partnerky tak oslní, že to nevydrží a už se mi nikdy neozvou :-D

6 Verča Verča | 3. listopadu 2017 v 14:22 | Reagovat

[5]: :-D :-D tos mě pobavil!..dík!

8 Verča Verča | 3. listopadu 2017 v 18:27 | Reagovat

[7]: klucí vy jste tak vtipní... o vás musí být mezi holkama rvačka:-D!!

9 jirik jirik | E-mail | 3. listopadu 2017 v 18:50 | Reagovat

[8]: >>o vás musí být mezi holkama rvačka<<
tak si přečti můj příspěvek pod číslem 2.
---
Ten dotyčný s kterým jsem se bavil byl její táta.....hezky jsme si popovídali.....
----
osobně se pohybuju v kategorii - na ocet :-D   důvodů proč tomu tak je, je vícero...no comment....

10 Petr L. Petr L. | E-mail | 3. listopadu 2017 v 20:02 | Reagovat

Přesně to na mě taky sedí a kvůli těmhle věcem mám přesně problém si najít partnerku. Ne že bych mě ženy nechtěly, ale nepotkal jsem ještě ženu, se kterou bychom si takhle rozuměli a se kterou bych si dokázal představit život. Partnerku, s kterou budu mít hluboký vztah, upřímný, plný souznění a se stejným smýšlením, to je pro mě nejdůležitější. Zdá se to být naivní, ale mě to nevadí, naopak jsem za to vděčný. Proto jsem sám. Nechci být s někým jen abych s někým byl. Než být s nějakou pipkou, radši budu sám. A tohle moje okolí nemůže pochopit :-D Podle většinové společnosti prostě musíš někoho mít, jinak jsi teplej nebo případ pro psychologa. Nebo nedej bože, když třeba řeknu, že sex už si nedokážu představit bez lásky a něhy, tak to už je člověk za totálního magora :-D Ale tyhle názory ostatních mě nechávají už dávno v klidu ;-) Důležitý je, že vím co chci.

11 Moudrávrba Moudrávrba | Web | 3. listopadu 2017 v 20:15 | Reagovat

[8]: Rvačka ani ne. Spíš fronta.

12 jirik jirik | E-mail | 3. listopadu 2017 v 20:20 | Reagovat

Omlouvám se, nedá mi to,ale ještě dám jeden odkaz na pěkný obrázek - andílek amorek
https://www.facebook.com/240742589673726/photos/a.240743479673637.1073741826.240742589673726/357122451369072/?type=3&theater

13 :) :) | 4. listopadu 2017 v 20:05 | Reagovat

To je tak presne! :-) A jsem rada, za to, ze prave takovy vztah s partnerem mame.

14 tauri tauri | 4. listopadu 2017 v 22:02 | Reagovat

[10]:
To mi povídej, už ani nevim, co je vztah..většina holek si pořád na něco hraje. Buď jsou namachrovaný a kouří, nebo sluníčka, co jen žijou a k životu jsou taky k ničemu, protože se dokážou jen smát a na všechno prdět. Většinu práce za ně udělají druzí a jsou obletované jen proto, že partner se  smát neumí, tak toho nevědomě holky zneužívají. A ty hodný, co mě přitahují už jsou dávno zadaný..Takže člověku nezbude nic jiného, než příjmout fakt, že bude už třeba sám.
V mým věku už má většina prcka a to zas není můj průser se starat o cizí dítě. Stejně nikdy nebudu jeho táta a dítě to i cítí, že tam ta vazba není. Je to hnusná doba Vám povím. Jenže problém je na obou stranách, žena zneužívá své energie a postavy a muž své blbosti, že nezná svoji cenu a ponižuje se jen proto, že chce sex.
A pro ty hodný holky, jsem rád, že máte alespoň Vy zdravý rozum, nenecháte se zkazit a umíte milovat partnera a něco pro něho i udělat. Alespoň někdo bude mít v budoucnu inspiraci od Vás, normálních..

15 Verča Verča | 5. listopadu 2017 v 19:02 | Reagovat

[11]::-D...gratuluju!
[9]:
tyjo já se z vás zblázním, chlapi:-)
znám spoustu krásnejch citlivejch holek, které touží po citlivým klukovi, a stěžují si přesně jako VY na povrchnost a necitelnost opač. pohlaví!..já snad založim seznamku:-DDD... jakoby se ty úžasný partneři míjeli a naráželi na idioty..?.?

16 jirik jirik | 5. listopadu 2017 v 19:49 | Reagovat

[15]: S tou seznamkou by to byl dobrý nápad...
V mém případě si raději nechám hubu rozbít - možná i opakovaně; a poděkovat můžu nejspíše viz odkaz na obrázek http://vool.cz/cGHZ5 :-)

17 jirik jirik | E-mail | 5. listopadu 2017 v 21:26 | Reagovat

Nedávno jsem slyšel přednášku Maxe Kašparů - kde uváděl případ ze své psychiatrické praxe:
Kluk chtěl aby mu poradil jak se seznámit s holkou; odpověď Maxe Kašparů byla zajímavá v tom, že mu řekl, že neví jak dotyčný má postupovat, aby našel holku, ale řekl, že těžší je holky se zbavit (rozejít se s ní) než se s ní seznámit a začít budoucí vztah.....
https://www.youtube.com/results?search_query=max+ka%C5%A1par%C5%AF

18 lassie lassie | 10. listopadu 2017 v 8:05 | Reagovat

Nikdy mne nikdo nemiloval, já nikoho taky ne (myslela jsem, že ano, ale byl to jen přelud), před časem jsem si uvědomila, že ne každý někoho najde/ne o každého je zájem/ "na každého někdo čeká" je blbost a postupně se smiřuju s tím, že strávím život sama. Nehledě na to, že někoho s mými problémy by fakt nikdo nechtěl. Vím, že to zní hrozně pesimisticky, ale není. Jen vím, jaká je realita, lepší si to uvědomit dříve než později => energii můžu investovat do lepších věcí.

19 octomaník octomaník | E-mail | Web | 10. listopadu 2017 v 13:26 | Reagovat

Láska pod lupou
- příprava na manželství
Napsal: Ladislav Simajchl
Autor souhlasí s dalším šířením. Budete-li text knihy nebo jeho části dál užívat v elektronické či jiné formě, uveďte, prosím, citaci a odkaz na naši stanu www.fatym.com.
http://www.fatym.com/taf/knihy/laska.htm#6

20 jirik jirik | 14. listopadu 2017 v 16:26 | Reagovat

Toto je 7 dôvodov, prečo majú tí najlepší ľudia ten najhorší ľúbostný život
https://psych.interez.sk/toto-je-7-dovodov-preco-maju-ti-najlepsi-ludia-ten-najhorsi-lubostny-zivot/

21 jarda jarda | E-mail | 28. července 2018 v 10:30 | Reagovat

[20]:souhlas..ještě bych přidal manipulaci/lování :-)

22 jarda jarda | E-mail | 28. července 2018 v 10:36 | Reagovat

[15]:jo,založ verčo..tu seznamku..:-)

23 jarda jarda | E-mail | 28. července 2018 v 20:17 | Reagovat

[18]:zkus napsat..třeba přeskočí jiskra..sulcjar@seznam ...co máš za problémy??každý má nějaké:-)

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama