V e-shopu Alue.cz jsou nové křišťály z Madagaskaru. - Aktuální výběr ZDE
Sledujte Zápisníček, kde vycházejí aktuální zprávičky. Nejnovější příspěvek: 01.12.

Vlasy a chlupy slouží na těle jako antény / Doporučuji

7. listopadu 2017 v 0:54 | Alue K. Loskotová |  Energie
Armádní studie odhalila, že dlouhé vlasy a u mužů také vousy mají zásadní význam pro náš nervový systém, což by mnohé z nás zřejmě vůbec nenapadlo. Podle výzkumníků totiž zvyšují intuici a obdaří nás šestým smyslem.

Dlouhé vlasy jsou obvykle osobní volbou. Tento styl je otázkou preference a na lidi s dlouhými vlasy nahlížíme jako na hippíky, hipstery nebo je máme prostě za lenochy. Za dlouhými vlasy však stojí ještě zcela jiný příběh, který vznikl během války ve Vietnamu.

Jedna žena, říkejme jí třeba Sally, byla vdaná za psychologa, jenž náhodou pracoval ve zdravotním centru pro válečné veterány.
Pracoval s vysloužilými vojáky postiženými posttraumatickou stresovou poruchou (PTSP).

"Zřetelně si pamatuji, jak se jednou večer manžel vrátil do našeho bytu na Doctor's Circle a v rukou měl tlustou oficiálně vyhlížející složku. Uvnitř byly stovky stránek nějakých vládních studií.
Manžel byl z jejich obsahu v šoku. To, co si v těch dokumentech přečetl, zcela změnilo jeho život. Od té chvíle si můj tuctový konzervativní manžel nechal růst vlasy a bradku a už si je nikdy neostříhal.
Navíc zdravotní centrum pro veterány ho při tom nechalo a také další jinak velmi konzervativní muži z personálu následovali jeho příklad. Důvod jsem se dočetla v oněch dokumentech."Ty uvádějí, že během války ve Vietnamu zvláštní síly ministerstva války vyslaly tajné experty, kteří měli prohledat rezervace původních Američanů a najít tam talentované zvědy, odolné mladé muže vycvičené k nenápadnému pohybu náročným terénem.
Zajímali se obzvláště o muže s vynikajícími, takřka nadpřirozenými stopovacími schopnostmi.

Ještě před tím, než byli osloveni, byli tito pečlivě vybraní muži rozsáhle popsáni jako experti na stopování a přežití.
Za pomoci obvyklých lákadel, léty ověřených líbivých frází užívaných k náboru nových rekrutů, se jim povedlo některé z těchto původních Američanů získat do svých řad.

Jakmile byli zapsáni, stala se neuvěřitelná věc. Ať už v rezervaci disponovali jakýmikoliv nadáními a dovednostmi, zdálo se, že po nástupu do armády všechny jejich schopnosti jako mávnutím kouzelného proutku vymizely a rekrut za rekrutem selhával při plnění úloh v terénu.

Vážné ztráty a výkonnostní pochybení přinutily vládu přezkoumat drahé testování těchto rekrutů a zjistili následující.
Když se ptali, proč neplní předpokládaná očekávání, starší rekruti shodně odpovídali, že s požadovaným armádním sestřihem přestali "cítit" nepřítele. Ztratili přístup k "šestému smyslu" a jejich "intuice" již není spolehlivá. Nedaří se jim "číst" podprahová znamení, ani jemné mimosmyslové informace.

Testovací institut tedy nabral více stopařů z řad původních Američanů, ponechal jim jejich dlouhé vlasy a testoval je v několika oblastech. Posléze spárovali dva muže, kteří ve všech testech dosáhli stejných výsledků. Jednomu ponechali jeho dlouhé vlasy a druhý dostal vojenský sestřih. Následně oba muži podstoupili testy znovu.
Muž s dlouhými vlasy opakovaně dosahoval výborných výsledků. Muži s krátkými vlasy se však opakovaně nedařilo uspět v testech, v nichž dříve exceloval.

Takto vypadal standardní test
Rekrut spí venku v lese. Ke spícímu muži se blíží ozbrojený "nepřítel." Muž s dlouhými vlasy se probouzí ze spánku se silným pocitem nebezpečí a uniká dlouho před tím, než se nepřítel stačí přiblížit a než by ho vůbec mohl slyšet přicházet.

V jiné verzi tohoto testu vycítí dlouhovlasý muž příchod nepřítele a jeho záměr fyzicky ho napadnout.
Poslechne svůj "šestý smysl", zůstane klidný a předstírá spánek, ale ve chvíli, kdy se k němu útočník skloní, aby jej uškrtil, hbitě jej popadne a "zabije."
Stejný muž, který dříve tímto i dalšími testy prošel, je následně ostříhán a opakovaně v těchto a dalších testech, kterými předtím prošel, selhává.

Dokument pak doporučuje, aby všichni stopaři z řad původních Američanů byli zbaveni povinnosti nosit vojenský sestřih. Požaduje vlastně, aby si stopaři ponechali své dlouhé vlasy.

Jak je to možné? Všechno to souvisí s tím, jak jsme se jako lidé vyvinuli. Každá část těla má svůj účel. A když ztratíme kontakt sami se sebou a svým tělem, ztratíme skutečnou moc, kterou disponujeme.

Vlasy, podobně jako pokožka, jsou rozšířením nervového systému a lze na ně správně nahlížet jako na exteriorizaci nervů, druh vysoce vyvinutých "senzorů" nebo "antén", které přenášejí obrovská množství důležitých informací do mozkového kmene, limbického systému a neocortexu.

Mnoho lidí si však myslí, že vlasy jsou mrtvé a pro lidské plémě nemají žádný význam. Že jde pouze o módní doplněk. Těžko říci, který názor je správný, ale měli bychom zůstat otevření všem možnostem.


 


Komentáře

1 @ @ | 7. listopadu 2017 v 10:27 | Reagovat

Tak že,plešouni jsou vlastně debilové,že?

2 Alue Alue | 7. listopadu 2017 v 10:30 | Reagovat

[1]:  Pleš je způsobená hormonální nerovnováhou nebo jinou nemocí, s inteligencí nemá nic společného.

3 hanka hanka | 7. listopadu 2017 v 13:15 | Reagovat

Něco na tom bude. Speciálně pokud se vlasy nebarví a neupravují trvalou. Já mám teď období, kdy si cíleně pěstuju delší vlasy a sleduju, že čím jsou delší, tím je v nich jakoby větší cit, nějak tak si představuju hmatové vousky u psů nebo koček. I hustota a celková kondice vlasů má vliv, ale to je jen moje domněnka a pozorování na sobě samé, nevím jestli to funguje obecně. Každopádně se těším na další vývoj, co se mnou udělají delší vlasy, sleduju se dost. Moje vlasy na mě působí jako ochrana a vyjádření vnitřní síly. Teďka mám mírně pod pás tak uvidíme. Nevýhoda je, že pokud jsou vlasy už hodně dlouhé, může to vypadat neupraveně.

4 Ayeri Ayeri | 7. listopadu 2017 v 14:32 | Reagovat

Zajímavé :) Jak dlouhé musí vlasy být, aby tuhle funkci plnily? :)

5 hanka hanka | 7. listopadu 2017 v 14:34 | Reagovat

Tady ještě pěkný článek o vlasech http://www.biosferaklub.info/tajomstva-zapletanych-vlasov/

6 Milos Kovac Milos Kovac | E-mail | 7. listopadu 2017 v 14:48 | Reagovat

Alue, Dobra praca v sireni takychto informacii. Ak chcete mozete tento clanok rozsirit este o dalsie s tym suvisiace info:

https://www.quantumbalancing.com/spiritualhair.htm

Tento prispevok nemusite zverejnovat. Pekny den.
Milos

7 Ježovka Ježovka | 8. listopadu 2017 v 19:28 | Reagovat

[1]: To, že je člověk z nějakého důvodu méně intuitivní hned přeci neznamená, že je debil...

No, s článkem rozhodně souhlasím, ale tohle je takový můj malý hříšek... Vím, že to není úplně nejlepší, ale prostě nechci mít nějak extra chlupaté nohy a ruce, už vůbec ne v létě :-( Nic proti "chlupatým lidem" nemám, ale na mně mi to prostě vadí, i mám ráda hezky hladkou pokožku, stejně tak chlapi to tak nějak od ženské automaticky očekávají :-? ač jen kvůli nim bych se neholila, to zas ne. Tak mám alespoň dlouhé vlasy. Musím ale říct, že muži s delšími vlasy se mi rozhodně líbí :D

8 Jara Jara | E-mail | 8. listopadu 2017 v 19:58 | Reagovat

Vždy platilo ,,Dlouhé vlasy-velký rozum".Opačné tvrzení bylo záměrem vychytralých vládců a jejich hloupých nohsledů,posměváčků i uctívačů kultu hololebek,jak to vidíme i dnes.Už římané stříhali dohola své vojáky,aby ,,neuvažovali a poslouchali rozkazy",jen to a nic víc.

9 Luboš Luboš | 9. listopadu 2017 v 9:44 | Reagovat

O dlouhých vlasech jsem už něco četl, i o tom, že příroda nedělá nic zbytečně, jenom si nemůžu pomoct a prosím vysvětlit, jak je to teda u nehtů, pak by si je podle toho člověk taky neměl střihat…

10 Alue Alue | 9. listopadu 2017 v 9:52 | Reagovat

[9]:  :D .... no jako můžeš... aspoň budeš slavnej:
https://i.ytimg.com/vi/G35kPhbUZdg/maxresdefault.jpg

11 áťa áťa | 9. listopadu 2017 v 10:23 | Reagovat

[1]: no, v případě Polreicha... :-D

12 Ceneon Ceneon | E-mail | 9. listopadu 2017 v 14:45 | Reagovat

[9]: Však zvířata si nehty/drápy obrušují, lidi si je zase koušou :-D.
Rozhodně nehty mají být krátké a ne několika centimetrové :-). Tady to příroda udělala proto, aby se nám nehty obnovovaly a byly pořád v dobrém stavu :-). A my se musíme postarat nějakým způsobem o to, abychom tu starší část odstranili.

13 hanka hanka | 9. listopadu 2017 v 15:22 | Reagovat

[9]: U nehtů to bude jinak, si myslím. Nehty slouží k obraně, něco jako drápy, jejich kondice taky vypovídá o fyzickém a duševním stavu majitele. Určitě o tom bude v knihách typu, nemoc jako symbol nebo psychosomatika. Mně se teda dlouhé nehty nelíbí, je to hrozně nehygienické, zvlášť pokud vaříte, uklízíte, děláte na zahradě...drží se za nima špína. Navíc hraju na klavír takže je stříhám úplně nakrátko jak to jen jde. Od té doby mám lepší cit v prstech.

14 Peta Peta | 9. listopadu 2017 v 21:22 | Reagovat

A nebude to jen tento druh intuice, ale také si myslím, že to je spojené s kreativitou. Už asi 15 let jsem se nenechal stříhat. Původně to nebylo kvůli intuici, ale když jsem před lety slyšel o tom co se tady píše, jen mě to utvrdilo v tom že, ani v budoucnu se stříhat nenechám. Mezi tím se mi vlasy sami od sebe pomalu skracují a jindy prodlužují. :-D

15 Luboš Luboš | 10. listopadu 2017 v 6:21 | Reagovat

Děkuji za odpovědi. Taky to tak vnímám, že je to jinak nehtů, ale potřeboval jsem si to nechat potvrdit.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama