V e-shopu Alue.cz jsou nové Brazilské křišťály. - Aktuální výběr ZDE
Sledujte Zápisníček, kde vycházejí aktuální zprávičky. Nejnovější příspěvek: 14.11.

10 zlozvyků, které mají všechny inteligentní dívky

17. prosince 2017 v 0:54 | Alue K. Loskotová |  Psychologie
Je pravdou, že inteligentní lidé toho musí jednoduše řešit více. Nad vším někdy až příliš přemýšlejí, což však občas může být na škodu. To je však daň, kterou si žádá jejich inteligence. Stejně nepříjemných může být i následujících 10 "zlozvyků", se kterými musí inteligentní žena bojovat každý den. Najdete v nich i vy?
1.
Ve vztahu někdy můžete být za tu přecitlivělou. I když vám to někdy může způsobit nepříjemnosti, je to jen proto, že se svým emocím nebráníte, nepotlačuje je a dokážete je dát najevo. Jinak řečeno, ve většině případů máte srdce na dlani.

2.
Velmi mnoho inteligentních lidí trpí workoholismem. Když se do své práce zamilujete a najdete v ní svou vášeň, jste jí ochotni věnovat i všechen svůj volný čas. Víte totiž, co od života chcete a tvrdé práce, která vyžaduje hodně obětí, se nebojíte. Pokud to někteří lidé nazývají posedlostí, v takovém případě jste na tuto nálepku hrdí.

3.
Lidé vás mnohdy označují za samotáře, podivína, outsidera a podobně. Vy však jen nevěnujete čas tomu, na čem vám nezáleží. V dnešním světě dokáže jen málokdo pochopit, proč dáte přednost dobré knize či nějakému online kurzu před páteční návštěvou baru.

4.
Lidé vás někdy považují za drzé. Vy jste však jen upřímní. Problémem je, že ne každý chce slyšet pravdu.

5.
Svůj život máte podrobně naplánovaný. Víte, kam směřujete, víte, co chcete a víte, kdy to chcete. Co je však nejdůležitější je to, že víte i to, jak toho dosáhnete. Lidé vám mnohdy říkají, abyste zpomalili. Kdo má však na zpomalení čas?

6.
Účastníte se pouze těch společenských událostí a setkání, o které máte zájem. Mnohdy proto upadnete do nemilosti některých lidí, ale výčitky svědomí vás za to rozhodně nehlodají. Máte přece na práci mnohem důležitější věci!

7.
Hrozí vám to, že časem upadnete do rutiny. Víte, že rutina je skvělým prostředkem, který vám pomáhá dosáhnout úspěchu, ale všeho moc škodí.

8.
Nemáte mnoho přátel, ale pravdou je, že další si ani nehledáte. Upřednostňujete skutečné vztahy před těmi povrchními.

9.
Když se zamilujete, milujete celým svým srdcem. Někdy možná až příliš, což může vašeho nového partnera vylekat, pokud není na vážný vztah připraven.

10.
Upřímně - někteří lidé vás opravdu iritují. Irituje vás jejich falešnost, jejich předstírání inteligence či předstírání úspěchu. Vy se však přetvařovat nedokážete a pokud vás to má ochránit před jejich společností, raději budete označováni za "nespolečenské".korektura: Alue
 


Komentáře

1 Ježovka Ježovka | 17. prosince 2017 v 3:16 | Reagovat

Ach, Aluško. Tady jsem se zase našla. Nevím, jak moc inteligentní jsem či nejsem, ale tenhle článek jakoby mluvil o mém životě.

2 Ježovka Ježovka | 17. prosince 2017 v 3:26 | Reagovat

Mimochodem já si na sobě všimla ještě jedné věci. Mám takovou "vlastnost" příliš nebloudit a hned najít ta správná data, jako bych na ně měla radar a nebylo to přece nic těžkého. Nějak se prostě zvládám vyhýbat Matrixovým pastičkám, jakoby na mě byly příliš primitivní. Nejspíš se o mě dobře starají tam shora, či mám silné napojení na své vyšší vedení, já nevím. Celkově mám odjakživa takové silné sklony dělat "správné věci" a působit morálně, těžko říct proč. Jsem už prostě taková. :D Každopádně když jsem kdysi objevovala svět za oponou, byla jsem navedena rovnou k tobě a automaticky poznala, že tahle data jsou ta správná. A stejně tak to mám v životě. I když se konkrétně v některých věcech poslední rok ztrácím(ale ne zas tolik, nakonec vždy vím, co dál), nějak pro mě nikdy nebylo až tak těžké vidět správnou cestu i daná znamení tuto cestu doprovázející, stejně tak s informacemi a lidmi, špatné lidi poznám většinou hned. Škoda, že to takhle nemají všichni, někteří lidé se v životě dokážou perfektně ztratit, holt tam nejspíš hraje roli spoustu dalších faktorů... :-( Já taky nevím, kde bych bez vědomostí od tebe teď byla. Neumím si to představit.

3 Brusinka540 Brusinka540 | E-mail | 17. prosince 2017 v 8:32 | Reagovat

Haha, kromě 4 a 5 to docela sedí :-) Akorát jsem se odnaučila "říkat tu pravdu", nemám náladu plýtvat svou drahocennou energií na diskuse o ničem. Nebo řeknu, co cítím, sesype se na mne milion argumentů, proč to je špatně a pak už tedy neříkám nic, jen tak koukám nebo rovnou s pokrčením ramen odcházím (pokud je kam).

4 Ayeri Ayeri | 17. prosince 2017 v 12:18 | Reagovat

Něco sedí a něco ne :) citlivá jsem, ale workoholismus je něco, čím nikdy trpět nebudu :D připadá mi to jako charakteristika osobnostního typu INFJ :)

5 Tauri Tauri | 17. prosince 2017 v 14:56 | Reagovat

Je někdy směšný, jak se píší články zvlášť pro muže a ženy :D
Čím víc se duchovně člověk chce cítít, tím víc je zablokovaný a drží se pravidel a odvádí ho od žití. K čemu je věčně sledovat videoklipy se symbolikou, a sledovat co kde se děje, když většina uvědomělejších lidí ví, jak to zhruba ve skutečnosti je? Lidstvo ovládá cizí entita, super..ale co já s tím nadělám, načtu si plno mouder, znamení ale nezmůžu s tim vůbec nic, jen se ujišťuju, jak to tu funguje. Na jinou planetu nemůžu, přestěhovat se do buše je možný, ale i na to člověk musí mit pomalu povolení. Budu octovat chemtraily, hmm dobrý, tak když se to rozpustí o to víc budou lítat nademnou a hliník a další jedy budu o to víc vdechovat.Jen si člověk myslí, jak má všechno pod kontrolou, když toho ví víc. Stále většina lidí chodí do práce, do které je nucena chodit, platit zdravotní, sociální, poslouchat cizí příkazy. Taky jsem někdy hodně pracoval, ale člověku musí fakt dojít, že tu nestavíme nic, co by zachránilo lidstvo ..tak snad ani nemá cenu něco hrotit, protože jsme stále jako ovce a vězni na týhle planetě. Dokud se nebudem umět teleportovat, levitovat a bude závislí na jídle, budem pořád součást téhle šarády, divadla na planetě Zemi.Stejně nám nezbyde nic, než příjmout tenhle fakt a dělat, co člověk zhruba chce a umí a žít tady a teď.

6 BED BED | 17. prosince 2017 v 17:49 | Reagovat

[5]:".. co by zachránilo lidstvo". :-)
Na to tu fakt nie sme, si tu a každý sám za seba. Stačí, keď budeš robiť to, čo ti prináša radosť, pokoj. Tvoja navýšená vibrácia sa v priestore /kam až doputuje, čo môže byť chvíľami veľmi vysoko/ obohatí a posilní. Prerozdeľovanie na to správne miesto už neriadime až tak my, hore ale vedia kam s tým. - No a moudra ?  Nečítaj, nemusíš, počúvaj seba, ako hore tak dole, dozvieš sa. - Keď si prečítaš napríklad Rudolfa Steinera , Jak sa dosahujú poznatky z vyšších svetov, budeš v obraze.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama