V e-shopu Alue.cz jsou nové křišťály z Madagaskaru. - Aktuální výběr ZDE
Sledujte Zápisníček, kde vycházejí aktuální zprávičky. Nejnovější příspěvek: 16.12.

Zápisníček / Leden 2018

31. prosince 2017 v 17:54 | Alue K. Loskotová |  Aluška.org
01.01.2018
Na tadesco.cz vyšel zajímavý článek ohledně aktuálních úkazů na nebi nad Evropou. Určitě stojí za pozornost (článek jsem si dovolila trochu upravit a zkrátit, celý ho najdete - i s dalšími obrázky - v přiloženém zdroji):

Při startu určitých raket se vytvořily na nebi podivné útvary
Byly pozorovány na nebi v Rakousku, Česku, Polsku, Rumunsku, Maďarsku, Americe a na jiných kontinentech. Skoro ve stejnou dobu. Před několika týdny jsme právě o tom stejném fenoménu na tadescu.cz psali.
Nejedná se o nic jiného než o utajené, lidem neznámé staré technologie teleportačních kanálů vytvořených na planetě Zemi. Těmito teleportačními kanály se mohou přemístit vystřelené nebo letící objekty, během několika vteřin, na velké vzdálenosti.


Uveďme si příklad:
Rakety budou hromadně vystřeleny třeba v Rusku. Na přelet přes půl světa by potřebovaly několik desítek minut a vystavovaly by se možnému nebezpečí sestřelu protiraketovou obranou.
Vytvořením teleportačních kanálů s kuželovitým vírem uprostřed (jak můžete vidět na obrázcích níže) se přelet od startu rakety, do naprogramované destinace zkrátí na několik vteřin. Po vystřelení raketa vletí do předem připraveného kanálu a ihned vystupuje v destinaci určené operátorem.
Systémy teleportačních kanálů jsou buď předprogramované operátory na zemi, nebo novější systémy střel mají aktivaci naprogramovanou po výstřelu rakety v hlavici, která je automaticky otevře i s destinačním teleportem a čas dosažení cíle se zkrátí na několik vteřin.
Automatické otevíráním teleportu pro raketu je aktivováno zrychlením hlavice rakety.

Občané po celé Evropě se diví zajímavým úkazům na nebi, které si lidé domestifikovaní školou a nesmyslnou výukou, neumějí ani v nejmenším představit.
Podívejte se nyní na úkazy, které byly po celém světě zaznamenány. Jednalo se o testy, které by mohly být v době ohrožení třeba Ruska nebo celé Evropy použity na úspěšné razantní tažení proti agresorovi, ať je jím kdokoliv.


Proč se dělaly testy po celém světě je naproto jasné. Situace se na planetě Zemi vyhrotila a bylo nutné staletému agresorovi ukázat "silná ramena". Zasvědcení lidé za velkou louží vědí, co je může čekat a s čím musejí počítat…..
Pravděpodobně je to vzkaz američanům, jak se také zmínil pan Pjakin ve svých videích otázka odpověď, kdy bylo řečeno, že Prezident Putin neukázal všechny své zbraně. Proti těmto zbraním NENÍ ŽÁDNÉ MOŽNÉ OBRANY.
Budeme pevně věřit, ža agresivní státy zchladí svoji horkou hlavu, získají pokoru, odvolají svoje vojáky z Evropy domů a nebude nutné tyto technologie použít…..
Napsal tm

Jak jsme přežili Silvestra
My, myslím morčičáky a já. Do půlnoci jsem si pouštěla pohádky, ojídala stromek a na jakoukoliv slávu jsem se totálně vyprdla. Na to že jsme ve vesnici, u nás byl rambajs. Sousedi to strašně prožívají, takže celý večer pořád jezdila po cestě všelijaká auta jak se všichni postupně slézali jak octomilky na víno a dělali hluk. Když byla půlnoc, pouštěli petardy a asi do jedné do rána něco nesrozumitelně vyřvávali v ulici... Morčata prožila ohňostroj v klidu, jenom Zlatuš trochu vrčela. Když si vzpomenu na Moristka, tak to bývalo mnohem horší, musela jsem ho každý rok proti jeho vůli držet do půl druhé do rána doma aby se venku nesplašil a to bylo fakt náročné, protože se mu to vůbec nelíbilo (nevydržel nikdy dlouho doma a dobýval se ven), takže celý večer jsem trávila krocením jeho protestu... Morčátka stačí o půlnoci pohladit, vzít do náruče a celý večer je pohoda. To se mi na morčatech nejvíc líbí, jsou to pohodová zvířátka pro pohodové lidi. Žádnej stres, žádná kočka na stropě, klídeček... :D
Pak jsem mohla jít konečně spát, ale ještě ve čtvrt na dvě byly slyšet petardy a někdo odpaloval ještě teď ráno. Nerozumím tomu, proč to lidi každý rok tak vzrušuje, když se vlastně vůbec nic neděje, v kalendáři se přepíše jedna číslice. Je to zkrátka dobrá záminka proč se opít a využít výjimečně vyhrazeného času na bugr, aby se člověk nemusel chovat slušně, když po zbytek roku musí - asi proti své vůli, když má potřebu se na Silvestra vyřvat (nebo opít).
Pokud někdo má potřebu se jednou za rok na Silvestra vyhulákat do ulice protože zbytek roku nemůže, doporučuji začít sportovat, ideálně venku, ono se to vyventiluje :)
Vánoce bývají pěkné, když se sejdou lidi co se mají rádi, stromečky pěkně prozáří obyvák, kapr je dobrej, ale Silvestr? Ten mě prostě nikdy nebavil.

2.1. 2018
Další důvod, proč nemám ráda Silvestra, je počet dopravních nehod, úrazů z pyrotechniky a katastrofických zpráv plných úmrtí a průšvihů, které každoroční pijatiky na nový rok provázejí.
Od včerejška jsou zprávy plné toho jak v Londýně nejmenovaní výtržníci pobodali několik lidí kteří zemřeli, dneska zase můžeme číst o smrti synovce pavla Zedníčka, a právě na Silvestrovskou noc.
,,Zedníček měl ve tmě přebíhat dálnici D1 před sjezdem na Brno Starý Lískovec. Stalo se to asi půl hodiny po silvestrovské půlnoci. Vystoupil z vozu, protože sám naboural, a pak ho srazilo a usmrtilo jiné auto." (zdroj)
Silvestr je velice ďábelský svátek a je velmi jednoduché při něm přijít k úrazu, nebo o život. Proto každý rok zůstávám doma, nikam nejdu a ani nepiju alkohol. To samé doporučuji i všem ostatním.

3.1.2018
Dneska je u nás hrozný fujavec a sněžení. Vytrvale dělám balíky, ale nevím jestli raději cestu na poštu neodložím až přestane. Dneska mě pobavily sýkorky, které mají pořád hlad, vítr nevítr a snaží se přes tu fujavici dostat na balkon ke slunečnici. Jednu z nich to odfouklo ze zábradlí, normálně ji nabral vítr a smetl ji pryč. Chudák... no snad přistála hladce.

4.1. 2018
Ukazuje se, že nejsem jediná, kdo je posledních pár dnů jakýsi rozbitý. Posledních pár dnů se potýkám s nechutenstvím a únavou. Je zajímavé, že v tom nejsem sama. Pokud pozorujete to samé, budu ráda za váš postřeh do zdejší diskuze.

Jestli máte blbou náladu, tak se běžte podívat na dnešní článek tady: 15 koček, které si zaslouží Oskara
Je kočičkový a fakt úžasný.

Další zajímavá zpráva je ohledně Facebooku a jeho neúspěšné snahy potlačit neoficiální zprávy:
,,Facebook již nebude dále pokračovat v označování tzv. "fake news" příspěvků speciálním štítkem "disputed" (v překladu "nevěrohodné/pochybné"), který se vedle nich zobrazuje jako červená vlaječka. Toto opatření Facebook zavedl začátkem roku 2017 a jeho účelem bylo zabránit šíření tzv. hoaxů a falešných zpráv na platformě společnosti. Štítek měl za úkol vzbuzovat v uživatelích pochybnosti o zdroji informací, které se rozhodnou číst. Nicméně, zdá se, že většina uživatelů svoji důvěru k příspěvkům tohoto druhu naopak zdvojnásobila, a to právě díky štítku "disputed", který Facebook zavedl."

Zlatuška pořád bydlí nouzově v bedýnce zvlášť. Je mi jí líto, ale asi se pletu, protože Zlatuška má tak dobrou náladu, jako jsem ji ještě nikdy nezažila. Úplně se zdravotně spravila, boule skoro necítím, odvodnily a vyhojily se jí zavodněné zanícené plíce, zase má hlas a rozkošně píská, naučila se žebrat, zmizelo jí fatty eye, je taky čistotnější, už jí není jedno že by ležela celý den ve vlastní moči. Včera jsem jí upravovala srst a trochu se bránila a poskakovala, což nikdy předtím nedělala. Prostě jí to zhubnutí a samotka dodalo nový elán do života. Možná že se jí takhle fakt líp žije, když při své povaze která ji pořád nusí se přejídat nemusí s nikým zápasit o jídlo v misce. Takhle dostane odměřenou dávku, ví že je to celé její, že domeček je jenom její a má svůj klid. Měla jsem strach aby nedostala depresi když bude bydlet sama, ale stal se přesný opak, Zlatuška oslavuje. Dokonce se akčně vyvalí z domečku na zavolání, nebo zahrabání prstíkem v pilinách a rozkošně brumlá. To taky nikdy předtím nedělala, předtím jí bylo všechno u salámu. Jakoby ji někdo vyměnil.

5.1.2017
Včera jsem dočetla knihu Etiketa pro moderní dívky.
Velkou recenzi na ni dělat nebudu, protože není obsahem zvlášť významná, je to spíš pohodové čtení pro pobavení a relax před spaním. Kniha je psaná dost primitivním jazykem, až jsem si říkala že je snad pro děvčata školou povinná, ale není, zabývá se dospělým životem. A občas obsahuje parádní hlouposti, že jsem se nad ní fakt pousmála.
Nejvíc mě asi bavila část o tom jak být skvělým hostem - je o respektu vůči hostiteli. Nic u něho nekritizovat, ani výzdobu, nechovat se jako hejhula a nevstupovat do místností kam jsme nebyli pozváni.
Ocituji vám z ní dvě ukázky. Jednu která je hezká, trefná a pro srovnání druhou ujetou, která je o 10 stránek dál:

str.199-200
,,Oddíl nenávidějících
Někteří lidé vás budou nenávidět, ať budete dělat cokoliv. Asi už se pro to rozhodli a vy s tím nemůžete nic udělat. Dobře, nemějte strach.... je to jejich problém. Lidé jsou k druhým krutí z mnoha důvodů - a často to nemá vůbec nic společného s tím, jestli si to dotyčná osoba zaslouží, nebo ne.
1. Žárlivost - nejrychlejší způsob, jak někoho vyřídit, je buď si z něj utahovat nebo zpochybnit jeho sebevědomí. Je to lekce z klasické psychologie: když je někdo hezký, připomeňte mu, že má velký červený nos. Když má někdo výborný vztah se svým klukem, připomeňte mu jeho předchozí partnerky. Je to průhledné jak umyté okno... ale stejně to bolí, to je mi jasné.
2. Neštěstí - šťastní lidé mají obecně většinou tolik práce, že nemají absolutně čas na to být závistiví, hanební nebo vám vrazit kudlu do zad. Ubozí lidé mají na tyhle věci spoustu času. Nabídněte jim pomocnou ruku a když ji odmítnou, nedá se s tí nic dělat. Musí si pomoct nejdříve sami - a nenechte se od nich vysávat. Negativní lidé vás takhle můžou připravovat o energii.
3. Sexuální přitažlivost - další věc, kterou jsem se naučila na pískovišti: chlapci tahají za copy jenom ty dívky, které je přitahují. Muži v tom v dospělosti pokračují. Jestliže si vás nějaký muž v práci dobírá za to, že jste udělala nějakou chybu, má za to, že s vámi flirtuje."

str.211
,,Tajemství úspěchu
Čůrat na ulici není dobrý nápad. Pokud vás to někde neočekávaně přepadne, zkuste si někde najít kus trávníku - ten dokáže vše pohltit a zápach nebude nikoho obtěžovat."

:D !! ... holky já vám nevím, ale opravdu někdy nějaká žena močí na ulici na chodník, že je potřeba dávat takovou větu do knížky? :D

7.1.2018
Dneska bylo játýrkové dobrodružství. Poprvé v životě jsem dostala vepřová játra. Normálně bych si je nekoupila, bůhvíco by v nich bylo za jedy, ale tohle byl domácí chov... No tak jasně, játra na cibulce. I ve školní jídelně jsem je nadšeně baštila... Začala jsem koukat na recepty a překvapilo mě jak se moc liší a hlavně jak tam lidi cpou hnusný masox a sojovku, jakoby játra sama o sobě chuť neměla...??? A někdo dělá zásmažku zvlášť, někdo dělá záklechtu nakonec a ty játra mezitím vyndá aby zahustil omáčku... Takových nesmyslů jsem načetla, až jsem si řekla ,,kašlu na recepty, nejsem blb přece umím vařit, udělám hrc frc tako vždycky a bude to" a opsala jsem si jenom co tam všechno mám naházet za koření. Na dělání zásmažky zvlášť, nebo záklechty a vyndávání jater na závěr jsem se vybodla. Když člověk začíná cibulí a tukem, tak logicky popráším moukou, zasmažím, mám rovnou základ a nemusím se s tím pak složitě babrat. Tak jsem to tam všelijak sebevědomě naházela a nakořenila podle sebe a koukám co z toho vyleze... no vypadalo to fakt strašně. Taková šedobílá bublající břečka, až jsem si říkala co jsem to udělala za šmakuládu, jestli to vůbec bude poživatelné. Spíš to vypadalo jako když čarodějnice Latrýna v komedii o Robinu Hoodovi dělala lektvar z mločích... Někdo by měl do těch receptů napsat ,,pokud máte v polovině pocit že jste to zkazili a nebude to k jídlu, jste na dobré cestě", protože to stačilo nechat v klidu bublat pod pokličkou a játra na cibulce vyšla naprosto perfektně, i se krásně vybarvila omáčka. Škoda že další už nebudou. Takový výborný jednoduchý recept a všechno bylo hotové za 30 minut. Super věc pro línýho kuchaře, už chápu proč to dělají v jídelnách :D

10.1.2018
Youtube vypnul autorům kartu ,,komentáře" a nahradil ji funkcí ,,komunita". Funguje to jako zeď, kam se dají posílat krátké zprávičky, aktualitky, vzkazy a dají se tam jednoduše vkládat i obrázky, což je super. Dva týdny nazpátek jsem si kartu vyzkoušela a teď dojdu a koukám, že tam mám hromadu reakcí. Nejsem si jistá jak to funguje, možná to někde hlásí, že autor u kterého máte odběr, hodil něco na zeď... akorát nevím kde to hlásí. Sama mám pozapínané odběry a žádná oznámení mi nechodí. Nebo mám zkrátka aktivní publikum, co se tam proklikává samostatně.
Tak jsem tam dneska naházela pár pěkných fotek, akorát mi tam chybí Zlatuška, tu bych měla taky nafotit. Teď je moc pěkňučká, co se vyzdravila a zhubla :)
Nejlepší fotka je jednoznačně tato Vanilčina. Vanilka se minula povoláním, místo kariéry youtube hvězdy měla být modelka. Další fotky a zeď najdete tady: https://www.youtube.com/channel/UCN5OvJFRI-JqTDCzL21tnYA/community11.1.2018
Jak udělat ze stresu vašeho kamaráda
Zajímavá krátká přednáška na téma stresu. To je to vlastně stresová reakce? Je skutečně stres takový zabiják, nebo víc záleží na tom jak moc této všeobecně uznávané pravdě věříme? Jak funguje oxytocin? Jak lépe stres zvládat? (video je s českými titulky)
https://www.youtube.com/watch?time_continue=803&v=RcGyVTAoXEU

Vědci oznámili, že na konci ledna se dočkáme krvavého superměsíce, píše portál Space.com
Uvádí se, že "krvavý Měsíc" není ničím neobvyklým, ale jeho pozorování současně s plným zatměním je poměrně ojedinělé. Naposledy k podobnému jevu došlo před 150 lety a příští velký superměsíc má přijít 31. prosince 2028 a 31. ledna 2037.
Podle vědců se krvavý úplněk objeví po setmění a první, kdo ho spatří, budou obyvatelé západní polokoule.
Superměsíc je astronomický jev, kdy Měsíc ve fázi úplňku nebo novu připadne na okamžik, kdy budou k sobě Měsíc a Země nejblíže. Přitom nejjasnější červené zabarvení vzniká kvůli tomu, že se nebeské těleso nachází ve stínu planety a na jeho povrch dopadá pouze část světla. (zdroj)

Bohužel je tu blbá zpráva ohledně CNTV, která oznámila že končí.
Pan Ortek 5.1.2018 oznámil, že už toho má dost, lidé jsou apatičtí, dění ve světě eskaluje a zdá se že časově velmi náročná tvorba ho již vyčerpala. Já to chápu, vydat jedno deseti-dvacetiminutové video je šílená piplačka, sama na tom dělám obvykle dva dny a to mám zcela amatérskou úroveň, jakou by zvládl udělat každý jiný patlal. Tvořit CNTV musí být ještě o dost náročnější, protože má přece jenom grafickou kvalitu někde jinde, videa jsou dost dlouhá a ještě tomu musí předcházet pečlivá příprava programu. To je obrovská spousta práce, času a energie, které divák nevidí a pokud za oponu osobně nenahlédne a nevyzkouší si to na vlastní kůži, ani tu piplačku nemůže patřičně ocenit. Pan Ortek říká že možností a alternativních médií je hodně, že je na výběr a proto si myslí, že se nic zásadního nestane, když CNTV po sedmi letech ukončí provoz.
Pokud vás zajímá originální video, vyjádření najdete zde, je to v cca posledních deseti minutách: https://www.youtube.com/watch?v=iAJgoReE2rM

Pamatujete na kanál hudebníka a zpěváka Astona z YT?
25.12. 2017 vydal zimní písničku, která by vás mohla potěšit. A jako vždy laděná na 432hz :)

https://www.youtube.com/watch?v=_giDbMUD0TQ

V zahraničí hýbe emocemi už delší dobu otřesný případ tvorby jůtůbera Logana Paula. To je vymydlený mladík z Ameriky, který si myslí že se celý svět točí jenom kolem něho. Odjel do Japonska a natáčel v Aokigahaře. Na youtube poté vydal film, kde je natočené tělo jednoho ze sebevrahů a ze zemřelého si ještě se svým týmem nemístně utahovali. Vše jenom pro více views a laiků. Virální hov*do tohoto formátu se prostě nezastaví před ničím. Logan byl nucen video stáhnout, vydal jakousi suchou omluvu a lidé ho za to oprávněně nesnáší. Zajímavá je měkkost sankcí, kdy YT pouze Loganovi zrušil nějaké prémiové funkce a dodatečné programy, zatímco základní monetizaci jeho videí ponechal. Takže Logan nejde symbolicky ani na chvilku do vězení a nebude asi vykonávat obecně prospěšné práce, jak bych spíš očekávala, že by se zneuctění mrtvého mělo potrestat. Pouze mu částečně zkrouhli příjmy.
Zveřejnění rozsahu trestu už je v češtině TADY, více o otřesném videu ZDE. Loganova omluva (co mu taky jiného zbývalo??) je TADY.

12.1.2018
Dnes jsem nasadila na e-shop čerstvou várku brazilských křišťálů.
Kdo by měl zájem, najdete je tady: http://alueshop.webnode.cz/brazilske-kristaly/

Na tadesco.cz vyšel dnes večer poměrně dost výživný článek s velice zásadními a šokujícími zjištěními o jednom manipulátorském webu. Určitě stojí za přečtení, nebudete věřit vlastním očím! http://tadesco.cz/odhaleni-podstaty-dezinformacniho-webu-manipulatori-cz-neco-ze-symboliky-z-druhe-strany-je-to-tak-jednoduche-a-mnozi-nechapou/

15.1.2018
Dneska vyšlo na Streamu výjimečně pěkné smysluplné video, až mě to překvapilo. Doporučuji :)
,,Tělo máme jen jedno. Navenek hodně vydrží, ve skutečnosti je ale uvnitř velice křehké. Každá negativní stopa naší životosprávy zůstává v buněčné struktuře natrvalo zaznamenána. Vypadá to, že si to ale moc neuvědomujeme. Neposloucháme jeho potřeby a varovné signály, vnímáme je jako něco nežádoucího, ignorujeme je, vytloukáme klín klínem. Pak není divu, že mu po letech nenaslouchání přestaneme rozumět a jsme nešťastní z toho, že přestává fungovat tak, jak bychom potřebovali. Jako pilulková civilizace bychom se měli zamyslet nad tím, že proces uzdravování je otázkou dlouhodobého vytváření rovnováhy těla a ducha a nahlížení na konkrétní stav z co možná největšího množství úhlů pohledu. MUDr. Josef Pekárek patří mezi naše nejuznávanější odborníky v oblasti celostní medicíny, která je založena právě na komplexním nahlížení na psychický a fyzický stav a na příčiny zdravotních problémů."

16.1.2018
Prosím, pokud půjdete volit prezidenta, vyhněte se obloukem Drahošovi. Drahoš je dle veřejně dostupných pramenů elitář jako prase a prodal by nás do salámu za pytlík křupek, obrazně řečeno. Půjde na ruku zájmům globálních elit a nebude ho zajímat blaho národa. Drahoš by nás vyšel zatraceně draho.
Doporučuji k přečtení:

19.1.2018
Dneska večer se konečně podařilo nastěhovat Zlatušku do nového kotce. Byl to teda porod, protože jsme ho první nemohli dostat do auta (já počítala 100x70 a ono je to víc), pak jsme řešili aby se při převážení nerozbil protože je ze skla, pak mi málem rupla cévka když jsme ho vynášeli z auta a pak jsme čekali do druhého dne až se sejdou správně lidi, aby mi to mohli vynést do patra dva statní chlapi, protože já bych se asi v půlce vysílila a pustila to... I pro chlapy to bylo těžké. Navíc vymanévrovat po točivých schodech. Domeček to všechno přežil jenom s jedním malým odprýsknutím co skoro ani není vidět a navíc na zadní stranu budu ještě dělat zelenou tapetu s přírodním motivem a to se ztratí úplně... A Zlatík už si tam vesele lebedí. Má pro sebe prostor 105x75 a ještě je k tomu praktický dřevěný podstavec na kolečkách, s ním to má 107x77. Tak jsem ráda, že už to máme za sebou. No a asi to zatím nebudu fotit (i když to vypadá nádherně, na pochlubení), protože děti na Youtube by možná ocenily nějaké pěkné povídání a videjko o Zlatušce. Tento týden nepřipadá v úvahu, ale někdy koncem příštího týdne už bych mohla mít klid na natáčení, tak bych se potom pokusila něco splácat, když bude nálada a energie navíc. Dost jsem řešila kam to dám protože je to fakt obrovské a nakonec se Zlatuš vlezla vedle holek, takže sousedí přes sklo, trošku jim to ještě upravím aby na sebe morčoni líp viděli. I to vypadá pěkně.

Dostala jsem tip na zajímavé krátké videjko. Nevím k němu podrobnosti, je to nějaký starší záznam z ruské televize, asi z živého přenosu. To budete koukat:

https://www.youtube.com/watch?v=1iOPsDnfj5U

V Evropě řádí vichřice o nevídané síle.
,,Vichřice se silou orkánu, sněhové jazyky a mráz. Na naše území směřuje počasí, které už pustoší západní Evropu. Obrovský vítr si vyžádal už i oběti na životech. Nejhorší situace je v Holandsku a Německu, ale postupně se vlna posouvá na východ přes Česko do dalších států.Kvůli vichřici, která ve čtvrtek večer zasáhla Česko, zůstává bez elektřiny zhruba 5500 domácností. Problémy jsou především na Děčínsku a v oblasti Železného Brodu. Dodávky by měly být obnoveny ještě dnes."

22.1.2017
Vzhledem k tomu že jsem teď extrémě vytížená a nestíhám sledovat žádné zprávy zvenku, mohu dnes podat aktuální zprávičky pouze ze svého sídla :D
I když mám teď na Youtube přemorčátkováno, další v pořadí bude sestřih mé veverčí restaurace. Pak mám za úkol udělat něco o Zlatušce, co bylo a jak je teď nastěhovaná, myslím že to vyjde asi na dva roztomilé chlupaté tématické díly.
A ještě mám v plánu důležitý Alutalk, chtěla bych ho udělat co nejdřív, ale nevím v jakém pořadí co stihnu. Potřebovala bych se naklonovat na tři Alušky.
Dneska mě šokovala Zlatuška, která ve vlastním domku postupně ožila až tak, že ji vůbec nepoznávám. Dneska jsem ji chtěla kamarádce vylovit na pochování a Zlatušku jsem musela nahánět jak divou zvěř a když už jsem ji chytla, tak Zlatuš udělala náhle takovej kotrmelec, až mě ohodily piliny. Kam se poděl ten línej rozteklej knedlík? Zlatušku někdo vyměnil! :D Taky začíná být parádně uřvaná a s morčíkama hezky koncertuje.

 


Komentáře

1 German Music German Music | Web | 31. prosince 2017 v 19:45 | Reagovat

Přeji ti, aby byl nový rok 2018 plný úspěchů, zdraví, lásky, pohody a štěstí. :)
(`*•.¸(`*•.¸ ¸.•*´)¸.•*´)
«..Krásný nový rok 2018!..»
(,.•*´(¸.•*´ `*•.¸)`*•.,)

2 armag armag | 31. prosince 2017 v 22:37 | Reagovat

Vzkaz Američanům to být nemůže, protože jak Američané tak i Rusové dokonale znají vojesnké možnosti navzájem a nikdy proti sobě nepůjdou, protože USA i Rusko jsou řízeny ze stejného místa.
To, že to momentálně vypadá jinak, ještě neznamená, že to tak je.

3 Ježovka Ježovka | 1. ledna 2018 v 0:18 | Reagovat

Zdravím zdravím. Tak máme po půlnoci a skoro už i po těch hnusnejch destruktivních ohňostrojích. Přeju krásný Nový rok a hodně štěstí všem senzitivnějším, já byla doteď ok, jenomže teď po půlnoci mě ta energie tak sebrala, že jsem nemohla skoro ani dýchat a bylo mi do breku, což může znít přehnaně, ale má chyba to není, přišlo to samo. Nesnáším Silvestr, všechny tyhle "stálé" zvyky lidi jen rozdělují a energie z nich nejde ničemu dobrému a lidé to nevidí, je mi z toho až smutno. Nevím, někdy se mi tenhle Matrix vážně nelíbí. Lituji všechny zvířátka, i ty moje. Nechápu, jak někdo může být tak bezohledný, že pouští hlasité ohňostroje, natož v přírodě, prostě... Achjo. Nechápu. Ostatně jako každý rok. A ano - jak už sis Aluško možná všimla, když se mnou zamává něco destruktivního, mířím automaticky sem. Každopádně, jak říkám, hodně zdraví do Nového roku. :-)

4 Aťa Aťa | 1. ledna 2018 v 11:50 | Reagovat

Môj dom bol v poslednú noc v roku ponorený do tmy a ticha. Prekvapilo ma, že na buchot polnočných petárd, ktorý sa ozýval nepretržito značne dlhú dobu nereagovali ani synovi psíkovia. Takéto ticho v dome som zažila prvý raz. Pekný a príjemný rok 2018.

5 Čoko Čoko | 1. ledna 2018 v 14:39 | Reagovat

Já Silvestr jako takový taky nijak neprožívám, ale stejně se na něj těším, protože miluju sledovat ohňostroj. Tolik světýlek na nebi :3

6 hanka hanka | 1. ledna 2018 v 14:45 | Reagovat

Taky zdravím. Silvestr jsem neprožívala nikdy, většinou jsem chodila spát, ale v poledních letech už je spát v tuto dobu nemožné. Letos jsem na silvestra hlídala naši fenečku na vesnici, protože nesnáší rachot a světlice a bylo to fakt peklo. Od 18 hod sousedi pálili rachejtle a ona se už od těch 18 klepala, slintala, a nejhorší to bylo před půlnocí, myslela jsem že ji klepne. Držela jsem ji kolem krku a modlila se ať už to skončí. Jak to utichlo o půl jedné tak se pomaličku uklidnila. Dneska spí celý den jak je vyčerpaná. Pro takovou zvrhlou "zábavu" nemám vůbec pochopení, když je to ve městech tak dobře, ale na vesnici? Jsme tady u lesa a myslela jsem na lesní zvěř že to po ně musí být otřesná zkušenost, je to jako kdyby se permanentně střílelo. Musím přiznat že letos silvestr byl náročný i pro mě, večer mi dost klesla nálada a od 22 hod jsem byla úplně vyčerpaná, chtěla jsem ještě nějak využít čas a cvičit a něco se naučit, ale nešlo to. No tak máme na rok pokoj 8-O

7 Cherry Berry Cherry Berry | Web | 1. ledna 2018 v 14:50 | Reagovat

❤️Šťastný nový rok 2018 přeji❤️

8 kalia kalia | 1. ledna 2018 v 17:46 | Reagovat

Chtěla jsem ti poděkovat za doporučení knihy Život s vysokou inteligencí, dobře se četla a i jsem si z ní něco odnesla.

9 Helene Helene | 1. ledna 2018 v 17:48 | Reagovat

Taky nechapu co na tom je. A jeste k tomu predsevzeti...pokud neco chces tak na tom makej ted a necekej do novyho roku :D. Ja to oslavila s nasima na skypu, dala si dve sklenicky vina a zalehla do postele. Tolik lidi kvuli tomu ztraci prsty, ruky a konci priotraveni v nemocnici.

10 Klára Klára | 1. ledna 2018 v 18:14 | Reagovat

No jo Silvestr. U nás se nikdy moc neslavil. Jsme celá rodina proti petardám, máme hodně zvířat tak je lituju že to musí snášet... Navíc má náš pes 31.12. narozeniny (chudák) bylo mu 14 :). Pokaždé zavřeme všech 5 koček do garáže (původně 3 ale na podzim jsem našla 2 koťátka v lese...tak jsme si je nakonec nechali ;D). Celá naše oslava spočívá v tom, že jíme chlebíčky a připijeme si dětskýho šáňa a pak jdeme na zahradu s prskavkama, jsme tam tak 2-3 minuty a jdem spát ;D

11 Alue Alue | 1. ledna 2018 v 18:15 | Reagovat

[8]:  To jsi trošku předběhla program, protože recenze teprve vyjde a vypiplala jsem ji k dokonalosti :-D  jinak nemáš zač.

12 romča romča | E-mail | 1. ledna 2018 v 20:01 | Reagovat

No u nás na Silvestra o polnoci ohňostroj zrušili a posunuli ho na dnes o 19:00 a bolo to tak aj minulý rok. Nieže by mi to vadilo :D Ľudia sú podľa mňa už trápni s tými "rachejtlami" ale inak Silvestra neriešim...

13 pepino B. pepino B. | E-mail | Web | 2. ledna 2018 v 3:04 | Reagovat

hmm..nejhorši den v roce

14 kalia kalia | 2. ledna 2018 v 12:29 | Reagovat

[11]: já jsem tu recenzi/doporučení knihy Život s vysokou inteligencí četla tady na aluska.org (jsem tu knihu neznala, takže by mě jinak nenapadlo ji číst), ale když jsem chtěla napsat poděkování, tak jsem ten článek v historii (archivu) článků už nemohla najít. Přišlo mi to divné, že zmizel, ale napsala jsem poděkování tedy alespoň do zápisníčku. Tak doufám, že jsi článek smazala abys ho mohla vylepšit a vydat ho znovu, protože jinak by to byla záhada :-D 8-O

15 Alue Alue | 2. ledna 2018 v 13:53 | Reagovat

[14]:  nn, já ji zmínila okrajově, plnohodnotná recenze teprve vyjde :-)

16 kalia kalia | 2. ledna 2018 v 15:30 | Reagovat

[15]: ahaa, tak to jo :-)

17 lenka f lenka f | E-mail | 2. ledna 2018 v 17:00 | Reagovat

Já jsem si na silvestra jen ochutnala trochu šampusu. Musím ale říct, že poslední dobou tak 3 - 4 roky nazpět zažívám na vánoce i silvestra takovou mírnou depku. Jako by mě něco psychicky stahovalo dolů a bralo chuť do života.  Když se dívám třeba v televizi na ty davy hulákajících a přiopilých lidí, tak si připadám jak z jiného světa. Nějak jim nerozumím. Já bych tam třeba na náměstí do toho hluku a bordelu nešla. Radovat se z toho, že bude za pár okamžiků o rok víc, no to je toho. 8-)

18 mariankosnac mariankosnac | 2. ledna 2018 v 17:55 | Reagovat

Tak toho Zedníčka to bol jeho synovec, nie vnuk ako píšeš. (teda osobne ani neviem kto to je, videl som ho len vo filme DonT Stop a aj to som pozeral len kúsok, bolo to o PUNKáčoch a to ma moc nezaujalo :).

19 Tara Tara | 3. ledna 2018 v 18:42 | Reagovat

Nepřijde vám dneska obzvlášt' zlý den? Většina lidí  i se mnou dnes zažívají takové srač..*, že to snad až není k uvěření.

20 Alue Alue | 3. ledna 2018 v 22:04 | Reagovat

[19]:  Jo no.. řekneš jim ,,ahoj co pro tebe můžu  udělat" a zachází s tebou jak kdybys jim podpálila barák. :-?

21 Raja Luthriela Raja Luthriela | Web | 3. ledna 2018 v 23:10 | Reagovat

[19]: Bývá to horší. Dnes je to takový průměr. I když je fakt, že dnes i lidé, co jsou běžně v pohodě, byli podráždění.

22 zdeněk zdeněk | E-mail | 4. ledna 2018 v 6:20 | Reagovat

[19]: Jo...mě stačily 4 hodiny ve škole (dýl jsem nevydržel, tak jsem odešel domů) a hned co jsem přišel jsem zalehl a spal. Uplně vyšťavený, bez energie.

23 Shanti Shanti | 4. ledna 2018 v 12:02 | Reagovat

Tak já to mám dnes,jsem fakt utahaná,i přesto,že je u nás vcelku hezky.Spala jsem spoustu hodin a ráno se vzbudila unavená,jak kdybych snad ani nespala...je to jen můj problém nebo je to globální?

24 Alue Alue | 4. ledna 2018 v 12:42 | Reagovat

[23]:  Tyjo, dneska ráno... spala jsem asi 8 a půl hodiny. V 8 se vzbudím a znova usínám. Říkám si vstávej, vstávej, dělej, musíš vařit, uklízet, nanosit dřevo, dojít na poštu, morčata mají hlad, v baráku je zima, nesmíš se válet, šup šup.... ale hodinu jsem nebyla schopná opravdu vstát. Ležela jsem na zádech úplně vycucaná, nakonec jsem si energii dodala cíleně a zaujala vzpřímenou pozici až v 9. Normální to u mě není. Taky mám posledních 5 dnů problém, že mě přepadlo nechutenství, buď vůbec nemám hlad, nebo když ho mám tak jenom trošku, ale nechce se mi jíst, když se přinutím tak mi to nechutná, sním za vrabce a zbytek do sebe tlačím násilím povinně, protože vidím že jsem skoro nic nesnědla. Včera jsem se vybodla na večeři, jeden by myslel že teď budu šilhat hlady a ono nic. Tak nevím... má to tady někdo, nebo jsem divná jenom já?

25 Shanti Shanti | 4. ledna 2018 v 16:17 | Reagovat

Ano i s jídlem to mám hodně podobné...akorát se mi chvílemi dělá i špatně od žaludku.A několik dní jsem pořádně nejedla...také se do něho musím nutit😀

26 Alue Alue | 4. ledna 2018 v 16:29 | Reagovat

[25]:  Já jenom piju... podaří se mi do sebe nacpat pořádné jídlo až ve čtyři odpo, ale musím mezitím pracovat fyzicky, abych se vyčerpala a přišel skutečný hlad. Jinak mi to nejde... a na večeři pak už není chuť.
Takže to není jenom moje podivnost, to se mi celkem ulevilo. Já bývám středně žravá housenka, toto mě docela zaskočilo.

27 Náťa Náťa | Web | 4. ledna 2018 v 16:50 | Reagovat

Včera i dneska byl hodně zvláštní den, na včerejšek co jsem se ptala lidí, tak snad nikdo neusnul dříve než ve dvě ráno, já sama jsem usnula až asi v pět, a dneska jsem zase spala hrozně dlouho a stejně jsem unavená (i když normálně bych ten spánkový deficit v pohodě dospala, jak se znám), jsem úplně mrtvá a chuť k jídlu už dva dny taky vůbec nemám, vždycky si v jídelně beru hlavní jídlo i polívku a dneska jsem měla problém do sebe nacpat alespoň to hlavní... Ale oproti tomu mám velkou žízeň. Každopádně mě trochu uklidňuje, že to tak nemám jenom já.

28 BED BED | 4. ledna 2018 v 18:57 | Reagovat

ako vidieť na umerii, asi 4 dni po sebe stúpanie, vo vysokých hodnotách. - A vlny idú rýchlo - včera nasnežilo, pekne, a ráno teplo 10 stupňov. Sneh preč. Mňa nebolieva hlava, nebývam dobitá, a cez to dnešné ráno bolenie hlavy. Presne to o hlave zmieňujú na umerii. Škoda, že sa už o tejto web stránke nehovorí tu na alue.

29 Lucka Lucka | 4. ledna 2018 v 19:18 | Reagovat

Taky přidávám trochu to pléna... Nejdříve jsem to přičítala jen svojí momentální situaci, ale díky tobě, Alu, vidím, že se to neděje jen mě. V rodině a okolí nic takového nepozoruji, takže jsem byl zpočátku zmatená.
Asi po tři noci nemůžu usnout, zaberu třeba po hodině a dost mě to znervózňuje, protože vždycky usínám hned a v klidu. Možná to ale bylo tím super měsícem v úplňku? Vždy kolem úplňku nemohu spát :-)
S tím nechutenstvím to už mám asi pátý den, začalo to někdy před Silvestrem, pak se to zlepšilo, ale včera zase zhoršilo... tak nevím. Taky nemám vůbec chuť na jídlo, i když vidím krásně obložený talíř, zeleninka atd... vůbec nic do sebe nemohu dostat, vždycky jen trochu z povinnosti, přesně jak píšeš.
Stačí mi jenom voda a čaj. A občas se mi z jídla dělá i fakt nevolnost. Třeba sním pár soust a zbytek už nedám. Nevím čím to je, ale nebude to jen tak osobního rázu, když se na tom shodne tolik lidí tady.

Všem přeji mnoho zdraví a ať je nám brzo zase hej :-)

30 octomaník octomaník | E-mail | Web | 4. ledna 2018 v 19:22 | Reagovat

Psledních několik dní usínám u počítače, nikdy se mi toto nestávalo; pokud jde o nechutenství nevím - momentálně méně žeru a víc se hejbám abych zhubnul. :-D

31 ketty ketty | 4. ledna 2018 v 20:33 | Reagovat

Taky vnímám od pondělí změny, na úterý jsem nemohla spát skoro vůbec a na středu taky špatně, přesto jsem ale měla kupodivu energie naopak dost, více než obvykle, zvlášť když nespím a to jsem ještě nastydlá, přesto se cítím naopak čilejší. Jídla mám pocit, že mě poslední dny taky stačí mnohem méně, většinou už mám dávno hlad nebo toho sním více. Přemýšlím co se to děje?

32 Ježovka Ježovka | 4. ledna 2018 v 22:02 | Reagovat

Poslední tři dny jsem unavená(a to dost) a nemám chuť na jídlo! Přesně, nekecám! A já si říkala, čím to sakra je, že jsem snad nějaká nemocná.

33 Petr Petr | E-mail | 4. ledna 2018 v 22:25 | Reagovat

Tenhle zápisníček mě hodně baví, je moc fajn :-)

34 mariankosnac mariankosnac | 4. ledna 2018 v 22:35 | Reagovat

Tak ani ja som včera skoro nič nejedol ani moc nepil a celú noc nespal a dnes mi v obchode prišlo zle musel som si na chvilku drepnúť inak by som odpadol a na WC sa ísť osviežiť vodou. Toto sa mi nestáva no bude to možno dehydratáciou a nespaním.

35 Petr Petr | E-mail | 4. ledna 2018 v 22:41 | Reagovat

[24]: třeba si jen tělo říká, že se chce trochu očistit a odpočinout, občas to mám taky, myslím, že je to přirozený ;-) A co se týká toho spánku, tak jsem posledních 14 dní dost unavený i když spím třeba 9 hodin :-?

36 BED BED | 4. ledna 2018 v 23:11 | Reagovat

Ano, teraz si uvedomujem, že o jedle píšu i na umerii. Máme konzumovať ľahké potraviny. - Mne od včera akoby "trčí" knedľa v krku, ťažšie sa prehlta, a chuť, nevalná.

37 Lilio Lilio | 5. ledna 2018 v 3:43 | Reagovat

[24]: Okrem toho s jedlom mám všetky symptómy už veľmi dlho,prakticky s nimi žijem,už ani neviem aké je to byť bez nich,aj keď som sa pokúšala veľa krát prísť na príčinu....takže žiaľ neviem potvrdiť či je to len poslednou dobou...

38 hanka hanka | 5. ledna 2018 v 13:29 | Reagovat

Taky potvrzuji za poslední dny (asi od silvestra, ale hlavně předevčírem, včera a dnes) nemůžu usnout až do jedné do dvou, potom hluboký spánek se sny a ráno se mi vůbec nechce vstávat, když můžu spím do půl desáté. Dneska jsem si musela nařídit budík na 8 a vzbudil mě z hlubokého spánku, probírala jsem se ještě půl hodiny jako by bylo 5 ráno. Takovou se neznám, jsem ranní ptáče co se v 7 vzbudí samo. Taky jsem unavenější než obvykle. Ovšem pokud jde o jídlo mám to přesně naopak, jsem žravá víc než je zvykem, valím hovězí a čokoládu na sílu.

39 Anonym Anonym | 5. ledna 2018 v 14:01 | Reagovat

Alue :D tá recenzia etikety má dostala :D teda ten koniec. No, musím sa priznať, aspoň anonymne. Ja som to teda skusila (čúranie na ulici) aj s ďalšími dvomi kamarátkami, rovno uprostred cesty v najväčšej tme a opité :D
Proste ta nálada, že keď povieš tú najväčšiu hovadinu čo ťa napadne, tak ju všetci chcú zrealizovať :D

40 Petr Petr | E-mail | 5. ledna 2018 v 19:08 | Reagovat

To je dobrý s tím čůráním, to mě fakt pobavilo :-D :-D

41 kalia kalia | 6. ledna 2018 v 12:27 | Reagovat

Pokud někdo sháníte lak na nehty, který nesmrdí, nemusí se odlakovat odlakovačem (dá se z nehtu jednoduše sloupnout) a je vyroben na bázi přírodní pryskyřice, tak si vyhledejte Little Ondine, nejlevněji se dá koupit asi zde:
https://www.pulo.cz/laky-na-nehty.php?radit=1&q=

Já jsem je vyzkoušela a jsem spokojená, už si zase můžu lakovat nehty, jelikož to nehty neničí (max trochu vysuší). Doporučuji před aplikací nehty přetřít vatovým tampónkem namočeným do odstraňovače nehtových výpotků (původně se používá při tvoření gelových nehtů, ale krásně odmašťuje a tento lak pak vydrží mnohem déle). Také jakmile při lakování se přetáhne omylem na kůžičku jen trochu laku, tak OKAMŽITĚ setřít. A po nalakování si nemýt ruce nějaký čas (nejlépe přes noc). Když se tyto tři věci dodrží, tak laky nemají chybu, dlouho jsem na něco takového čekala a dokonce jsem si nehty lakovat přestala, protože na trhu nebyl produkt, který by splňoval moje požadavky, až jsem našla toto. Tak to píšu pro ty, co nemají rády chemii, přestaly si lakovat nehty, ale pokud by existoval přírodní produkt, tak by si nehty lakovat chtěly.

Na stránkách tedy píšou, že:
- Základ tvoří voda a pryskyřice
- Nejedná se o 100% přírodní produkt,
   ale je to nejšetrnější, co jsme
   našli.
- Neobsahuje-toulen, formaldehyd,
   butylacetát, dibutylftalát, kafr

Tedy není to úplně přírodní produkt, ale mě osobně nijak nevadí/nezatěžuje tělo. Já dokonce zkoušela (než jsem našla toto) roztavit přírodní pryskyřici, nanést na nehty a nechat zaschnout, ale nefungovalo to - nedrželo to na nehtech. Asi proto tam musí být nějaká chemie.

42 kalia kalia | 6. ledna 2018 v 15:11 | Reagovat

Tak tady zase píšou, že "Laky Little Ondine obsahují pouze přírodní pryskyřici, vodu a minerální barviva."
https://www.greenwave.cz/little-ondine

Já je zde doporučuju proto, že si myslím, že jsou opravdu dobré. Svojí oblíbenou barvu pro lakování nehtů jsem si ale musela namíchat sama (ten můj oblíbený odstín je velmi těžké sehnat i mezi obyčejnými laky na nehty. Oni tam mají barvy pěkné, ale mě vyhovují na nehtech pouze 1-2 odstíny, tak na to mám doma ještě z doby kdy jsem si lakovala nehty udělátka, abych si je uměla z různých laků vytvořit).

43 Čajová Víla Čajová Víla | 6. ledna 2018 v 15:53 | Reagovat

Alu, již třetí den se cítím totálně prázdná. Nic moc mi nechutná, přijde mi, že mám ale něčeho málo.. jako by moje tělo bylo duté, nebo nějak strádalo, navíc mám divnou náladu, neurčitou, nic se mi nechce.. a teď čtu, že i Ty se cítíš blbě. Co se to zase děje? Sváděla jsem to trochu na úplněk, měla jsem i divné a dost barvité sny, ale úplněk je již dávno pryč...
S tou knihou jsi mě dost pobavila. Nevím jak ostatní dívky, ale já nemám rozhodně v povaze močit na ulici O_O  :D  :-D Nebyla kniha určena Američanům? Četla jsem, že není nic divného, když na lahvičce s léky je napsáno "třást s obsahem, nikoliv s pacientem" a podobně... :-D  :D

44 Liliana Liliana | Web | 7. ledna 2018 v 22:16 | Reagovat

Játra si výjimečně dám... ale tak jednou za rok, a to ještě když je dělá někdo,  kdo je umí. Jinak jsem ale na maso hrozná šťoura a kdeco také nesmím :-D S největší pravděpodobností by jatýrka skončily v miskách pro kočky :D

45 Jana Jana | 8. ledna 2018 v 12:28 | Reagovat

Ja pociťujem nechutenstvo do jedla už dlhšiu dobu, nikdy som však nepatrila medzi "jedákov", no teraz som aj na moje pomery z malej porcie nasýtená. A najradšej by som celý deň pila čaj. Okrem toho, v poslednej dobe pociťujem občas zvýšenú únavu, ale to je spôsobené možno aj vysokým vzdušným tlakom (keďže ja mávam nízky krvný tlak).

46 Gabby Gabby | E-mail | 9. ledna 2018 v 10:04 | Reagovat
47 Klára Klára | 10. ledna 2018 v 16:43 | Reagovat

Ano Alue, když klikneme dole na liště na "ODBĚRY" tam se nám to ukazuje "jako nové video".... ;-)

48 Shairin Shairin | Web | 10. ledna 2018 v 18:50 | Reagovat

Čumáčci, jsou opravdu sladcí!

49 Alue Alue | 10. ledna 2018 v 18:59 | Reagovat

[47]:  Tak jsem asi šiška, ale pořád to nějak nevidím.. no hlavně že to funguje ostatním :D

50 Ježovka Ježovka | 11. ledna 2018 v 4:36 | Reagovat

Ta morčátka jsou k zulíbání ♡

51 Jenny Jenny | 11. ledna 2018 v 19:41 | Reagovat

Ten maník z videa se sebevrahem, co z toho byl vysmátej, měl něco divnýho šíleneckýho ve výrazu, v očích a vystupování...normální reakce normálního člověka by byl stres a snaha tomu sebevrahovi pomoct..ten kluk mi zkrátka připadal jako někdo kdo má možná psychopatickou, či narcistní poruchu osobnosti, takový lidé jsou absolutně neempatičtí, mají emoční inteligenci na bodu mrazu, vůbec jim na druhých nezáleží, případně se dokážou mistrně přetvařovat, když je to potřeba..hlavně že si to natočili, blbci..a ti ostatní mi přišli taky divní, ty úsměvy v takové situaci, to je přinejmenším nevhodný...

52 Alue Alue | 11. ledna 2018 v 22:28 | Reagovat

[51]:  Přesně tak, necitlivý sebestředný americký hovado. Stát se to normálnímu člověku, tak zavře tu svou nevymáchanou hubu, vypne to a jde pryč.

53 áťa áťa | E-mail | 12. ledna 2018 v 18:00 | Reagovat

U Logana jsem se velice divil tomu, kolik lidí lajkuje jeho videa, kde nedělá nic jiného, než že ponižuje ostatní. Takové primitivní hovado! Však má taky pěkně křivý gzicht. Někdo by mu ho měl adekvátně "spravit" za to, co udělal.

54 Helene Helene | 16. ledna 2018 v 11:46 | Reagovat

Právě po dlouhé době čtu zápisníček a mám hnedka pár věcí co k tomu dodat. Únavu potvrzuji i z Londýna, ikdyž dlouho spím, jsem několik dní hrozne malátná a leda tak zralá na postel, což je u mě opravdu neobvyklé.

Jinak co se škádlívá, rádo se mívá, aneb ten kdo do tebe reje, jeho srdce na tebe se směje....ehem ten druhý rým jsem si vymyslela....že by ze mě byl poet?? :D:D:D Mohu též potvrdit z vlastní zkušenosti a hlavně v práci mezi kolegy je těžké flirtovat, takže se na to musí oklikou aneb rejeme do sebe jaké jsme nemehla, samozřejmě s žertem :D.

Viděla jsi videa od youtubera PewDiePie, jak si dělá srandu z Logana? Smíchy jsem myslela že se počůrám.

55 Helene Helene | 16. ledna 2018 v 14:03 | Reagovat

Tak edit...on ten Logan Paul má též kontroverzního bratra jménem Jake Paul a já si je popletla. Teď koukám na to co udělal ten Logan a nestačím zírat. Každopádně video na výsměch Jaka Paula od PewDiePie je fakt super a stojí za zhlédnutí.

56 Aneska Aneska | 16. ledna 2018 v 17:53 | Reagovat

Také poslední dobou zachycuji změny. Teď ten poslední týden skoro vůbec nejím, sníst něco ráno, to je horor. I když cítím hlad, tak je mi z jídla špatně a jsem sytá po trošce. Jsem hrozně unavená a i když spím o 2 hodiny více než mých typických 5-6 hodin, během pracovního týdne, mam pocit že jsem ještě unavenější a poprvé za měsíc jsem si musela odpoledne ještě lehnout. Do toho jsem dvouroční vegetarián a dnes jsem si dala kus kuřete. Ještě divnější na tom je, že je mi po tom dobře, tak já fakt nevim co to může znamenat.

57 Satakieli Satakieli | 16. ledna 2018 v 23:19 | Reagovat

https://cs.wikipedia.org/wiki/Římský_klub
Vznik československé pobočky Římského klubu prosazoval již v roce 1990 Miloš Zeman... místopředsedy byli zvolení (...) a Ing. Miloš Zeman
Zeman byl přímo zakladatel Římského klubu u nás. A ve spojitosti s ním se uvádí, že je zednář. Z Drahoše nadšená nejsem, ale Zemana už fakt nechci. A nezastavam názor, že nás ochránil před migrací atd. Prezident je hlavně reprezentativní funkce a to už Zeman fakt nezvládá. Je na tom špatně zdravotně a hlavně totálně pod vlivem Mynaře, Ovčácka a Nejedlého.

58 martin martin martin martin | 17. ledna 2018 v 0:39 | Reagovat

Drahoš je jasnej maňásek, neni nahoda, ze dostal 26,6 % hlasů.

59 Raja Luthriela Raja Luthriela | Web | 17. ledna 2018 v 0:51 | Reagovat

Tak to vypadá, že budu musel zase volit Zemana. Minule jsem ho volila proto, aby nevyhrál Schwarzenberg

60 hanka hanka | 17. ledna 2018 v 12:54 | Reagovat

Drahoše fakt ne. Ještě než jsem si o něm něco zjistila, byl mi nesympatický, má nepříjemný projev, jak had. Čím víc ho sleduju i v médiích, bez ohledu na to co je na alternativních webech, tím víc je mi protivný. Že to je špatná volba musí být snad jasné z pouhé televize. Pro zajímavost jsem si projela jeho jméno na gematrix.org a hádejte co - má tři šestky. Fakt super. Budu doufat že vyhraje Zeman.

61 slunce slunce | 17. ledna 2018 v 13:06 | Reagovat

Otázkou je, jestli vůbec má cenu chodit k volbám a volit Zemana, jestli to zase nebude zmanipulovaný a jestli to elity neudělaly tak, že to stejně ten Drahoš vyhraje, co myslíš Alue?

62 fluttershine fluttershine | 17. ledna 2018 v 15:08 | Reagovat

Já ti Zemana neberu, když ho chceš volit, tvůj názor. Stejně ale nechápu, jak se zrovna tihle dva octli ve druhém kole, byli tam mnohem lepší kandidáti.

[60]: Kde? Zadala jsem tam jak celé jeho jméno, tak jen příjmení, ani jednou tři šestky nevyšly.

63 jab jab | E-mail | 17. ledna 2018 v 18:10 | Reagovat

A on má prezident v čr vůbec nějakou moc? Když nemá ani právo veta. Je tu jen proto aby prezentoval Čr v zahraničí a aby se za něj mohli schovat ti, kteří opravdu vládnou (samozřejmě, já se často mýlím)

64 hanka hanka | 17. ledna 2018 v 18:23 | Reagovat

[62]: Je to ten druhý řádek, vyleze ti Jiridrahos in English Gematria Equals a tři šestky

65 Petr L. Petr L. | E-mail | 17. ledna 2018 v 18:54 | Reagovat

S tím Drahošem přesně moje řeč!!!!! Naprostý souhlas

66 Pavel Pavel | 17. ledna 2018 v 19:14 | Reagovat

Jděte k volbám až v sobotu, aby neměli možnost v noci z pátku na sobotu manipulovat s vašimi hlasy.

67 fluttershine fluttershine | 17. ledna 2018 v 20:58 | Reagovat

[64]: Ale on není Drahos, on je Drahoš, což by mělo dávat jiný výsledek, jenže tenhle mechanismus ho nespočítá, protože neumí háčky a čárky. Možná je to zajímavá náhoda, ale stojí na chatrných základech :-) No, nemá smysl řešit, že někde vyšlo nějaký číslo :D

68 Alue Alue | 17. ledna 2018 v 22:18 | Reagovat

[67]: To nebude náhoda.

69 M. M. | 18. ledna 2018 v 9:54 | Reagovat

To chcete na další 4 roky zase hulváta za prezidenta?

70 hanka hanka | 18. ledna 2018 v 20:20 | Reagovat

[63]: Prezident nemá takové pravomoce jako u prezidentských republik (USA, Francie), má spíš reprezentativní funkci, to je fakt, ale schvaluje zákony v konečné fázi a může zákony vracet a tím ztížit jejich schválení. Mluví do politického dění a tím ho může ovlivňovat, viz spojenectví a vzájemná podpora Babiše a Zemana, když je prezident nakloněn vedení, tak se jim lépe spolupracuje a prosazují si svoje. Slovo prezidenta má ale velkou váhu, vystupuje veřejně a dává proslovy velice často v ČR i v zahraničí, sice jakože "jen reprezentuje", ale pořád je to prezident a má hodně pozornosti lidí, mnohem větší než řadový politik (pokud to není premiér). Takže pokud prezident je chytrý a opravdu ví jak to v politice funguje, je nebezpečný pro systém, protože co říká veřejně nikdo neuhlídá, může začít říkat pravdu a říkat ji hodně velkému publiku a nic ho nezastaví. Leda ty volby. Takže nevěřte tomu že prezident nic nezmůže protože "jen" reprezentuje. On má moc slova a pozornost médií a to je obrovská moc.

71 Gabby Gabby | E-mail | 18. ledna 2018 v 21:36 | Reagovat

Alue, jak děláš symboliku filmů, tak teď koukám na starý film Planeta Opic z roku 1967 a je fascinující, kolik tam toho je. Sami opice tam tvrdí, že se vlastně asi vyvinuly z člověka. Ještě jsem to nedokoukala, ale už jsem to myslím kdysi viděla. Chystám se i na další díly, Doporučuji se na to podívat :)

72 Alue Alue | 18. ledna 2018 v 21:49 | Reagovat

[69]:  ano.. raději hulváta než zločince.

73 Gabby Gabby | E-mail | 19. ledna 2018 v 16:16 | Reagovat
74 milan milan | 19. ledna 2018 v 20:13 | Reagovat

[69]: Vtipné. Hulvát nemusí být špatný člověk a slušňáček nemusí být dobrý.

75 áťa áťa | E-mail | 19. ledna 2018 v 22:19 | Reagovat

[64]: tak to je síla O_O

76 Ježovka Ježovka | 21. ledna 2018 v 2:40 | Reagovat

[59]: Moje řeč. A udělám to tímhle systémem zase. Prostě člověk volí mezi větším nebo menším zlem, i když mi nakonec Zeman jako takové zlo zase nepřijde.Každopádně Drahoš se mi nelíbí od začátku.

- Jinak koukám, že nejsem jediná, koho hned napadá zadávat vše do gematrixu :-D

77 áťa áťa | E-mail | 21. ledna 2018 v 21:31 | Reagovat

Dá se vyčíst z Drahošova obličeje něco, co bypotvrzovalo, že je proti českému lidu a táhne s tajnými elitářskými spolky?

78 fred fred | 22. ledna 2018 v 6:48 | Reagovat

Na setkání Drahoše se svými příznivci v brněnském Semilassu byly vysloveny tři šestky. "Povedlo" se to představiteli města Brna v čase 31:56 - 32:25.
https://youtu.be/le9BujAE8VI?t=1916

79 zdeněk zdeněk | 22. ledna 2018 v 12:35 | Reagovat

[77]: Ovšem,že.
Tak třeba nesymetrické vrásky naboku úst.
Ústa sama o sobě křivá, horní ret na pravé straně nižší než na levé.
Obočí má velmi slabé a nevýrazné, ale to měl i v mládí ono to na té fotce nejde moc vidět, není moc kvalitní, ale jo.
Horní víčka má poněkud pokleslá - jeden ze znaků zločince. Vrásky od koutků očí jsou velmi nevýrazné.
Co se vrásek na čele týče...Od spodu - Měsíční, Merkurova a Venušina, mě zaujala Merkurova (prostřední) protože ta je tak víc vyvinutá uprostřed - "Rychlé myšlenkové procesy, plynulé verbální vyjadřování, spisovatelský talent a štěstí v obchodě". Tzn. že je to typický politik, který dokáže hovno obkecat tak, aby bylo zajímavé? :D
Ale na stranu druhou má čelo takové flekaté...
Včil je mu 68 let, ale v době inaugurace už mu bude 69 - dualita. Narodil se 20. února 1949.
Ale má hezky růžovou bradu. :)
https://cs.wikipedia.org/wiki/Jiří_Drahoš
http://special.novinky.cz/volba_prezidenta/img/candidates_a/drahos_1.jpg
https://img.cncenter.cz/img/12/normal1050/3338938_jiri-drahos-v3.jpg?v=3
https://cdn.i0.cz/public-data/1e/c9/3b425e72361083e189471fd0629e_r16:9_w640_h360_g1ba15950ec8211e7af7dac1f6b220ee8.jpg?hash=838b69f9d00e6f437020707fb2edd83a
A ještě poznámečka - titulní strana časopisu Reflex.
https://img.cncenter.cz/static/images/archiv_titulov/vydania_titulov/11/2018_03_65407bac17a9e214ee10a4eee49e9c3c_5.jpg
Poznámečka - všeho jsem si určo nevšiml.

80 Sin Le Noble Sin Le Noble | 22. ledna 2018 v 21:25 | Reagovat

Čtu, mluvím s přáteli a připadám si jako v pohádce Jak se budí princezny. Jako malej jsem neměl rád scénu když usne království a nedaj se probudit, ikdyž s nima třesete, nechápal jsem to. Taková blbost a vona je to realita, pak přijde princ, uvolní napětí třeba láskou a je zase všechno ready v celým království - u těch co se maj rádi najednou ach, ouha my usnuli a zapoměli a u těch zlejch ježišmarja to jsem to posral honem pryč, nebo, to je probuzení ze zlýho snu a jsem zase s váma. Wi-fi nebyla a ČsN normy byly bez jedů přesto všude nenávist a zapomnění, né že né.
Babička měla na ruce vytetovaný číslo z lágru druhý světový a děda schovával medaile v šuplíku, aby ho nikam neřadili, oba umírali sami a bez pomoci, o minulosti mlčeli nebo mlžili. Nová doba bude zlá a vy jí zažijete, říkali smutně, dobře už bylo(asi mysleli za Stalina), když jsme je jako děti poučovali, že dneska je to lepší a voni jsou mimo. Vono nejde vo Stalina ani flašku Havla, který ho jsem kdysi viděl jako spásu, ale jde vo totální vymejvání hlav jednou socíkem s lidskou tváří pro vyvolené, pak perníkem a pak třeba nenávistí vůči komukoliv kdo nehraje s náma. Kujva, kdy lidi pochopí, že spolupráce je základem všeho, třeba i massturbace ? :-?
Jinak celkově se to vyvíjí celkem dobře, abych nebyl negativní, moc dobře :-D  :-D
2018 je revoluční, ťik-ťak..

81 martin martin martin martin | 26. ledna 2018 v 1:17 | Reagovat

Až člověk nebude mít potřebu volit, potom teprve nastane spolupráce. Do té doby to bude jenom šou.

82 lol lol | 27. ledna 2018 v 18:11 | Reagovat

Nepřijde vám zvláštní, že volební účast byla 66,60 % ? :D

83 kalia kalia | 27. ledna 2018 v 22:49 | Reagovat

Tak slupovací laky na nehty mají i na ebay za pár korun (a dokonce mění barvu dle teploty). Netoxické. (tedy píšou tam, že jsou netoxické u některých z nich)

(kdo nemá paypal tak se dá objednat např. na těchto stránkách)
https://postovnezdarma.cz/slupovaci-laky-na-nehty-24-barev

84 kalia kalia | 28. ledna 2018 v 1:25 | Reagovat

[79]: Drahoš je fakt hroznej, nevydržela jsem se na něj dívat dýl než pár minut..

Jelikož to tu ještě nezaznělo, tak z jeho výrazu bylo patrné, že si z lidí utahuje/klame je/vyj*bává s nima. Takový pobavený výraz za tou "fasádou". Podle mě je napojený na egregor jakési útočící nespokojenosti a má radost když se mu podaří dobře zaútočit (ať už na to, s čím byli lidé nespokojení, tedy na jejich "nepřítele" nebo na lidi samotné - jemu je to jedno na co útočí). Jeho osobnost či duše je potlačená, krčí se téměř nehybně v koutě. Zeman naproti tomu představuje člověka s rozvinutou duší (ne že by jí on sám měl, i když to nevím jestli ano nebo ne, ale spíš se z něj stal archetyp tohoto principu, protože působí v důležité veřejné funkci, ve které zastupuje celý stát) a jelikož není dokonalý, tak jako "odraz" toho, co udělal špatně, na něj něco útočilo. Většina lidí, kteří jsou nespokojeni ve svém životě a/nebo jsou zvyklí žít tak, že útočí na oduševnělejší lidi a berou jim tak energii, volilo Drahoše.  Překvapilo mě, že byl výsledek tak těsný (čekala jsem, že vyhraje Zeman ku Drahošovi např. 70:30). Ten těsný výsledek je špatné znamení, protože jednou, pokud budou lidé pokračovat stávajícím směrem, vyhraje "egregor" nad "duší" (neumím ale předpovědět, co by se v takovém případě stalo). Existuje malá pravděpodobnost, že by to egregor pak sám vzdal (jelikož není konstruktivní, tak nemůže nic vytvořit) a sám by z funkce odstoupil. Nebo by se vyřádil, ukázal by tu svojí nespokojenost (která třeba chce být pouze vidět a být uznána) a pak by byl vstřícnější konstruktivnějším řešením. A nebo by to dopadlo zle.. To nevím a jsem ráda, že to dopadlo tak, jak jsem chtěla. (protože co by se stalo v opačném případě ani zjistit netoužím)

Setkala jsem se s člověkem, který měl podobný obličej i výraz jako Drahoš a ten útočil, ale když se to vzalo do hloubky, tak k tomu měl důvod. A tedy předpokládám, že pokud je v člověku člověk, tak není ve skutečnosti zlý (i když útočí). Pokud je tam egregor, tak je to pouze odraz (odraz nespokojenosti, emocí.. vyslaných duší) a ten nemůže konstruktivně jednat (nemůže zastupovat národ, něco vytvářet atd. - nemůže si ani udělat svůj názor). Pokud se podívám na Drahoše, tak nemůžu s jistotou říct, jestli je uvnitř egregor. Vypadalo to tak, ale díky své zkušenosti s tím člověkem s podobným obličejem, který útočil oprávněně, mu nechci křivdit.

Navíc před volbami se mi zdál sen:
existovaly dvě dimenze, jedna, ve které byli lidé ohraničeni (hodně lidí na "malém" místě, bylo to v Praze) a druhá dimenze, ve které bylo hodně místa a málo lidí vzhledem k prostoru, ale každý prožíval pouze svůj odraz a nic jiného. Udělala jsem mezi těmito dvěma dimenzemi portál. Hned jak lidi ten portál viděli, tak ten, kdo byl v té první dimenzi, utíkal do druhé a naopak. To se mi zdálo divné, jelikož jedna dimenze by přeci měla být "dobrá" a druhá "špatná", tak proč chce každý pryč z té své? Která je ta dobrá? Nakonec to dopadlo tak, že se všichni lidi mačkali v té první dimenzi na malém prostoru, kde byly díky přelidnění katastrofy (záplavy, požár atd.) a v té druhé zůstalo jen pár lidí. Bylo tomu tak proto, že zažívat svůj odraz (odraz duše) bylo pro velkou většinu lidi horší, než málo místa a katastrofy.. Naučila jsem se žít v obou dimenzích, i když ani v jedné to nebylo nějak extra příjemné. A pak jsem zjistila, že když budu fandit jedné dimenzi, ale nebudu přímo v ní, tak se dostanu do dimenze "mimo" tyto dvě (která ale není přesně uprostřed nich, protože dle nějaké poučky "zlatá střední cesta" lidi ten střed vyznávají, protože jim to někdo řekl nebo chtějí být duchovní, mají to pouze naučené ač s dobrým záměrem, tak aby se tam tito lidé nedostali..). A v té dobré dimenzi nikdo nebyl. Byla jsem tam jen já s klukem A řekla jsem mu, že musím na záchod a vylezla jsem do té dimenze odrazu duše, nevěděla jsem co dál, až jsem se probudila. To bylo poprvé, co jsem měla "základ" snu jinde. Doposud jsem vždy měla "základ" snu (místo, odkud vycházím) tady. Tam to byla dimenze, ve které byl Bůh.

85 Alaiana Alaiana | 31. ledna 2018 v 3:07 | Reagovat

[84]: Jak píšeš o Drahošovi, tak tohle já mám zase s Babišem. Na něho se nevydržím dívat nikoliv víc než pár minut, ale nevydržím to víc než pár sekund. Jakmile někde vidím fotku s ním, tak odvracím pohled. Což je zajímavé, protože jinak se můžu dívat třeba na Hitlera, nebo jiné různé sériové vrahy. Ale taková Teal Scott je mi nepříjemná, tak její videa musím vypnout a nedívám se na ně, no a Babiše zkrátka nedávám vůbec.

86 Alue Alue | 31. ledna 2018 v 9:43 | Reagovat

[85]:  jo, to mám úplně stejně a se stejnými osobami

87 Míša Míša | 31. ledna 2018 v 13:39 | Reagovat

[85]:

[86]: já to mám takhle s Pavlem Bělobrádkem....Nahání mi hrůzu, přijde mi naprosto nechutný a vůbec nevím proč.. :D  :D  :D

88 Ježovka Ježovka | 1. února 2018 v 19:18 | Reagovat

Hm. Je to sice zcela mimo téma všeho tady a ani to nemusí nikoho zajímat, ale já to sem stejně napíšu, protože Aluška.org mě po celou dobu doprovázela a myslím, že bez toho, co jsem se tu naučila, bych to všechno nezvládla. Navíc mám takovou radost, že se prostě chci podělit. Právě jsem se přesvědčila, že Vesmír vážně nikdy není k našim(nebo alespoň mým)tužbám nikdy hluchý - podařilo se nám získat vysněné bydlení. Jsme moc šťastní. :-) Je tam vše, co jsem si kdy přála(+ to, že je to u lesa, takže už žádné otravné wifi signály od sousedů a navíc zahrada a spoustu luk, kde budu moct nechat proběhnout psiska a kočkám vybudujeme voliéru, takže už se nebudou muset na přírodu koukat jen zpoza oken). Už se těším, jak si tam na dveře vyvěsíme devíticípé sluníčko. Díky za ty všechny roky, Aluško. Už tě znám dlouho a společně s tvým blogem teď konečně vstoupím do nové životní etapy, na kterou čekáme již tak dlouho - a já konečně budu moct dělat to, co chci dělat, tam, kde to chci dělat. Není většího štěstí a je jedno, kolik úsilí to stálo, nakonec to vždy stojí za to. Věřím, že tenhle nový začátek bude konstruktivní a vše už půjde hlavně k lepšímu(o čemž mě můj andílek přesvědčuje již několik dní, vidím všude samé 17ky). Přeji všem pěkné dny a díky za všechno. :-)

89 Ježovka Ježovka | 1. února 2018 v 19:21 | Reagovat

[85]: Z Teal Scott září něco opravdu nepříjemného, to poznám i já - také ji nemám ráda.

90 áťa áťa | E-mail | 7. února 2018 v 16:34 | Reagovat

logan si chce spravit reputaci https://www.youtube.com/watch?v=oWjxSkJpxFU

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama