V e-shopu Alue.cz jsou nové Brazilské křišťály. - Aktuální výběr ZDE
Sledujte Zápisníček, kde vycházejí aktuální zprávičky. Nejnovější příspěvek: 17.11.

Komentáře

1 Andrej Melíšek Andrej Melíšek | 9. ledna 2018 v 10:36 | Reagovat

V článku SATURN = SATAN autor ukazuje iný pohľad na našu ľudskú minulosť ako je tá oficiálna, do ktorej mali výrazne zasiahnuť neorganické bytosti zvané archonti - pozná ich v podstate každý človek na Zemi, pretože sa o nich hovorí a píše úplne všade po celom svete, len to ľudia stále považujú za sci-fi.

Link: https://marioolah.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=403840

2 Kateřina Kateřina | 9. ledna 2018 v 11:22 | Reagovat

Mně je to strašně líto, ale některé informace si autor cucá z prstu. Ódin rozhodně nebylo solární božstvo a medvěd rozhodně není jeho emblematickým zvířetem - stačí si přečíst Starší Eddu, jsou to skvělé historky na zimu :). No a kdyby se o slovanské mytologii vědělo opravdu tolik, co popisuje autor, bylo by to fajn, ale není tomu tak... Jinak to, že Římani označovali bohy jiných kultur svými termíny, neznamená, že ti pro ně cizí bohové byli nutně ekvivalentní římským bohům - často prostě potřebovali, aby byly jejich poznámky srozumitelné i lidem, kteří - třeba v Germánii osobně nikdy nebyli. Celkově se mi zdá, že autor má utkvělou představu o tom, že Saturn je všude a ohýbá k tomu co se mu zrovna hodí, to mi nepřijde ok.

3 Dejvid Dejvid | 9. ledna 2018 v 11:50 | Reagovat

[2]:Iným názvom pre Ódina je Wodan - hlavný boh nebies, smrti, najvyššie germánske božstvo, vládca sveta, vševidiace oko slnka, hlava kráľov - má presne tie isté atribúty ako boh Saturn. Na obrázku stojí za Ódinom slnko: https://vignette.wikia.nocookie.net/mythology/images/7/79/Odin_sitting_on_his_throne%2C_Hli%C3%B0skj%C3%A1lf.jpg/revision/latest?cb=20170113183715

Je to to isté božstvo, len má iné meno. Skúste si zistiť niečo viac o Saturnskom kulte, zdrojov je na to dosť, aj zahraničných.

4 Kateřina Kateřina | 9. ledna 2018 v 13:48 | Reagovat

[3]: Na obrázku je romantizující vyobrazení Ódina, tak zhruba z 19. století, možná mladší, a odkazuje tedy spíš k představám romantismu o "starých božstvech," než k tomu, co popisuje Edda - alespoň co se slunce týká. Legrace je, že ani romantický Ódin nemá jako emblémové zvíře medvěda - jsou tam vlci a havrani - to odpovídá eddickým příběhům, abych byla spravedlivá.
Na české wiki je tohle vyobrazení dokonce datováno a přidán autor, jsou tam i další vyobrazení - od 18. století dál - je moc zajímavé ten vývoj sledovat, ale opět - vypovídá to víc o době vzniku díla, než o náboženské tradici.
https://cs.wikipedia.org/wiki/%C3%93dinTo že se mimo Skandinávii Ódinovi říkalo Wodan nebo Wotan není žádná novinka, na věci to ale nic nemění. Já doporučuji jít do primárních pramenů, než se spoléhat na romantizující legrácky :)

5 jeife jeife | E-mail | Web | 9. ledna 2018 v 13:53 | Reagovat

Je zajímavý, jak je si svět i přes rozdílnost v náboženstvích a kontinentech podobný :)

6 Jakub Jakub | 10. ledna 2018 v 17:12 | Reagovat

Saturn představuje omezení, řád, zákony, pravidla, administrativu, starší lidi, respekt, společenské postavení, práci, čas. Ano všechny systémy, které spolupracují s elementárním světem, který vytváří hmotu jsou parazitické, protože aby mohli vytvářet hmotu, tak potřebuji nějakou energii na to. tak to prostě je. Ale to je úplně to samé jako když se naleje benzín do palivové nádrže, aby motor mohl vytvářet energii a pohánět automobil kupředu, takže zase nějakou temnout energii bych tomu nedával. Saturn je zbytečně brán negativně jelikož představuje těžkosti života - sysyfos. Zeus je Jupiter v Beranu, nikoliv Saturn. Saturn je úředník, administrativní pracovník, nikoliv vladař, ale správce. Ano Saturn představuje vězení, jelikož Saturn představuje strach a omezení z něho pramenící, protože Saturn nemá energii, tak jako Slunce nebo Jupiter, proto musí vážit každý krok, který udělá a proto mu všechno dlouho trvá, stejně jako oběh na nebesích. Proto Saturn představuje starší lidi, jelikož jsou hodně omezení a nemají energii, ale mají bohaté zkušenosti a ví jak se věci mají udělat pořádně, což je zase oblast Saturnu. Saturn proto představuje zodpovědnost, protože dělat chyby znamená plýtvat energií, kterou opět Saturn nemá, proto tak lpí na dogmatech a omezeních. Saturn se jeví jako zlá planeta převážně mladým a neodpovědným lidem, ale není planetou zla, ale řádu, respektu a odpovědnosti. Takže celou sérii o Saturnu vnímám jako zavádějící. Materiální matrix a egregory slouží čistě jenom k prožití materiální existence a prostě bez hmoty to nejde.  Je to jenom o úhlu pohledu všechno je jenom o úhlu pohledu. :-) Saturn je brán jako Velký Architekt, protože vytváří zákony a funkční systémy a nerad je mění, protože to stojí energii, kterou opět nemá, proto Saturn představuje konzervativnost, proto staří lidé moc neradi mění názor a jsou konzervativní a vyžadují respekt, jelikož přece odvedli ks práce během svého života, proto si máme starších lidí vážit, opět téma Saturnu, nelze si vážit odfláknuté na rychlo udělané práce, která je naprosto nefunkční, proto Saturn trestá, protože kdyby si každý mohl dělat co chce, kdyby si atomy mohli dělat co si zamanou, tak nic nebude fungovat a jak jsem již řekl Saturn klade na efektivitu a funkčnost. Kdo Saturn chápe, tak za něj děkuje. Kdo ho nepochopil, tak je to pro něj zlo. 8-)

7 Gray Gray | 10. ledna 2018 v 18:25 | Reagovat

Ano, to je velice romantizované zobrazení Odina, vždyť kdyby vikingové skutečně jezdili lesem s tak neprakticky "okřídlenýma" přilbama... moc by toho nenajezdili. :D "Realitě" odpovídá jenom to kopí, vlci a havrani. Zase tu evidentně někdo vidí Saturna za každým písmenem asi jako někdo pudové podprahovky v HP. Jde vidět, čeho autoři těchto článků mají plnou hlavu.

8 aves passeri aves passeri | E-mail | Web | 11. ledna 2018 v 22:35 | Reagovat

[6]: Souhlasím. Sama jsem Kozorožka a vím, že Saturn má hodně špatnou pověst :-) Ale jak bylo řečeno - kdo Saturn chápe, tak za něj děkuje. Kdo ne, je to pro něj zlo :-) Já jsem sice Kozorožka, ale s velmi silným Jupiterem a Marsem a saturnské energie někdy snáším také hodně špatně a z gustem bych na ně hodila všechno zlo na světě :-) Nedávno jsem zažila saturnský zásah a ano, hodně bolel. A dlouho mi trvalo, než jsem dokázala přijmout, že v tom nebyla neohleduplnost, snaha omezit mě ve svobodném rozletu, nedostatek laskavosti a pochopení a já nevím, co všechno. Ale jsem za něj vděčná. Rázně ukončil to, co se mělo ukončit. Bez jeho zásahu by Jupiter neměl co na práci :-) Myslím, že důležité je, do jaké míry funguje Saturn harmonicky a do jaké míry jako usurpátor. Ale tak je to v astrologii u všech planet - žádná není jen pozitivní, každá se může zvrhnout... :-)

9 Jakub Jakub | 12. ledna 2018 v 23:13 | Reagovat

[8]: Tak ono taky hodně záleží kde máte Saturn postavený a v jakých aspektech. Ale je to tak - každá planeta má svou stinnou i dobrou stránku. U Saturna je negativum netolerance a neobratnost. Kozorozi jsou fajné znamení 8-)

10 kalia kalia | 15. ledna 2018 v 0:04 | Reagovat

Zajímavé bylo, že jak se mi zdál sen ohledně úkazu nad Kalifornií, tak než jsem se vzbudila, tak jsem ještě slyšela, jak mi ten knihovník říká, že ten mimozemšťan pochází z planety a že na Marsu, Saturnu, Neptunu a (možná) Jupiteru žijí (nebo žili) podobní mimozemšťané s tím, že zdůraznil Saturn a řekl ještě "měsíc Saturnu", že to má přesně nejvíce na mysli. To bylo když jsem se budila. Jelikož mi to nedávalo smysl, tak jsem toto už do svého komentáře nepsala, myslela jsem si totiž, že se mi to v hlavě pomotalo jelikož jsem byla už skoro napůl vzhůru a ten sen se mi začal ztrácet. Ještě jsem si po probuzení říkala "jojo, Mars je Saturn a Neptun a Jupiter možná taky" to nedává smysl a taky jsem si pomyslela "na Marsu přeci žádní mimozemšťané nežijí", "a na nějakém měsíci Saturnu už vůbec ne - kdo by žil na měsíci". No po přečtení těchto článků mi dává smysl, co tím asi měl na mysli. Jenže to mohl být "pouze" věštecký sen (když se někdy těším, že se budu dívat na nějaký seriál, který mě hodně zajímá, tak někdy když jdu spát, tak se mi pak zdá např. 50 dílů toho seriálu celkem rychle za sebou, hlavně ty nejdůležitější scény a zápletky, a pak když se koukám v reálu, tak vím, jak to bude a u většiny scén mám "dejavu") A stejně to mohlo být i v tom snu s tím, že jsem jen dopředu vnímala věci z této série článků.. A nebo tím doopravdy myslel, že se sem teleportoval někdo z měsíce Saturnu či mimozemšťan jemu podobný.

Toto je fotka, že na prstencích Saturnu se děje něco neobvyklého a na té první fotce (nahoře vlevo) je něco, co je TROCHU podobné tomu úkazu nad Kalifornií.
http://bzmedia.cz/fan/8e/44/cf98/88/a2/a7ee/W2kHa2J7YN8brGEb4E-EjVfTMwPdu8K3.jpg

(foto jsem našla zde:
"Bergrun pri tomto štúdiu zistil, že na Saturnových prstencoch sa deje niečo veľmi neobvyklé. Toto o tom píše vo svojej knihe 'Stvoritelia Saturnových prstencov': "Pred niekoľkými rokmi začala skupina astrofyzikov a fyzikov teoretizovať, že tieto prstence musia byť mladšie než vesmír, možno sú iba 100 miliónov rokov staré. Avšak jeden pár fotografií preukázal zmenu prstenca behom piatich minút!"
Zdroj: https://marioolah.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=403840)

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.