V e-shopu Alue.cz jsou nové Brazilské křišťály. - Aktuální výběr ZDE
Sledujte Zápisníček, kde vycházejí aktuální zprávičky. Nejnovější příspěvek: 17.11.

Rozbor videoklipu The Different Story / Doporučuji

12. února 2018 v 0:54 | Alue K. Loskotová |  Symbolika
Před nějakou dobou publikoval tomáš marný stručný rozbor klipu The Different Story. Nutno upozornit, že tento zmíněný klip je velice výživný a symboliky plný. V podstatě kdybyste ho pauzovali po vteřinách, tak každý obraz vám dá další a další poselství. Reálný rozbor klipu vteřinu po vteřině je na dvě hodiny slovně, neuvěřitelně nadlouho písemně. Symbolika se však dá uchopit v několika rovinách: podrobné nebo všeobecné, zkrácené, lehčí. V tomto článku se můžete podívat na tu zjednodušenou variantu, ale jelikož už jste pravděpodobně absolvovali celou řadu rozborů klipů a četli spousty článků o symbolice kterými vás aktuálně zásobím, je dost možné, že si tam najdete sami věci, které přímo v článku napsané nejsou a je to tak v pořádku. Berte tedy rozbor jako základní mustr.Původní článek začíná vysvětlením obrázku, který má tm ve velké oblibě a často ho používá tam, kde chce upozornit na něco důležitého. Je to tato karta s názvem Sowulo - slunce. Pochopitelně se množily dotazy, co tato karta znamená a proč ji tak často používá. Dále už pokračuje původní článek od tm:

Na nesčetné dotazy které se týkají bytosti v záhlaví, která přes písmeno pí a malý kruh před sebou, koncentruje paprsek ze svého těla do vesmíru, odpovídám následující:
Nenechte se zmást. Není to paprsek ze slunce, jak to na první pohled vypadá, ale paprsek bytosti která koncentruje svoji energii do vesmíru. (podívejte se dobře) Platí dej a bude ti dáno. Pomož a bude ti pomoženo.
Písmeno Π je konstantou času a bránou do jiných dimenzí. Máte zde hned tři brány Π.
Čas neexistuje, ale byl nám uměle vytvořen a jeho konstantou je právě písmeno Π tedy 3,14159…..má taky neuvěřitelný vliv na člověka…..
A co se týče symbolu bytosti s bílými vlasy, podívejte se na následující video. Zde pochopíte, máte vše v symbolech…..

Peter Schilling - The Different Story
https://www.youtube.com/watch?v=Ovyq19v5Y94

Vzhledem k tomu že symbolika je zde na vysvětlování na několik hodin, na přednášku, uvedu jen pár dílků:
Krysař vystupuje z mlhy a zavádí lidi do slepé ulice hned po narození.

Snímek obrazovky 2015-11-07 v 1.40.45

Vševědoucí oko rozděleno na 540°, tak jak se používá na povrchu planety Země. Né u nás uvnitř duté Země. (je to nesprávně 360°)

Snímek obrazovky 2015-11-07 v 1.38.17

Než lidé mohou objevit pravdu co se zde odehrává a do čeho byli zataženi končí na hřbitově.

Snímek obrazovky 2015-11-07 v 1.39.29

Neposkvrněná žena v bílém vychází jako duch ze hřbitova přes strážce v černém a teprve nyní je jí vše ukázáno.

Snímek obrazovky 2015-11-07 v 2.26.11

Strážce tajemství, který všechno ví o dějích nejen na planetě Zemi, ona nic neví a dívá se překvapeně a nechápavě do dáli….. zde už je v podobě ducha, kterému strážce vše ukazuje. Obešla ve filmu strážce hřbitova v černém a prošla přes Π….

Snímek obrazovky 2015-11-07 v 1.38.40

Žena vstupuje na schody po kterých schází do mlhy (neví kam jde - život na planetě Zemi) a je dobře sledována mužem v černém…..

Snímek obrazovky 2015-11-07 v 1.41.57

Před posledním schodem žena v bílém mizí= neposkvrněná čistota a hlidač Lev (člověk se lví hlavou) po její levé ruce dává pozor aby se nedostala dál a hlídá tajemství…..

Snímek obrazovky 2015-11-07 v 1.42.54

Vidoucí dává na ženu pozor a ta než se něco dozví skončí na hřbitově. Takto je to na planetě Zemi nastaveno…..

Snímek obrazovky 2015-11-07 v 1.45.42

Opět se ukazuje krysař, který hraje, lidstvo jde za ním, vyšli z mlhy a do mlhy zase vstupuje a zde končí. Zavedl je tam kam potřeboval. Lidé jsou nepoučitelní a nic nepochopili.

Snímek obrazovky 2015-11-07 v 2.43.35
(konec článku od tm)

Tato píseň je v podstatě moje srdcovka, jeden z prvních klipů na kterém jsem se učila symboliku a její poselství o pravdě tohoto světa, mělo pro mě tehdy velikou hodnotu. Nejenom že je vteřina od vteřiny významná a nese konkrétní poselství, ale i slova písně jsou hodnotná a vysvětlují, dokreslují symboly. Tedy zvuk jde ruku v ruce s obrazem, o čem se tu zpívá, to se i ukazuje. Posuďte sami.


I'm so lonely on my way
Waiting for a better day
Only one thing left behind
A world of lust and crime

Jsem tak osamělý na své cestě, čekám na lepší den, jediné co tady zbývá, je svět chtíče a zločinu

There's no place for me to hide
I don't know what's wrong or right
Pain and sorrow in my mind
A world of lust and crime

Nemám se kam schovat, nevím co je dobře a co je špatně, mám bolest a smutek v duši, ve světě chtíče a zločinu.

See the wise man in the graveyard
Scream and cry the different story
Lonely people in his old park
Know the answer just for everything

Vidíš moudrého muže na hřbitově, který pláče a křičí odlišný příběh (symbolicky že si zoufale přeje aby lidstvo vidělo pravdu, proto křičí, ale stejně mu všechny ty podvedené duše končí na hřbitově, protože agent je moc silný a až moc dobře odvádí svou práci a lidstvo se až moc snadno nechá zmást). Osamělí lidé v jeho starém parku už teď vědí odpověď na vše... Že po smrti je nám ukázáno vše, o tom jak jsme žili a vše skryté, co jsme neviděli.

Love turns a friendly card
With a different story it'll open your heart
Forever love as an endless game
You don't have to worry cause it's easy to play

Láska otáčí přátelskou kartu, s odlišných příběhem otevřu tvé srdce, věčná láska jako nekonečná hra, nemusíš se bát, protože je snadné tu hru hrát. Symbolicky sděluje, že skutečná láska je cesta k nalezení věčné pravdy a vysvobození se ze systému, ale málokdo skutečnou lásku zná a jde za ní. A málokdo ví, jak tu lásku použít, aby věčnou pravdu skutečně odemkl. Když člověk ví, je to snadné, když neví, je nejtěžší věc na světě jenom to najít.

There's a chance for me and you
Making all our dreams come true
Trust enough and you won't find
A world of lust and crime

Je tu šance pro mě i pro tebe, abychom uskutečnili naše sny, věř dost a nenalezneš svět chtíče a zločinu. - Málokdo je ochoten si připustit, že ďábelský svět ve kterém žijeme je skutečně až takový drsný a jeho víra v to, že svět je o něčem jiném a měl by být jiný, je většinou zlomena. Jenomže bez přiznání si této pravdy a bez praktického žití v této pravdě, pravdu člověk nenalezne a nikdy se neosvobodí, protože není schopen myslet požadovaným směrem. O tom je tento odstavec písně. Kdo věří že svět je v pořádku a je takový jaký má být, je lapen. Agent může být kdokoliv, zejména ten co se vám směje, když se mu snažíte říct o nějakém svém podezření, o tom že tento svět je o něčem jiném, než se nám ukazuje.
Zbytek slov již byl přeložen výše.....

See the wise man in the graveyard
Scream and cry the different story
Lonely people in his old park
Know the answer just for everything

Love turns a friendly card
With a different story it'll open your heart
Forever love as an endless game
You don't have to worry cause it's easy to play

See the wise man in the graveyard
Scream and cry the different story
Lonely people in his old park
Know the light of hope and glory


Pusťte si tento klip několikrát a velmi dobře pozorujte, co se tam odehrává. S vědomostmi které už jste načerpali, byste to měli vidět. Nebudete věřit vlastním očím, kolik je tam pravdy.

,,Malá" nápověda pro vás, pokud se v rychlosti obrazů ztrácíte, nebo si nejste jistí kdo co zastupuje:
Peter Schilling zastupuje agenta, moc ze stínů. Bíly kůň je nevinné lidstvo. Když běží doprava i doleva, má to svůj význam, když hrabe kopytem, prosí, ale zepředu je hlídaný agentem. Dvojčata v klipu ukazují dualitu. Baletky jsou nevinné dušičky, které tančí hru života a nevědí nic. I proto dělají nohama xxx. Když stojí ve dveřích a zpívá, sledujte jak stojí, pozice nohou a gesta rukou.
Žena v bílém prochází dveřmi, první se točí levotočivě - neví, nevědomá. Pak projde dalšími dveřmi a jde pravotočivě - začíná se probouzet a tu nastupuje stínový hlídač. Starý pán s bílými vlasy je vidoucí a jeho symbol je i kreslený obrázek vševidoucího oka s paprsky. Představuje osvícenou bytost, která zná pravdu.
Žena v bílém probíhá branou hřbitova - umírá - setkává se s vidoucím, on jí ukazuje kartu vědění a ona vykulí oči, pochopí že byla podvedena. Její život byl sveden na jinou cestu než za jakým účelem přišla. Točí se doleva, prohrála. Vidoucí to vidí, nemůže nic dělat, zepředu vše hlídá agent, který odvedl svou práci.
Žena v bílém posmrtně vidí pravdu, otočí se doprava, zpívá o lásce, jiném scénáři a lehá si na růže, symbol ochrany. A hra jede dál, vidíme krysaře, baletky dušičky a dívku jak vrtí hlavou doleva doprava - nene, to snad není pravda. Nemůže věřit tomu, jak tu hru života projela.
Všechno v klipu opravdu nepřeložím, protože je tam toho fakt moc a nedá se o všem psát, ale myslím si že tento krátký rozbor s nápovědou bude pro vás i takto dost výživný.

 


Komentáře

1 Míša Míša | 12. února 2018 v 8:26 | Reagovat

"you won't find"  znamená nenalezneš  (svět chtíče a zločinu)

né nalezneš...

mi to nedává smysl - věř dost a nalezneš svět chtíče a zločinu ??

asi jen překlep :-)

2 Míša Míša | 12. února 2018 v 8:38 | Reagovat

ale jinak super rozbor, píseň se mi zalíbila a už ji poslouchám po několikáté :D

jen je mi z toho trochu smutno...  :-)

3 Simi Simi | 12. února 2018 v 8:38 | Reagovat

Díky za rozbor, Alue. Našla jsem ti akorát malou chybu v překladu poslední části - věř dost a NEnalezneš svět chtíče a zločinu :)

4 Zuzana Zuzana | 12. února 2018 v 9:21 | Reagovat

Malá oprava:
Trust enough and you won't find
A world of lust and crime.
Ver dost a NEnaleznes svet chtice a zlocinu.
Čiže dostatočná viera je základ pre uskutočnenie smov a zmeny.

5 Alue Alue | 12. února 2018 v 12:42 | Reagovat

jo, to mi utekla blecha, opraveno...

6 Míša Míša | 12. února 2018 v 12:53 | Reagovat

[5]:  chudáku :D teď to tu budeš mít x krát, kvůli jedné chyby.. :D

7 Jintrovert Jintrovert | 12. února 2018 v 13:16 | Reagovat

Fúúú tak o tomto klipu jsem nevěděl a je vážně NABITÝ. Posílám poděkování za takto kvalitní články ;-) Petera Schillinka jsem si "vygúglil" a působí na mne jako ukázkový "kolaborant s temnou stranou" (a že jich mezi umělci je...) A když srovnám takový klip z 80tých let s klipy dnešními-plnými naprosto nezkrývaného satanismu,tak je to ještě úplná romantika :-)

8 Vlastimila Vlastimila | E-mail | 12. února 2018 v 14:13 | Reagovat

Výstižné vysvětlení, dík,

9 Ježovka Ježovka | 13. února 2018 v 16:44 | Reagovat

[7]: Přesně. Občas máme takhle doma na pozadí při práci zapnuté MTV(tenhle hudební kanál je fakt kanál a to to říkám ještě slušně)a když chvíli pozoruješ ty klipy, je to fakt něco neuvěřitelnýho. Přijde mi smutné, že z těch více populárních aktuálně neexistuje nikdo nový, kdo by produkoval konstruktivní a vyloženě nádhernou hudbu(ale líbí se mi jedna mladá holčina, říká si Grace VanderWaal a má moc krásnou duši, jelikož jí je fyzicky teprve 14 a už má stokrát lepší texty než mnoho "hvězd", navíc má v sobě stále takovou tu dětskou čistotu). Já se o jakousi hudbu teda také snažím, ale mně nikdo nezná a myslím, že ani nebude. :-D Každopádně pro mě jsou pořád králem a královnou vší hudby Michal Jackson a Enya - to jsou písničky jak z jiného světa.

Celkově nesnáším, když hudbu někdo przní do takových patvarů, že už to hudba ani není... Vždyť je to přitom tak nádherná věc, která aktivuje prakticky každé centrum mozku a dá se skrze ni doslova dýchat a vysílat nádhernou energii. Tohle je jedna z věcí, kterou by lidstvo potřebovalo znovu připomenout. Fakt neuznávám takové ty zpěvačky typu Selena Gomez nebo A. Grande, které jsou věčně jen z 60% svlečené(co nemají v hlavě nahrazují tělem) a zpívají především o sexu a rozchodech. Díky těmhle se úroveň populární hudby hrozně snižuje, ale bohužel byla nízko vždycky, jelikož je často jen manipulační nástroj na mladé... Byla by sranda, kdyby někdo uvědomělý(a neupsaný, že...) místo destruktivních symbolů začal do svých klipů(a na oblečení) používat ty konstruktivní, jsem zvědavá, co by na to systém... :-D

Nicméně o tomhle tenhle komentář být neměl - článek skvělý, písničku jsem doteď neznala. Díky. :-)

10 romča romča | E-mail | 13. února 2018 v 19:33 | Reagovat

Love turns a friendly card
With a different story it'll open your heart
Forever love as an endless game
You don't have to worry cause it's easy to play :)
Tak toto som si vytlačila na A4 a zarámovala. Je to pre mňa čosi ako znamenie

11 Míša Míša | 13. února 2018 v 20:04 | Reagovat

[9]:  A co teprve Nicki Minaj - to je pro mě nepochopitelný tvor..

Jak může vydat něco tak odporného jako je Anaconda?
Co má znamenat ten klip a song?..sem snad nic primitivnějšího neviděla, strašně mě to rozčiluje..Zpěvačky jako ona prezentují ženy jen jako kusy masa a děje se to furt :-!

12 Alue Alue | 13. února 2018 v 20:37 | Reagovat

[11]:  Mno... každá žena sama sebe prezentuje podle toho jakou má úroveň a jestli má v kebuli mozek, nebo vařenej květák. :D  :D  :D

13 zdeněk zdeněk | E-mail | 13. února 2018 v 21:16 | Reagovat
14 Ježovka Ježovka | 13. února 2018 v 21:51 | Reagovat

[11]: "Minážku - vyrážku" jak jí říkáme, radši ani nezmiňuj. Fuj. To nemá s "původní" lidskou rasou nic společného, možná tak sotva pár genů. To už radši i A. Grande, i když to nejspíš vyjde skoro nastejno, jelikož pokud vím, docela často spolupracují na nových "písničkách." A tohle je světově slavné(a pravděpodobně upsané, Nebo Minaj určitě)... Smutný. Hlavně, že A. Grande prohlašuje, jak je "proti sexismu", ale jak říkáš, prezentuje se jako kus masa. Achjo. Jakoby spoustu holek nechápalo, že to, že když mám jako mladá žena pěkný tělo(a dary s ním spojené - třeba prsa jsou dar a už jen proto by se neměl vystavovat všem na odiv), nemusím ho vystavovat všem i s prd**í. Vždyť to vlastně je projev akorát tak nedostatečného sebevědomí.

Zcela mimo téma: Napadlo mě jen tak ze srandy zadat svoji aluska.org přezdívku do gematrixu a vylezlo mi, že bez háčku nad z to vychází 540, což mě potěšilo - tak teď přemýšlím, jestli používat staré dobré "Ježovka"(což vychází nějaký 39něco) nebo "Jezovka" aby to vycházelo konstruktivně. :-D Já vím, jak důležité to sem napsat - ale potěšilo mě, že jsem alespoň jednou dokázala poskládat něco tak, aby to vycházelo "dobře" :-D

15 carnelian carnelian | 13. února 2018 v 23:36 | Reagovat

Děkuji moc za tento rozbor - hlavně tu tvou část. Když jsi před pár lety tuto písničku a zpěváka doporučila, našla jsem si ho a od té doby ho poslouchám. Písnička je fakt nabitá, ale nebyla jsem schopna vidět, co to znamená. Až teď díky tobě, Alue. :-)

16 áťa áťa | E-mail | 14. února 2018 v 19:00 | Reagovat

To je super, opravdu kvalitní rozbor... Děkujeme!!

17 Jintrovert Jintrovert | 15. února 2018 v 14:26 | Reagovat

[9]:Tak tak hudba/zvuk je významný "nosič"energie,jak konstruktívní tak destrukce...Ohledně konstanty Pí bych přidal vsuvečku v podobě celkem zajímavého článku co vyšel loni na jednom portále ;-)
https://www.matrix-2001.cz/clanek-detail/10038-528-10/

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama