V e-shopu Alue.cz přibyly nové druhy Energetických krystalů. - K dispozici ZDE
Sledujte Zápisníček, kde vycházejí aktuální zprávičky. Nejnovější příspěvek: 15.10.

Zápisníček / Březen 2018

1. března 2018 v 0:54 | Alue K. Loskotová |  Aluška.org: web a novinky
Aktuální dění ze světa, i z mého života. Vítejte v Zápisníčku :)
Příspěvky jsou řazeny sestupně, pro nejnovější data scrollujte dolů.

01.03.2018
Jak příjemné je otvírat březnový Zápisníček. Už aby ta zima byla konečně za námi.

Když chce člověk s jazyky zůstat v sedle, musí procvičovat. A na youtube se dají najít perfektní věci, kterými si můžeme cvičit své dovednosti. Tak bych vám doporučila dvě věci, které pomohly mně.

Ráda bych vám představila učitele angličtiny Broňu, který dělá vzdělávací videa na youtube. Je tam všechno možné. Procvičování odpovídání na hovorové otázky, zkoušky z výslovnosti, slovní zásoba, příprava pro maturanty, předložky (na kterých jsem pohořela :D ale ty mi nešly ani ve škole). Všechno představuje s jemným trpělivým úsměvem, takže ta videa jsou příjemná a dobře se na ně soustředí. Hodně se mi také libilo jeho video, kde jednoduše vysvětluje jak vypadá minulý čas v angličtině, jaký je v tom rozdíl a jak se to používá. V několika minutách vám tak jednoduše vysvětlí něco, co spousta lidí nepochopila za celé roky ve škole. I já s tím měla problém, učila jsem se strojově co je past simple atd. a používala podle toho gramatiku, ale rozumově jsem nechápala daný smysl a účel. Takže i když jsem měla jedničky, tak při použití v reálném životě bych nevěděla, jaký čas kdy použít, když bych na papíru neměla napsané ,,vypracujte tyhle věty v předpřítomném čase", aniž by student úplně chápal, co to je předpřítomný čas. Taky se mi líbí speciály o nejčastějších chybách, které dělají jeho studenti.


Sehnat si anglické věci na poslech je snadné, protože youtube je plný autorů co mluví srozumitelně anglicky, ale Broňa vám vysvětlí, co proč jak je a doplní to, co už jste dávno zapomněli, nebo nepobrali ve škole. Takže vás neučí angličtinu od začátku, je zaměřený pro lidi co už anglicky umí, nebo jsou cca středně pokročilí a ví že dělají chyby, nebo neví všechna slovíčka, nebo si nejsou jistí v gramatice.

Pro němčináře mám jinou perličku. Existuje seriál v němčině, který se jmenuje Deutsch lernen extra. Ten seriál občas někdo hodí na youtube a občas mu za to někdo blokne kanál kvůli autorským právům, když na ten kanál našupe až moc vzdělávacích materiálů, na která si pak víc lidí postěžuje a už je oheň na střeše. Aktuálně je funkční kanál Learn german, kde ten seriál najdete. Slyšíte v něm němčinu a dole vám jedou německé titulky, kdybyste z odposlechu neporozuměli. Je to výborné, protože se učíte na příběhu a když nevíte jedno slovíčko, pauznete, hodíte do překladače, zapamatujete si ho, párkrát vyslovíte a je to, a můžete jet dál. Tento seriál byste měli s přehledem zvládat, pokud jste absolvovali úroveň A2. Maximálně vám tam občas ujede slovíčko co jste se neučili, ale je to perfektně srozumitelné. Tady je první díl: https://www.youtube.com/watch?v=Ye3syTi_Ku4
Seriál je o tom, že k holkám do Berlína dojede amerikánec a prožívají spolu různé epizodky. Tím se seriál obohatí ještě o pár anglických slovíček, kdy američan mluví německy právě cca na úrovni A2, občas něco neví, a občas to řekne anglicky. A jak jdou díly dál, postupně američan mluví lépe, jak se učí. První díly jsou utahané, ale od šestého se to rozjede, tam se vyhrává v loterii a hlavní hrdinové všechno pomotají, jak jen můžou.

Mimochodem jestli jste němčináři a máte zase svoji orientaci ve studijních materiálech, budu ráda, kdybyste mi hodili tip na něco podobného v němčině, kde jsou přesně přeložené titulky, pokud znáte. Může to být pohádka, animák, něco kde je jednoduchá gramatika.

Včera večer jsem byla svědkem zázraku. Večer jsem muchlala Amálku u kotce a u toho koukám na druhé dvě morčové, vylezly z baráčků a koukaly na nás.
Na Vanilce už bezpečně poznám, kdy žárlí. Nahodí takový upřený výraz a otevře tlamičku... došla k ní lentilka a začala ji oňufávat na tváři a rejdit jí v kožíšku... Přesně jako to kdysi dělávala Zlatuš Májince. Možná se jí snažila zlepšit náladu: ,,hele klid, já tě mám taky ráda" :D
Vyvalila jsem oči, asi jako když v pralese potkáte posledního žijícího vakovlka. Vanilka slastně přivřela očička, nastavila tvářičku a pěkně se nechala opusinkovávat, dokud si nevšimla, že mám bulvy jak dva tenisáky, tak toho holky nechaly. :D
Toto chování totiž je mezi samičkami morčat docela vzácné a děje se to když mají k sobě velice blízko. Jsem fakt ráda, že Lentilka tak dobře zapadla a že si s Vanilkou rozumí, protože Vanilka v minulosti neměla moc vřelé vztahy se spolubydlícími, protože byla dost protivná a nikdo se k ní nemohl moc přibližovat. Jak zestárla, tak se nějak uklidnila a teď si naopak může užívat kamarádství mladší morčové.
A jinak Zlatušku se snažím co nejčastěji venčit s holkama po pokoji, kde je na ně hodná, chodí za nimi se zájmem a občas vesele poskakuje. Taky má v domečku trvale pořádnou kopku sena, ve kterém si staví nory a pak v nich spinká. Původně jsem jí chtěla koupit praktický senik, ale jelikož tam má hodně místa, moc to nepročurá a je v seně spokojená, tak jsem udělala výjimku, i když je to neekonomické a dost sena se tím vyplýtvá. Hlavně že se má bambula kde válet.

02.3.2018
Včera jsem jako kulisu k práci sjela Toy Story 2 a 3. Jestli jste tu pohádku neviděli, tak můžu doporučit. Je to velice chytlavé, moc pěkně animované a vtipné. Dokonce ani pokračování neztrácejí šťávu, jako to obvykle o sérií bývá. U trojky jsem měla co dělat, abych nezačala soplit a moc jsem u toho neudělala. Musím si k práci vybírat nudné filmy, Toy story mě neplánovaně zaujalo až moc. Nemůžu uvěřit, že první díl je z roku 95! :O Tolik vody uteklo!

S kamarádkou jsme se nedávno nudily v drogérii a začaly jsme očuchávat parfémové testery. Většina parfémů co potkám, mi smrdí jak WC čistič, ale občas se trefím. Dokonce jsem narazila na vůni, co nádherně voní po vanilce, jmenovala se Vanilla Dream. Ale jelikož byla syntetická, začala mě z ní hned bolet hlava. Blbý nepoměr, potkat vůni co je skvělá, ale tělo řekne ,,fuj, dej to pryč". Měli tam tester Weleda vůně (bohužel jenom jeden druh), tak jsem to na sebe cákla, protože biologické vůně potkáte málokdy a za pokus to stojí, všechno od Weledy je moc fajn a voňavé.... Mno, tak nám to oběma zavonělo, že jsem nakonec objednala celou lahvičku po netu. Vzaly bychom si každá hned, ale byl tam jenom tester, všechna balení byla vyprodaná. Tak jistě že jo, není divu.... Je to spíš jako toaletka, vůně brzy vyprchá, což mi nevadí, držáky nemám ráda, bývají silné a těžké. Vůně by se dala popsat jako ,,sladký ovocný mňam." Možná inspirace pro vás, pokud hledáte něco podobného, z čeho nebolí hlava.
Objev se jmenuje WELEDA Jardin de Vie Grenade 50ml, v DM to stálo 600kč, ale na netu je to levnější. A to není vůbec blbá cena, jiné značkové syntetické parfémy stejného objemu mají často naražené ceny v řádu tisíců. Až půjdete do drogérky, tak k tomu určitě čuchněte, to budete koukat :) (tu je rozepsané složení) Weleda nabízí i jiné parfémy, ale ještě jsem neměla možnost je zkusit.

4.3.2018
Tak jsem velevážení přátelé konečně zjistila, co mi nabourává spánkový cyklus. Je to CUKR. Ta potvora může prostě úplně za všechno. Už loni a předloni jsem si všimla, když jsem se dala na cvičení, že jsem začala správně spát, to je zalehnout alespoň o půl jedenácté a ráno vstát v osm. Myslela jsem si, že je to tím cvičením, ale houby. Teď cíleně neposiluju. Nosím dřevo, uklízím, občas shufflím, proháním morčičáky po pracovně a soustředím se hlavně na stravu. Ráno si dám sladký čaj, protože když ho nemám, je že mě nakyslá brambora a oběd taky mám normální, s přílohou, neomezuju se ani v množství. Ale po obědě už do sebe cukr neláduju. K svačině jsou oříšky (Naučila jsem se jíst vlašáky... jak mi oříšky nelezou protože jsou suché, tohle je u mě výjimka. Ale musím si ještě naloupat), jogurt, klidně do toho ovoce a vychytala jsem i čaje. Pít studenou vodu je nuda a v zimě to ani není nic moc, ale pít čaj bez slazení je zase jako pít teplou vodu a to je taky nuda. Naučila jsem se dělat si odpoledne bylinkové čaje do velkého kakáče, třeba mátu nebo heřmánek a do toho si krouhnu asi 4-5 koleček čerstvého zázvoru. Dodá čaji aroma i chuť, takže je lahodný, chuťové pohádky si užijou a není to nuda. Med v tom pak ani není potřeba.
A hned první den, co jsem najela na tuhle stravu s minimem cukrů, nebo cukry jenom dopoledne a pak už ne, jsem byla unavená už v deset. Teď už takhle žiju druhý týden, o půl desáté začnu být přirozeně spací, pak se začnu sbírat do postele, zalehnu po desáté a ráno se budím o půl osmé nejpozději. Takže nejpozději v osm jsem v provozu, přes den nejsem unavená, mám normální výkon a o půl desáté začínám být hezky spací. SPLNIL SE MI MŮJ ŽIVOTNÍ SEN. Jsem unavená, když mám být unavená. Hurá.
Přitom na cukru jsem pořád řešila problém, kdy teda začnu být unavená a jak se mám přinutit být ospalá v deset, abych nečuměla do půlnoci a pak nevstávala v deset dopo, to je přece strašný, pak nic nestíhám a všechno stojí za houby... A když jsem šla dřív bez unavenosti, tak jsem klidně dvě hodiny čučela do stropu a nic. Mno, cukr za to může. Prostě mi rozbourává hodinky. Takže medíček, čokoládky a sušenky už niet. Odpoledne pro jistotu nepiju ani kafe, ani zelený čaj a s alkoholem jsem úplně skončila pár let zpátky, to už vůbec ne.
Jestli se vám děje něco podobného, zkuste nízkosacharidové vysokotukové stravování. Zhubnete a ještě se vyspíte.


Ve zpravodajském pořadu televize Fox se diskutovalo o létajících světélkujících předmětech nad centrem města Milwaukee. Stát Wisconsin a moderátoři tedy položili otázku: Nejsou to náhodou mimozemšťané, kteří krouží po nebi nad pokojně spícími obyvateli? Tento jev, o kterém se diskutovalo v ranním éteru Fox 6 News, vzbudil dost velký rozruch ve studiu a na sociálních sítích.
Na nočním nebi nad městem Milwaukee (Wisconsin), se objevily velmi divné, pohybující se a světélkující předměty. "Létaly" nad centrem města. Na jednu stranu to vypadalo jako chaotický pohyb, ale na druhou jako něco zjevně živé, nebo řízené.
Moderátoři se začali jeden druhého ptát, oč jde: "Je to ohňostroj? Mimozemšťané? Nechápu. Čert ví co!" Oba moderátoři očividně nevěřili vlastním očím a navzájem se ptali, jestli ten druhý vidí totéž.
Video se dostalo na Reddit, kde se brzy stalo populárním, dělili se o něj na sociálních sítích prostí obyvatelé i meteorologové, ale nikdo nenašel vysvětlení, co to může být.

Mysterious lights over Milwaukee 2/27/18
https://www.youtube.com/watch?v=0mkRgPGncn0

5.3.2018
Slyšela jsem, že se našlo více lidí, které zaujal nedávný článek o Shuffle dance a začali se ho také učit... Narazila jsem dnes na tuhle partičku :D https://9gag.com/gag/a2o4301 Nemůžu si pomoct, připadá mi to jako parodie na moje trénování s teniskama. Vidíte se v tom taky? Mimochodem písnička se jmenuje La bouche - Be my lover

9.3.2018
Tak jsem letos přes zimu prakticky nezažila žádnou blbou náladu, naopak jsem jak radioaktivní rybička, pořád spokojená. Poslední dva-tři týdny mám navíc nějaké psavé střevo, lítá ze mě jeden článek za druhým. :D Teď vysvitlo sluníčko, začíná hezky hřát a koukám na ty ušmudlaný okna, tak mě brzy čeká další velká mise.

Jestli teď přes jaro shazujete špekounka, ať už cvičením, shuffle nebo úklidem, na YT je jeden výborný zdroj hudby zdarma, při které se skvěle pracuje na domě i cvičí. Je plný velmi dlouhých playlistů, kterými prakticky nemáte šanci se úplně prohrabat. RUNNING MUSIC. Je tam hlavně taneční, moderní, některé jsou krásné, jiné stojí za prd, občas remixy starých pecek. Pak jsem ještě našla tento veselý playlist, ten je více odpočinkový: https://www.youtube.com/watch?v=0D0LMWf93pU
Jakýkoliv playlist dostanete z YT do své mp3 přes tento nástroj, který je také zdarma: https://www.onlinevideoconverter.com/mp3-converter

11.3.2018
Slováci se bohužel nechávají vyprovokovat. Tak jako to bývalo v historii pokaždé, i dnes se stejný scénář opakuje a úplně stejná taktika je použita na Slováky. V pátek 9.3. v 17:00 se měli slováci scházet na náměstích ve velkých městech, při pokojné demonstraci ,,za slušné Slovensko". Důvodem je předem připravený a mediálně maximálně nafouknutý případ vraždy investigativního novináře a jeho partnerky. Oba mladí lidé, kteří se měli brzy brát. Způsob jakým zemřeli, zasáhl jistě emočně každého, kdo o tom četl.

,,Organizátori demonštrácie Peter Nagy, Katarína Nagy Pázmány, Karolína Farská a Juraj Šeliga spresnili, že v Bratislave bude pochod na Námestí SNP. Žiadajú novú dôveryhodnú vládu, ktorej súčasťou nebudú ľudia s podozreniami z korupcie a prepojenia na organizovaný zločin a dôkladné a nezávislé vyšetrenie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej za spoluúčasti medzinárodných vyšetrovateľov." (zdroj)

Tak jako vždy, každý plánovaný a předem připravený ,,převrat" elity dělají tak, že si najdou nějakého obětního beránka, spustí kolem toho hromadu emocí, spustí mediální masáž a vytahají lidi do ulic. Slovensko má spousty jiných, mnohem závažnějších problémů, ale jdou do ulic kvůli jednomu novináři, je jasné, že tady funguje masáž obyvatel. Lidé mají pocit, že říkají svůj názor, že ,,bojují za lepší svět a lepší vládu", ale ve skutečnosti se jen nechávají využívat, když se chovají tak, jak bylo naplánováno a jak se po nich chce. Záměr je vyvolat nepokoje mezi obyvateli a žádná lepší vláda nepřijde...
Jelikož mladá krev má v sobě ještě ideály které touží prudce a rychle prosazovat, podle vzoru rychlé moderní doby, opět se k této manipulaci využívá síla studentů. Pokud se mladý člověk nezajímá o historii, nezeptá se tatínka jak to bylo a nenechá se poučit od starších kteří to už zažili a ví moc dobře jak se tady pracuje s davy, snadno se nechá zblbnout a půjde hulákat na náměstí jako poslušná ovce. Četla jsem řadu zajímavých diskuzních vláken, kdy husákovy děti píšou mladým aby na tu demonstraci nechodili, že se tím připravuje druhá Ukrajina, ale mladí mají vysokou školu, mají papír na to že nejsou blbí, jim nějaký ocko poroučet nebude... Mám potvrzeno od slovenských studentů, že je skutečně jejich učitelé ze škol nabádali k tomu, aby URČITĚ na to shromáždění šli, aby nezůstali doma.

,,Vyzvali vysoké školy, aby zrušili v piatok poobede vyučovanie a dali pred vchod univerzity horiacu sviečku. "Nechceme zabudnúť na Jána a Martinu, preto chceme pokračovať v občianskych aktivitách a vyzývame vás k tomu, aby ste sa ako predstavitelia akademickej obce, ktorí predsa najlepšie chápu potrebu silnej občianskej spoločnosti, postavili za nás a naše požiadavky," napísali organizátori.
Podporili ich všetky slovenské verejné školy, niektoré súkromné a aj niektoré univerzity z Česka." (zdroj)

Z pátku jsme upřímně měli strach všichni, co jsme o tom věděli, protože pokojnou demonstraci lze zradikalizovat na základě několika rozeřvávačů co dostanou zaplaceno, to přinutí vyběhnout policajty aby to uklidnili a máme záminku ke střelbě a může to začít. Pečlivě jsem sledovala lidi ze záznamů a skutečně mezi běžnými účastníky byli placení řvouni, kteří se snažili rozdmýchávat emoce, aby spustili stádovité chování a lavinu. Dokonce se v Bratislavě někteří věšeli na kovanou bránu sídla slovenského prezidenta. Člověk, který leze na bránu v návalu vlastních emocí, by se však choval úplně jinak. Tito lidé, kteří jsou na záznamech vidět, s bránou jen tak hýbou aby to bylo vidět do dálky,ale tvář měli úplně bez výrazu, jako zombíci.

https://www.youtube.com/watch?v=hz0KdHwgXyk

Nakonec to vypadá na dobrý výsledek. Dopředu jsem říkala, že udělat na Slovensku uměle druhou Ukrajinu bude problém, protože Češi i Slováci nejsou horké kebule a nejsou to vyřvávači. Nejsme agresivní, nevyhazujeme se z okem a nezabíjíme se za jiný názor. Nás vyprovokovat, to je skoro nemožný výkon. A navíc už jsme to zažili v minulosti, přece se nenecháme nachytat... Pak jsem sama byla velice překvapená, jak moc rozsáhlé ty demonstrace byly a že tam přišli i starší lidé, kteří by vzhledem ke svým životním zkušenostem měli vědět.... No, vypadá to, že jsme pořád stejně hloupí. I přesto, že máme k dispozici nepřeberné množství nezávislých zpráv.

Peter Socha využívá internet k tomu, aby varoval své spoluobčany, aby jim řekl, o čem ve skutečnosti páteční demonstrace byla, aby tam lidé nechodili, aby zůstali doma, nenechali se vyprovokovat, ani nachytat. Vydal celou sérii tématických videí, která můžete najít na jeho YT kanále zde: https://www.youtube.com/channel/UChTwz04EIc1BO-R1iskK99A/videos
Poté co se slováky při pochodu nepodařilo dostatečně rozbouřit a plán díky konstruktivní síle Vesmíru nevyšel, dostal za projevení svých názorů řádně přes papulu. Spoluobčané ho teď virtuálně lynčují za to, že se nesplnilo co předpovídal, místo aby byli rádi že se to nepodařilo! A zadruhé se Peter nově vyjádřil na svém účtu na serveru vk.com, že mu zmizel osobní účet se všemi penězi které tam měl a zničehonic po něm chce leasingová firma okamžitě vrátit auto, i když už mu do konečného splacení příliš nezbývá. Náhoda? No určitě je to náhoda a určitě to nemá nic společného s videi, která vydal.

V Česku máme podobný problém, chtějí udělat to samé, ale obětní beránek je jiný. Mainstreamová média neustále propouštějí zprávy o tom, jak se různé ,,celebrity" bouří proti tomu že máme dědu Milouše na hradě, nebo že jsme pro smích zbytku světa, že jsme si zvolili starého ožungra. Češi na to ale málo slyší, protože Milouše jsme si opravdu zvolili my a i přes snahy jistých skupin, se výsledky nepodařilo přehoupnout ve prospěch jejich pěšáka. Takže tato mediální masáž nemá žádaný efekt. Buď budou muset vymyslet něco nového, vykonstruovat neexistující problém a hodit ho na Milouše abychom se nechali vyburcovat, nebo budou muset vymyslet kompletně nový plán.

Každopádně ze slovenského vývoje mám smíšené pocity. Na jednu stranu jsme všichni šťastní že se k nám zatím nedostaly žádné zprávy o násilnostech, vypadá to že je klid a plán nevyšel, na druhou stranu jsem zklamaná z toho jak se nechali. Od dob našich rodičů se nic nezměnilo. Mění se jen jména.
Přesto se bohužel nějaká ta záminka našla a nějaký dopad to mít přece jen bude. K tématu doporučuji následující materiál:
A zde video z roku 2014, týká se sice Ukrajiny, ale neusněte na vavřínech, problém stále trvá, velmi výživná je i diskuze pod videem: https://www.youtube.com/watch?v=w3tXmbtdpo8

Pamatujte na to, až vás budou média znova burcovat, až vás budou nabádat abyste vyšli do ulic. Vše je připraveno předem.

HULU: TV vám zničí mozek, říká vetřelec v přestrojení
Dneska jsem našla jednu zajímavou věc, v podstatě náhodou. Pustila jsem si dokument o jednom projektu CIA, který ale začínal teoreticky nesouvisejícím úvodním klipem. Našla jsem si tu reklamu zvlášť, protože poté co jsem ji viděla, jsem zůstala opravdu zatuhlá jako solný sloup. Video není potřeba komentovat, angličtina v něm je dobře srozumitelná a k pochopení obrazů ani nepotřebujete znát symboliku. Jednoduše řečeno, v tomto klipu vám řekli pravdu. Pošlu to ještě do redakce tm, ten si na takovém klipu možná pěkně zgustne.

Alec Baldwin: TV turns human brain to mush ! / Hulu
https://www.youtube.com/watch?v=Ek8T4F1ZHG8

12.3.2018
Tak jsem včera viděla ducha. Byla jsem v koupelně, umývám si ruce a najednou slyším, jak po schodech jde někdo dolů. Nahoře byli dva lidé, tak jsem myslela že jeden schází do obyváku a protože byl krok lehký, domnívala jsem se že vím, kdo to je. A jak slyším že jde, tak jsem se dívala do zrcadla, které bylo přímo přede mnou a v jeho odrazu jsem viděla přes otevřené dveře do chodby, kde končily schody.
A opravdu tam prošla postava. Měla hnědé vlasy na ramena a šedé tělo, ale jenom se tak mihla, moc jsem si ji podrobně za tu vteřinu neprohlédla a ani nebyla průsvitná. Myslela jsem, že to je kamarádka, protože právě takto byla ten den učesaná a oblečená, tak jsem vyšla z koupelny a šla za ní do obyváku. Jaké ale bylo moje překvapení, když jsem ji tam nikde nenašla.... Tak jsem šla nahoru do patra a volám ,,Hej, vy jste všichni nahoře?" ,,Jo jsme, proč?" ..... :-/ .... :D
Ten zážitek je pro mne matoucí, protože v domě jednak žádné problémy s duchy nemám, zadruhé tady mám hned dvě na sobě nezávislé bariéry proti destruktivním bytostem. Čili je otázka, co to bylo. Jestli skutečně duch, nebo jsem viděla kamarádku opravdu sejít schody, akorát že v jiném čase. Mohla to být i chyba v matrixu, tak jako Neo viděl dvakrát stejnou černou kočku.
Každopádně mě ten zážitek tak zmátl, že jsem v noci spala s kartičkou na srdci, snad v obavě že mi bude zase někdo chodit po chodbě i když je to nesmysl a přes ty bariéry by se tam neměl nikdo dostat. A v noci jsem měla sen...No, otázka jestli to byl fakt sen. Nicméně najednou jsem stála u sebe v obyváku, kde byla úplná tma, noc a já tam po tmě chodila s kadidelnicí, vykuřovala obyvák a prosila o odvedení všech destruktivních bytostí pryč z domu. O tom, že by to byl normální sen pochybuju také, protože nevidím důvod, proč si k tomu nerozsvítit. Ale v astrálu bývá tma, když je reálně v noci tma a navíc mě ta kartička vždycky tahá ven z těla když s ní spím. Uvažuju co mi to mělo říct, možná si fakt preventivně začoudím v obyváku, aby se náhodou neřeklo, že nesleduji znamení.
No, takže je u nás veselo. V noci ale přesto nebyl klid.

Veveruška spolubydla celou noc nespala a pořád jakoby něco ohlodávala přímo u komína a přímo nade mnou. Takže celou noc šramot. Zabušit pěstí do zdi pomohlo jednou tak na pět vteřin a po chvilce veveruška šramotila dál, takže špunty do uší... zkrátka byla to dlouhá noc. Nevím, co se tam stalo, veverky obvykle v noci spinkají a nebudí mě. Napadlo mě, že možná rodila veveřáčky, protože je první polovina března a odpovídá to cca době, kdy by veverky měly poprvé rodit. Navíc hnědulka nebyla ráno na snídani, potkala jsem tam jenom zrzavého veverčáčka. Včera jsem je ale načapala, jak snídají spolu na balkoně, přes všechna veverčí pravidla o vystřídání. Herdek, mít tak laserový zrak a moct se podívat na hnízdo, jestli už tam má kulíšky.... Takto nezbývá než si počkat, jestli je na jaře vyvede.
Jinak sameček veveřák se s hnědulkou občas hádá, dupou mi po celé střeše a nadávají na sebe tak, že to jde slyšet přes zavřené okno. Netuším, co měli za spory, jestli veveřák neumyl nádobí nebo sežral moc slunečnice, ale zůstává tady pořád a na jídlo chodí pravidelně. Už pěkně ztloustl.

13.3.2018
Kdyby náhodou někoho zajímaly fotky roztomilé Zlatušky jak leze z kopky sena, dneska jsem je šoupla na YouTube do komunity, můžete juknout sem: https://www.youtube.com/user/AlueButterfly/community?view_as=subscriber

Vypadá to, že jsem naposledy fotila háro před půl rokem, což bylo těsně před radikálním zástřihem konců. Takže tu mám novou aktualizaci po půl roce. Konce jsou v dobrém stavu, už to dorostlo zpátky, a nic teď stříhat nebudu, počítám že tak do podzimu by mohly vydržet hezké. Barva už tam moc není, jenom na některých pramenech v konečcích, jinak je většina konečně pryč. Znova nabírám ztracené vlasové sebevědomí a učím se chodit bez copu, což byl posledních pět let můj největší kámoš při odrůstání. Pořádně nepoznám, kde je to nazrzlé od zbytků henny cassie, už ji pár let nepoužívám, ale v konečcích jí určitě troška zůstala. To co je po ramena je už čisté bez henny. Brala jsem teď dva měsíce déčko a vůbec mi po něm nepadaly vlasy, tak si koupím novou pixlu a budu v tom pokračovat. Jinak jsem s tím poslední půlrok nedělala vůbec nic. DonnaHair beru pořád.


Po seriálu který vychází teď, mám rozepsaný ještě druhý. Chtěla jsem ho začít vydávat hned v návaznosti na aktuální, ale postupně se mi nakupila řada jiných článků na jiná témata, takže druhý seriál o symbolech bude vycházet až v průběhu dubna, aby se dostalo i na jiné věci, co jsem chtěla vydat.

17.3.2018
Podařila se mi třídenní čára, kdy jsem se strašně radovala sama ze sebe.
První den jsem se doučila zpátky azbuku a četla pohádku o Mrazíkovi. Sice jsem zapomněla jenom půlku písmen, takže jsem měla poloviční práci, ale i tak jsem byla šťastná. Čtu sice jako prvňáček, ale ČTU. Po devíti letech jsem se k tomu konečně dostala, doučila se a to blaho je nevyjádřitelné. Pokud máte náhodou podobný problém, zde je parádní článek + prográmek který vám pomůže velmi rychle nacvičit písmenka:
a tu je pohádka Mrazík v azbuce i s českým překladem, abyste věděli co jste právě přečetli: https://dwn.alza.cz/ebook/nahled/pdf/EK14028

Druhý den jsem se konečně vzchopila a pustila se do přípravy nápadu, který mám už dva roky, ale pořád jsem ho odkládala na později. Mělo by to být překvapení a uvidím jak se to bude dál vyvíjet, ale hurá, konečně jsem se do toho pustila a našla si čas. Možná vás do toho i interaktivně zapojím.

Třetí den je dneska. Měla jsem (pro mě dost vážný!!) problém, na mém Applu nešlo vypnout bluetooth, od té doby co tam proběhla aktualizace systému na Sierru. Nikdo nám s tím neuměl poradit, ani ajťák, ani podpora Apple přes telefon. Seděla jsem před pár dny na drátu půl hodiny úplně vyčerpaná, ajťák mi trpělivě radil, radil, ale když vyplácal úplně všechny možnosti, vzdal to. Dokonce jsme i reinstalovali celý systém... a blbý bluetooth pořád nešlo vypnout.
Podpora Apple je dobrá služba, měla jsem štěstí na hodnýho kluka, a jak jsme spolu strávili dlouhou dobu, tak jsme si popovídali. A on mi říká: ,,Ale víte, že bluetooth, wifi, mobily, to všechno je stejnej druh záření, stejnej systém a máte to úplně všude? Takže se tomu prakticky nevyhnete" ,,Ano já to vím.... a právě proto to chci vypnout." a na druhé straně bylo výmluvné ticho. ,,Už jste tento problém někdy řešil?" ,,Ne, obvykle řeším, že to nejde zapnout, vypnutí po mě ještě nikdo nechtěl."
Po půlhodině jsme se tedy rozloučili, zrovna když Applík žvýkal reinstal systému. A nevyřešili jsme to.
Dneska jsem zase celá nešťastná mačkala na ,,vypnout bluetooth" a počítač mi to pořád zamítal. Už jsem z toho byla fakt nešťastná. Až mě napadlo začít hledat jinou cestu jak docílit svého. Obalit alobalem? Zahodit a koupit novej? Odvézt do servisu? Takhle to přece nemůžu nechat.... Až mě KONEČNĚ napadlo zapnout Siri a říct mu anglicky, aby mi vypnul bluetooth... A Siri ji okamžitě vypnul. Bez keců, bez blokád a bez varovných oken. Takže servis není potřeba, jenom si ještě budu muset dočistit šišinku od toho smogu.
Mohla jsem se podělat štěstím a připadala jsem si jako největší hacker všech dob. Vítězství člověka nad technikou. Hurá.Hledala jsem nějaké obrázky zvířátek a náhodou jsem narazila na eshop, který prodává výstražné cedulky. A některé jsou strašně vtipné, škoda že nikdo z mých nejbližších nemá psa :D

Zdá se, že staré ,,Tady hlídám já" už lidi omrzelo. :D Pokud byste chtěli takovou cedulku na plot, našla jsem je tady: http://pozorpes.eu/15-cedulky-s-vlastnim-motivem

21.3.2018
V neděli jsem poprvé v životě zažila morčičí noční zpěv, kousek mám i natočený. Bylo půl jedné ráno a vzbudil mě postupně sílící zvuk, jako když spustíte alarm, nebo ptačí zpěv. Šla jsem za zvukem a šlo to z morčičího domečku. Myslela jsem že je to Amálka protože má vysoký hlásek, tak jsem ji pohladila, řekla jí ať hezky spí, že se nic neděje a znova zalehla... Po chvilce začal zpěv znova, jenom trošku tišší. Tak mi došlo že to asi nedělá Amálka a koukla jsem na ostatní morčíky. Lentilka byla taková roztřesená a rozdýchaná, tak mi došlo že to volá ona, vypadala že se bojí. Tak jsem pro jistotu pohladila všechny tři, popřála znova dobrou noc a šla spát. A bylo po zpěvu, Lentilce to pohlazení pomohlo. Ale nemohla jsem pak dlouho usnout, bála jsem se co tím chtělo morčátko říct... Po pár dnech mě napadlo, že možná měla noční můru. Když mají sny psi a kočky, pro by nemohla mít sny i morčátka?

24.3.2018
Dostávám dotazy jak nebo čím hubnu svoje zimní sádlo. Víte, ono je to technicky snadné na nízkosacharidovce. Buď jíte hlavně sýr se zeleninou, nebo hlavně maso se zeleninou a nesladíte nápoje. A zhubnete tak i bez cvičení. Problém jsou akorát lidé co vás zvou do kavárny na luxusní míša zákusečky, nebo návštěvy co se vehementně rozhodly že moje sádlo přikrmí a nosí mi buchty :D (Alkohol od návštěv je taky trochu problém, už ty lahve nemám komu rozdávat) A třetí problém bývají chutě nebo svačinky. Chutěmi nijak extra netrpím a svačinky řeší bílý jogurt, chia a ovoce.
Tohle je moje včerejší večeře. Kozí sýr, červená řepa na páře, zbytek brokolice od oběda, čerstvá bazalka, balsamico, oliváč... Ale neumírám hlady, dneska jsem udělala zase plný kýbl svíčkové a mám jí tolik, že se v ní můžu koupat. Letos na to jdu pomaleji a držím režim hlavně po obědě, jelikož toho špeku není po zimě tak moc. Takže obědy mám normální.


Došly mi znaky, pokračovat budu zase další měsíc
 


Komentáře

1 Jan Jan | E-mail | 1. března 2018 v 10:43 | Reagovat

Dobrý den Alue,

třebaže existují desítky "zaručených" receptů na výuku angličtiny, myslím si, že Vámi doporučený Broňa...je prozatím velmi dobrý tip.
Patřím ke generaci, která se začala učit anglický jazyk po 60 roku svého života a kromě cvičení hlavy, je to i dobrý pocit, když můžete říct "prodavači horkých kaštanů" v Palermu, co vlastně chcete a on na Vás "blafne" třemi dalšími jazyky, což mne de facto vyprovokovalo k poznávání angličtiny.
Děkuji Vám za typ

Jan

2 Gabby Gabby | E-mail | 2. března 2018 v 8:09 | Reagovat

Alue, já si nemůžu pomoc, ale pokaždé, když zapnu instagram a vidím fotky této holčičky (americká dětská modelka) vżdy v ní vidím tebe. Taková tvá malá verze. Vidíte to taky? :D
Tady si dovolím mé screenshoty:
https://imgur.com/a/gnBAD
https://imgur.com/a/sU3Ai

3 Alue Alue | Web | 2. března 2018 v 8:36 | Reagovat

[2]:  Tyjo, ale víš že ses trefila? já měla v tomto věku hroznej účes a nikdo mě umělecky nefotil, chodila jsem v obnonneých starých hadrech, ale obličej fakt stejnej a barva vlasů taky.... tak uvidíme co z ní vyroste, jestli další takový jelito.

4 Gabby Gabby | E-mail | 2. března 2018 v 9:09 | Reagovat

[3]: Že, jo? Úplně celá ty :D

6 Gabby Gabby | E-mail | 2. března 2018 v 11:19 | Reagovat

[5]: Je to fakt zajímavé :D

7 bnt bnt | 2. března 2018 v 13:51 | Reagovat

a mě zas tebe Aluško hodně moc připomíná tady ta hezká slečna z tohoto klipu, ale jelikož jsem tě nikdy naživo neviděla, tak třeba si tě tak jenom představuju :-)  :-)  :-)
https://www.youtube.com/watch?v=y8CqixTfHZ0

8 BED BED | 2. března 2018 v 14:16 | Reagovat

Parfémy, vody, olejky - zabehávala som AVON na Slovensku, mám citlivý nos :) Tiež mi mnohé vône smrdia rovnako - ako čističe na kúpelňu. - V lete mi dcéra darovala /nezmestil sa už do batožiny/ olej Marula.
Po mesiacoch som použila, len potrela zápästie, a uf... ohúril ma. Po pregooglovaní som zistila čo to je, veľmi ma oslovilo, že na každé svrbenie, i intímneho charakteru, ktoré v horúčavách občas vyskočí, kde nepomohli nič. , jediná kvapka stačí a je to preč.
Je to hodne drahé /nuž z výrobne v Beverly Hills/. ale fakt úžas. Olejík je na všetko, nemastí, skôr ako vodička, je na pleť, vrásky, vlasy, škrabance, štípance, akoby splýval s nositeľkou. Je to rastlina /strom z Afriky, tam ho volajú Sloní strom, a je považovaný za "dobro pre Afriku". Liečia tie najťažšie stavy.

9 Namasteen Namasteen | 2. března 2018 v 23:02 | Reagovat

Weleda parfémy v této řadě vyráběla čtyři, jednu nedávno vyrábět přestala, už nevím proč, byl to můj dlouholetý favorit. Byla to totiž varianta s růží ;) To by ses rozplynula, má podobnopu povahu jako ty ostatní, ale je to výrazná růže, která v sobě nese jak citrusy, tak vespod koření, takže to není žádná růžová voda na šplíchání, má to šmrnc a hloubku..Njn, co se dá dělat :) Byť přírodní kvalitní vůně, tak mě nějak přestaly bavit, i růže, což mě mrzelo, přišla jsem o svou vášeň. Chvíli nic a pak jsem objevila parfémy arabské! Miluju je! Jsou to jediné vůně, které mají hloubku, jakou potřebuju, nic jiného mi nesedí. A když jsou navíc v oleji, tak je to to pravé ;)

10 Alue Alue | Web | 3. března 2018 v 8:23 | Reagovat

[9]:  Já používám od weledy růžičkové věci.... a tahle vůně zmíněná v článku zase voní jako jejich výrobky z granátového jablka. takže pokud tam prostě lijí stejnou parfemaci jako do výrobků, tak vím moc dobře, jak to asi vonělo :D teď mám od nich růžový tekutý debžodorant a sprcháč.

11 Ježovka Ježovka | 3. března 2018 v 15:40 | Reagovat

Ohledně té weledy - to je ale náhodička, někde před pár týdny jsem měla podobný zážitek s tou samou vůní(jen s tím rozdílem že to není grenade ale agrume, ta je víc taková pomeračno madnarinková). Šla jsem do DM pro konkrétní věc, prošla jsem kolem parfémů a říkám si "ne, dneska nebudeš kupovat další, už jich pár máš a nemáš tolik peněz" když tu mi kolem nosu proletělo něco strašně krásně voňavého... no co myslíš, šla za tím jsem jak divá a během pár minut se vůně nesla domů :D Jelikož mi prostě zatím nic nevonělo tak, jako tohle. Nemám ráda těžké parfémy a přijde mi takový skoro každý - a když není těžký, tak je pro změnu přeslazený, proto mám nejradši ovocné a takové spíš přírodní, svěží. Takže tohle bude další favorit, jelikož je fakt boží. Určitě od nich zkusím časem i další.

[10]: Debžodorant :-D

12 Alue Alue | Web | 3. března 2018 v 17:17 | Reagovat

[11]: jo... možná je dobře že tam měli jenom ten jeden, jak se znám, tak bych dostala záchvat a koupila si od každýho jeden :-?

13 mariankosnac mariankosnac | 4. března 2018 v 11:36 | Reagovat

K tomu ufo videu bolo vysvetlenie že sú to vtáci typ racek. Ale pripadá mi že tí vtáci lietajú iným štýlom tak neviem, musel by posúdiť odborník na vtáky.

14 Alue Alue | Web | 4. března 2018 v 12:39 | Reagovat

[13]:  Jasně, svítící rackové na nebi, takové blbosti nebude věřit ani školče. Kdo to prohlásil?

15 mariankosnac mariankosnac | 4. března 2018 v 13:20 | Reagovat
16 Belle Belle | 4. března 2018 v 13:44 | Reagovat

Jojo, Extra nám vždycky pouštěla učitelka němčiny. Existuje ještě anglická verze, která má jen jiné herce, ale děj je stejný. :D Jinak sdílím odkaz na pár krátkých německých příběhů s titulkami. Na tomto kanálu jsou i jiné jazyky, možná se někomu bude hodit. :) https://www.youtube.com/channel/UCHD0-6opjI0paLJj6P-f2sA

Dále bych ti doporučila zdf.tv nebo das erste, ale u některých filmů můžeš mít problémy se spuštěním (řešením je německá VPN) a němčina už je to jako rodilých mluvčích, ale pohádkám pro malé prcky se dá rozumět. Navíc sledování pořadů bez titulků mi pomáhá vyšpicovat sluch a porozumění. Člověku se téměř kouří z hlavy jak se usilovně snaží něco bez titulků pochytit. :D

17 Ježovka Ježovka | 4. března 2018 v 15:21 | Reagovat

[13]: Racci :-D  :-D Jo jo. Tomu někdo fakt věří? Chjo.

No, vypadá to fakt zajímavě. A je jich vážně hodně, mnohem víc než co jsem měla dosud možnost na videu vidět.

18 Choco Choco | 5. března 2018 v 17:37 | Reagovat

Ta partička je dobrá, já zas nedávno narazila na tohoto chlápka :D https://www.youtube.com/watch?v=Cgw4EgeR960

19 Dáša Dáša | E-mail | 5. března 2018 v 20:17 | Reagovat

Na výuku jazyků je super i  Landigo - každý den pošlou zdarma mailík, kde si člověk může udělat cvičení v různých stupních obtížnosti v angličtině, němčině, francouzštině, italštině a španělštině.Pokud chce víc, může si to předplatit. Ale mě stačí to denní cvičení, přinutí mě to dělat pravidelně a nezabere to moc času.

20 Lochnesska Lochnesska | 5. března 2018 v 23:16 | Reagovat

Jako je seriál na němčinu tak existuje  úplně stejný na angličtinu - extra english. A všechny díly jsou na youtube (kdyby někoho lákala angličtina) :-)

21 Ježovka Ježovka | 6. března 2018 v 7:12 | Reagovat

Jen tak zcela mimo téma komentář, pro pobavení pro stálé čtenáře... Takhle hledám ohledně něčeho článek na internetu a narazím na googlu na popisek "odsávání s archandělem Michaelem" :-D  :-D  :-D Pobavilo. Jako odsávání to bude určitě. Jen je horší, že to někdo fakt v dobré víře praktikuje, to už je to míň vtipný.

22 M M | 8. března 2018 v 10:28 | Reagovat

[7]: Podle mně vypadá Alue trochu jako Elizabeth ze seriálu Wicked Science (pouze vzhledem, ale ne povahou).

23 Alue Alue | Web | 8. března 2018 v 11:00 | Reagovat
24 all-is-magic all-is-magic | 9. března 2018 v 8:02 | Reagovat

Aluško, pokud bys chtěla jeste vyzkoušet zajímavou vanilkovou přírodní vůni, doporučuji Vanilary od Lush :)
Taky mi nevoní cokoli, ale toto má perfektní složení a vůni, je jednoduchá a polahodí :)

25 BED BED | 9. března 2018 v 15:51 | Reagovat

Tiež som včera dosiahla na YT - môj rockandroll mix, s tancujúcou babkou od DJ Demo už zmazali, do kelu..., ešte tam skáče nejaký bunny, okna počkajú :D

26 hanka hanka | 9. března 2018 v 16:37 | Reagovat

Ahoj Alue, můžu se zeptat ohledně rituálu s růží, udělala jsem všechno podle návodu, akorát na tu zadní stranu se mi podařilo vytisknout růži vzhůru nohama. Jinak na přední straně je růže přes obličej normálně. Vadí to? Pak jsem to pro jistotu natiskla ještě jednou správně. Bude to fungovat?

27 Alue Alue | Web | 9. března 2018 v 21:22 | Reagovat

[26]:  jestli jsi to pak udělala podruhé a tentokrát správně, tak to fungovat bude.

28 hanka hanka | 9. března 2018 v 22:21 | Reagovat

[27]: Ano, po druhé správně. Děkuju moc:)

30 Alue Alue | Web | 10. března 2018 v 20:21 | Reagovat

[29]:  no, já právě takový velký černý hoviedo stojan vrátila, protože to nechci mít na stole.

31 Mára Mára | E-mail | 10. března 2018 v 20:27 | Reagovat

[30]: Mě se líbí že to vypadá profesionálně :D ten mikrák jde koupit i bez toho příslišensví. Já jsem ho objednal, tak mi drž palce :D

32 Alue Alue | Web | 10. března 2018 v 21:28 | Reagovat

[31]: bez držáku a pop-up ti bude k prdu a nebude slyšet... já sháním jenom mikrák s vatou zabudovaný do sluchátek, nic jinýho nechci, problém je že dělají samé šunty co chrastěj

33 Mára Mára | E-mail | 10. března 2018 v 21:30 | Reagovat

[32]: Já jsem právě koupil všechno, prasáckej držák, pop filtr, pavouka a samotný mikrofon.

34 BED BED | 11. března 2018 v 10:04 | Reagovat

Dnešný príspevok Alue je dobrý. Už druhý deň si "píšem" so svojim synom, a divím se.
Jo, kde jsou ty časy co jsme nosili dlažební kostky na barikádku, proti prichádzajúcej pomoci spojeneckých vojsk. - Nik nás neorganizoval.

35 Andy Andy | 11. března 2018 v 13:56 | Reagovat

Wooooow to HULU video :D

36 Danny Danny | 11. března 2018 v 14:10 | Reagovat

To video s Baldwinem jsem kdysi viděla aj s titulkama. Taky jsem na to čuměla, ale myslím, že většině lidí to stejně přišlo jenom jako vtipné video a nic víc.

37 Ayeri Ayeri | 11. března 2018 v 14:37 | Reagovat

Alue, drž se prosím esoteriky a ne slovenské politiky. Protože z tohohle je mi zle. Lidi se konečně projeví a je to organizované? Kým? Oni sami si to zorganizovali, akorát máme proti lidem v minulosti výhodu moderních technologií, takže lidi si demonstrace organizují přes internet. A že je to nafouklá bublina? Tobě sakra přijde v pořádku, když někoho zabijí kvůli tomu, že dělá svou práci? Tobě přijde v pořádku, že vláda spolupracuje s mafií? Takže ta vražda byla prostě poslední kapka, která vyburcovala lidi k tomu, aby něco dělali. Protože zabili obyčejného člověka a ostatní tak získali pocit, že další může být někdo z nich. Tak se alespoň trochu probudili. Otázka je, kam by vedly ty změny, kdyby k nim došlo. To nevím, ale současný stav v pořádku rozhodně není a nemělo by docházet k takovým věcem. Kdyby tehdy naši rodiče nevyšli do ulic, měli bychom tu pořád komunisty. To bys chtěla? Já ne. A moji rodiče mimochodem nelitují, že tam šli, udělali by to znovu. Sice si starší lidi myslí, že demonstracemi se tolik nevyřeší, ale každý z nich má taky jiný názor. A ptát se cíleně lidí, které život naučil držet hubu a krok. .. jasně, že víš předem, jakou odpověď dostaneš. Takže ne, já rozhodně nechci, aby nám vládli komunisti, mafiáni a StBáci a když proti tomu můžeme něco udělat, měli bychom toho využít. Fandím těm, kteří před 30ti lety zvonili klíči, Slovákům a těm, kdo u nás protestovali proti Ondráčkovi. Naopak nefandím tomu vepři, co bohužel díky lidskému strachu z neznámého sedí na hradě a nevidí si do huby.

38 Ježovka Ježovka | 11. března 2018 v 19:37 | Reagovat

Protesty na Slovensku radši bez komentáře, ale to video na konci O_O Podobně dobrý jako Thunder od Imagine Dragons, to prostě zůstane čučet snad úplně každý.

39 Alue Alue | 11. března 2018 v 19:50 | Reagovat

[37]:  Já sem nemůžu napsat všechno. Napsala jsem v náznacích, kdo ví ten to pochopil, pro zbytek bohužel.

40 Ježovka Ježovka | 11. března 2018 v 22:20 | Reagovat

[37]: "Esoteriky" :-? ...

41 mariankosnac mariankosnac | 11. března 2018 v 22:21 | Reagovat

[37]: Nesúhlasím s tebou v ničom. To je presne to, čo chcú aby sme si mysleli!  

Čo by sa stalo keby Kuciaka nezavraždili? Absolútne nič! Kuciak nepísal nič prevratné, čerpal z verejne dostupných zdrojov. O "slobodu slova" tu nešlo... Potrebovali mladých, keby zabili starého, nikoho by to nevyprovokovalo ...

tomuto snáď ani nemá cenu vôbec venovať svoju energiu

42 Alue Alue | 12. března 2018 v 10:00 | Reagovat

[41]:  Jasně no... nemůžeš s h ádat s člověkem, který si myslí, že si lidstvo o něčem rozhodlo a který si myslí, že konec komára byl volba lidu. Lid si nic nevolí, lidu je plán určen.

43 BED BED | 12. března 2018 v 11:51 | Reagovat

[37]:  Odkedy sa stalo.., pýtala som sa svojej inteligencie, či intuície, KTO je ten J. Kuciak ? - Zaháňala som tú dotiernú myšlienku,  až som včera došla ku príspevku na YT, u kontroverzného dodávateľa z Austrálie :-), ale hlavne od komentujúceho pod infom od Petra Sochy, vocogo. - To mi dalo hlavne odpoveď ako to, že dodnes nik presne neurčil čas úmrtia ich dvoch mladých. - Možno,asi, boli dva dni dakde na vychádzke, a už by ma neprekvapilo, keby jeden z nich ani v rakve nebol.

44 Ayeri Ayeri | 12. března 2018 v 17:09 | Reagovat

Hele lidi, vyjádřila jsem svůj názor. Nechci a nebudu věnovat čas a energii tomu, abych se s vámi hádala, protože obecně hádky nemám ráda. Pokud mám dobré informace o revoluci, část toho skutečně plán byl, ale účelem bylo vyměnit vládu za schopnější komunisty, jenže se to vymklo z rukou a oni skončili úplně. Ať už to bylo naplánováné celé nebo ne, jsem ráda, že tu komanče nemáme. Nechtěla bych v jejich režimu žít ani za zlaté prase. A taky se mi nelíbí, jaká je situace teď, sorry, ale tohle není dobrý.

K dnešnímu zápisku to s duchem zní docela strašidelně. Je divný, že nebyl průhledný a vypadal přesně jako živá holka. Možná nějaký pohled do jiné dimenze? Když se mluví o chybách v Matrixu, vždycky se mi vybaví můj zážitek, kdy jsem viděla dvakrát po sobě to samé auto. Situace přesně jako v tom filmu, vidím auto, podívám se jinam, podívám se zpátky a je tam znovu. Bylo to dost zajímavý a docela mi to zamávalo s představou o realitě :D

Doufám, že bude video nebo aspoň fotka, až vylezou malý veveřátka:D

45 All All | 12. března 2018 v 18:49 | Reagovat

Hanbou je, že protesty začali až teraz a muselo dôjsť k takej tragickej udalosti aby sa ľudia prebudili. Veď táto vláda má toho na triku už viac než dosť, je to jedna kauza a škandál za druhou. V každej civilizovanej krajine by politici spätí s kauzami takýchto rozmerov odstúpili spolu s ospravedlnením sa.Žijem v Škandinávii a tu je politická kultúra niekde úplne inde, je mi smutno z toho, že na Slovensku sa dokážeme uspokojiť s tak málom. Prosím dajte si do googla vyhľadať fotky Ficovej hlavnej štátnej radkyne Márie Troškovej a skúste nejakému cudzincovi vysvetliť, ako je to možné, že niekto s takouto minulosťou zastáva túto funkciu.

46 hanka hanka | 12. března 2018 v 21:32 | Reagovat

Když jsme u těch politických témat, kdo chcete podpořit petici proti Dublinu IV (návrh evropské komise na změnu mechanismu přijímání migrantů, pokud by ČR povolila, v podstatě by docházelo k přidělování migrantů zemím EU bez kontroly jednotlivých zemí) tady je petice ke stažení
http://platformaec.cz/knihovna/pomozte-sbirat-podpisy-pod-petici-proti-dublinu-iv
vytisknout, podepsat, poslat poštou zmocněnci petičního výboru

47 Ježovka Ježovka | 13. března 2018 v 2:19 | Reagovat

[44]: Tak jasně no, v jejich režimu by nechtěl žít snad nikdo normální.

48 martin martin martin martin | E-mail | 13. března 2018 v 6:31 | Reagovat

Když už se teda Slováci "probudili", tak ať hlavně nezaapomenou na zrádce Kisku.

49 mariankosnac mariankosnac | 13. března 2018 v 10:44 | Reagovat

[47]: No to ani v tomto, ktorý je v mnohých ohľadoch drsnější a nezdravejší než ten komunistický. Stres, imigranti, otrávené prostredie a do dôchodku niekedy v 70. :-x  :-!

Alue toho ducha si videla v zrkadle, mala šedé tělo, a ani nebyla průsvitná? Nebola to Krvavá Mary? :-)

50 Alue Alue | 13. března 2018 v 10:52 | Reagovat

[49]:  ahahá... dobrej pokus.  :D  :D

51 Shairin Shairin | Web | 13. března 2018 v 18:37 | Reagovat

Máš krásné vlasy, Alu. Vždycky jsem obdivovala Tvoje bohaté copy a teď koukám, že je asi můžu zkoušet taky, páč mi přijde, že máme zhruba stejnou délku (někde jsem v aj našla, že to je délka k zapínání od podprsenky :-D )

Jinak jsem se chtěla zeptat i ostatních čtenářů: v noci z 11. na 12. a z 12. na 13. března, tj. poslední dva dny hrozně špatně spím, trvá mi dlouho než usnu, budím se, cítím, jak sebou tělo hází, zdají se mi noční můry, které obvykle nemívám a vždy když se z nich probudím mě to tahá ven z těla, (což ale zase mívám, když se vědomě probudím ze snu, je to pro mě nejlepší způsob, jak se pokusit o AC) jenomže tentokrát je to takový jiný pocit. A dnes mi spolužačka ve škole říkala, že taky poslední dva dny toho moc nenaspala. Kromě ní se ještě okrajově zmínili asi 2 další lidé, vždy uváděli časové rozmezí v posledních dvou až tří dnech.
Tak by mě zajímalo, jestli někdo pozoruje podobné stavy, popřípadě kde v ČR. Já jsem ze severních čech. Jsem zvědavá, jak budu usínat a spát dnes.

Cosi o tom myslíš Ty, Alue? Je to jen můj momentální stav?

Díky moc všem za případné vyjádření.
Mějte krásný večer. :-)

52 Alue Alue | 13. března 2018 v 19:23 | Reagovat

[51]:  Jestli myslíš ten cop opletený kolem hlavy, tak tady je na to tutoriál, ale je to strašně těžký, líp když to uplete někdo jinej. Bylo těžký naučit se to na své hlavě.
https://www.youtube.com/watch?v=GIM87G4IicA

Poslední dva-tři dny se mi špatně dýchá a nejsem v tom sama. Spánek však v pořádku. Dneska byl trochu problém, chytlo mě to když jsem dobíhala schody abych otvřela poštačce . A úplně se mi klepaly ruce jak jsem měla pocit, že nemám kyslík. Ale plíce mě nebolí, nekašlu, nevím co to je.

53 vlasyyy vlasyyy | 13. března 2018 v 20:49 | Reagovat

Alue MÁ su-per vlastní a dokonale PŘÍ-ROD-NÍ vlasyyy, juPÍ!!! he he

54 fluttershine fluttershine | 13. března 2018 v 21:38 | Reagovat

[52]: Ta holka má úplně boží barvu očí.
Jinak, poslední dva dny kašlu, protože je teď taková sezóna, je to všude kolem. Spím dobře, dneska jsem měla trochu nepříjemný sen (někoho jsem nechtěně zabila, někdo odvezl jeho tělo a dál to neřešil, ale já jsem zbytek snu hledala ty ostatky a byla jsem na nervy z toho, že je nemůžu najít, protože jsem se na ně chtěla podívat), jinak v pohodě.

Mimochodem krásné vlásky, Alue :-) Právě přemýšlím, že je čas stříhat, poprvé od loňského radikálního zástřihu (po ramena), a úplně nevím, jestli to chci zase střihnout víc, třeba ještě trochu víc, nebo jen konečky, protože jak jsem se koukala na fotky z toho období, kdy to bylo kratší, moc se mi to líbilo, a když jsem se koukala na ty z doby, kdy to bylo delší, líbilo se mi to taky :D Jen v té úplně poslední fázi to bylo trochu senoidní, ale to mi taky musí dojít, že je potřeba zastřihávat, no...:D

55 martin martin martin martin | 14. března 2018 v 7:27 | Reagovat
56 Absolutnínula Absolutnínula | 14. března 2018 v 9:29 | Reagovat

[51]:ahoj. Pár posledních dnů se asi třikrát nebo čtyřikrát v noci budím a dnes už od pěti hodin nezabral. Dříve jsem se přes noc probouzel jen jednou-kolem druhé hodiny. Divný.
Jak to vypadá s Schumanovou frekvenci?
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1991022864550709&id=100009290436289&refid=7. Jarda Lanškroun

57 Veronika Veronika | 14. března 2018 v 18:44 | Reagovat

Už asi 3 dny mám zvýšený pocit hladu, musím více jíst, má to i pár lidí v okolí. Zajímá mě, jestli je na tom někdo podobně?

58 lenka f lenka f | E-mail | 14. března 2018 v 20:58 | Reagovat

Tak ti píšu Aluško do zápisníčku. Je to reakce na ten harmonizační kód. Je to tedy opravdu silné, energii vnímám taky chladivou, ale ještě více vnímám ve vlnách jak se mi motá hlava a sjíždí mi to až do nohou. Je to takový pocit jako když je člověk přiopilý a cítí to až v nohách. Zajímavé je, že to cítím pořád i když už to neříkám a nedržím to gesto v rukách (mám ho z knížky Svítání). Bude to asi potom postupně slábnout, ale hlava se mi motá pořád. Není to nepříjemné a v nártech to cítím pořád.

59 BED BED | 14. března 2018 v 23:08 | Reagovat

[56]: Kedysi sa tu dennodenne zjavovali merania od nemeckého týmu Praxis-umeria. Alue komentovala a precízne informovala. Prečo sa vôbec už tomu nevenuješ Alue ?
Ja sa mám dobre, spím sice rôzne, ale to nie je len od stúpajúcich frekvencií.
To je návyk a práca šišinky mozgovej, ktorá vyrába melatonín, potrebný pre spanie a v spánku tvorený, ale i ona/my/ cíti zmeny. Mnohí ľudia roky zaznamenávajú prívaly energií, sú to tie veľmi jemné duše, najsvetlejšie. teraz si nemyslite, že ten kto prežíva ťažko toto obdobie je nejaký tmavý :-) . Nemyslím, že na túto stránku chodia takí. Ale - mnohí sú v ohrozených miestach, bývanie, zóny zabité škodlivým žiarením a v neposlednej rade pretlak informácií negatívneho charakteru. A vôbec chaos i keď získavaný nevedome, lebo hodne a to najmä mladých v snahe dozvedieť sa, porozumieť, sa ženie do záhuby práve tým, že naletia ne škodlivé informácie. -  Ak sa chcete povzniesť, byť ľahšími, je treba obmedziť "rušidlá". Žiť jednoduchší život,  jar tomu prispeje, slnko sa pridá , a zem pomôže sa ukotviť aby vás neťahalo do tmavého astrálu .

60 Ježovka Ježovka | 15. března 2018 v 1:28 | Reagovat

Zajímavé. Se spánkem víceméně problém nemám, jen se mě v něm už pár měsíců věčně snaží někdo zbavit, věčně mě nahání nebo se snaží zabít... :D Začíná mi to být podezřelé, jelikož se to děje od jednoho určitého snu, který se mi zdál před delší dobou. Snažila jsem se přemýšlet nad tím, co to může znamenat, asi se musím zamyslet víc. Každopádně minulou noc jsem se taky bezdůvodně vzbudila, ale to se asi prostě někdy stává. Bylo to ale zajímavé, jelikož jsem spala tak neuvěřitelně tvrdě, že jsem se po probuzení byla vyjukaná co dělám v hmotném těle, úplně jsem se rozhlížela kolem a divila se, že existuju taky na téhle rovině :-D Bylo to zvláštní, neumím to úplně popsat, ale nikdy se mi to ještě nestalo. Měl to někdy někdo taky? Prostě jste se vzbudili z neskutečně tvrdého spánku a divili se, že existujete taky vlastně i v tomhle Matrixu :-D Úplně se mi díky tomuhle vrátily pocity jakési podivné uzavřenosti a omezenosti ve vlastním těle, to taky nedokážu dokonale popsat ale mám to skoro odjakživa, prostě pocit, že jste uzavření ve hmotě(v těle)a dosahujete jen tam, co dosahuje vaše tělo a ruce. Nevím, možná to je něco jako emoční neztotožněnost s vlastním tělem, těžko říct. Každopádně jako malé mi vadilo, že nemůžu vystoupit z vlastního těla a podívat se na osobu, v níž přebývám. :-D Nevím, kde se to ve mně vzalo. Prostě to tělo tak nějak odosobňuju od sebe samé a chvílemi mi pak přijde jako vynucené místo každodenního pobytu. :-D Jak říká Icke, je to dalekohled pro zprostředkování zážitků v Matrixu... Ale nikdy jsem se tu s tím vším okolo úplně neztotožnila, přijdu si tu jako nováček(nebo jsem tu už byla tolikrát že to není nic nového, nuda a tohle je naposled, nemůžu si pomoct, přijde mi to tak). Splnit úkol a zmizet.

Každopádně ale - za poslední dny hlásím snad jen větší únavu. Co vím, tak maminka měla dnes problémy s točením hlavy a návaly vedra, ale to je u ní už teď nějakou dobu skoro normální, takže to nejspíš nic neznamená.

61 Alue Alue | 15. března 2018 v 9:25 | Reagovat

[59]:  .... nebavilo mě to, bylo to časově zatěžující, byly v tom zmatky protože v číslech se ke konci už nevyznal vůbec nikdo a ještě neustále odpovídat na dotazy co už byly zodpovězeny 100x, nebo ještě líp, odpovídat na otázky ohledně německého týmu, ať se lidi ptají jich na ně, ne mě na ně.... tm mi to nahodil, něco čtenářům slíbil, a pak pozdě bycha honit když už to bylo slíbeno a myslím si, že vydržet dělat něco co mě nebaví a zatěžuje, jsem vydržela neuvěřitelně dlouho. dva roky denní piplačky, kdyby si náhodou někdo nepamatoval.

62 Alue Alue | 15. března 2018 v 9:26 | Reagovat

[58]:  tak to ti seplo hodně silně. ten stav mívám taky, ale ne vždycky se mi to podaří až tak dobře

63 BED BED | 15. března 2018 v 11:39 | Reagovat

[61]: Rozumiem, a súhlasím s Tebou. Zobrala si to zodpovedne, pričom každý mal a má možnosť si získavať informácie na mieste. Ak vnútorne s nimi rezonuješ dať len upozornenie, že taká stránka s takým meraním existuje, oprášiť len zľahka téma Bovis, Schuman rezonancie, n3kl a i. Grafy sú tak jednoznačné...

64 martin martin martin martin | 16. března 2018 v 9:44 | Reagovat

https://m.youtube.com/watch?v=C49NPmqEwK0&feature=youtu.be

Doporučuji jako ranní budíček pro dobrou náladu po celý den :-D

65 Daisy Daisy | 16. března 2018 v 22:41 | Reagovat

[37]:Všem velmi doporučuji dnešní vysílání Příznaků transformace https://www.youtube.com/watch?v=FQ03MOuGtkQ....zejména těm, kteří úplně nepochopili Aluščin rozbor situace na Slovensku,protože, jak píše, nemůže na webovkách napsat všechno. Tak paní astroložka Helcová to vypálila úplně na tvrdo. Je to teda síla, ale jsem přesvědčená, že JE to tak!Mluví o tom cca po 1,5 hodině vysílání, nevím přesně, zatím stále sleduji živě.Ale celé vysílání rozhodně stojí za to, otvírá v mnohém oči.

66 Daisy Daisy | 17. března 2018 v 12:05 | Reagovat

[65]:Komu se nechce sledovat vše a zajímá ho jen rozbor situace na Slovensku a u nás, tak začíná to přesně 1 hodina 30.minuta

67 Náťa Náťa | E-mail | Web | 17. března 2018 v 16:44 | Reagovat

Našla jsem zajímavou písničku od Sonaty Arcticy, alespoň mi to přijde, co se textu týče: https://www.youtube.com/watch?v=W_bx48orxWY

68 zdeněk zdeněk | E-mail | 17. března 2018 v 16:58 | Reagovat

No hezky pěkně.... :D Kdybych já mohl řešit to, že nejde vypnout jen bluetooth. To by byl život. Ale už se to blíží! Ono se to ze začátku nezdá, ale zařídit si život tak, abych nebyl tolik moc ozařován každodenně není tak jednoduché jak se ze začátku zdá. Nebo nevim jak ostatním, ale mě to ze začátku přišlo hrozně jednoduché, až postupem častu jsem poznal tvrdou realitu, že to není vůbec jednoduché. :-?

69 kalia kalia | 17. března 2018 v 22:12 | Reagovat

[65]: už stahuju ten ošklivej oskarovej film..:) asi to bude kravina, ale zaujalo mě v popisku, že ten reptilián prý pouze odráží emoce či vnitřní nastavení člověka, což by mohlo odpovídat skutečnosti. Že "reptiliáni" nemohou jinak.

70 Daisy Daisy | 18. března 2018 v 8:55 | Reagovat

[69]:Tak to jsem zvědavá,jak se Ti to bude líbit.Když tak potom napiš,já se na to dívat nebudu, nemám na to teď prostor.Ty,Kalio, míváš velice zajímavé komenty, můžu se zeptat  jak se Ti video líbilo celkově? Děkuji ☺

71 Daisy Daisy | 18. března 2018 v 9:04 | Reagovat

[69]:Ještě P.S.-já si na základě toho videa objednala Callemanovu knihu-znáš jeho knihy?

72 bublifuka bublifuka | 18. března 2018 v 9:29 | Reagovat

[69]: jak se film jmenuje? Děkuji

73 Daisy Daisy | 18. března 2018 v 10:31 | Reagovat

[72]:v češtině Tvář vody-dostal letos tuším 3 Oscary a na ČSFD má 65 procent.

74 Mára Mára | E-mail | 18. března 2018 v 13:15 | Reagovat

Tak ten mikrofon s držákem a pop filtrem už přišel, kdyby sis to rozmyslela a chtěla ho, tu máš můj sound test https://youtu.be/HpR7is9I8bg

75 BED BED | 18. března 2018 v 13:22 | Reagovat

[37]: To myslíš vážne s tým "vepřem na hrade" co si nevidí do huby? Ty si KTO ? - Vieš, ja som už v 1968 bola na poľsko-českej hranici a doniesla pár kociek na barikádu proti "oslobodzovacím" tankom. Nik ľudí neorganizoval, ako je tomu dnes a v roku 1989.
Máš právo povedať názor, každý ho máme, ale nejako z tvojho prejavu ušla elementárna slušnosť.

76 Paskalina Paskalina | E-mail | 18. března 2018 v 15:57 | Reagovat

Aluško, gratuluji k hattricku úspěchů :-) též bojuji s prokrastinací ;-))

77 Daisy Daisy | 18. března 2018 v 22:36 | Reagovat

[72]: V češtině Tvář vody -získal tuším 3 Oskary,na ČSFD to má 65 procent a je to prý děsná šílenost :-!

78 kalia kalia | Web | 19. března 2018 v 0:20 | Reagovat

[70]: ještě jsem se na to nedívala, začla jsem nakonec dělat internetové stránky:

http://tvorba-reality.php5.cz/03_S_20180127_sen_27_01_18.html
http://tvorba-reality.php5.cz/03_U_V_vznik_sveta.html

(to jsou dvě věci, které jsem chtěla vložit sem někam do komentáře, ale opakovaně mi to nešlo - spadl internet - tak jsem to nakonec dala na svuj web)

Já totiž mám web, ale byly na něm pouze recepty apod. (a ty jsem pořád měnila jak jsem přecházela z vegetariánství na veganství a raw stravu a další), takže nic moc zajímavého, tedy jsem říkala, že internetové stránky nemám (protože aktuální stránky, kam bych psala své názory či něco zajímavého jsem neměla). Některé věci tam jsou staré (skoro všechno), takže to budu promazávat.

Ta hnědovlasá paní (asi moderátorka) mi připadala sympatická. Jsem to moc neposlouchala.

[72]: https://www.csfd.cz/film/454157-tvar-vody/komentare/ (vypadá to nudně, ale kouknu se na to). V poslední době jsem viděla film https://www.csfd.cz/film/362587-s-tvari-andela/galerie/?type=1 ve kterém se také objevili v pár záběrech z ničeho nic reptiliáni (tento film mě ale dostal tím, že se mi zdál někdy před rokem 2012 hodně živej sen ve kterém jsem byla bezdomovecký muž tmavé pleti, který byl vlákán na "párty" do bytu jednoho mladého páru, ten pár však patřil k satanistům což jsem nevěděl, ještě tam byla jedna holka v teplácích, něco mi hodili do pití, což jsem zjistil tak, že jsem dostal průjem, šel jsem na záchod, vykakal jsem se, slyším něco divného a oni ji mezi tím napadli, tak jsem ani nespláchl a běžím tam, zjistil jsem že  pokud se k nim nepřidám tak zavraždí i mě, tak jsem vraždil s nima jelikož droga mezitím začala působit, no byl to hrozný sen a pak vidím tento film, že se něco asi dost podobného v realitě stalo!! ten sen byl hodně živý. Rozdíl sen vs. realita byl ten, že v tom snu ten pár spolu chodil dlouho a v realitě spolu tamti chodili jen týden. Bohužel jsem si tenkrát ten sen nenapsala a o té vraždě jsem se dozvěděla nedávno, tedy až po pěti a něco letech, a po takové době už neřeknu, jestli se mi zdálo přímo o nich a nechci nikoho křivě obviňovat.) Také jsem viděla film https://www.csfd.cz/film/288756-john-na-konci-zemre/komentare/ který je sice psycho, některé věci v něm jsou "úlet" a je to druh filmu, který se mi moc nelíbí, ale s tím black goo.. tam některý věci jsou.. hodně věcí tam je.. (snad jenom ty mouchy nejsou pravdivý a to, že black goo chce vyhubit ty mouchy)

79 kalia kalia | 19. března 2018 v 0:31 | Reagovat

[71]: tak to vůbec neznám.. Na to video jsem se koukla na kousíček, jak tam zrovna mluvili o tom filmu. Jinak jsem zrovna neměla čas na 3h, tak jsem si poslechla alespoň půl hodiny a přitom jsem dělala něco jiného, až jsem zjistila, že nevnímám, o čem tam mluví.. Ale ta 9. vlna mi připomněla film https://www.csfd.cz/film/11110-final-fantasy-esence-zivota/komentare/   (nudný film - nedoporučuju, jen že tam měli jakési vlny na obrození planety) a Ivu Adamcovou, která zase říkala něco o škole života a to mi připomnělo 9 tříd.

Ale až se k tomu filmu dostanu, tak sem napíšu, jak se mi to líbilo.

80 Alaiana Alaiana | 21. března 2018 v 0:34 | Reagovat

[60]: Ahoj, chtěla jsem ti napsat k tvému komentáři v jednom z článků tady, byl to ten článek o komunikaci. Ale protože píšu vždycky pozdě(asi mám na čem pracovat :D), tak ti napíšu takhle sem do zápisníčku.
„Mám "úžasnou" schopnost si lidi znepřátelit tím, že si špatně vyložím co řekli a domnívám se, že to myslí zle(blok).“ – Já někdy poznám, kdy to lidi myslí dobře a kdy špatně. Ale stává se mi, že mi někdo něco řekne a prostě to jenom řekne po hladině, jenomže je to nějaká blbá poznámka(já moc nevím, jak tohle správně popsat) a mě to zasáhne do hloubky. Takže pak si tu „zlou poznámku“ vyložím špatně, ale ten člověk to takhle nemyslel, nebo to takhle nebral. A potom slyším „Tak si to tak neber.“ Možná, že teď vlastně popisuji to samé, co se děje i tobě, akorát, že já si tím lidi neznepřátelím.
Ono je těžké si to tak nebrat, když moje pocity a emoce mi říkají úplně něco jiného. Mám u toho vždycky pocit, že to není pravda, že to tak opravdu myslel, protože jinak by to přece neřekl takovýmto způsobem.  Že takhle se to nedělá, a kdyby ten člověk se chtěl normálně bavit, tak se bude bavit i bez tohohle. A myslím si, že pokud to takhle někdo dělá, tak se má co učit od citlivých lidí. Já jsem citlivá, bez hroší kůže, takže to se mi někdy žije těžce… Taky byla doba, kdy jsem si připadala, že jsem vadná, když nemám tu hroší kůži, ale dneska jsem za to naopak moc ráda. Protože vidím, jak jsou lidi otupělí, jak bych některé věci na rozdíl od nich udělala správně – jako třeba to, že myslím bio, nezabíjela bych zvířata a tak. A tak nějak celkově jednala v zájmu lidí, že. Svůj lidský druh mám ráda, ale strach mluvit na lidi mám taky. I když u mě je to trochu z jiných důvodů, než u tebe… Dneska už je to teda o mnoho lepší, než to bylo dřív, ale pořád jsem se toho ještě úplně na tisíc procent nezbavila. Jinak si taky nemám s normálními lidmi moc co říct, přitom ale dneska už ani nejsem prázdná schránka. Ale holt si nerozumíme a nemám ani nikoho, kdo by rozuměl mně.  
Nedávno jsem objevila knihu, která se jmenuje Citlivost jako výhoda.  Je o HPS lidech. Já teda nevím, jestli jsem vyloženě HPS, řekla bych spíš, že jsem jenom víc citlivá, protože spousty věcí na mě nesedí, ale některé zas naopak jo. Ono to asi taky záleží konkrétně člověk od člověka, protože každý máme jinou osobnost. :-) Ale ta kniha je pro ty, kteří jsou citliví i pro ty, kteří nejsou a co jsem si četla ukázku, tak v některých věcech jsem se tam našla a to to byla jenom ukázka. Takže tu knihu si určitě koupím, hodně mě zaujala.
Jak jsi psala o tom umění, tak to mám podobně jako ty. Všechno, co jsi vyjmenovala, je mi blízké: kreslení, psaní i hudba, samozřejmě. Až na to, že já nic neskládám, ani zpívat nemůžu, protože jsem úplný hudební antitalent. :D Takže mi nezbývá nic jiného, než jenom poslouchat. Co mě ale lákalo a co bych si někdy moc ráda zkusila je skládání různých hudebních melodií, jako je třeba tohle: https://www.youtube.com/watch?v=s4rGuueC1ls Mám totiž pocit, že tohle bych zvládla, protože je to jednoduchý. :D Ale asi je to fakt jen pocit. Na jednu stranu si to chci vyzkoušet, na druhou stranu mě od toho trochu odrazuje to, že i když by to bylo jednoduché, tak je to pracné jako každá práce(ok, tohle jsem asi teď úplně správně nepopsala) a není to pro mě a můžu si o tom zase jen nechat zdát, když jsem ten antitalent.
A psaní, vždycky jsem chtěla napsat knihu. Ve škole mi slohovky zrovna nešly, zkoušela jsem si psát doma do šuplíku, jak se říká, až jsem nakonec zjistila, že si nemůžu nic moc vymýšlet, protože úplně nejlíp se mi píše o tom, co už sama znám, nebo co jsem už sama zažila, protože tomu pak dobře rozumím a můžu to i podle toho napsat. I tak myslím, že nějaká ta kniha by jednou být mohla a snad bude. :-) Třeba kdybych astrálně cestovala, tak bych sepsala všechno, co by šlo, a měla bych knihu o AC a zážitcích v tomto světě. Tento svět bych využívala naplno. Žel Vesmíru mi nejdou ani sny. Pomalu mám podezření, že mě tam nechtějí pustit, abych náhodou neuškodila Systému. Ale třeba se mýlím. Ale teď jsem našla jednu techniku, co lidem hodně pomáhá, tak jsem se rozhodla, že s tím znovu zkusím něco udělat a budu se učit tu techniku, protože teď mám pro to i velmi silné motivace. Dřív jsem chodila spát pozdě, jsem sova, takže noční filozofování s tebou by mi nevadilo, ale díky té technice jsem to změnila a chodím v úplně jiné časy, takže už neponocuju.  
Dobře, to jsem trošku odbočila, tak abych se vrátila zpátky k umění. Odmalička kreslím. Pak jsem na nějaký čas přestala kvůli škole, protože na to absolutně nebyl čas a teď jsem se k tomu znova vrátila. A už u toho zůstanu, je to to co chci dělat, můj sen se tím živit a něco s tím v životě dokázat. I když si nemyslím,  že by mi to nějak extra šlo, ale nějaký talent tam asi přeci jen je. Tak se prostě učím. Hlavně je to to, co mě moc baví a mám u toho vnitřní pocit naplnění a taky cítím, jak je to se mnou úžasně harmonické. Takže díky tomu vím, že tohle je přesně ono, moje cesta.
Celkově umění mám moc ráda, je to odpočinková záležitost a odreagování. Všimla jsem si, že když je mi třeba smutno a začnu si kreslit, tak je smutek za chvíli pryč. Ať už má člověk starosti, nebo ne, u tohohle si odpočine.  
Další věc, co mám s tebou společnou je, že jsem celá letní, miluji čokoládu a kočky. Celý život žiju se psy, kočky u nás byly jen na chvíli, když jsem byla malá. Zatímco někdo má kočku doma, můj je to sen. Jsem snílek, mám hodně(velkých) snů a se vším jsem teprve na začátku. Takže uvidím, co všechno se mi splní. :-) Mám i hodně spirituálních snů, ale tady počítám s tím, že se mi toho spousty nepovede, že se k tomu zkrátka vůbec nedopracuju, i když bych ráda. A klidně bych nad tím vším s tebou filozofovala. Ale spíš bych tě asi poslouchala, naslouchala, a když by bylo co k čemu, taky bych povídala. :D
„Úplně se mi díky tomuhle vrátily pocity jakési podivné uzavřenosti a omezenosti ve vlastním těle“ – přesně tak! Nevím, jestli přímo v mém těle, ale pocit omezení mám rozhodně. Když vím, kolik je jiných světů a dimenzí, kam bych se mohla podívat a já jsem zatím zavřená tady v této realitě. To mě dost štve. Odmalička jsem si přála lítat jako David Copperfield, nebo jako ptáci. Štve mě, že jsem takhle připoutaná k zemi a pořád si říkám, že ti ptáci se tak mají. A jaká je to úžasná svoboda.
Lítala bych ve snech a v AC, tam už bych vlastně nedělala nic jiného. Což je samozřejmé, když to nemůžu dělat tady, že. Zatím mi nezbývá, než si o tom jen číst a závidět všem, kteří to umí.  
„Nevím, možná to je něco jako emoční neztotožněnost s vlastním tělem“ – já samu sebe mám celkově ráda, ale že bych byla sama se sebou ztotožněná, se říct nedá. Teda tohle asi bude přesně jak jsi napsala. A teď si představ, že někteří lidé(teda asi většina) se se svým tělem ztotožňují natolik, že si myslí, že jsou svoje tělo a nevnímají už nic jiného. Já umím cítit i to, že není jenom to tělo, ale za ním je ještě něco víc…
A co má prosím tě znamenat to, že tady jsi kvůli něčemu, teda že tu máš nějaký úkol, ale jen na chvíli a pak už tady nebudeš? To jako že potom umřeš? :D Tohle je prostě to první, co mě napadá. :D Ještě mě napadlo, že když tohle přesně nevíš, tak pokud lucidně sníš, nebo astrálně cestuješ, tak se tam na tohle můžeš zeptat svých andělů, nebo duchovních průvodců. Každý tam máme duchovního průvodce, tak třeba by ti odpověděl.      
„Nevím, jak to říct, ale - takové kruhy si tě najdou sami, pokud "něco znamenáš"“ .  – tady souhlasím se vším, co jsi tenkrát do toho komentáře k tomu článku napsala. Ale mně to připadá hrozná škoda, protože tohle všechno jsou věci, které má každý jeden člověk v sobě, jenom je objevit a dostat se k nim. Každý to má udělat(myslím zdravý, rozumný člověk). A místo toho to má jen málo lidí a potom nemáš nikoho k sobě, protože ti nikdo nerozumí. A svět takový, jaký je. Je těžké mluvit s lidmi, když máš úplně opačné názory. Já jsem jednou něco doma takhle řekla a dotyčného to rozčílilo. Nevím, jak někdo ze sebe může dělat výjimečného člověka ze spirituální oblasti a říkat, že to má jenom on. To tím v sobě opravdu zakrývá nějakou bolest, jak píše Alue, protože já bych tohle říkala trochu jinak a tito lidé to na této planetě mají hrozně těžké. Mělo by jich být přece hodně, aby byl někdo, kdo rozumí. Já mám někdy momenty, kdy si přeju být normální. Ale na druhou stranu už si život bez tohohle neumím představit. Už by to bez toho nešlo. Jak jsi sama psala, tak tohle je naprosto nádherná energie, jednoznačně to nejlepší a nejkrásnější, co člověka může potkat. To největší štěstí je pracovat pro Konstruktivní sílu Vesmíru. :D :-)♥ Září z těchto stránek a z Aluščiných předmětů. Proto vím, že Alue není žádná podvodnice. Ono se to lidem lehce říká, když tu energii neumí cítit.
Závěrem(ano, konečně závěr :D) ti ještě chci říct, že mám taky moc ráda tvé komentáře, takže jen piš. Kdyby sis založila blog, byla bych tvoje pravidelná čtenářka a myslím, že bych si aspoň měla s kým popovídat. Mám chuť se podívat na tvoje obrazy a to, co píšeš, nebo skládáš, protože to jistě musí být krásné.
Měla jsem potřebu ti všechno takhle napsat, protože posledních pár tvých komentářů tady a to, jak ses o sobě teď rozepsala se mnou zarezonovalo a myslím, že jsem ti dost podobná. :-) A pokud sis tohle přečetla a dočetla jsi to až sem, tak to je obdivuhodné, super a jsem šťastná! :D A díky moc. :D :-)

81 ketty ketty | 21. března 2018 v 10:14 | Reagovat

Mě takto morčátka občas v noci zpívají, ale vůbec nevím, co to může znamenat? Je to sice vyjímečně, ale někdy se jim nechce přestat a nechat mě spát :).

82 Alue Alue | 21. března 2018 v 15:34 | Reagovat

[81]:  a jsou u toho roztřesená a rozdýchaná?

83 kalia kalia | 21. března 2018 v 21:44 | Reagovat

[70]: tak jsem se na to podívala a ten film je spíše nudný, nic moc o tom zrcadlení emocí tam není. Ale sex tam také není vidět (jak říkali v tom videu). Prostě se do sebe zamilují, v laboratoři ho ale chtějí zkoumat a zabít, ona ho zachrání, on nakonec nějak udělá, aby taky uměla dýchat pod vodou a film končí.

84 Mára Mára | E-mail | 22. března 2018 v 6:39 | Reagovat

[70]: Taky jsem se díval na Tvář vody, ale byl jsem sklamanej. 60. léta mi nic neříkají, hlavní hrdinka ne moc pěkná, reptilian celkem sympatickej a neděsivej (čekal jsem potvoru typu vetřelce) celkově takové ploché..

85 BED BED | 22. března 2018 v 17:12 | Reagovat

[84]:Reptiliáni sú tak nudní a obyčajní ako my ľudia, majú niektoré špecifické znaky, chudobnejšiu mimiku, napríklad radi oblizujú pery a vyplazujú jazyk :-D, neradi sa kukajú druhým do očí, uhýbajú, nie sú si istí, či im oči nešiftujú. Sú v transformácii, na Zemi museli prijať človečiu formu /telo/  našimi hutnými vibráciami a myslím si, že ich to neteší,  napokon oni tu boli pred ľudstvom.

86 :) :) | 22. března 2018 v 18:19 | Reagovat

K parfémom Weleda - DM sa ich evidentne zbavuje, už to nemajú ani v eshope a v predajni už nie sú pri ostatných parfémoch, ale vo výpredajovom boxe za 299 Kč/ks (aspoň v Campus Square Brno, vône grenade a agrume)

87 Paskalina Paskalina | E-mail | 22. března 2018 v 18:22 | Reagovat

Taj jsem Tvář vody shlédla, jsem již starší, a vzpomněla jsem si na film "Můj nepřítel"z 80.let,to jsme si teprve půjčovali na VK vč.videopřehrávače- párkrát za rok to byl pro mě svátek.
Na youtube jsem ho našla v anglině, česky je na ulozto.
https://www.youtube.com/watch?v=7nIHqu5WuWw
a čtený
https://www.youtube.com/watch?v=MLY9kLQSfQQ

88 Paskalina Paskalina | E-mail | 22. března 2018 v 18:25 | Reagovat

Napsalo mi to, že byl můj příspěvek vyhodnocen jako spam- tak ještě jednou- Tvář vody mě nechala chladnou, připomněla mi film Můj nepřítel (dá se stahnout z ulozto) a na youtube je jako Enemy Mine (1985) with Louis Gossett Jr , Brion James, Dennis Quaid Movie.
K poslouchání česky Longyear Barry Brookes Můj nepřítel 01.

89 Alue Alue | 22. března 2018 v 20:12 | Reagovat

[86]:  sakra jeden agrume bych brala hned :(

90 Alue Alue | 22. března 2018 v 20:13 | Reagovat

[88]:  jo no, dělává to když někdo vkládá odkazy do komentů

91 Paskalina Paskalina | E-mail | 22. března 2018 v 20:17 | Reagovat

[90]:to mě napadlo, proto jsem podruhé napsala bez odkazů :-)

92 aston aston | E-mail | 24. března 2018 v 17:34 | Reagovat

Ten Broňa mi přišel zezačátku nějaký přeslazený :P...

93 Elfí Elfí | 25. března 2018 v 16:29 | Reagovat

Nechci být hnidopich, ale všimla jsem si, že na e-shopu máš krystal ve slevě a u něj napsáno "slevněný", to je ale gramaticky špatně, správně je "zlevněný". http://www.mojecestina.cz/article/2013090301-chybami-se-clovek-uci-sleva-ale-zlevnit
To jen pro tvou ještě lepší reprezentaci :)

94 lenka f lenka f | E-mail | 25. března 2018 v 17:38 | Reagovat

Potvrzuji tvoji zkušenost s cukrem Alue. Já ho vysadila a cítím se o hodně lépe a i lépe spím. Cítím od té doby takovou zvláštní příjemnou lehkost v okolí žaludku, slinivky, žlučníku i jater. Prostě se mi tam objevil takový příjemný pocit, který jsem když jsem konzumovala cukr tam neměla. A věřím tomu, že i po psychické stránce se člověku udělá líp. Já se k němu už vracet nebudu, prostě si moje tělo řeklo postupem let, abych ho vyřadila. Já vím, že dneska ho přidávají skoro do všeho, ale ten bílý ani hnědý prášek si nikam už sypat nebudu. Obávala jsem se toho, jak mi to bude chybět, ale nestalo se tak. Sacharidy jím, ovoce i zeleninu, maso apod. Jen už ne sladkosti a žádný absťáky po sladkém nemám. :-)

95 martin martin martin martin | 27. března 2018 v 13:16 | Reagovat

[94]: Také mohu potvrdit, že mi tělo lépe jede na tuky než na cukry. Jsem klidnější, bušení srdce se také uklidnilo a když je potřeba se potit, tak se potim tak, jak to ma být :-)

96 Lea Lea | 15. června 2018 v 16:53 | Reagovat

Alue budeš mít někdy ještě blonďaté vlasy?

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama