V e-shopu Alue.cz jsou nové křišťály z Madagaskaru. - Aktuální výběr ZDE
Sledujte Zápisníček, kde vycházejí aktuální zprávičky. Nejnovější příspěvek: 01.12.

211. Dotazník: Proč se má konat svatba za přibývající luny, nebo před úplňkem?

3. května 2018 v 0:54 | Alue K. Loskotová |  Dotazníky
Napadá-li Vás nová otázka do příštích dotazníků, položte ji směle do diskuze... Děkuji!
Dotazníky nejsou určeny k recenzím na zboží, posuzování osob, webů, hudebních skupin apod. Nenahrazují poradnu, s osobními problémy se prosím obracejte na e-mail.

1. Občas mám pocit, že předvídám budoucnost. Jen takové drobnosti. Například mě napadne jedno slovo a za dvě minuty ho uvidím v knize. Nebo píšu mail kamarádovi a napadne mě: "Tyjo, mohl by mít dnes svátek, proč by ne?" A on ten svátek fakt má, aniž bych si zjišťovala, kde ho má, někdy v minulosti. Jak to dělám? Je to normální?
Je to normální a přirozený projev fungující intuice. Na podobné drobnosti to možná není až tak moc použitelné, alespoň ze začátku, ale když to člověk začne sledovat, může najít určité opakující se principy a mechanismy a těch poté začít cíleně využívat. Tak třeba, vzpomenu si na někoho, koho jsem neviděla rok. Tak zapnu telefon a budu koukat na maily, protože je pravděpodobné, že se mi ten člověk nějakou formou ozve... Nebo pokud je jelito, tak i přijde na neohlášenou návštěvu.

Já mám například sny, kde často vidím budoucnost, ale i úplné detaily a už mám odpozorované, že ty sny mluví většinou o budoucnosti pro příští 1-3 dny, ale většinou je to 2. den. Můžu vidět hádku s někým, tak se třeba na příští tři dny vyhnu jakémukoliv kontaktu, nebo jsem extrémě opatrná co říkám a jak to říkám a hádka pak nenastane. Nebo se mi zdálo, že jsem si nařízla prst keramickým nožem, když jsem krájela cibuli. Tak druhý den jsem si na tu cibuli nevzala keramický ale kovový který je trochu tupější takže by případný řez nebyl hluboký a nečučela jsem kde co lítá, ale koncentrovala jsem se pouze na to krájení. A neřízla jsem se.
Klíčové je, přikládat tomu váhu a brát to vážně. Když nad tím pokaždé mávnu rukou a budu to ignorovat, těžko něco změním a těžko v tom najdu systém a účel. Takže když se mi něco zdá a já vím že mě to čeká, tak se podle toho už dopředu chovám a neříkám si nic jako ,,už zase nějaká snová haluz".
Když se něco stane a já se až potom plesknu do čela ,,no jasně tohle se mi zdálo," tak už je sice pozdě, ale alespoň jsem si to uvědomila, lepší něco než nic.
Začíná to jako drobnosti, ale když tomu člověk opravdu věnuje pozornost, postupně se to může naučit používat v praktickém životě. Ale protože každý z nás je originál, musíme si každý sám za sebe vypozorovat co a jak nám funguje a v jakém časovém horizontu. To že já mám sny většinou mířené na pozítřek neznamená, že to tak bude mít každý.


2. Předpoklad: Illumináti (ze 13. rodiny) se nepřevtělují - mají jen jeden život a pak nevím (asi jdou buď do nebe nebo do pekla navždy). Běžní lidé, kteří nejsou zlí, jdou po smrti do nebe a pak se mohou převtělit. A otázka - proč tomu tak je? Prý to není náhoda, že se do illuminátské rodiny někdo narodí. Pokud má ale jen jeden život (tedy to je jeho první a poslední život), tak odkud se vzal? Jelikož mají výběr mezi nebem a peklem, tak upsaní ďáblu od narození nejsou, ale mají předurčeno, že se nemůžou převtělit do dalšího života a nemůžou (možná ani nechtějí, ale nemůžou i kdyby chtěli) si v tomto ohledu vybírat. Proč to tak je a odkud se tedy vzala jejich duše?
Každá duše si vybírá tělo i rodinu na základě rezonance, nebo na základě poslání, které zde hodlá plnit. Do destruktivních rodů vstupují destruktivní bytosti, jako např. známí Reptiliáni. A jak to mají s další inkarnací v rámci svého rodu konkrétní linie, to už se mě opravdu ptáš moc, jelikož tyto věci do hloubky nerýpu. Nepřipadají mi jednak podstatné pro praktický život a zadruhé to podle mě nikdo přesně neví, jedině by se mohl domnívat. Opravdu asi neexistuje přístupná listina, kde by bylo podrobně vypsáno, který rod to má jak nakodované, nebo jestli tam má výjimky, nebo definice koho přesně berou mezi sebe.
Můžu na tohle mít svůj názor, ale je to stále jen nezávazný názor, nepídila jsem se po tom, takže realita může být jiná.
Většinou se snažím zabývat věcmi, na které mám přímý dosah a které mohu ovlivnit, které použiju ve svém životě. Co nemám ve svých rukách, to nechávám koňovi.

3. Jak funguje energie v klasickém pravoúhlém prostoru (typická paneláková místnost) a jak v jiných tvarech (nepravidelné, víceúhelníky, kulaté apod.)? Osobně můžu říct, že se mi vždycky nejlíp bydlelo v nepravidelných prostorech (jedna stěna šikmá, nepravidelný pětiúhelník apod.) a pocitově tam byla příjemnější energie. Celý život toužím po oblém prostoru typu superadobe. Jsou pravoúhlé prostory nějakým způsobem energeticky destruktivní? Ovlivňují nějak negativně člověka, který v nich tráví čas? A pokud ano, dá se s tím něco dělat? Třeba postavit si tam šikmo nějakou lehkou příčku, pověsit závěs, zavěsit pod strop plátno na způsob stanové střechy a podobně?
Obecně se dá říct, že energie lépe proudí v zaobleném prostoru, takže kulaté místnosti, nebo i kulatiny ve srubech jsou velmi dobré. Existuje dokonce způsob stavby budov a zařízení místností podle posvátné geometrie, jsou na to specializovaní architekti. Já, jakožto někdo kdo prostě dojde do nájmu a musí pracovat s tím co už má, mám docela omezenou možnost ty pravoúhlé prostory zaoblit, asi nejjednodušší metoda která celkem funguje, je postavit skříně nebo knihovny do rohů, ale ne tak aby se zadní strana skříně úplně kryla se stěnou, ale dát je našikmo, tedy vysunout z toho rohu ven, aby více koukaly do místnosti. Tím vzniká dojem zaoblenějšího prostoru. A i když člověk vůbec neví proč se to tak dělá, najednou se tam automaticky cítí lépe. Takže jednoduchá poučka je, necpat věci úplně na přilehlé rožky, ale stavět je do oblouků.

Příklad:

Tato pozice je blbá. Ale stačí stejnou skříň jenom posunout víc doprava a vysunout ven z toho rohu aby pocitově zaoblila místnost a je to hned lepší.

Tahle skříňka zakulatí roh automaticky, má super tvar:
Člověka přitahují oblé tvary nadvědomě, má to tak v sobě zakódované. Pravoúhlé prostory jsou pro nás nepřirozené, jsou digitální a strohé. Takže jakákoliv snaha zaoblit roh polohou nábytku, nebo zešikmené podkroví, na nás působí hned lépe.

4. Napadla mě ještě jedna otázka. Zkoušela jsem to hledat na internetu, ale informace jsou buď nepřesné, zmatené, lišící se či tak nějak... New Age. Zná-li má duše někoho z minulého života (či životů), může to dávat nějak najevo? Četla jsem například o tlaku v srdeční a krční čakře, silném pocitu hluboké lásky, známosti, nevysvětlitelné přitažlivosti a blízkosti nebo proudění energie tělem. Připomíná mi to různá zajímavá osudová setkání sobě si blízkých duší, zajímalo by mě, jestli to někteří lidé opravdu cítili. Dal by se na to napsat i docela zajímavý filozofický článek, nic méně já ho nemám kam dát a především si nejsem jistá informacemi které se ke mně dostali, tak se ptám tebe, jestli o tomhle náhodou něco nevíš. :-)
Mám na to svůj názor a ten je poměrně jednoduchý. Když se potkám s druhým člověkem, existuje mnoho možností a důvodů + jejich kombinací, proč se mi ten člověk bude nebo nebude líbit, proč mě zaujme nebo nezaujme, proč mi s ním bude dobře, nebo nepříjemně. A to že jsme se mohli znát v minulém životě připouštím jako reálnou možnost, která spadá do toho bambilionu mnoha různých možností, proč si s někým sednu nebo nesednu a jaký z něho mám pocit.
Pak také existují osudová setkání, kdy vím že někdo je moc důležitý pro můj život, nebo naopak já jsem moc důležitá pro něj a tam zafunguje intuice. Každý člověk má v plánu své duše rozložená určitá důležitá setkání a tehdy se dostavují zvláštní pocity, ale nic s minulým životem to nemusí mít společné. I když také může. Možností a jejich kombinací je bambilion.
Když tohle ještě smícháš se svými předsudky danými zkušenostmi z minula s určitými lidmi určitého vzhledu nebo povahy, s tím co máš uložené v podvědomí z dětského věku kdy na tebe lidé s různými rysy byli hodní nebo zlí a pak různé rysy přisuzuješ k různým vlastnostem a pak se podle toho chováš k novým lidem, vznikne ti takový maglajs, až nakonec zjistíš, že nemá smysl to řešit kdo je z minula, protože je to absolutně nepřehledné. A ani to není pro nic rozhodující, nebo směrodatné... I když spousta lidí ti bude říkat opak, protože na regresích a čištěních karmy se dobře vydělávají peníze.

5. Jakým symbolům by jsme se měli vyvarovat?
O tom najdeš mnoho zajímavých a hodnotných článků zejména v rubrice SYMBOLIKA. Obecně je vhodné se vyhýbat symbolům smrti.

6. Jaká je symbolika Měsíce, popřípadě trojné Luny a obrázku s propojeným Sluncem a Měsícem? Setkávám se s protichůdnými názory, jedni tvrdí, že Měsíc = city a intuice, druzí, že je destruktivní. Jinak já sama nosím symbol anděla, ten se taky dá započítat mezi konstruktivní ochranné symboly, které nemůžou nic zkazit. Pokud teda nemá kříž :)
O symbolice měsíce v kombinaci se sluníčkem vyšel nedávno článek, který doporučuji. Je součástí celé série: Konstruktivní a ochranné symboly v praxi 1.díl / Slunce a měsíc

7. Proč si myslíte, že Tajemství Amenti 1 a 2 není ok? Poprvé je tam vše přehledně popsáno a hlavně s čím se nezaplétat. Děkuji za odpověď.
Nemyslím si to ale vím, protože kdykoliv mi někdo položí zmatený dotaz který plete páté přes deváté a který říká věci opačně než skutečně jsou, často narazím na to, že to má z učení Amenti. A řada lidí se zájmem o duchovno, které jsem v minulosti poznala, co rezonovali na zlu, měli tyto spisy v oblibě a nenechali si to vymluvit, což je zvláštní shoda, která se opakuje pořád dokola. Naopak konstruktivní lidé to nečetli (nebo nedočetli), intuitivně o to nemají zájem.
Stačí si jen pročíst rejstřík se seznamem kapitol a člověk hned ví, že je to jenom hodně rozsáhlé sci-fi a nemá smysl to číst. Ale na to už samozřejmě člověk musí disponovat jistými znalostmi a odhadem, laika to možná ohromí, jelikož se to tváří velmi sebejistě.
Pro ty kteří neví o co jde, ani to negooglete. Mám interně podezření že jsou v tom i zakodována destruktivní data, protože počet zmatených a destruktivních lidí co četli kompletní Amenti, je docela podezřelý. Buď si to jednoduše přitahuje určité lidi, nebo to do zvídavého čtenáře implementuje programy, možností je víc. Nepokoušejte to.
Nesouhlasím s tím, že by Amenti bylo přehledné, podle toho co se ke mně dostává, z toho bývají lidé naopak zmatení a věci jim do sebe vzájemně nezapadají, když na tom začnou stavět. Jestli je tam pár věcí řečeno pravdivě, to klidně může být, autor se mohl inspirovat všelijakými zdroji různých kvalit, ale jako celek to nedoporučuji.

8. Ahoj, ja bych se chtěla zeptat také na ten měsíc. Už z různých zdrojů jsem slyšela a četla, že svatba má být jedině za přibývajícího měsíce, že to přináší štěstí. A že za ubývajícího měsíce neštěstí. A prý ideální svatba je za úplňku, nebo těsně před ním. Byla bych moc vděčná za tvůj názor, je to nyní aktuální téma pro mě. Děkuji :)
To má asi něco společného s ženským cyklem, kdy mají ženy při úplňku plodné dny a při novolunní krvácejí. Takže přibývající měsíc je plodné období, ubývající neplodné, chystající se na krvácení. Z toho mohla v minulosti vzniknout tradice či doporučení, aby první svatební noc byla před úplňkem, aby se podařilo počnout potomka. Protože v době kdy jediný typ světla byla svíčka, byly všechny ženy s měsícem sladěné, takže se to dalo snadno odhadnout. A svatba se uzavírala za účelem založení rodiny, takže je asi jasné, proč do toho zapojili fáze měsíce. Je to čistě praktické doporučení na rychlé zadělání potomka.
Pokud nehodláte vyloženě po sňatku dělat třetího do party, nebo pokud není nevěsta menstruací sladěná s cykly měsíce ale je posunutá díky umělému osvětlení, nebo díky nepravidelné menstruaci, tak už to postrádá jakýkoliv význam a vdávat se může kdy chce.
Kdyžtak si přečti knihu Rudý měsíc, je výborná.

9. Jak je to se symbolikou muder a jejich prospěšnosti pro člověka? Na některých obrázcích jsem už zahlédla i celkem destruktivní pozice (takové to když člověk ukazuje jen ukazováček a malíček, ostatní prsty jsou v dlani - nevím, jak se tohle gesto přesně jmenuje).
Mudrami jsem se doposud podrobněji nezabývala, zatím jsem neměla pocit, že bych to na něco mohla potřebovat.

 


Komentáře

1 Jenny Jenny | 3. května 2018 v 7:29 | Reagovat

Co se týká prvního dotazu, mám to samé a do teď jsem nevěděla čím přesně to je způsobené, jak to nazvat, pojmenovat..tak konečně vím že za to může intuice :-) někdy je to až neuvěřitelné, nedávno jsem si třeba vzpomněla na mou dávnou dohodu s kamarádkou se kterou se už dlouho nevídám, že jí jednou půjdu na svatbě za svědka.Pár dnů na to mi od ní přichází zpráva, jestli si na tu dohodu ještě pamatuju a že se to teď stalo aktuální..v tu chvíli jsem nevěděla jestli to byla snad nějaká telepatie nebo co :-| :-)) každopádně ty drobné náhody také dobře znám.

2 Victoria Victoria | Web | 3. května 2018 v 8:29 | Reagovat

S tou intuicí to mám stejně :-). Blbé je, že se to děje dost nepravidelně, takže moc nevím, jak to rozvíjet. To samé se sny. Třeba se mi zdálo, že je kamarádka těhotná a po pár dnech mi to oznámila :-D. Varující sny většinou nemám. Spíš takové informační :-). Ale je to jen občas. Mnohem častěji se mi zdávají blbosti :-D.

3 Peta Peta | Web | 3. května 2018 v 8:53 | Reagovat

Mě obvykle sny ukazují na ten jeden den dopředu, maximálně do druhého dne, je to nejčastěji v tak těžko srozumitelné symbolice, že stejně ani nevím co to přesně  bude, jen přibližně. Takže se stejně nijak nepřipravím. Třeba sen před závěrečnou jízdou v autoškole mluvil celkem jasně. jednou tam chyběl konec (neprospěl), příště že lezu na strom (prospěl).

Ty pravoúhlé stavby se zkrátka snadno staví, taky jsem si chtěl postavit mnohoúhelníkovou chatu, ale nejspíš bych to neměl šanci stihnout tak rychle jak bylo v té době potřeba. Asi by to bylo i dvakrát dražší, takže mám obyčejný obdelník optimalizovaný na délky trámů které jsou běžně k dostání; jen strop šikmo. Příští domeček už chci ale zkusit mnohoúhelník do kruhu.

4 Gabby Gabby | E-mail | 3. května 2018 v 9:28 | Reagovat

1. Opravdu funguje telekineze? Znas nekoho, kdo ji umi?

2. Mohou me agenti "vyhodit" (probudit) ze snu? Proc? Jednou se mi to stalo. Je pro ne typicke, ze zacnou menit podoby? To delali u me.

3. Ohledne umeleho oplodneni, kdy dite nema dusi, muze to byt tim, ze pri sexu vznika energie, ktera tvori energeticky obal plodu a bez toho aktu ta energie nevznikne a tudiz je telo "nekompatibilní" a duse do nej nejde? Nedavno me to napadlo.

Dekuji za odpovedi 😊😊

5 slunce slunce | 3. května 2018 v 11:29 | Reagovat

Sakra já to učení vygooglila a až pak jsem si přečetla, abych to negooglila. :D asi se cítím nějak divně, můžu to nějak deaktivovat nebo se toho zbavit? Mám na sobě kartu TM, ale chyba byla že jsem to vygooglila a další energetický chyby.. no už jich bylo dost... co mám dělat alu?

6 romča romča | E-mail | 3. května 2018 v 12:09 | Reagovat

Má človek /dieťa bez duše nejaký charakteristický rys ktorý prezradí že nemá dušu?

7 Alue Alue | 3. května 2018 v 13:10 | Reagovat

[5]: vygooglit nevadí, přečíst možná vadí

8 slunce slunce | E-mail | 3. května 2018 v 13:49 | Reagovat

[7]:píšu ti email, mohla by sis ho prosím přečíst? :-) až ho dopíšu :-D

9 ginze ginze | 3. května 2018 v 14:04 | Reagovat

Také mám sny, které ukazují, že se něco stane, ale ty sny se netýkají mě...jednou se mi zdálo, že jsem viděla jet MHD po mostě a najednou se něco stalo a ono ten most prorazilo a spadlo do vody...přes ten most jezdím do školy, tak jsem druhý den raději vystoupila před ním a došla to pěšky. O pár dní později jsem se dozvěděla, že ve vedlejší vesnici autobus prorazil most a spadl do vody, naštěstí to nebyl tak velký most, jako ten ve snu a nikomu se nic nestalo. Také se mi zdálo o nějakém místě, kde křičí lidé a děje se tam něco velmi zlého a lidé tam umírají, a druhý den vidím na seznamu, že nějaký magor vjel autem do lidí (a to bylo ještě ze začátku, kdy se takové věci ještě neděly, takže by mě nenapadlo, že se to stane).
No a velmi nedávno se mi zdál opravdu divný sen - vůbec jsem v něm nehrála roli, jen jsem pozorovala situaci. Byla to nějaká doba v minulosti, všude domy postavené z nějaké hlíny a slámy. Uvnitř jednoho domu byla dívka, tipovala bych jí cca 9 let. Přišly tam za ní další dívky a strkaly do ní, nadávaly jí...v tom přišla její matka, vyhnala je a té dívce řekla, že jí musí očistit od těch špinavých holek, že jí znečistily už jen tím, že na ní sahaly a ta dívka začala brečet, evidentně věděla, co se bude dít. Ta matka jí hodila do nějaké kádě s vodou a pak vzala jehně, které podřízla a omývala jí tou krví O_O . A předem říkám, že na horory a násilné filmy nekoukám, nehraju hry atd., tak nevím, co to mělo být :-?

10 lenka f lenka f | E-mail | 3. května 2018 v 14:09 | Reagovat

Já jsem si to kdysi - tajemství Amenti - před pár lety našla, protože jsem byla zvědavá. Měla jsem to stažený a něco si z toho přečetla, už si ani nepamatuji, kolik jsem z toho přečetla a všechno se mi to vykouřilo z hlavy. Äsi to nebylo důležité. Už v průběhu četby mě to přestalo zajímat a dneska, když si na to vzpomenu, tak to ve mě nezanechalo ani žádný konkrétní pocit z té četby.

11 Lulu Lulu | 3. května 2018 v 15:18 | Reagovat

[6]:Len čistou teóriou, ktorú som niekde čítala je, že človek je ľahko ovplivniteľný a bez nálady(snáď to aspoň trošku pomohlo). :-)

12 :) :) | 3. května 2018 v 16:11 | Reagovat

Tak co se jedna o predpovidacich snech tak, ty ja mam dopredu klidne i pul roku, nebo spis to je moje nejcastejsi doba..

13 Ježovka Ježovka | 3. května 2018 v 17:22 | Reagovat

Jojo, tu intuici znám. Na Amenti jsem díky něčemu tuhle narazila, no, jakmile jsem viděla ten obrázek Ježíše s duhou, ihned se mi zježily všechny chlupy a utekla jsem co nejrychleji to šlo :-D Jinak doporučuju jednu metodu na ochránění sama sebe před hnusy typu Amenti: zadat do googlu "karolinaloskotova např. Amenti" a hledat :-D

14 mariankosnac mariankosnac | 3. května 2018 v 18:07 | Reagovat

Obecně je vhodné se vyhýbat symbolům smrti.

Vadia aj knižky čo majú v názve smrť a podobne?

15 Alue Alue | 3. května 2018 v 18:30 | Reagovat

[14]:  mezi obrázkem a slovem není moc rozdíl

[13]:  já když hledám svoje vlastní věci tak tam píšu aluška.org, to máš kratší a taky najde.

16 jirik jirik | 3. května 2018 v 18:47 | Reagovat

[9]:Tak bych řekl, že bys svoje schopnosti mělas zdokonalovat......dům z hlíny a slámy nemusí být minulost......

17 romča romča | E-mail | 3. května 2018 v 18:58 | Reagovat

[11]: díky :) ...mám nad čím rozmýšlať... neviem prečo ma táto téma tak strašne moc zaujíma

18 Ceneon Ceneon | E-mail | 3. května 2018 v 20:10 | Reagovat

[9]: Možná ti sen chtěl říci, ať používáš veganskou kosmetiku.

19 Gray Gray | 4. května 2018 v 8:19 | Reagovat

Cyklus bílého měsíce - kdy žena menstruuje o novoluní - není jediný, taky to může být úplně naopak a není to vůbec špatně. Naštěstí se o tom krátce zmiňuje i ten Rudý měsíc a kdo pátrá, najde další zdroje. Když měsíc přibývá, je energie zaměřená na budování, když ubývá, tak na rozklad. Zase, ani jedno není špatně, například při tom ubývajícím jdou skvěle detoxikace organismu a úklidové čistky v domě, ale když dva lidé chtějí založit rodinu je logicky vhodnější "naskočit" na přibývající vlnu a pak dva se většinou berou protože chtějí rodinu a ano, když má ženy cyklus bílého měsíce, je přirozeně nastavená na početí.

20 Renata Renata | 4. května 2018 v 8:44 | Reagovat

Tajemstvi Amenti som pred rokmi citala, tiez uz si to moc nepamatam, bolo to akesi komlikovane, tazko pochopitelne a zdlhave pisane, ale docitala som to. Pre tych, co to necitali, doporucujem, ani to necitajte. Odporucam skor  Drunvala Melchizedeka- Prastare tajemstvi kvetu zivota.

21 slunce slunce | 4. května 2018 v 15:21 | Reagovat

Jsou lidi co nosí značku puma špatní nebo destruktivní nebo prostě chápeš jak to myslím? :D je to špatný symbol? protože symbol šelmy není ok nebo se pletu?

22 leeth leeth | 4. května 2018 v 19:01 | Reagovat

Je konstruktivní symbol Om, symbol ruky fatimy a symboly zvěrokruhu?

Sny jsou zajímavé. Mně se žádné odhalující budoucnost nezdají, ale pocitově vím, co se stane. Vím i kdy někdo umře, ale nevím kdo. Často šíleně vyčerpávající pocit..

23 Ondřej Ondřej | 6. května 2018 v 11:22 | Reagovat

Je kyvadlo vážně nespolehlivý nástroj k získávání odpovědí? Jako dávalo by to logiku, nicméně jak tedy spolehlivěji získat určité odpovědi? :-?

24 Lulu Lulu | 7. května 2018 v 19:59 | Reagovat

[22]:Pocit či tušenie, že niekto zomrie je strašný.Ja mávam skôr také sny.Len raz sa sen nevyplnil a to o mojom morčiatku(ráno som sa k nemu bála ísť, ale žilo a nič mu nebolo) :-) .No u ľudí tiež neviem kto zomrie.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama