Kniha Anděl strážný: Je v prodeji na Alue.cz ZDE!
Sledujte Zápisníček, kde vycházejí aktuální zprávičky. Nejnovější příspěvek: 20.9.

Komentáře

1 aves passeria aves passeria | E-mail | Web | 8. května 2018 v 8:43 | Reagovat

Líbila se mi kdysi knížka, která právě vyprávěla o tom, že miminka se rodí "předčasně" (oproti ostatním savcům), protože lidé mají větší mozky a hlavy a děti by neprošly rodícími cestami, kdyby se rodily, až když jim dozraje mozek. Že potřebují minimálně 3 další měsíce být jako v děloze. V omezeném prostoru (zavinout, v šátku) a v kontaktu s matkou. Koupala jsem taky v  miminkovském kyblíku, kde dcera měla tu jistotu. To na jednu stranu. Na druhou stranu člověk to nesmí s tím "kontaktním" přehánět, ale najít tu správnou hranici mezi "skáču, jak si dítě pískne" a "respektuji také své vlastní potřeby". Je potřeba dopřát dítěti i tu možnost se hýbat a hrát si samostatně. Ale ono je hlavně každé dítě jiné. Kdysi jsem četla, že třeba v Japonsku se velmi úzká vazba matka-dítě. Ale oni celkově na Východě vychovávají mnohem kontaktněji. Je tam mnohem větší propojení mezi členy rodiny, kulturně nakonec jedinec dává přednost rodině než svým vlastním individuálním zájmům. Na západě se vychovává k individualismu a samostatnosti. Proto prý ten důraz na samostatnost už od dětství. Rodina se ale rozpadá. Nemá tolik členů a žijí daleko od sebe a dávají přednost svým vlastním zájmům a ne zájmům rodiny a přáním rodičů.

2 Lulu Lulu | 8. května 2018 v 9:32 | Reagovat

Mam malého 2-ročného bratrančeka.Je to veľmi milé a chytré dieťa.ALE rodičia a babka pred ním používajú nie pekný slovník.A keď sa mu niečo nepodarí normálne povie do p***.Mňa má veľmi rád a keď bol úplne maličký vždy plakal pri mojom odchode.Učila som ho, že zvieratká mä hladkať a dať im papať, rastlinky nesmie len tak trhať.Asi po dvoch týždňoch k nám prišiel a kocúra ťahal za chvost, morčinky sa ho už boja tiež a rastlinky len tak trhá a vyhadzuje ich do vzduchu.Pritom vedel, že to nemá robiť a nerobil to.Niekedy výchva nefunguje alebo prejde na zlú stranu. :-(

3 misa misa | 8. května 2018 v 20:14 | Reagovat

[2]: Milá Lulu, tady na malého synovce musíš být drsná a říci zcela důrazné NE a klidně ho přes tu ruku plácnout.

Dále zkus přesměrovat jeho pozornost, ještě než uvidí zvířata a zkus ho maličko unavit, vybouřit (malé děti maji obecně hodně energie a potřebují ji ventilovat ven)

- zvuky: křičet, hulákat,ruku na pusu a dělat zvuky indiánů, štěkat, mňoukat....

- pohyb: skákat jako žába, běhat s ním za ruku, může házet míčky na terč, skákat na trampolíně......

- stav s ním kostky a zase je zbourejte

Myslím si, že to je jeho věkem, že malé děti obecně rádi bourají, trhají, rozebírají i elektroniku.....

4 Alue Alue | 8. května 2018 v 20:42 | Reagovat

[2]:  Dítě přebírá chování od svých rodičů. Pamatuju jak jsem kdysi hlídala malého kluka, koukali jsme na broučky v trávě a on jimi byl úplně uchvácený, jak jsem mu o nich i povídala .... no a pak došla jeho matka a strašně se divila, protože když byl s ní, tak obvykle brouky zamačkával prstem.
To dítě není problém, ale destruktivní energie a zlé programy co přebírá od dospělých jsou problém.

5 Lulu Lulu | 8. května 2018 v 22:29 | Reagovat

[3]:Dik :-) [4]:No, budeš mať pravdu aj ja som nad tým nejako tak premýšľala.

6 manu manu | 9. května 2018 v 10:34 | Reagovat

Spousta věcí je v článku trochu přehnaných. Třeba že malé děti zemřou, když jsou jen kojeny a přebalovány- nezemřou, ale co z nic vyroste? Asi ne šťastný člověk. V tom má ten text pravdu, dítě potřebuje lásku, nasává, a taky odráží, co ho obklopuje a použít intuici a otevřít srdce je ta nejlepší metoda,jak vychovávat. Je to tam.Prostě ale problém je, že napřed musí být ti vychovatelé "vychovaní", a pak je už asi snadné předávat dál. Jenže často, když v něčem vyrostete, je těžké to neopakovat a vlastně dávat, co nemáte. Někde jsem kdysi slyšela, že by stačila jedna generace dobrých rodičů a problém lidstva je vyřešen. Jen kde ji vzít? Věřím (a mám to tak), že se musí krůček po krůčku, stín nepřekročíš, ale každá generace může udělat krůček správným směrem. A to už zní optimisticky. nevinit se, když jsme rodiče, co nedostali dost lásky,že nejsme dokonalí, nebýt maximalističtí a prostě ten náš krúček k lepšímu tam vložit. Už to je přínos.Mám to i z praxe, vychovala jsem tři děti (snad dostaly o něco víc, než jsem dostala já a můžou to dál nést výš) a tak to vidím. Vážně nestačí při sebelepších úmyslech si jen přečíst pravdivé články, je potřeba to nastavení uvnitř vybudovat.Ale už o tom přemýšlet, co převezmu ze svého dětství, a co posunu jinam, je pokrok.

7 AhojAluška AhojAluška | 9. května 2018 v 21:05 | Reagovat

Jedna z najzákladnejších vecí, ktorú by mal o dieťati vedieť každý je, že dieťa nepotrebuje žiadne očkovanie. Každý človek a najmä rodičia by mali vedieť a rozumieť: "NEPOTŘEBUJÍŤ ZDRAVÍ LÉKAŘE, ALE NEMOCNÍ." (Matouš 9:12)

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.