V e-shopu Alue.cz přibyly nové druhy Energetických krystalů. - K dispozici ZDE
Sledujte Zápisníček, kde vycházejí aktuální zprávičky. Nejnovější příspěvek: 20.10.

Spánková paralýza jako nejděsivější porucha spánku / Doporučuji

22. května 2018 v 0:54 | Alue K. Loskotová |  Nauka pro zdraví
Už se vám to někdy stalo? Že jste spali, najednou se probudili a nemohli jste se pohnout? Ačkoli jste chtěli mluvit, nevydali jste ani hlásku? Do ucha jako byste slyšeli šeptání, ať už jasné nebo mlhavé a cítili přítomnost cizí osoby v místnosti? To není spánková noční můra, ale reálná noční můra, tedy spánková paralýza.

Lidé v minulosti v tom měli jasno
Podobně jako tomu bylo i u epilepsie neboli padoucnice, i u spánkové paralýzy se lidé po staletí domnívali, že posedl tělo ďábel. Téměř každá světová kultura má příběhy o ďábelských stvořeních, která napadala lidi v noci, když spali, když byli nemohoucí. Věřili v ďábelskou moc, ale také se snažili toto mysteriózní chování ve spánku logicky vysvětlit, což se jim zrovna moc nedařilo. Existuje velké množství slavných obrazů, na kterých je vyobrazen démon sedící na hrudi člověka. Pravděpodobně se jedná právě o vyobrazení spánkové paralýzy.


Zlá čarodějnice sedící na hrudi
Ten, kdo spánkovou paralýzu nikdy nezažil, si stěží dokáže představit, co to pro člověka znamená, jaké pocity zažívá. Lidé v minulosti věřili, že je dílem samotného ďábla nebo útokem čarodějnic, čemuž se věřilo ve velké míře jak v Evropě, tak i ve Spojených státech, kde byl hon na čarodějnice velmi rozšířený. Právě pravděpodobně kvůli spánkové paralýze byla jedna obyvatelka městečka Salem, Shusannah Martin, obviněna a později popravena, protože měla údajně sedět na hrudi dvou mužů, které, dle jejich slov, téměř udusila.


Co to vlastně spánková paralýza je?
Spánková paralýza je stav související se spánkem, kdy se tělo nachází mezi spánkem a bděním. Člověk tak může být zčásti při vědomí a do určité míry si uvědomovat realitu, kterou ale není úplně schopen odlišit od snu a svého podvědomí. Kromě toho také člověk nedokáže ovládnout své svalstvo, respektive se nedokáže pohnout a má pocit úplného ochrnutí, nedokáže ani promluvit. Jediné, co dotyčný dokáže ovládat, je pohyb očí, hýbat prsty na nohou a na rukách, obličejovými svaly a dýchání.

Jako k posteli přikovaní
Člověk má pak pocit, jako by byl k posteli přivázán anebo násilím držen. Tento stav může trvat od několika sekund až minut. Někteří lidé dokonce cítí velký tlak a mají pocit dušení. Spánková paralýza může být také doprovodným jevem dalších spánkových onemocnění, jako je například narkolepsie.

Narkolepsie, též známá jako DMS (Syndrom Daniela Merricka) je chronická neurologická porucha, kdy mozek není schopen správně regulovat cyklus spánku a bdění. Nejedná se ani o depresi či jiné mentální onemocnění, epilepsii nebo obyčejný nedostatek spánku (zdroj).

Jako mrtví
Mnoho lidí popisuje probuzení se do spánkové paralýzy tak, jako by se probudili mrtví. Zkrátka kdy je tělo mrtvé, ale mysl ne.

Zvukové a zrakové halucinace
Celé je to ještě zajímavější o to, že spánková paralýza bývá často doprovázena halucinacemi a intenzivním strachem v důsledku opoždění části funkce mozku, kterému se říká Varolův most, který je zodpovědný za paralýzu příčně pruhovaného svalstva během REM fáze spánku.

UFO a neznámý člověk stojící v místnosti
Právě spánková paralýza bývá častým vysvětlením odborníků na fenomén únosů UFO, ke kterým dle nich ve skutečnosti nedochází a jedná se pouze o paralýzu ve spánku. Podobně tak jako při únosech UFO, se ve spánkové paralýze u některých lidí objevuje neznámá osoba, jejíž rysy nejsou zřetelné a spíše tak paralyzovaný člověk vnímá její přítomnost. Ona osoba nemusí být ani v místnosti, ale třeba za prosklenými dveřmi. Člověk může dokonce slyšet její šeptání nebo mluvení.

Zvukové halucinace
Co člověk slyší v paralýze? Krom výše zmíněných hlasů jsou to různé strašidelné zvuky nahánějící hrůzu a husí kůži. Ostatně na internetu si můžete vyhledat mnoho zvukových nahrávek toho, jak asi zvukové halucinace při spánkové paralýze zní.

Pozn. Alue:
Pozor, skeptická mysl považuje zvuky i obrazové vjemy při spánkové paralýze za halucinace, ale nic na světě se neděje náhodou, tedy ani podoba nějakého obrazu, který se vám vyjeví. Když se budíte pomalu, nebo když se řízeně vytrhnete z noční můry tím že otevřete oči, slyšíte ještě nějakou dobu zvuky ze snu který jste měli a můžete mít i dvojité vidění, kdy se vám obraz snu překrývá s pohledem na váš pokoj. A to není žádná halucinace, ani porucha. Stačí počkat, až se mozek přepne do bdělého režimu.
Spánková paralýza je však specifická v tom, že člověk je při ní ve změněném stavu vědomí a je tedy schopen slyšet duchy, děje v dimenzích do kterých se prolínají jeho vyšší éterická těla a dokáže i velmi snadno astrálně vycestovat. Tedy je schopen krátkodobě vnímat i bytosti, které má na jiných rovinách poblíž sebe. Má-li na sobě nějaké parazity, může se s nimi prostřednictvím paralýzy přímo konfrontovat a to jsou poté příběhy o tom jak člověku něco sedí a hrudi a škrtí ho to, nebo to křičí. Setkání však mohou být i milá a je možné spatřit i bytosti dobré, to se však člověku podaří jedině tehdy, pokud má konstruktivní energii a nepropadá zbytečně panice a strachu.O jakou paralýzu se vlastně jedná?
Spánková paralýza přitom není jen jedna, ale dvě. Může se tak jednat o izolovanou paralýzu, která se přihodí třeba jen jednou či párkrát za život a člověk si ji nemusí ani pamatovat. Potom je opakující neboli chronická spánková paralýza, kterou si člověk pamatuje moc dobře, často se opakuje, která je děsivá a dusivá.

Co způsobuje nehybnost při spánkové paralýze?
Tělo člověka, který spánkovou paralýzou netrpí, je paralyzováno i při běžném snění. Mohou za to dvě chemické látky - glycin a kyselina gama-aminomáslová, které tělo paralyzují schválně, abychom během spánku leželi, nepobíhali po místnosti a nesnažili se těmito pohyby přenést sen do reality, a hlavně si nevědomě neublížili.

Kdy se paralýza obvykle objevuje?
Může se objevit jak na začátku usínání, nebo při probouzení, zejména uprostřed noci. Jestliže ji zaznamenáte v době, kdy usínáte, jedná se o hypnagogickou spánkovou paralýzu. Objeví-li se při probouzení, jedná se o hypnopompickou spánkovou paralýzu.

Hypnagogická spánková paralýza
Jakmile začnete usínat, tělo začíná pomalu relaxovat, méně vnímáte, takže si paralýzy možná ani moc nevšimnete. Ale jakmile nabijete při usínání vědomí, zjistíte, že se nemůžete hnout nebo mluvit.

Hypnopompická spánková paralýza
Během spánku dochází k přechodu mezi REM fází spánku (rapid eye movement) a NREM fází spánku (non-rapid eye movement). Jeden cyklus REM a NREM spánku trvá přibližně 90 minut. NREM přichází jako první a zaujímá 75 % celkové doby, kdy člověk spí. Během této fáze tělo relaxuje a nabírá sílu na další den. Ke konci NREM fáze spánku přeskočí spánek do REM fáze, kdy se oči hýbou velmi rychle a kdy se vám zdají sny. Třebaže se toto děje, tělo zůstává i nadále v klidu, svaly odpočívají. Jestliže se však člověk se spánkovou paralýzou probere ještě před tím, než REM cyklus skončí, nemůže se pohnout a mluvit.


Kdo spánkovou paralýzou trpí?
Odborníci uvádějí, že spánkovou paralýzou trpí čtyři lidi z desíti, což je poměrně hodně. Spánková paralýza bývá velmi často u jedinců zpozorována poprvé v pubertálním věku, ale může se vyskytnout v jakémkoli věku, u žen i u mužů a může být dokonce i dědičná.


Proč se u některých lidí spánková paralýza objevuje?
Spánková paralýza bývá často projevem nedostatku spánku, nepravidelným spánkovým režimem (práce na směny), stresu, maniodepresivní psychózy, spánku na zádech, narkolepsie, nočních křečí v nohou, užíváním určitých léků či návykových látek.

Co se dá se spánkovou paralýzou dělat?
Spánková paralýza se většinou nijak neřeší, spousta lidí s ní žije, respektive usíná a budí se s ní. Není se čeho obávat, žádných nočních démonů nebo tak podobně. Zkuste to ale říct někomu, kdo v pokoji potkává neznámého člověka bez tváře a který mu ještě něco vykládá…

Něco byste však zkusit mohli
Proti spánkové paralýze se dá však něco dělat. Souvisí to hodně s kvalitou spánku a pro zlepšení svého spánku tak můžete udělat mnohé. Snažte se mít dostatek spánku a nenechte stres, aby vás ovlivňoval i ve spánku. Stačí, když si nebudete nosit práci s sebou domů nebo nedej bože zapínat počítač v posteli před spaním a pracovat.


Pokuste se sami probudit
Řada lidí trpící spánkovou paralýzou radí pokusit se za každou cenu probudit. Ale jak, když to nejde? Mnohdy lze hýbat prsty na nohách, prsty na rukách a svaly obličeje, a právě těmito pohyby se lidé o probuzení snaží. Každý zkouší něco jiného, nicméně odborníci tvrdí, že toto stejně nepomůže a člověk se probudí až tehdy, kdy přijde jeho čas.

Pozn. Alue:
To znamená, že mozek potřebuje trochu času na přechod do bdělého režimu. Pokud zůstanete při paralýze zcela klidní a počkáte na úplné probuzení, tento čas trvá kratší dobu. Pokud však propadnete strachu a hysterii, zaměstnáte tak svůj mozek mnoha dalšími úkony a tím prodlužujete dobu své spánkové paralýzy.

Před spánkem si udělejte čas sami na sebe
V době před spánkem byste se měli věnovat jen sami sobě, respektive odpočívat. Nic nedělat, vypnout mozek a nechat se unášet pomalu do říše snů. Pokud vám však spánková paralýza neumožňuje dostatek odpočinku, měli byste vyhledat lékařskou pomoc, protože na kvalitním spánku celá kvalita života vlastně stojí.

Co na spánkovou paralýzu říkají odborníci?
Odborníci zabývající se spánkem se ve většině případů shodují, že spánková paralýza je prostě jen znakem, že vaše tělo neproplouvá hladce jednotlivými stádii spánku. Někteří vědci ovšem spánkovou paralýzu spojují až s psychiatrickými poruchami.

Pozn. Alue:
Pokud spánkovou paralýzou trpíte, začněte dlouhodobě užívat B-komplex a vyzkoušejte L-tryptofan. Váš spánek se zkvalitní, ale bude to fungovat pouze v případě, že je váš spánek narušený nedostatkem těchto látek v těle. Pokud paralýzu spouští psychické problémy nebo poruchy, obyčejné béčko stačit nebude. 


Komentáře

1 Jenny Jenny | 22. května 2018 v 8:21 | Reagovat

Občas se mi to stává.Ale do teď si pamatuju když se mi to stalo poprvé, to byl myslím že rok 2012 když jsem se začala hodně o všechny ty věci mezi nebem a zemí zajímat (astrální cestování, vědomí, duše, teorie o mimozemšťanech a co všechno je nám utajováno, atd. atd.) zkrátka začala jsem hledat jak to všechno ve skutečnosti je a nevím jestli to odstartovala tahle snaha přijít věcem na kloub..tehdy jsem zažila vědomě intenzivní spánkovou paralýzu, kdy jsem se probudila, věděla jsem že jsem v posteli a že je tma, ale nemohla jsem se pohnout, v hlavě mi začalo jakoby hučet až pískat, jako bych jí měla natlakovanou, po těle přecházely vibrace a všechno to sílilo, až mě jako by něco chytilo za nohu, stáhlo z postele a táhlo po zemi až ke dveřím, při čemž jsem chtěla křičet ale nešlo to..v tu chvíli jsem se probrala na posteli a konečně se mohla normálně hýbat..můžu říct že to byl pro mě tehdy děsivý zážitek, umocněný tím že byl dost reálný..

2 Victoria Victoria | Web | 22. května 2018 v 9:33 | Reagovat

Když jsem to zažila poprvé, bylo to dost psycho. Vůbec jsem nevěděla, co to znamená. Nejhorší byl pro mě pocit, že se propadám kamsi pryč a že se nemůžu pohnout. Dost se mi to stávalo před maturitou, kdy jsem byla ve stresu. Ale pořád se mi to čas od času stane. Zvláštní na tom je, že to mám spojené s nějakým hnusným snem. Když se mi SP stane, tak se mi zdává o hřbitovech, o duších apod. Třeba že v domě straší, že nějaký duch žádá o pomoc apod.
Mé mamce se to taky stává, ale spíš jí na hrudi sedí nějaká temná postava, což naštěstí nemám.

Hodně zvláštní je i to astrální cestování. Já se akorát pohybuju po svém pokoji. Když už se mi SP stane, tak to občas beru jako experiment a zkouším, jestli se dostanu někam dál. Jelikož už vím, o co jde, tak to není tak děsivé. Ale příjemné to není, co si budeme nalhávat.

3 Verča Verča | 22. května 2018 v 10:34 | Reagovat

Tuhle věc jsem zkoumala léta, protože jsem ud určitého věku začala v noci vystupovat samovolně cestovat z těla a všechny tyto věco okolo. Ale nevěděla jsem co to je, bála jsem se často atd..Během let jsem zjistila, že paralýza může nastat těsně když vlítnete zpět do těla, už jste při vědomí, ale tělo ještě spí. Je to nepříjemné někdy, než všechny těla do sebe "dosednou", může vás všechno brnět a tělesné pocity jsou velmi "syrové" a přecitlivělé. Zjistila jsem to tak, že jsem i mimo tělo byla při plném vědomí, a sledovala jsem vše, co se děje, když se vracíte do těla, jak tělo reaguje atd. Jen lidi jakoby nestihnou ten moment "návratu" zaregistrovat a zbudí se těsně, jak do těla vlítnou a tělu trvá ještě chvíli než se adaptuje na stav "při vědomí".

Pak je ale skutečně druhý druh paralýzy(jak je v článku), prožívané o mnoho nepříjemněji a to je téměř ve 100% průvodní jev přítomnosti nižších bytostí v prostoru - obvykle v pokoji spícího. Tato paralýza je děsivá a svazující, ochromující, a strach co lidi cítí je téměř vždy vyvolaný přítomností nízké energie, kterou v tu chvíli pociťují mnohem silněji, jelikož nejsou na 100% identifikovaní s tělem a zažívají silné proudy energie, kterou za vědomí témeř necítí, nebo velmi slabě. Tito paraziti využívají obvykle chvíle, kdy je člověk ve stresu, strachu, nebo o sobě extrémně pochybuje. To se promítá ve vibraci jeho těl a tyhle potvory cítí, že ho můžou  "nabourat" (a pozor může to být i velmi hodný člověk, ktetý ale energii obrací proti sobě, ne proti jiným). Taky se to stává lidem, co se začínají zajímat o duševní věci, paraziti vidí čistou duši, co chce vzestup, ale taky vidí, že je nezkušená, tak jí zkusí "nabourat" (jak to píše první diskutující-to je přesně ta situace). Není tak dlouho, co mě jedna "vzbudila" - vypadala jako stará babka, ale neměla ani uši, ani vlasy, když jsem to vyprávěla v rodině, všichni se hrozně báli:-)...já už jsem na to hodně zvyklá, ale kreativita jiných světů mě vždy i nepříjemně překvapí:-)...jo a s tím UFO. Jednou se mi stalo, že mě "vzbudil" velmi výhružný pocit (to je určitá vnitřní kontrolka,kterou všichni máme a která nikdy nespí, i když jste mimo tělo, vždy ho hlídá! Přesně jako pes, co spí vždy jen napůl- tak tahle kontrolka hlídá naše tělo a auru i ve spánku). Ozvala se mi zatím jen párkrát za život, naposledy to byla přítomnost šedivé bytosti, ze které jsem měla jasný pocit "mimozemšťana - měl sice mužské genitálie, ale jinak byl jakoby androgynní a neměl absolutně žádné emoce - ani ty negativní(astrál je zlomyslný, ale tenhle byl spíš trochu jako biorobot, nevím, jak to napsat přesně.. Vykazoval jasný úmysl mě sexuálně "použít", a využíl toho že spím. Kontrolka mě vzbudila a okamžitě vyslala velmi tvrdý příkaz, co si dovoluje ta bytost vstupovat do mého prostoru, a bytost ihned zmizela. Stejně mě kontrolka "zachránila" jednou, když byla velká bouřka v noci a kontrolka mě vzbudila, ale vzbudila jsem se mimo tělo - vznášela jsem se u stropu. koukám na své spící tělo a myslela jsem že omdlím. Kolem toho těla bylo šest lidí - 3 muži a tři ženy - to vím že byly zesnulé duše, ale velice agresivní a nízké duše. Jakoby mi "cupovali" auru, snažili se dostat dovnitř, kontrolka vyslala hrozbu, jak si dovolují lézt mi do těla:-)! Bylo vidět, že ty duše mají emoce(na rozdíl od toho šediváka výše), protože se všichni očividně lekli a zmizeli -srabi:-)! Kontrolka je je vysoce konstruktivní část v nás, která vždy bdí a všechny nižší energie se jí bojí - tedy mají k jejímu příkazu totální respekt,nesmí narušit hranici. spoustukrát jsem se modlila, ale to nepomohlo. Protože strach nás ponižuje. takže když se bojím tak nebrečím a neškemrám o pomoc, ale posílím svou vůli a odvahu, učím se rozkazovat nekompromisně, jak mě to na učila ta vnitřní kontrolka
... kontrolka v nás nám totiž dodává sebevědomí, odvahu a vůli a to dokáže totální zázraky ve chvílích, kdy všechno ostatní selže:-)

4 A. A. | 22. května 2018 v 14:43 | Reagovat

Taky spankovou paralyzou trpim. Kdyz se mi to stalo poprve, silene jsem hystercila, myslela jsem, ze me neco posedlo nebo tak. Nemohla jsem dychat a mela pocit, ze me neco dusi. Stalo se mi to jeste nekolikrat, nez jsem si konecne dohledala na netu o co jde. A to mi moc pomohlo. Rekla jsem si, ze priste musim byt klidna. Neslo to hned, ale casem se mi povedlo byt v klidu a nehystercit. Ted uz to beru jako soucast sebe. Zjistila jsem, ze mam paralyzu pouze kdyz spim na zadech, takze se snazim tak nespat a hodne pomohl tryptofan, ktery doporucujes. Zhorsuje to taky nedostatek spanku, unava nebo kdyz nemuzu dlouho usnout - to pak dostavam paralyzu predspankovou, jak je v clanku take uvedeno. Co me prekvapilo v clanku, je ze pri paralyze lze hybat prsty. Vzdy si zavelim klid a rychle zacnu hybat prsty u rukou i nohou. A za chvillu je po problemu.myslela jsem ale, ze je to jen muj pocit, ze to jde, ale ted jsem zjistila, ze to jde doopravdy :-D Super :-D Zatim se mi stalo jen parkrat, ze jsem pri tom citila nekoho nebo neco v me pritomnosti. Vzdy pomuze prosit andely, nemit strach a prosit at to odejde. Diky za to :-)

5 jirik jirik | 22. května 2018 v 18:36 | Reagovat

Léčba rakoviny milencem? Dokument ČT odhaluje podvodné praktiky alternativní medicíny
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/2486458-lecba-rakoviny-milencem-dokument-ct-odhaluje-podvodne-praktiky-alternativni-mediciny

6 Khira Khira | Web | 22. května 2018 v 20:13 | Reagovat

Jo, právě že dost často jsem z paralýzy vždycky vlezla do astrálu, což je na tom jediná výhoda, ale kvůli tomu strachu jsem ani nechtěla dál... na jednu výjimku, kdy mi v pozadí hrála taková příjemná hudba a slyšela jsem  si o něčem povídat stréca s tetou (i když ti už spali), tak mě to uklidnilo a celou noc jsem rejdila v astrále.

U paralýzy je to většinou takové brnění, hrkání, nepříjemný tlak na mé tělo, občas i ženský a mužský křik... no je toho celkem hodně. Zažila jsem i černou postavu, co stojí u mé postele a představila se mi jako "Počasí" a že mi děkuje. (to pořád moc nechápu :D)
Jednou se mi ukázal i démon, kdy jsem ležela v posteli, tak shora jakoby na mě lezl, trochu načervenalý, ale hlavně byl průhledný.. (představovala jsem si je trochu jinak no) a ani nebyl nějak velký, takový malý skřet. Úplně odlišný od té černé postavy. A taky měl škodolibej úsměv a vysmíval se mi. A mám takový pocit, že to hrkání šlo jakoby z něho. To mi pak i kámoš potvrdil, že byl na mě nalepený. To je ale naštěstí za mnou, teď už jsem přece jen líp chráněná :).
Teď už paralýzy vůbec nemám, ale můžu potvrdit, že se mi to dělo v období, kdy jsem spala za noc tak 4 - 5 hodin. (teď beru dokonce tryptofan, takže pohodička)
Když se mi to stane, tak se to snažím zrušit tak, že napnu tělo a cuknu sebou, jakoby se uměle leknu.. tak se probudím, ale pokud usnete znova, většinou do toho taky upadnete znova. Takže je nejlepší, když se probudíte, ihned se aspoň posadit a něco vypít, třeba si udělat čaj. (i když kdo by takhle vstával uprostřed noci).
U AC pokaždé, když mě to vtáhlo zpět do těla, cítila jsem takové strašně příjemné brnění, které se rozlehlo po celém těle, jak se astrální tělo "usadilo".
To je úplně něco jiného jak brnění u spánkové paralýzy, vše je těžkopádné a jde to na vás ze všech stran. Brr :D
Nepamatuji si, že by se mi zdály noční můry, nebo že bych se kvůli nějakému snu probudila, ale tohle mi ty noční můry pěkně vynahradilo. :D

[3]: Pěkně napsané, tu kontrolku občas taky vnímám :)

7 Anesi Anesi | E-mail | 24. května 2018 v 8:46 | Reagovat

Ahoj Alue, celé roky sa mi nepravidelne deje zaujímavá vec: občas si tak v spánku uvedomím, že sa blíži veľmi veľmi nepríjemný šum, akoby niekto chytil gombík hlasitosti a z ticha točil gombíkom až do maximálnej a neznesiteľnej hlasitosti, šum hučí v celej hlave, musím to zakaždým nejak vydržať a po chvíli to zase zmizne, .. je to desivé a vždy vopred viem, že to prichádza. Spánkové paralýzy sa mi tiež dejú už roky, už od detstva, a to v podobe prebudenej a situácie vedomej mysle, ale telo ešte akoby spalo. Nikdy som to odborne neriešila, ale odkedy spím vedľa svojho partnera, sa to deje už len veľmi zriedkavo, skoro vôbec (možno sa tak vzájomne chránime od pôsobenia všelijakých portálov). Nočné desy riešim vlastným a už podvedomým ponorením sa do modlitby (silná viera robí svoje) a prosby k anjelom o ochranu. To je všetko, čo viem povedať k tejto téme, ak by sa v podobných prípadoch ešte niekto našiel.. ahojte. :-)

8 Aťa Aťa | E-mail | 24. května 2018 v 8:48 | Reagovat

Stalo sa mi to jedenkrát a stačí mi to na celý život. Prišli sme z pohrebu starej mami a ja som sa po únave na chvíľu vystrela na posteli. A v tom šok. Niečo ma tlačilo na prsiach a hýbať som mohla len očami. Bolo vidno, sestra bola neďaleko mňa, chcela som na ňu kričať, nešlo mi to. Zmierila som sa s tým,že je to môj koniec a nebol. Nič som nepovedala, zobrala som to ako odpoveď na moju zvedavú otázku,čo som chcela vedieť ako predškoláčka. Vtedy som starkú vyrušovala pri modlení s pátričkami. Povedala som jej, že ak umriem skôr ako ona, tak jej prídem povedať, ako je na druhom svete a ak umrie skorej ona, tak príde ona povedať mne. Samozrejme som predpokladala,že som mladšia a budem žiť dlhšie.S touto otázkou som  ju otravovala často. Vždy odmietla. Pri modlení ma asi poriadne nevnímala, preto mi to sľúbila. Po zážitku som nevedela pochopiť ako mi to moja starká mohla urobiť, veď som prosila,aby nechodila,že ja už nič nechcem vedieť. V stredu, pár dní pred jej odchodom, som si po pätnástych rokoch spomenula na svoju zvedavosť a čo je zaujímavé, aj ona. Poslala mi odkaz po mame, aby som sa jej nebála, keď zomrie. A až teraz som zistila, že som zažila spánkovú ...

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama