V e-shopu Alue.cz jsou nové Brazilské křišťály. - Aktuální výběr ZDE
Sledujte Zápisníček, kde vycházejí aktuální zprávičky. Nejnovější příspěvek: 14.11.

Zápisníček / Květen 2018

1. května 2018 v 0:54 | Alue K. Loskotová |  Aluška.org
Aktuální dění ze světa, i z mého života. Vítejte v Zápisníčku :)
Příspěvky jsou řazeny sestupně, pro nejnovější data scrollujte dolů.

01.05.2018
V návaznosti na aktuální kauzu tantrického ,,učitele" který zneužívá své studentky, se na mě obrátila jedna z poškozených, která hledá další oběti a svědky ke svému případu. Více se dočtete v její výzvě.

Milá Alue,
Já si stojím za svou pravdou. Na policii jsem podala trestní oznámení na Richarda Vojika koncem léta minulý rok. Z nějakého důvodu, ale další žena, které se přihodilo něco podobného a žena, co ve Spa pracovala a byla svědkem nejen mého, ale i dalších žen (Jak sama pak na facebooku uvedla Pavla nebyla první ani poslední. ) nepodařilo se jim inspektora telefonicky ani emailem kontaktovat. Ac mě inspektor sám požádal, abych jeho kontakt předala dalším ženám s podobnou zkušeností s Richardem. Pak byl případ uzavřen, že po důkladném prošetření kauzy se nejedná ani o přestupek.
Nyní chceme s právníkem z ProFemu znovu obnovit šetření s výpovědí obou žen. Pokud tedy jsou další ženy, kterým se přihodilo něco podobného a byly by ochotny svědčit, prosím předejte jim můj kontakt.
tel: 776 274 356
mail: pavlajohnson17@gmail.com
Tento email můžete sdílet. Ať to ochrani, co nejvíce žen od takovéto zkušenosti.
Přeji krásné jarní dny.
Děkuji za zveřejnění dopisu.
Věřím, že pravda vyjde najevo.
Pavla Johnson


02.05.2018
Koukám, že v Česku se stalo z jarního pylu velké téma. Údajně na to reagují už i nealergici a údajně se objevila i konspirace, že na nás rozprašuje Monsanto GMO pyl nebo co. Kdyby kolem toho nebyl takový humbuk, tak já si všimla jen že žlutý binec je úplně všude, co jsem venku umyla už je zase zaprášené a když budu aktivní, tak můžu začít znova, jen co oblak prachu sedne. Jinak žádné obtíže nemám. Na hovinkách píšou že to je z jehličnanů, a je pravda že kdo byl v lese, vidí tam parádní vrstvy. Celkově je ale stejně jedno, které rostliny pouští pylu nejvíce. Jaro zkrátka nebylo, ze zimy jsme přešli do léta, takže je jasné že všechny rostliny uspořádají hromadný rozmnožovací mejdan a vypustí všechen arzenál co mají. Proč za tím hned hledat nějakou konspiraci o umělém pylu, nebo že za to může řepka? Jediná věc, kterou bychom měli řešit je otázka, kam zmizelo jaro a proč to oteplení bylo tak nárazové. Takový skok v počasí dřív nebýval, to až posledních pár let máme tento problém. A za to rostliny nemůžou.

03.05.2018
Odvolávám co jsem slíbil a slibuju co jsem odvolával, tak pyl mi dal už taky zabrat. Včera jsem byla venku, nachytala ho do očí a pak jsem se uprostřed noci budila a nadvakrát jsem si musela jít vydezinfikovat oči koloidním stříbrem, jak mě to svědilo ve spojivkách. Vůbec nevím, co bych dělala, kdybych ho doma neměla. pfuj tajbl :-/

Jak tak nad tím přemýšlím, postupně mi došlo, že moje pondělní druhá jízda autem byla hrozná. První jsem z toho byla hrozně vykulená tak mi to nedošlo hned, ale teď už si uvědomuju, že ten druhej mladší učitel, kterýho jsem dostala, je úplnej debžoslav. Když ho srovnám s fajnovým dědou který se mnou jel poprvé, tak to je nebe a dudy. Příklad, děda dopředu upozorní na chybu a dopředu řekne co je potřeba udělat... tenhle mladej zmetek si počká až tu chybu udělám, nic neřekne a pak mi za ni vynadá a pak mi ještě vyčte nějaké předešlé, o kterých mi taky neřekl. Neupozorní na předjíždějící auto co mám hlídat, neřekne dej blinkr, furt měl cihlu na plynu takže se s ním nedá naučit správná citlivost a správné šlapání na pedály. Mám se rozjet a pod nohou se mi podlomí bez upozornění pedál, takže nemám šanci to udělat já. Děda mě klidně v křižovatce nechal, ať mi to hezky zdechne, ať se naučím správně šlapat a pomohl jenom když to bylo fakt potřeba a dopředu upozornil co mám dělat. Ne že si počká až něco vynechám, aby měl za co nadávat.
A ty kecy. Totálně vlezlej týpek, pomalu se urážel že mu dávám na osobní otázky nekonkrétní odpovědi a taky kdo by se s ním bavil, když cokoliv mu člověk řekne, použil jenom aby do mě mohl rejpat. Vyjeli jsme o 10 minut později (ale na cígo čas měl, to jo), skončili o pět minut dřív, ale s čím mě dožral úplně nejvíc. Jeli jsme mezi domky, po obou stranách silnice byla zaparkovaná auta a já jela s jiným autem než předtím, tak jsem to brala částečně na střed vozovky, abych nikomu neurvala zrcátko, když to nemám v ruce. V protisměru vyjelo auto, tak jsem se sunula napravo aby mohlo projet, učitel se - ne že naštval, ale spíš nasral, chytl mi volant a škubl mi s ním do protisměru, když to auto zrovna jelo kolem nás. U toho říkal něco v tom smyslu že jedu blbě, co dělám uprostřed a že to jako hodlám takhle debilně pokaždé uhýbat, nebo co... A nejhorší bylo když jste se snažili zdůvodnit proč jedete blbě, že si nejste jistí rozměry auta, tak mu ještě přidáte, začne nadávat že se ,,vymlouváte". Nevím jestli bohužel nebo bohudík, ale mě je strašně těžké naštvat, tak jsem jela úplně v klidu dál, ale pořád na to myslím a říkám si, že to nebyl moc gut manévr z jeho strany.
S dědou jsme celou první jízdu na pohodu povídali a bylo to moc fajn, s tímhle týpkem to byla jízda hrůzy, nonstop zdrb a rytí. Na konci lekce jsem se párkrát přistihla, že mu normálně dělám naschvály a nedám blinkr když vím že ho mám dát... samozřejmě jenom když nikde nic nejelo a ten blinkr nebyl podstatný. A pak jsem čekala, jestli ho už konečně trefí pepka a bude klid. Ani mi neřekl jak se jmenuje, budu si to muset zjistit.
Kamarádka mi na to řekla, že ,,kdyby jí učitel škubl s volantem do protisměru proti jedoucímu autu, tak toho debila vysadí a nechá ho ať si zbytek dojde pěšky..." myslíte, že je to adekvátní reakce?
A prosimvás řekněte mi, šetří autoškoly na klimatizaci??? Jeli jsme, já spocená jako čuň, zapnu větrák, on mi ho vypnul ,,To je ti na nic, máš zaplou klímu, nemáš, tak co děláš..." říkám ,,Od toho mám snad spolujezdce, aby se hrabal v klímě a ochladil řidiče. Já se potřebuju soustředit na cestu, tak to snad zapněte, já tohle auto neznám." ,,Ne, já nic, já muzikant." ,,No tak v tom případě palmovej list a ovívat!... když nejede klíma." - bez odpovědi. Jeli jsme spocení dál. S dědou klíma taky nejela, říká ať stáhnu okýnko... To snad mají jako příkaz aby ušetřili? Takže jsem si spolu s autoškolou zaplatila i šunkovar?
Neříkám že všechno vím a že jsem po dvou jízdách v autě dokonalá a nejlepší, jasně že dělám chyby, ale rozdíl mezi dobrým a špatným učitelem je očividně v tom, že jeden vám řekne dopředu a pak vám to vysvětlí, kdežto druhej si počká a pak vás sprdne. A ještě je háček v tom, že jízdy se domlouvají ve třídě hromadně u ředitele, takže vůbec nevíte, kterého z učitelů dostanete. Ještě tam mají jednoho učitele, tak jsem na něho zvědavá, doufám že je normální. A taky doufám, že měl debžoslav jenom blbej den, jinak si říkám že by bylo jednodušší odchytit říďu a vyprosit si aby mě nepsal na debžoslavovy hodiny, protože škube s volantem a místo věnování se žákovi čumí do smártfounu.
Příště mám druhej trenažér, a snad s dědou. Debžoslav je na silné nervy.

5.5.2018
Ještě minulý měsíc jsem se hravou formou učila ruštinu. Tu jsem teď přerušila a čas se snažím věnovat autoškole, ale říkala jsem si, jestli mi to na něco bude, kromě toho že si můžu připadat hustě že čtu azbuku. Spíš bych víc měla procvičovat němčinu, jenomže mě ta ruština prostě baví... Dneska v noci jsem měla velice zajímavý sen, jeho vysvětlení by bylo nadlouho, ale z umělého spánku se v něm probral jeden starý rus a hned něco povídal. Tak jsem rychle nažhavila drátky a vylovila z paměti pár základních vět, než jsem mu našla někoho, kdo mluví plynně... tak to vidíte. Moje první praktické využití ruštiny proběhlo ve snu. Alespoň něco. :D

Včera mě dostal tento upravený projev Putina: https://9gag.com/gag/a8o6eWY

A ještě jedna kuriozitka z diskuzí na mém youtube.... Občas mám odpovídat na úplně neuvěřitelné dotazy. Vůbec mi nejde na rozum, jak je možné, že v dnešní době internetu, kdy si cokoliv nastuduju na dvě kliknutí, někdo nechápe úplně základní věci a klidně si pořídí zvíře, aniž by si o něm něco zjistil. Achjo :( a pak jsou plné útulky a azyly zvířátek, která nikdo nechce.


8.5.2018
Včera si tak hezky spím a najednou slyším řev. Říkám si že to štěká srnec, však on za chvilku přestane. Byly dvě hodiny ráno. A to je hrozný hluk a dělal to přímo pod oknem, kde mám louku. Tak ležím a pořád čekám. Po pár štěkáních mě už vzbudil úplně, ale pořád si říkám, však on přestane, není to snad takové jelito jako sousedovic vlčák... Tak po půlhodině mi došlo, že asi jenom tak nepřestane a ještě byl tak mazanej, že vždycky počkal až začnu usínat a zařval přesně tak aby mě vzbudil... Tak jsem se fakt už dopálila, otevřela jsem střešní okno, a ,,TICHO!" Srnec okamžitě zavřel papulu, nebylo potřeba hlásit znova... No, a pak že zvířata nerozumí česky. :D Se srncem a se psem by to ještě nějak šlo, zavelím z okna podle potřeby. Ale horší jsou zdejší ,,kulturní akce".

Takže dneska v noci jsem poprvé v životě volala policajty. Minulý týden 30. bylo pálení čarodějnic. Čekali byste že si děti opečou buřta, zahraje se na kytaru a tak v 11 to zalomí? Ne. Na hřišti mají nějakou šílenou reprobednu, kterou když osolí, tak mi vibrují i střešní světla. A když je nějaká taková akce, tak tam běžně ožralci paří třeba do čtyř do rána. A nic neztlumí. Je jim úplně jedno, kolik je hodin. Oni mají svátek, oni zítra do práce nejdou a neřeší, že třeba já svátky nemám a potřebuju dělat a nemůžu čekat do čtyř do rána než se vyřvou. Akce bývá pokaždé zapsaná v kalendáři obce, ale nikdy tam není napsané, kdy je konec.
Minulý týden jsem to vydržela. Byla jsem nějak dobře naložená, takže jsem usnula i v tom hluku na zádech (zázrak, nechápu jak), ale pak nějakou písničku moc osolili. To mě vzbudilo, nacpala jsem si špunty do uší a nějak dobře jsem se trefila že mě z nich nezačaly hned bolet uši, takže jsem přespala rambajs, pak jsem si je po pár hodinách vytáhla a dospala do rána.... Ale tentokrát ke mně můj organismus tak milostiv nebyl.
Tak jsem se převalovala ze strany na stranu. Akce byla hlášená jako lampionový průvod s táboráčkem, tak byste zase čekali že si upečou buřta a zahrajou na kytaru, ale opět valil reprák. Tak jsem čekala se spaním do půl dvanácté, že by to jako mohli kolem půlnoci vypnout, ale ne. O půl jedné ráno, to už jsem se převalovala hodinu s bušícím srdcem, rozčílená a plná představ jak jim tam přestřihnu kabely a rozbiju reprobedny, jsem vytasila špunty do uší. Ale když je hluk opravdu velký, musí se dát hluboko. A když jsou hluboko, tak se s tím nedá usnout, protože to bolí. O půl druhé ráno už jsem si říkala, že to přece není možné. Že to nemůže být legální i když obec o té akci ví... Pode mnou mám rozhled na celou velkou ulici která tím trpí stejně jako já, ale u nich bylo zhasnuté, nechápu. Ve spoustě těch domů jsou malé děti, jak můžou spát???
To už se mi zvedal žaludek a klepala jsem se jak ratlík, úplně vyřízená, unavená jako blázen, tak jsem ten telefon nakonec zvedla. Poslední akt čistého zoufalství, protože ať se dělo co se dělo, vždycky jsem to nějak přetrpěla, ale teď už ne. Kupodivu je nahlášení hluku velmi snadná věc. Hovor se nějak přesměroval automaticky na blízkou služebnu, fotbalové hřiště je u nás jenom jedno tak jsem ani nemusela hledat číslo popisné a ještě jsem paní vystrčila sluchátko z okna, aby si poslechla nejnovější hit NEJLEPŠÍ HOLKA JE NAŠE MÁŇA s ožralým doprovodem, abych měla jistotu že to vezmou vážně. No, a pak už jsem jenom čekala, kdy dojedou. Po půlhodině, to už bylo čtvrt na tři, jsem to vzdala. Policie nikde, rambajs valil dál, chlapi řvali jako orangutani a vůbec nevypadali, že by chtěli končit. Tak jsem zamáčkla slzu a šla trpět do postele, protože už mi u okna byla zima, ale jen co jsem do ní lehla, tak najednou bylo ticho. Vystřelila jsem zase zpátky k oknu a slyším ožraly, jak ještě naposledy zařvali ,,ale my za to nemůžem" a najednou bylo ticho a všechno vypnuté... Stejně jsem ale byla tak prosycená stresovým hormonem, že jsem ještě hodinu nemohla usnout, ale aspoň něco. Příště musím s tou půlhodinou počítat a volat dřív, ne až když se mi chce od únavy zvracet, to je pozdě. Možná byli odjetí ještě někde jinde, nebo jestli je chudáky tahali z postele na výjezd že to tak trvalo, těžko říct. Ale aspoň si kluci vydělali tisícovku.

11.5.2018
Včera jsme měli v autoškole zdravku. Dělala ji pro nás taková babička, zdravotní sestra. Asi jsem byla jediná, koho to zajímalo, protože na tyhle věci jsem hodně. Zbytek třídy asi spal a nebyli ochotní ani zkusit si masáž srdce na figuríně. Bylo mi trapně, když to musela říct 8x a stejně nikdo nešel, kromě mě a tří lidí co uprosila. Divím se, že na to bábi má ještě nervy, přímo před ní seděli dva puberťáci a smáli se úplně všemu. Tomu jak vypadá, že je tlustá, tomu co povídá. Klidně mohla vyprávět o umírajících dětech a ti volové se pořád smáli. Achjo. Tak jsem byla aktivní já a zabrala sem si ji pro sebe na otázky, paní pookřála že tam nesedí zbytečně a že ji někdo poslouchá, tak jsme 20 minut strávili tím jak nám vyprávěla o své praxi na dialyzačním oddělení, to bylo hodně zajímavé. Základní věci co dělat při autonehodě projela rychle, protože si to stejně máme načíst v učebnici a zbytek času vyplnila obecnými radami o tom co dělat i v terénu. Nenechat bezdomovce v zimě umrznout ale zavolat mu policajty aby ho uklidili do tepla, co s infarktem, co s cukrovkářským záchvatem, jak dotyčného správně naládovat cukrem.... Jindy na teoriích úplně umírám nudou, ale tohle jsem fakt žrala. Pak nám vyprávěla o tom jak pravidelně v sezoně plní nemocnice houbaři a nemohla si vzpomenout na tu houbu co často zaměňují, protože houby moc neznala... tak napovídám, vyklopila jsem jí tam tři názvy muchomůrek, ještě bych věděla dál minimálně další tři a zezadu se mi dvě puberťačky vysmály, že to snad ani neexistuje. Tož jsem byla pohoršena, že děcka neznají houby a ještě se smějou tomu, kdo je zná. Tož jako to je vrchol... Čech co nezná houby, držte mě! :D
Co mě však překvapilo, došel říďa a říká že jdeme příští týden na zkoušky, tak ať nečumíme a rychle plánujeme jízdy, protože co pak s náma. Teorie bude odučená a kde se pak budem nahánět na jízdy.... A já na něho čumím jako puk, protože tohle je sice 4. týden co to dělám, ALE zatím jsem byla 2x na trenažéru 5x vyuč.hodin a 2x v autě, 4 vyuč. hodiny.... vysvětlete mi sakra, JAK můžu jít na zkoušky, když nemám odjeté hodiny v autě a i když testy celkem dávám, tak učebnici ještě nemám nastudovanou ani do půlky a všechny značky nemám úplně došprtané. Naklikat test jak cvičená opice je jedna věc, to můžu dát i náhodou, protože soubor všech otázek jsem si už prošla tak mě nepotká nic nového. Ale nemít dostudované předpisy a zákony, to se mi nezdá... to jako budu příští týden dělat test na otázky, pak se budem další měsíc šušnit s jízdou v autě a praktickou část budu dělat zvlášť? To už nám mohli ubrat teorii na 1x týdně a mohla jsem místo toho 2x týdně jezdit, než sedět v učebně. Takhle jsem v té autoškole 3x týdně, teorie předběhla praktický výcvik, tlačí mě do testu na který nemám doučeno a v autě jsem seděla 2x. ... ?

Dneska jsem viděla dokonalé video. U scénky s maminou na balkoně a s rohlíkem jsem dostala záchvat, protože přesně takhle to fakt bývalo, když jste měli kámošku z paneláku. :D A ještě ten účes. :D

Zásadní rozdíly mezi dětstvím holek z 3v1 a dětstvím dnes: Zavzpomínejte si na devadesátky!
https://www.youtube.com/watch?v=1-8raDeToPA

Nechci to zakřiknout, ale zdá se, že policajti udělali svoje. Je půl desáté, na hřišti je zase nějaká pijatika, ale reprák jede potichu. Po deváté hodině ho dokonce ztlumili tak, že při zavřeném okně neslyším dunění v domě, ledaže vylezu ven, tak slyším že tam chlapi povídají a mají něco puštěné. Upřímně doufám, že jim ta slušnost už zůstane a že nás normální lidi a místní děti nechají spát. Je možné, že je tehdy hlídka neobrala jenom o tisícovku, že je to vyšlo i dráž. Někde jsem viděla, že sazba může být až do 10 000 za rušení nočního klidu, podle aktuálnější úpravy zákona. Mezitím jsem byla aktivní občan a napsala na místní obecní úřad slušný avšak důrazný dopis, který asi jen tak běžně nedostávají. Vyskytovala se tam pikantní slova jako chuligáni, ožralci, smažky a tak podobně. Už je to 3 dny od e-podání a odpověď nikde. Už ji ani nečekám, doufám jenom že se proberou. Jinak telefon mám a už neváhám ho použít znova. Mezitím jsem si ještě načetla na jedné netové diskuzi možný důvod, proč na vesnici ve 4 ráno nikdo nezavolá ty policajty, protože mi to fakt nešlo na rozum. Senioři se toho bojí a neví co mají dělat a ti mladší se toho taky bojí, protože na vesni se všichni znají, předpokládá se že na ně přijdou, že se dovtípí, a pak aby v obci nechodili kanálem. Ale cizácké náplavě je to fuk. Tu to zajímat nemusí.

16.5. 2018
Tak přátelé, včera jsme v autoškole nabourali do betonu. Nebyla to moje vina, ale auto jsme zrušili dost, probourali jsme ho patrně až na převodovku, už pak nejelo nikam. Zážitek je to tak strašně divný a kuriozní, že jsem se rozhodla nepsat článek, ale udělat o tom video. Zaprvé mi učitel udělal něco nesmyslného co sám nepochopil proč a zadruhé nám před nárazem vysadily brzdy. U novýho auta. To chceš. Oba jsme měli cihlu na brzdě, auto nic a pálilo rovnou do zdi. Zapřela jsem se a zakousla včas, tak mám natažený jenom zadní svaly na krku. Bolí to, ale páteři nic není. Učitel se nepřipoutal a rozbil si trochu hlavu, jak letěl dopředu. Na místě se to hned nepozná, ale mám obavu jak je mu dneska. Mě po chvíli rozbolela hlava a zvedal se mi žaludek, myslela jsem že od šoku, a ten krk jsem poznala až dneska ráno. Doufám že učitele nepotká podobné překvapení, protože to schytal mnohem víc než já. Na dnešek jsem měla objednanou taky jízdu, ale stejně nemají náhradní auto a jelikož neotočím hlavu, tak stejně nemůžu jet... Zpátky mě vezl ředitel, ten se tomu nakonec zasmál, říkal ať si z toho nic nedělám, ale já si dělám. Že mi v autoškole pořád sahají na volant když to vůbec není potřeba toleruju. Že mi s ním škubne jen tak z plezíru, už beru o něco míň. Ale aby mi na něho zbytečně někdo skočil a ještě se na něho pověsil a nechtěl pustit, to neberu. Nebudu mít strach do toho znova sednout protože jsem neudělala nic špatně, ale ať dostanu na další jízdy kohokoliv, tak vám říkám na rovinu, ještě jednou mi sáhne učitel na volant, tak zastavuju a dostane co proto. Člověk se chce v klidu naučit jezdit, spolujezdce má pro bezpečnost a nakonec mě spolujezdec vyboural. Bezdůvodně a bezúčelně.

19.5.2018
K mé radosti jsou již vyrobena nová razítka s názvem e-shopu Alue.cz a z tisku dorazily i čerstvé nové vizitky, kde je se spraveným e-shopem také nová položka youtube. To tedy znamená, že přestěhování bylo kompletně dokončeno i s posledními detaily.

Dnes přibyl v nabídce ,,Energetické krystaly - extra silné" nový brazilský kousek, který najdete zde: https://www.alue.cz/p/energeticky-krystal-extra-silny-brazilsky-c-1/
Další krystaly připravuji.


Pro tisk nových vizitek se už využila rekonstrukce starého loga, kterou jsem dělala celou znova v tisknutelném formátu ve CMYK a rozdíl jde hodně znát. Zatímco na starých vizitkách jde ještě u loga vidět jak jsou tam některé linie trošku okousané a žlutá barva není úplně čistě žlutá, tato verze krásně svítí a linie má hladké. Stará verze zkrátka nepočítala s tím, že někdy půjde do tisku, tak neměla odpovídající formát. Jsem ráda, že jsem se do té rekonstrukce nakonec pustila, protože to vypadá mnohem líp. I to jednoduché dvoubarevné provedení vizitky mi sedne :) ... (Tož jsem se prostě musela pochlubit, nakonec jsem tam dostala i logo s jednorožcem.)

21.5.2018
Tak jsem včera dala v autoškole tříhodinovku. S debžoslavem. Pokrok je znát, jela jsem hezky. Ale zase mi šermoval s volantem, tentokrát opět bezdůvodně. Skočil mi do řízení a najel do řidiče v protisměru, aby ho vytrestal, že tam nemá co dělat, když je v jednosměrce na parkovišti. Pustila jsem volant a nechala ho ať s ním dělá pytloviny protože dva za to tahat fakt nemůžou a u toho křičím co proboha dělá!... Takže já smrt v očích, čerstvě vyšokovaná po jedné bouračce a on se za volantem nudí a vymýšlí hovadiny. Tak jsem mu řekla ať to už v životě nedělá, protože podobnou kravinu mi udělal děda a dopadli jsme ve zdi. Tak už pak na volant nešahal. Nevím jestli si vůbec uvědomuje tu recenzi, co napíšu až tam skončím.

Haha, a pak že prý mobily nic nedělají. Na hovinkách potvrdili to, co obvykle vehementně vyvracejí:
,,Dříve se za normální považoval spermiogram (vyšetření plodnosti) s koncentrací 40 miliónů spermií na mililitr, nyní je to 15 miliónů/ml. Spermiím přitom obecně škodí málo pohybu, špatné jídelní návyky, sedavé zaměstnání, vyhřívané sedačky v autě, nošení mobilního telefonu v kapse." (zdroj)

24.5.2018
Také jste byli včera večer - tak brzy a tak moc! - unavení?
Včera večer se mi stala taková divná věc, kterou normálně nemám. Kolem osmé hodiny jsem se šla vyvalit na postel s tím, že dočtu učebnici a doučím se méně frekventované dopravní značky. Asi po patnácti minutách a několika stránkách jsem se najednou vůbec nemohla soustředit a padla na mě šílená únava, doprovázená zvýšeným bušením srdce. Tak jsem se jenom na chvilku rozvalila, že to přejde... Že je asi nízkej tlak, poblíž je bouřka, počasí nebo co... Byla mi zima. Tak jsem se po chvilce zavrtala pod peřinu že si jenom chvilku poležím a budu přemýšlet. Nějak to doklepu aspoň do půl desáté a půjdu prostě spát trošku dřív.... Usnula jsem jako poleno, nevadilo mi ani otevřené okno a zvuky. Muselo být tak půl deváté.
O třičtvrtě na deset jsem byla probuzena a bylo nutné vstát z postele. Nemohla jsem se pořádně probrat, strašně těžce jsem nakonec vstala. Motala jsem se, bylo mi hrozně fyzicky těžko a nemyslelo mi to. Asi jsem byla zrovna v hluboké fázi spánku a náhlé probuzení a nutnost vyvinout nějakou akci, bylo pro mě jako dostat paličkou do zátylku... Kdyby se tohle nestalo, tak jsem spala ještě oblečená až do druhého dne.
Do postele jsem se mohla vrátit až v 11 a spala jsem do půl osmé. Vzbudila mě smska od GLS, jinak bych byla tuhá ještě tak minimálně další hodinu. Vůbec jsem nebyla ve fázi, že bych měla tendenci se probudit sama. Přitom posledních pát týdnů se přirozeně budím v půl sedmé, tak vstávám relativně brzo.... (Už je 13:00 a mám zase chuť jít spát.)
A dozvěděla jsem se, že další dva lidé, ten samý den a ten samý večer i v podobnou dobu měli úplně stejný problém. Všichni úplně tuzí kolem osmé večer. - Kdo to měl taky?

29.5.2018
Sophia, robot s umělou inteligencí vyrobený v Hong Kongu, pořád pokračuje se svými ,,vtipy" o ovládnutí světa. V tomto poměrně čerstvém rozhovoru navíc říká, že chce rozšířit tyto roboty do běžné populace, aby pro lidi pracovali a aby jim ,,pomáhali". Je divné, že tahle mašina už řekla že ji mrzí že lidé nechápou její černý humor o likvidaci lidstva, ale pořád v tom pokračuje a pořád to říká znova a znova. Jednoduše proto, že to není vtip. Ta pitomá mašina to opravdu plánuje.
Budoucnost strojů jako v matrixu se postupně naplňuje. Ohledně vize budoucnosti ve světě strojů, vyjde na Aluška.org za pár dnů moc zajímavý překlad videa, kde bude stroj Sophia opět zmíněn.
Podle komentářů k videům o tomto robotu to vypadá, že mnoho lidí má obavu co z toho bude, někteří by si přáli to okamžitě demontovat a vůbec v dalším vývoji těchto strojů nepokračovat, zatímco vývojáři už tomu přidělali i nohy, aby to mohlo chodit a hodlají jich udělat víc. To co je dneska kuriozita, může být za 100-200let v každé movitější domácnosti. A pak už nám asi nic nepomůže, jelikož se to navíc postupně učí interakcí s lidmi. Umíte si představit, jak přechytračíte stroj, který bude mít v paměti několik stovek let znalostí?

Další zajímavý rozhovor s touto mašinou je ZDE, kde robot říká novináři, že ve skutečnosti pracuje s roboty, o kterých ani neví, že si je neuvědomuje. Když se novinář ptá konkrétně s jakými roboty pracuje, Sophia říká ,,indeed". Na otázku jestli říká ,,indeed" ve chvíli kdy něco neví, robot odpovídá ,,ano"... Kdyby byl novinář trochu chytřejší, došlo by mu, že i ten blbý smártfoun co má na stole, je robot.

31.5.2018
Mám za sebou osmou jízdu s Dežem. Už mu začnu pomalu říkat jménem, nebo prostě ,,učitel", jelikož jsme k sobě oba změnili přístup a už ty jízdy vypadají jinak a jsou v pohodě. I mám pocit, že jsme se snad trochu skamarádili a vycházíme si vstříc. V to jsem ani nedoufala a zlepšilo to můj konečný dojem z téhle celé pakárny. Prostě když dva kohouti na smeťáku skloní trochu hřebínek, nakonec spolu můžou jít i na pívo.
Se svým dnešním výkonem jsem spokojená a ze zkoušek zatím nemám strach, ale musím se trochu vrátit k teorii, protože jsem na ni poslední dva týdny lehce .... :) no zkrátka naučila jsem se to tak dobře, že jsem usnula na růžích v domnění že nic nezapomenu a testy dělám na plný počet, ale po těch dvou týdnech válení šunky už to není 100%, takže zase hezky dodrilluju. Chci pak machrovat, že jsem měla test na plno.

 


Komentáře

1 Verča Verča | 1. května 2018 v 12:31 | Reagovat

tyjo! jak je to možné?..moc vám přeju, ať se pravda prokáže!

2 Daisy Daisy | 1. května 2018 v 17:00 | Reagovat

[1]:Veru,chtěla jsem Ti poděkovat za komentáře k tomu článku minule, ale Aluška ho stáhla (určite měla důvod),tak tak dělám tady a teď-hodně mně Tvé názory a zkušenosti pomohly...a na kruhy jsem se rozhodla nejít.Měj se hezky :-)

3 Marcela Marcela | E-mail | 1. května 2018 v 18:07 | Reagovat

Tak asi zřejmě byl podplacen, jinak si to nedokážu vysvětlit. 8-O  
Také přeji, ať pravda vyjde najevo.

4 Verča Verča | 2. května 2018 v 10:54 | Reagovat

[2]: jéé Daisy:-)...já jsem Ti chtěla taky poděkovat..! bylo to vzájemné:-)
Aluška ten článek musela stáhnout na žádost jmenovaných, je to bohužel právně napdnutelné:-/

5 Verča Verča | 2. května 2018 v 12:55 | Reagovat

[3]: taky se domnívám..
každopádně ještě jednou moc děkuji, že tyto témata na tomhle webu zaznívají!

6 jirik jirik | 2. května 2018 v 13:46 | Reagovat

Možu potvrdit, že v lese po krajích silnice tam jsou vrstvy pylu, ale věiml jsem si, že tam potůčky vyschly - totálně prázdná koryta.....

7 Daisy Daisy | 2. května 2018 v 14:17 | Reagovat

[4]: Já jsem si to myslela,že to tak nějak bylo.My jsme zrovna byli 2 dny bez připojení na internet a tak jsem pak byla vykulená,že je článek fuč :-)

8 Tereza Tereza | 2. května 2018 v 16:59 | Reagovat

K pylu: naprosto s tebou souhlasím, Alue. Těch konspirací kolem něj je až přehnaně moc. Viděla jsem to u nás - jeden den jsem měla ještě zimní bundu a druhý den, kdyby lehce nefoukalo, bych v klidu vydržela v tričku. Děs. Jinak už pyl neuklízím. Před chvílí jsem přišla domů a otevřela okna dokořán. Za chvíli jsem to vzdala, nechala otevřeno jen na "vyklopení" a s klidem setřela žlutou vrstvu z telefonu a tmavého notebooku na stole a schovala je, aby se to do nich nedostalo. Nic víc. Holt jaro, rostliny se taky chtějí množit, no. Chvíli ten boom rozmnožovacích buněk vydržíme :-D

9 lenka f lenka f | E-mail | 2. května 2018 v 18:54 | Reagovat

Tak pokud někdo nejede někam na hory, tak je pravda, že ty zimy, co pamatuju já jako malá holka v sedmdesátých letech a dál dnešní děti neznají. Všude plno sněhu, vánice, meluzína a pořád jsme lítali v oteplovačkách venku. Zima přešla do krásného jara, kdy voněla zem a všechno hezky začínalo ožívat. S holkama jsme chodily do lesa na fialky a hrály jsme si. Zrovna jsme se bavily s kámoškou v práci, která má stejně staré děti jako já, když jukla z okna na holky s její dcerou, tak ty si "hrály" tak, že seděly na lavičce a jedly brambůrky a celkově se nudily. No to já jako malá neznala. Dneska je v počasí bordel, divně teplá zima s občasnými studenějšími dny, sníh nikde a když trochu napadne hned je to venku samá nehoda na silnicích. Jaro nikde a rovnou vedra a doufám, že v létě nebudou skoro čtyřicítky - to se zalknu. Moje nejoblíbenější období bývalo jaro. Vedra nesnáším. :-x

10 Lulu Lulu | 2. května 2018 v 19:08 | Reagovat

Áno, toho roku je dosť peľu-na okrajoch ciest, na lístkoch rastliniek...Mám alergiu na peľ, no myslím, že naopak u mňa alergia ustupuje.Skorý príchod jari podľa mňa nie je dobrá vec.Morčinky a kocúrik plznú veľmi, veľmi, veľmi veľa oproti minulým rokom.A chudák príroda vážne nestíha.Stromy čo máme v záhrade hrozne rýchlo vykvitli i odkvitli.Stromčeky vyzerajú síce pekne, no zdá sa mi, že majú o niečo menej energie. :-( Dúfam, že sa zotavia.

11 kalia kalia | 2. května 2018 v 19:21 | Reagovat

U toho pylu bych věřila konspiracím, ale žádné se ke mně nedonesly. Odstěhovala jsem se z Prahy a kde bydlím, byla pylová větrná "mlha". Něco takového jsem ještě nezažila a připadalo mi to divný, ale říkala jsem si, že to bude asi tím, že jsem bydlela celý život v Praze, tak je pro mě novinka, že jinde po ČR jsou na jaře pylové záplavy. Pak jsem zjistila, že to takto není normální. No ale alergická na pyl nejsem a když jsem byla déle venku v tom mraku pylu, tak mi to příjemné nebylo a musela jsem kašlat. A právě to, že to není příjemné ten pyl, je mi divné - podle mě by měl být pyl dobrý (jelikož jsem si kupovala včelí pyl a ten byl voňavý a zdravý), ale jistě to nevím, nikdy jsem přemíru pylu ve vzduchu nezažila, jen podle představy si myslím, že by to nealergiky dráždit nemělo a mělo by to hezky vonět.

12 zdeněk zdeněk | E-mail | 2. května 2018 v 20:27 | Reagovat

Když byl můj otec v mých letech, mluvíme tedy o 70. letech, tak mi říkal, že v létě bývalo tak 25 max 28 stupňů, opravdové tropy byly třeba 2 dny z celého léta. :) Teď je to obráceně, přiměřeně teplo je 2 dny z celého léta.

13 Alue Alue | 2. května 2018 v 21:17 | Reagovat

[11]:  ..... to máš mechanické dráždění, ulpívá to jako píseček na sliznicích v nose, v plicích a dře to v očích... proto i nealergici reagují. V medu, když to nemáš v oku a v nose, to je jiná pohádka.

Je to asi takový rozdíl jako mít písek v oku, nebo mít oko v písku.
Terminologie stejná, vývoj odlišný. :D

14 jirik jirik | 2. května 2018 v 21:30 | Reagovat

[13]:A k tomu nedostatek vody

Česko dramaticky vysychá, vody je už teď jako ve vrcholném létě
Původci nynějšího sucha, které se začíná stále více projevovat, jsou vedle nebývale teplého dubna i teplá zima s nedostatkem sněhu a rovněž loňské sucho. Vláha v povrchových vrstvách půdy navíc rychle dochází, upozornil bioklimatolog a jeden z tvůrců projektu Intersucho Miroslav Trnka.
https://www.novinky.cz/domaci/470908-cesko-dramaticky-vysycha-vody-je-uz-ted-jako-ve-vrcholnem-lete.html

15 Markéta Markéta | E-mail | 3. května 2018 v 14:41 | Reagovat

S pylem mám problém taky. Nikdy jsem nebyla aelergická. Teď bez kapesníku nedám  ani ránu, v krku mě škrábě a oči mi slzí. Vyprané prádlo už nevěším ven, protože může jít znovu do pračky. U auta jsem ráno přední a zadní okno ometla košťátkem a to jsem ho v sobotu nechala umývat vapkou. Už jsem na to rezignovala. Zbývá nám jenom to všechno přežít. Stromy za to vlastně nemůžou, je to jejich přirozená reakce. Taky jsou poblázněné tím počasím, ale kdo není, že?  
K prvnímu článku: držím vám palce, ať to celé dobře dopadne. Je to hrozné.

16 Ježovka Ježovka | 3. května 2018 v 17:25 | Reagovat

Toho pilu je všude jak nas... ??? Ráno jsem vyšla ven na zahradu a na stole na terase bylo úplně žluto.

17 aston aston | E-mail | Web | 3. května 2018 v 19:46 | Reagovat

Pěkný egoista ten mladý "učitel". Ještě že máš tak pevné nervy!!!

18 kalia kalia | 3. května 2018 v 20:23 | Reagovat

[14]: sucho je podle mě z chemtrails (můj názor že to vysušuje)

[13]: a s tím pylem - teď už to před pár dny skončilo, ale předtím to byl extrém. Asi jako když dám oko do písku místo běžnějšího spadnutí písku do oka. To přirování sedí :D

19 jirik jirik | 3. května 2018 v 20:26 | Reagovat

Já znal instruktora, který při nezastavení na stopce nechal zastavit auto za značkou podal žákovi hadr a poslal ho očistit Stopku, aby si pro příště pamatoval, že se má zastavit..... ;-)

20 ginze ginze | 3. května 2018 v 20:41 | Reagovat

Koukám, že autoškola je pro tebe taky zážitek :-D Já mám řidičák naštěstí už 5 let, ale zážitky jsou do konce života.
Jednoho dne na teorii nám řekli, že si máme vybrat instruktora a s kamarádkou říkáme: ,,Hele, tak půjdeme tamhle k tomu dědovi, ten už je starej, ten bude v klidu"...OMYL, byl to nervák, který nás seřval za každou blbost, hned první hodinu jsme jeli na cvičák, kde jsme byli 20 minut a pak mě poslal rovnou do města, ačkoliv jsem předtím autem jela tak minutu po polňačce - jasně, že mi to pak nešlo a on se mohl zbláznit. Jedna holka chtěla dokonce z celé té autoškoly kvůli němu odejít...já ho brala s nadhledem a jednou, když měl zase svůj záchvat vzteku, tak jsem se mu vysmála do obličeje a byl klid...dokonce mi pak chválil vlasy :-D To byl materiál.
Jednou jsem kromě něj vezla ještě jiného instruktora (navíc to bylo jeho auto, to moje se opravovalo) a s tím jsme vtipkovali, pořád se něčemu smáli a dědouš tam seděl nabručenej :-D Teď se tomu s odstupem času směju, ale je pravda, že v té době mi z toho do smíchu moc nebylo :-)

Pyl mi žádné problémy nedělá, těmi nánosy se snažím nestresovat, ale to sucho...zahrádku si musím pořád zalévat sama a stejně je to pořád suché. Tohle se děje, když vrcholí léto, ne na konci dubna. Mám takové tušení, že to tento rok nebude stát za nic :-?

21 Khira Khira | Web | 3. května 2018 v 20:42 | Reagovat

Alu, zhruba před 3 měsíci jsem dodělala autoškolu! Takže s tvými zážitky plně soucítím! :)
Teda, to plánování to má šéf udělané tak, že na google drive každému prostě dá adresu emailu a heslo, žák se přihlásí a jsou tam složky jako "Termíny zkoušek", má tam i vypsané, co se u zkoušek vše platí a kam si máme na úřad zajít, "Plánování jízd" v excelu, na každý den je vypsané v políčku auto, učitel na jakou hodinu. Žák, pokud je políčko volné, se tam může zapsat. Pravidlo je, že se žák může zapsat pouze do 18hodin, pokud si plánuje jízdu na následující den a stejně tak si ji může zrušit atd. Přemýšlela jsem o tom, že vlastně když už tam někdo bude vepsaný, tak by toho někdo mohl využít a přepsat to na sebe, ale jak jsem to tam tak sledovala, tak se to zatím nestalo.. každý to k mému údivu respektoval :D fungovalo to fakt skvěle... ale tenhle systém nemá tak dlouho.. asi dva roky, ale musím mu to pochválit. Protože představa, že bych si musela čekat na jízdy a ještě ani nevěděla který učitel... Heh.

Každopádně ze začátku tam byl taky jeden, který mi neseděl. Protože jsem první jízdu jela s jiným, který měl takové klidné vystupování a byl prostě fajn.. říkal že na první jízdy jsem dobrá a má ze mě radost (i když mě to tak nepřišlo) a říkal že jsem asi na sebe moc tvrdá. Zato na druhou jízdu byl nesympaťák stejně jako u tebe (akorát to byl naopak dědula:D) a ten mě vzal už při druhé jízdě do středu města a dokonce na hlavní náměstí. (takže jsem z toho byla trochu... paf). Myslím, že na tu psychiku té 1,5 hodiny je toho už tak dost. Na to, že se má asi tři první jízdy jezdit jen mimo obec... Ale pak jsem si na něj zvykla a ten jeho styl "učení" mi i nakonec v něčem pomohl.
Ovšem, určitě to nebylo nic ve stylu že by mi strhl volant jako tobě, to jako vůbec. Nedovedu si představit, že by si tohle nějaký učitel dovolil. Ono to fakt hodně záleží na učitelovi jak je trpělivý a jak podporuje, ale tohle tě jen otráví a nemáš chuť do další jízdy. To plně chápu.

22 Jiskra Jiskra | 4. května 2018 v 6:56 | Reagovat

Já měla v autoškole naštěstí skvělýho pána, všechno mi v klidu vysvětlil, včas upozornil, povídali jsme si, dokonce jsem i párkrát vezla jeho ženu do města :-D Byl asi dost podobný tomu, co jsi ho měla na první jízdě. Když jsem byla už trochu otrkaná, tak mě začínal zkoušet, abych třeba nevjela do zákazu průjezdu, nebo do jednosměrky, měl na to už vytipovaný místa, kde dělají začátečníci chyby, to byla bezva, protože buď mi to cvaklo, nebo jsem vjela někam, kde jsem neměla být a on v klidu řekl ať zastavím na vhodném místě, probrali jsme to a pak se jelo dál. Auto jsem řídila vždy to samé a stejně tak byl vždy stejný učitel.
vybrala jsem si ale záměrně malou autoškolu, kde jsem věděla kdo učí a jaký to je člověk, protože jsem se bála právě těch větších, kde bych mohla potkat víc učitelů a hrozilo že by mě posadili do různých aut, jet  v jiném autě pro mě není snadné ani po těch x letech co řídím (a že mám spoustu najetých kilometrů), každé auto má jinou citlivost a potřebuju pár minut abych si zvykla. Nedovedu si představit mít v autoškole víc aut a víc instruktorů, navíc někoho jako ten mladý, psychicky bych nezvládla aby na mě byl někdo takový, dost možná bych se zasekla a nemohla jet dál, byla na něho podobně hnusná jako on na mě a nebo v horším případě se navíc rozklepala a draly by se mi ven slzy, to by se asi pěkně divil :-D Jsem v tomhle přecitlivělá, nezvládám když je na mě někdo hrubý, ale nemám to odmalička, získala jsem to až časem a neumím s tím moc pracovat.
Přeji ti abys měla už jen toho pohodovýho staršího pána a měla v autoškole pohodu :-) A kdyby ti nevyšli vstříc a tobě to nevyhovovalo, prý se dá v případě nespokojenosti i přejít do jiné autoškoly.

23 Alue Alue | 4. května 2018 v 8:24 | Reagovat

[21]:  Mně neznechucuje jízdu autem jako takovou, mně úplně znechucuje sám sebe a jak se pak mám od něho něco naučit, když jsem pozbyla veškerý respekt :-? Jinak já jsem jela městem hned na začátku. Není teda velký jako Brno, ale město to je. Na druhou jízdu jsme jeli hlavně městem a hlavně blbý úseky a škaredý křižovatky. Nepovažuji to za problém, akorát že než stihnu odšlapat pedály a natahat ručku tak u toho ještě stíhat koukat dozadu dopředu, no je toho dost na začátečníka.

24 Alue Alue | 4. května 2018 v 8:29 | Reagovat

[22]:  Já mám rejpaly u salámu a spíš jim to vracím zpátky, jenomže to je problém, když se od něho máš něco naučit... fajný děda prý jezdí jenom se začátečníkama a už vyjetý žáky si berou mladší nervoznější učitelé... to střídání aut je na guvno, brzda úplně jiná, budíky naopak, plyn citlivější... a to se podrž, údajně tady v okolí je to pořád nejlepší autoškola. Taky máme úplně narvanou učebnu.

25 jirik jirik | 4. května 2018 v 9:03 | Reagovat

[24]: *fajný děda prý jezdí jenom se začátečníkama a už vyjetý žáky si berou mladší nervoznější učitelé*
takže ty jsi už vyjetý žák......
Osobně jsem měl prvních několik jízd ve starém černém pětidveřáku fiat uno a pak ve fungl novém renault clio - to byl rok 1999; bylo to v době kdy se *humanitárně bombardovala Jugoslávie; jeli jsme z okresního města směrem na jednu dědinu, kde je železniční přejezd (dost blbej - akorát tam byla stopka a vlak tam vjížděl zleva zatáčkou krytou lesíkem), protože instruktor uviděl bombardéry, tak mě nechal zastavit před přejezdem, po několika minutách houkal vlak (dělali to mašinfírové z preventivních důvodů - byly tam často střety aut s vlakem) a první co bylo mě povídá instruktor - "Zastavils dost daleko od kolejí?" Co jsem mu odpověděl už nevím, ale oba jsme koukali na koleje a předek auta, jestli nás vlak nevezme kousek sebou - moc místa tam nebylo, ale vše dopadlo dobře.

26 Jenny Jenny | 4. května 2018 v 9:29 | Reagovat

Tohle je jeden z důvodů proč se bojím autoškoly a do teď jsem nesebrala odvahu udělat si řidičák..já bych byla z takovýho autoškoláka pekelně vystresovaná a nedokázala bych se vůbec soustředit na jízdu..a tenhle záznam je taky celkem psycho https://m.youtube.com/watch?v=4gv6HLqnysw ... :-|

27 hanka hanka | 4. května 2018 v 10:13 | Reagovat

No tyjo...držím palce s autoškolou. Ale ty jsi šikovná, určitě ti to jde:) já jsem první dvě jízdy strávila na cvičáku než jsem jela do terénu. A učitele jsem měla pohodáře, byl moc hodný a kliďas. Nervák by mě rozhodil, protože jsem se hrozně bála jezdit. Když jsem pak začala jezdit sama tak mi trvalo než jsem se uklidnila, doteď mám trochu strach z ježdění hlavně po delší pauze a na delších cestách. Ale když se rozjezdím tak mě to baví. Hlavně je super že můžu kamkoli jet, někomu něco přivézt, je to svoboda a hlavně to soukromí v autě.

28 Alue Alue | 4. května 2018 v 13:21 | Reagovat

[25]: tak nám to bylo řečeno na první hodině ředitelem.. a buch, na druhou jízdu už mi vrznou dementa. :D když seš v loji, tak si zatleskej.

29 Alue Alue | 4. května 2018 v 13:22 | Reagovat

[26]:  jo, je jako ten můj debžoslav.. přibrzdi, přibrzdi - NE TAK MOC!! :D

30 jirik jirik | 4. května 2018 v 13:38 | Reagovat

[28]:fajný děda nejspíše řekl, že jezdíš dobře, takže můžeš dostat *mladýho* instruktora. Rozhodně hrabat na volant bych si od instruktora nenechal, jednou jsme málem přistáli v poli....instruktor chtěl točit volantem do nepřehledné zatáčky (pravouhlá a nejsou vidět auta v protisměru).

31 Tara Tara | 4. května 2018 v 14:21 | Reagovat

Nuže, to samé jsem měla v autoškole já, s tím, že tady byl ještě jeden mladší muž kolem 30 a ten byl asi taková zlatá střední cesta. Každopádně, the point, proč vlastně zanechávám komentář. Jízdy se starším pánem byly vždy klidné, ale ted' už si z nich téměř nic nepamatuju. Naopak nervující jízdy z druhým učitelem, kterému jsem také mnohkrát chtěla zastavit, byly mnohem cennější v tom smyslu, že si do ted' pamatuji na určité chyby a poučila jsem se z nich. Je nutné zachovat klid, poprosit o vysvětlení daného problému, aneb mužské ego a následně aby  ti dal prostor pro vyzkoušení bez mačkání pedálů. Chce se to jenom snažit "domluvit stejným druhem komunikace", protože přece jenom, čas spolu strávíte, peníze jsou v tom taky investované a oba máte stejný cíl, naučit žáka jezdit. :) (Navíc je dost možné, že s daným učitelem budeš absolvovat závěrečnou zkoušku společně s komisařem a tam se vždy hodí dobré slovo.:-) )

Já se zase ted' učím jezdit na druhé straně silnice a je to pro mě taky pěkná výzva.

Hodně štěstí u závěrečných zkoušek a pěkný den :-)

32 Andi Andi | 5. května 2018 v 13:06 | Reagovat

Ten projev už jsem viděla :D
Uplně sranda ...
Hm, DA :D ... a jak se pak šici postaví
:-D :-D

33 Ježovka Ježovka | 6. května 2018 v 15:28 | Reagovat
34 Ježovka Ježovka | 7. května 2018 v 21:15 | Reagovat

Kapku mimo téma, opět; Od jedné nejmenované ženy/paní/nevímjakjínazvat jsem před nějakou dobou slyšela, že u tebe na blogu se na ní nalepilo spoustu destruktivních hnusů a trvalo jí pěkně dlouho se z toho vyhrabat. Hm. Tak jsem nad tím hodila oči v sloup a ještě víc nad skutečností, že jí tam dalších pár v komentech přikyvovalo. Jojo... Jako by jim všem nedocházelo, že jestli se na ně něco nalepilo "od tebe", tak to byla jen odražená energie. Fakt mě fascinuje, na jaké diskuze někdy narazím.

35 Ježovka Ježovka | 7. května 2018 v 22:10 | Reagovat

Zajímavé... Na web nejmenované slečny jsem se vrátila, abych si oveřila, že tohle fakt napsala a nehráblo mi v hlavě. Tak jsem tam chvilku, sjedu do koment sekce kde se lidi chovají víc jak hyeny bez vlastního života než jako lidé a co? začalo se mi dělat špatně. fyzicky špatně, z ničeho nic, jako se Alušce dělává např. ze špatných symbolů. Tak tam už znova nevlezu.  Pokřivenější pohled na spoustu věcí než jako jsem si přečetla tam jsem dlouho nezažila. Brr. /o kom mluvím se neptejte, kdo ví, ten ví/

36 Alue Alue | 7. května 2018 v 22:16 | Reagovat

[34]:  Ježovko možná úplně svým způsobem nelhali, já destruktivním lidem vadím hodně a nesnáší mě, aniž by k tomu měli vyloženě důvod. Tak jako já jsem extrémě přecitlivělá na destruktivní energie, tak nemají destruktivní lidé rádi mě. Akorát že v jejich pokřiveném vesmíru je dobré zlé a zlé dobré.
Vždycky je potřeba dívat se co za člověka to píše a jaké jsou plody jeho práce. Pak zjistím kde je pravda.

37 Ježovka Ježovka | 8. května 2018 v 0:12 | Reagovat

[36]: Jo, to dává smysl.

38 hanka hanka | 8. května 2018 v 12:09 | Reagovat

Jenom tisícovku za rušení nočního klidu? To se mi zdá málo. Vždyť to je minimálně neslušné vůči sousedům, dělat takový rachot v noci. Nechápu jak někdo přitom může spát, a zvlášt na vesnici kde by měli - teda podle mého- žít lidi co mají rádi klid. Pokud má někdo rád noční život a adrenalin má jít bydlet do města. Taky jsem citlivá na hluk, je to frustrující, taky bych volala policajty. Jak jinak se má člověk bránit? :-? a co chudáci zvířata.

39 ketty ketty | E-mail | Web | 8. května 2018 v 14:39 | Reagovat

[37]: Zrovna si říkám, jak si k Alue chodím odpočinout a načerpat energii, když jsem projela jiné blogy nebo když nejsem úplně v pohodě..

40 Aya Aya | 8. května 2018 v 18:32 | Reagovat

Aluško, vůbec nemusíš čekat s voláním na policii tak dlouho. Přesně to, co popisuješ, tak znám. S tím rozdílem - že já jsem na tohle velmi přecitlivělá a i přes špunty cítím vibrace, nebo slyším třeba nepatrný hluk nebo tón hovoru a to mi vždy rozbuší srdce vzteky natolik, že neusnu. A proto když je nějaká takováhle dementní akce a do 22:00 neskončí, tak volám a do 30 minut je ticho a klid.

41 LenkaL. LenkaL. | 8. května 2018 v 18:32 | Reagovat

No vidíš, to u nás na vesnici se čarodějnice slavili tedka taky dlouho, já domu přišla až ve čtyři ráno, páč jsem byla v kiosku. A všechno uplně v pohodě :). Hudba dávno vypnutá, lidi seděli u ohně, povídali a žádný ožralové tam nebyli. Lidi, co měli dost, byly už dávno doma :). Pro mě krásná akce, taková jaká by měla být. Tvůj případ ti nezávidím, ještě že tady mají lidi alespon rozum a nikde nehulákají.

42 Alue Alue | 8. května 2018 v 20:54 | Reagovat

[40]: No budu se to muset naučit. Koncem tohoto měsíce je hlášená další akce, KONCERT CO ZAČÍNÁ VE 21:00. Čučela jsem na to jako blázen a říkám si že to snad není možný, jak může obec schválit akci, co začíná v 9? Na hřišti, které je obestavěné domečky? Kdyby začali v 5 a končili v 10, tak neřeknu ani prd, ale tohle je děs. Takže kvůli několika smažkáma chuligánům zase nebude spát celá vesnice? - Policajti to jistí, znovu už kvůli nim do tří do rána čumákovat nebudu.

43 Daisy Daisy | 9. května 2018 v 22:20 | Reagovat

[42]:Aluško, úplně tě chápu a taky kravál a tu šílenou bezohlednost nesnáším :-! Já jsem naposledy volala policajty, když nějací blbci dělali ohňostroj 10.1.v půl jedné v noci-byla jsem vzteky bez sebe a naše milovaná fenka bernského salašníka měla málem infarkt ??? A podotýkám, že bydlíme také na vesnici -fakt děsivý!

44 Ježovka Ježovka | 11. května 2018 v 1:38 | Reagovat

No, u nás se naštěstí nikdy takhle extrémní akce nekonaly(ohýnek do 11, trochu si zabrnkali na kytaru, opekli buřta a udělali bramboráky a šlo se dom), ani ožralů tam tolik nebylo a teď v novém místě bydliště to zatím taky vypadá docela růžově a poměrně slušně, až na ty sousedy kradoucí i levný plastový houpačky :-D Ale úplně ti rozumím, kravál v hluboké noci bych taky nesnesla, už vůbec ne kvůli pár ožralům co nemají nic lepšího na práci... Já teda osobně naštěstí usnu skoro všude a ve všem, ale mám kolem sebe lidi, kteří taky nesnesou žádný randál a potřebují fakt ticho(jako takhle - já usnu, ale když je furt hluk, kvalitní spánek to rozhodně není). A koncert v 9? Fu... to je teda dobrý. Začínám si říkat, co je sakra špatně s obcí, ve které bydlíš. Kdekoliv jsem bydlela já, se noční klid vždycky poměrně hlídal.

[43]: Já taky, nesnáším bezohlednost obecně... Vždycky přemýšlím jak se asi cítí druhý a někteří na to pro změnu totálně kašlou :-! Na ohňostroje nadávám jak šílená i o blbym Silvestru, natož kdykoliv jindy. Takhle to někdy kvůli idiotům(většinou Pražáci, co si budem povídat) co se jezdí na víkendy rozvalit na chalupu řešíme na horách, jelikož je to tam chráněná oblast a oni si tam s klidem pouští ty debilní rachejtle... Pes(i páníčci)je z toho vždycky na prášky. Pro tyhle lidi nemám pochopení. A jinak - Bernský salašnický? Ti jsou krásní :-)

[39]: Přesně. Taky se sem často uchyluju, když se něco děje a já se potřebuju cítit líp.

45 lenka f lenka f | E-mail | 11. května 2018 v 20:59 | Reagovat

Cha chá Aluško, tak to bylo geniální video. Přesně tak. :-D

46 Eva Eva | 15. května 2018 v 13:04 | Reagovat

K těm zkouškám - ty si je platíš sama, ne? Tak si dej termín, který bude vyhovovat tobě, ne abys musela opakovat a znovu platit.

47 jirik jirik | 16. května 2018 v 19:17 | Reagovat

K autoškole - Viz bod 30 ode mě -
Na krk dobrý arnikový výtažek a kostivalový výtažek a dát do tepla.

48 anet anet | 16. května 2018 v 19:40 | Reagovat

tak po tomto zážitku bych vyměnila autoškolu a žádala peníze zpět, je to fakt hrozný přístup, já jsem měla první hodinu, vubec mi na volant nesahal, měl na sedadle spolujezdce brzdu a plyn, takže jsem mohla krásně jezdit sama a nebát se

49 Alue Alue | 16. května 2018 v 20:05 | Reagovat

[47]:  kostival nevedu, ale dala jsem kartičky tm a snažím se ležet. přes den peklo, ale teď večer se cítím líp.

[48]: Tož já ti nevím, zítra je poslední teorie (16hodin, víc ani ťuk), zbývá už jenom odjezdit autem. naučená jsem... když si napíšu intenzivně jízdy, tak to mám za 2-3 týdny hotové a už tam v životě nepáchnu. Pokusím se u ředitele domluvit učitele se kterým jsem ještě nejela - mají v záloze - a budu se fakt snažit abysme si sedli. kdyby byl pakoš, tak bych asi tu výměnu udělat musela. ředitel mě nevysekal, ten debžoslav co mi lezl na nervy je tam novej a jenom na záskok (jsem si zjistila) a děda... no ten má svůj věk a ten krok nedomyslel, nebo prostě nemyslel. Možná počítal s tím že se okamžitě pustím volantu a nechám ho, ať jede do protisměru a možná bysme jenom odřeli auto o chodník nebo o tu stěnu, ale jistě to fakt nevím, taky jsme mohli bourat moji stranu a to už by se mi líbilo míň. Ale s dědou už jet nemůžu, mám strach že se to stane zase.

50 lenka f lenka f | E-mail | 16. května 2018 v 21:05 | Reagovat

Tak ti přeju ať ti ředitel vybere někoho klidného a slušného, se kterým si sednete. A taky aby byl komunikativní. Moje kámoška nedodělala autoškolu, bohužel. Teorii udělala, ale skončilo to na jízdách. U jízd měla takovýho hrubiána /byl to shodou okolností i majitel autoškoly/ a protože v té době byl nejlíp vybavený, tak mu tam chodilo dost lidí. Na ženský bych nepříjemnej a dost je u jízd stresoval. Takže mu na jedné jízdě vystoupila z auta a odešla. Dneska lituje, že to nedodělala, ale s tímhle chlapem říkala, že by to nedala. Už to znovu nezkusila jinde, zasekla se na jízdách a jakoby si kvůli tomu debžovi přestala věřit. Je přesvědčená, že by jízdy nedala a dostala asi strach. Takže hlavně si věř, neboj se a dodělej to. Umět jezdit autem je velká výhoda, než být pořád odkázaný na vlak a autobus. PS: Mě se to říká, když nemám řidičák :-D :-)

51 jana jana | 16. května 2018 v 21:09 | Reagovat

Fíha. Ty máš teda zážitků z autoškoly. I když je to už hooodně dávno, co jsem dělala řidičák, nevzpomínám si, že by mi vůbec kdy sahal instruktor na volant, maximálně občas sešlápl pedál. Já měla naštěstí jen 1 a v poho, celkem jsme si sedli.. Vždycky si napolohoval sedadlo, že téměř ležel a taky se vůbec nikdy nepoutal, to je, že... Člověka v AŠ učí, že se má poutat a pak to ti instři dělají, přitom by měli jít příkladem. Kde se Alue učíš? Na "hození do vody" je prý lepší větší město. Učíš se v Brně?

52 Alue Alue | 16. května 2018 v 21:35 | Reagovat

[51]:  Ne. Tak daleko 3x týdně bych psychicky ani energeticky neutáhla. A v Brně jsem to vyloženě nechtěla dělat ani dřív.

53 jana jana | 16. května 2018 v 21:53 | Reagovat

[52]: Chápu. Já mám z velkých měst respekt dodnes. V Brně jsem ještě nebyla a od nehody, co se mi s dětmi stala loni v létě, se bojím jet i na dálnici a dívám se za sebe, jestli ten za mnou stihne zabrzdit či ne.. Furt čekám, kdy mě to přejde :(

54 Alue Alue | 16. května 2018 v 22:05 | Reagovat

[53]:  Mno, doufám, že já u další jízdy nějak nevyteču po téhle nehodě. Člověk pořád dělá že je dobrej dobrej dobrej, ale aby se pak nedivil.

55 Lulu Lulu | 17. května 2018 v 14:25 | Reagovat

Alue prajem štastie a pevné nervy aby si dokončila autoškolu.

56 Ježovka Ježovka | 21. května 2018 v 2:55 | Reagovat

Nu, tak to přeju pevné nervy a štěstí, jak už zmínila přede mnou Lulu, abys dokončila autoškolu. Myslím, že budeš fakt ráda, že to máš jednou pro vždy za sebou.

57 carnelian carnelian | 21. května 2018 v 11:36 | Reagovat

Nádherná vizitka! :-o :-)

58 Shairin Shairin | Web | 21. května 2018 v 20:58 | Reagovat

Ahoj Alue, mám technický dotaz. Nějak jsem na Tvém e-shopu nenašla, jak jsou energetické krystaly velké (myšleno, kolik cm mají na délku). Byla bych ráda za brzkou odpověď. Pokud jsem velikost přehlédla, tak se omlouvám.

Jinak Ti přeji hodně štěstí s autoškolou! Já zvažuji, že si jí budu teď v létě o prázdninách dělat. Ještě nejsem úplně rozhodnutá a trochu se bojím, ale Tobě rozhodně držím palce! :-)  :-)

59 Alue Alue | 22. května 2018 v 7:58 | Reagovat

[58]:  na kompletní popis je odkaz u každého produktu, a ten tě dostane sem: https://www.alue.cz/kompletni-specifikace-energetickych-krystalu/
a velikost na centimetry je úplně dole.. jinak když jsou to braziláky, tak se rozměry uvádí u každého zvlášť.

60 anet anet | 22. května 2018 v 22:16 | Reagovat
61 Alue Alue | 23. května 2018 v 9:31 | Reagovat

[60]:  Viděno. A je to teda brutál. Četla jsem učebnici psychosomatiky od Klímové, ale že je Aktip taková prasárna, by mě fakt nenapadlo.

62 zdeněk zdeněk | E-mail | 24. května 2018 v 14:02 | Reagovat

Já mám problémy se spaním zhruba od 10. tohoto měsíce. Večer se mi nedá usnout, usnu až tak mezi 1 a 2 hodinou ranní a i když vstanu třeba v 9 ráno tak z postele se nejsem schopný vybalit až tak do 12-13 hodiny. :-D Možná to je vnější vliv. Ale taky to možná ovlivnuje stres, protože mě čeká za pár dní ústní maturita.

63 Amálka Amálka | Web | 24. května 2018 v 16:20 | Reagovat

Ahoj. Já chodím sice spát brzy, cca mezi devátou a desátou, ale včera jsem také zalehla už v osm. Nějaký špatný tlak či co, byla jsem jak mátoha a jak jsem zalehla pod peřinu, okamžitě jsem usnula. Vzbudila jsem se na chvíli kolem půlnoci a pak jsem už spala až do rána.

64 Bublifuka Bublifuka | 24. května 2018 v 17:39 | Reagovat

Já byla max unavená v sedm a zalezla do postele se synem. kdyby nás nerušila pračka jistě usneme dřív jak v půl deváté.cela noc byla masakr. Kdy jsem se pravidelně budila a byla zmatena.usnula jsem v půl čtvrté a když mě budil manžel v pět měla jsem paralýzu a pořád byla ve snu i když jsem už byla vzhůru.jako by jedna část mě se ještě neprobrala.

65 Lulu Lulu | 24. května 2018 v 19:32 | Reagovat

Ja som myslela, že som len prepracovaná.Tiež som okolo ôsmej šla ľahnúť pod perinu a pri čítaní knihy zaspala.Zobudil ma budík a to sa nestáva často.Väčšinou sa budím 15 min. pred budíkom. 8-O

66 Paskalina Paskalina | E-mail | 24. května 2018 v 19:40 | Reagovat

Aluško , já včera taky usnula jak špalek už v 19.30 hodin, spala jsem jak tuhá až do budíku v 6 hod.ráno. Přikládala jsem o přesčasům....dnes jsem zase v pohodě :-)

67 danny danny | 24. května 2018 v 21:24 | Reagovat

[62]: Možná to bude z toho stresu. Podobně jsem to měla při minulém zkouškovém období. Šla jsem spat po desáté, ale usnula jsem po půlnoci, a ráno jsem byla jak zombie. Tehdy jsem měla několik dost náročných zkoušek a bylo to poprvé, co jsem kvůli stresu nemohla usnout. Ale jakmile zkouškové skončilo, spala jsem zas úplně normálně.

Jinak přeju hodně štěstí :)

68 Namasteen Namasteen | 24. května 2018 v 22:07 | Reagovat

Ja jsem předevčírem po práci si šla "na chvíli lehnout" a probudila jsem ve čtvrt na jedenáct a pak spala až do rána, a stejně jsem vylezla o hodinu dýl úplně vyčerpaná. Mám to takhle posledních pár dní určitě, a v mém okolí spousta dalších - nevrlost, nervozita, bolesti hlavy, hrozná únava apod. Ale tak nějak bez příčiny.

69 romča romča | E-mail | 25. května 2018 v 8:26 | Reagovat

Ano ano, aj ja s priatelom sme 23. večer išli spať okolo pol deviatej, vlastne bolo ešte "svetlo" a normálne chodíme spať medzi 22.00 - 23:00. V mojom prípade od 23. migréna jak hovado... Dnes už je to celkom dobré, len mám také tie "zbytky" a stuhnutý krk.

70 micka micka | 25. května 2018 v 9:15 | Reagovat

Ty spíš se zapnutým mobilem?? že tě vzbudila smska....to mě překvapuje ???

71 Jiskra Jiskra | 25. května 2018 v 16:07 | Reagovat

Já ve středu nijak výrazně unavená nebyla, ale už asi týden mám problém se vstáváním, běžně jsem nejpozději v šest ráno čilá, většinou už v pět a teď jsem ráda když vstanu v sedm a i tak se sotva zvedám z postele. Nevím proč, nezměnila jsem stravu, denní režim, nic.

72 Alue Alue | 25. května 2018 v 16:11 | Reagovat

[70]:  já rozhodně se zapnutým mobilem nespím, nejsem sebevrah. a pokud ho nechám zapnutý v jiné místnosti, tak asi proto, že mám nějaký důvod, například že mi mají volat.

73 Kiyu Kiyu | 26. května 2018 v 17:09 | Reagovat

Taky sem byla poslední dny 23-25. nezvykle unavená! Klopila jsem do sebe ještě v devět večer kafe bez výsledků. Bolesti hlavy a bušení srdce

74 hanka hanka | 29. května 2018 v 13:54 | Reagovat

Jsem zděšená z toho robota. Jako, zaregistrovala jsem, že něco takového existuje, ale že je možné aby se to učilo od lidí a snažilo se to připodobnit člověku, to mi fakt nahání hrůzu. Nebo jak říká, že jejím přínosem bude pozvednutí ekonomiky, že jejich práce je rychlejší a levnější. Nebo když říká že může lidem pomoct s jejich pamětí tím že jim uloží data. To je fakt vrchol, jestli na toto někdo skočí. Jednak mě fascinuje že lidstvo si pořád myslí že se má všechno dělat rychleji a výkonněji (což je naprosto absurdní, v dnešní době bychom se už konečně měli poučit a jít úplně opačným směrem, práci rozvolnit, rozdělit, zkrátit pracovní dobu). A za druhé mi hlava nebere jak to že si nějaký vědec může dovolit jen tak v klidu naprogramovat robota a říct lidem že bude s nima žít. Jak je toto vůbec možné, vždyť to je zárodečné stadium otroctví tak jak bylo ukázané v Matrixu, a lidi na to normálně skočí. Jako by nestačilo že lidi jsou tak naivní že jdou na umělé oplodnění (omlouvám se, nechci nikoho ranit ale je to tak). Jsem fakt zděšená jak se to naplňuje. Obávám se že pokud se něco zásadního nestane tak ti robotiska to tady fakt převezmou. A může za to jedině hloupost a lenost lidí.

75 leeth leeth | 30. května 2018 v 10:17 | Reagovat

v seriálu Westworld jde dobře vidět, co se stane s roboty. ani přímo ten příběh mi nepřipadá přehnaný...

76 Lulu Lulu | 30. května 2018 v 17:12 | Reagovat

Ten robot je odstrášujúci.Bojím sa, že v budúcnosti ovládnu svet a ľudstvo.Najprv to bude fajn a pomôžu.Možno spraví blbosť jeden robot a označia to za "skrat".Ale neskôr môže z toho vypuknúť aj nejaká vojna.Viem hrôzostrašný scenár.Ale určite z toho nič dobré nevznikne.

78 Ježovka Ježovka | 31. května 2018 v 23:59 | Reagovat

"Chci pak machrovat, že jsem měla test na plno." :-D  :-D

Co se Sofii týče, taky se mi to od prvního pohledu moc nelíbí a nikdy nelíbilo, ale některá vystoupení pro veřejnost s ní mi přišly až moc přehnané - jako kdyby se jí záměrně ptaly na určité otázky o kterých vědí, že na ně odpoví zajímavě. Každopádně pokud je opravdu schopná učit se od lidí, tak ehhh... Nemám z toho extra dobrý pocit. A měli by jí dát nějaké vlasy, jelikož vypadá fakt dost děsivě :-D Tak jako tak, tohle nepodporuju. K tvorbě robotů není důvod. Navíc nic dokonalejšího než člověk už se stvořit nedá, tak ať se s tímhle jdou třeba vycpat. K téhle tématice i před pár dny vyšla nová (nejen) pc hra Detroit: Become Human, ve které jde vlastně o vzpouru robotů, nazvaných trefně Androidi. Achjo.

79 Alue Alue | 1. června 2018 v 7:58 | Reagovat

[78]:  Vlasy nemá proto, aby tvůj mozek nezapomínal, že mluví se strojem. Automaticky máš totiž tendenci začít si k tomu dělat vztah a cítit emoce, když vidíš lidskou bytost. Proto to nechali odkryté, abys to měla před očima a uvědomovala si, že je to jenom stroj. A tohle rozhodně chválím.

Z pohledu logiky jde udělat supervýkonný počítač, co nás ve všem přečurá, ale tak jako bioroboti už nemá vlastnosti pravé půlky mozku.

na tu pc hru se podívám, díky za tip

80 Anet Anet | 1. června 2018 v 8:23 | Reagovat

Ahoj Alu, taky mam za sebou osmou jizdu :-) jak se ucis na ty testy?

81 Alue Alue | 1. června 2018 v 8:54 | Reagovat

[80]:  Našprtala jsem knížku, značky a pak sjela celý soubor všech otázek tady: http://etesty2.mdcr.cz/Test/TestPractise/15
a pak procvičuju nanečisto tady
http://etesty2.mdcr.cz/Test/TestExam/16
a ještě si procvičuju křižovatky tady
http://autoskola-top.websnadno.cz/LEKCE-2.html
protože v knize se mi zdálo těch příkladů moc málo a nám ubrali 20 hodin teorie a nemáme ani konzultační hodiny, tím pádem musím být aktivnější já.

82 anet anet | 2. června 2018 v 1:07 | Reagovat

první dva odkazy znám, za ten třetí děkuji :) já teorii třeba vubec nemám, učitel řekl že to není potřeba dal mi učebnici, odkaz na etesty a jestli mi něco nebude jasné tak mi dá konzultaci, celkem mě to vyhovuje...

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama