Kniha Anděl strážný: Je v prodeji na Alue.cz ZDE!
Sledujte Zápisníček, kde vycházejí aktuální zprávičky. Nejnovější příspěvek: 25.9.

Komentáře

1 Ježovka Ježovka | 13. června 2018 v 5:40 | Reagovat

Osobně si nemyslím, že bych měla IQ nějak extra vysoké, ne vyšší než 110, maximálně 120 a to si hodně fandím. Ale společné rysy s těmito lidmi rozhodně sdílím - "Děti s vysokým potenciálem se často zajímají o věci, které zajímají dospělé. Sledují televizní zprávy, dělají si starosti s osudem planety, zvířat, lidí a silně se jich to dotýká. Už v nízkém věku se trápí filozofickými otázkami, ptají se, jaký má život smysl. Cítí se osaměle, často mohou být samy o přestávce ve škole, mají pocit, že jim druzí nerozumí. To je na druhou stranu do určité míry logické, protože dětí, jako jsou ony, je v populaci jen něco málo přes dvě procenta. Zároveň jim to však snižuje sebevědomí. Často proto, že o skutečném důvodu nevědí. Dávají si to za vinu, odsuzují samy sebe za to, že jsou jiné, nevěří si. Tím ještě více podlamují svoji sebedůvěru, která už tak může být nízká tím, že vzhledem k vysoké inteligenci mají na sebe vysoké nároky, dávají si vysoké cíle, velké (nerealistické) úkoly, často bývají perfekcionisty, ale při sebemenším neúspěchu se cítí velmi zasaženi a pochybují o sobě." Pamatuju si, jak jsem si jako malá naplánovala, že pojedu do Afriky a budu tam zachraňovat populaci lvů :-) a mé neúnavné sledování dokumentů o přírodě. Jelikož jsem si snažila dostat a zapadnout mezi dospělé, už jako malá jsem nesnášela, když mě řadili mezi děti - tohle je další obrovská chyba v chování k jakýmkoliv dětem: "ty jseš ještě malá na to, mluvit s dospělými, tak si běž zase za svými"... A to mě tolik zajímalo, co to tam probírají a když jsem si k tomu řekla svoje, vždy se jen smáli :-? :D

Každopádně každý podobný článek mi dokazuje, že ještě nejsem dost zralá na děti(ještě ani nemám zcela vnitřně srovnanou tu vztahovou stránku, takže o dětech můžu jen leda tak mlžit). A je člověk vůbec někdy?... Nevím. Asi ne, ne zcela, ale v určitou chvíli prostě cítí, že děti do života přijít mají(pokud je teda chce). Pro mě je to hudba budoucnosti, ale můžu upřímně říct, že už teď je moc miluju. A budu doufat, že se mi taky podaří zajistit jim všechno, co budou potřebovat - začala bych u milujícího tatínka. Chlapem, se kterým budu mít jednou děti, si budu muset být SAKRA JISTÁ.

Mimochodem k tomuhle článku jsi přidala vážně moc krásné obrázky :-)

2 dogg dogg | 13. června 2018 v 6:47 | Reagovat

Alue, vyměň si tam pojmy negativní/pozitivní za konstruktivní/destruktivní

3 misa misa | 14. června 2018 v 0:09 | Reagovat

Já se v tom článku úplně poznávám - bystrý uzlíček nervů bez podpory rodičů. Ale nikdy jsem si nemyslela, že bych měla vysoké IQ. Střední školou jsem se vyloženě "prostresovala" a to mi definitivně stačilo. Hlavně si jít konečně vydělávat peníze a být nezávislá.

Zkoušeli jste IQ testy na internetu? Ne ty, kde se musí poslat SMS, aby přišel výsledek. Jsou testy, které to spočítají  bez placení. Mě tam vyšlo vysoké IQ nad 120 až jsem žasla. Což v tom testu nespíš bude mít každý. Tak mě zajímá, jaké testy a kde jsou "průkazné" ? Dělali jste někdo nějaké oficiální testy ?

4 Jarek VanEk Jarek VanEk | E-mail | 14. června 2018 v 7:37 | Reagovat

Je to už pár let, co jsem mluvil s kolegou o jeho nadaném synovi. Studoval 2 ročníky školy ročně a velmi mladý měl skončit VŠ. Velké nadnárodní společnosti mu nabízely práci. Kolega o něm moc nechtěl mluvit, ale zapamatoval jsem si, že čas od času jeho syn šel do školy v pyžamu...tož tak nějak.

5 Alue Alue | 14. června 2018 v 7:49 | Reagovat

[3]:  jediný relevantní výsledek je u psychologa, s měřením času a osobním přístupem... pozor ale, že se měří pouze IQ, matematicko logická část tvého nadání, tvá ostatní nadání to změřit nedokáže.

[4]:  to tak je. když máš něčeho někde moc, jinde ti prostě zase něco jiného chybí.

6 Kiki Kiki | 15. června 2018 v 16:57 | Reagovat

Ahoj Alue.Moc hezký článek ale můžu se zeptat jestli bude nějaký další článek do rubriky nehmotné bytosti osobně?Předem děkuji za odpověď. :-)

7 Alue Alue | 15. června 2018 v 17:27 | Reagovat

[6]:  určitě bude, otázka jenom je kdy

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.