Může do sebe energetický krystal absorbovat i destrukci?

9. června 2018 v 0:54 | Alue K. Loskotová |  Energetické krystaly
Dotaz:
Zdravím, Alue,
moc ráda čtu tvé stránky, bývá to pro mě povzbuzení, motivace a inspirace. Čtu je asi sedm let a za tu dobu mají v mém srdci svoje místo a jsou mi průvodcem na mé cestě, do kterého v případě nutnosti s důvěrou nahlédnu. Moc za tvou nádhernou tvorbu děkuji. :)

A teď k věci, i když možná trochu oklikou. Dlouho jsem přemýšlela nad tím, jestli si koupit tvůj energetický krystal, a pak, když jsem měla náročné životní období (nezaměstnanost po neúspěšné vysoké), jsem bouchla do stolu a řekla si, že něco udělám.
Energie na nějaké úrovni vnímám, řekla bych spíš intuitivně asi tak, že když se mi něco líbí a láká mě to, bývá mi to ku prospěchu a z něčeho mě spíš mrazí a to nechávám být.
Ne vždycky mi všechno dojde a udělám to, co by pro mě bývalo bylo nejlepší, vím, že se mám ještě hodně co učit. Ale řekla jsem si, že proto ten krystal potřebuju.

Teď ho mám necelý rok (asi od srpna minulého roku), nosím ho téměř denně. Za tu dobu jsem se v životě hodně posunula. Z nezaměstnané hromádky na zaměstnanou prodavačku, která ještě začínala podnikat se solidními partnery ve financích. Vážně jsem valila oči.


Může za to částečně ten krystal?
Vnímala jsem tehdy, že ze mě jakoby opadla mlha a já najednou cítila potřebu něco dělat. Tak jsem šla a ono toho přišlo víc a obojí najednou jsem moc dobře nezvládla (ale to je jiná zkušenost). V současnosti nejsem prodavačka, v podnikání nejsem tak dobrá, abych se tím uživila, ačkoli se kolegové snaží, abych byla úspěšná. Pracuji na dalším životním plánu.

Ve svém týmu mám lidi, kteří se v jemnohmotném světě orientují více než já, alespoň mi to tak připadá.
Kolegyně tedy kýve kyvadlem a má doma pár symbolů reiki, na druhou stranu na mě působí jako žena, která si vždycky ví rady, hodně jsem se díky ní posunula dál a je vyrovnaná a srdečná matka, která má se svou dcerou úžasný vztah.
Jí a ještě jedné kolegyně jsem se zeptala na svůj krystal, protože poslední dobou mi nevadilo jej přes den nemít a někdy mi to tak připadalo lepší.
První kolegyně od něj ucukla a tahle paní se mě zeptala "Ten něco čistil, ne?".
Na to jsem jí pověděla, že asi rok mě. Prý do sebe něco nasákl a měl by se vyčistit. Nasadily mi brouka do hlavy, protože vzhledem k tomu, jak má fungovat, by tohle nemělo být možné, ne? Teď ho asi týden nenosím a čekám, jestli to z něj opadne.
Nemáš představu, o co by s mým krystalem mohlo jít? Mohla jsem ho nabít něčím, čeho jsem se potřebovala zbavit? Co s ním teď? Mám ho očistit jako křišťál?
Děkuji, žes můj dopis přečetla a upřímně se těším na odpověď.
Měj se moc krásně.
E


Odpověď:
Ahoj,
Je možné, že ti krystal dopomohl dát se dohromady. Ne v tom smyslu že by něco udělal za tebe. Samozřejmě každý úspěch kterého jsi dosáhla, je tvoje zásluha. Ale hodně se lidé shodují na tom, že když krystal začnou nosit, projasní a pročistí se jim mysl, jakoby z nich spadne deka a oni najedou vidí a chápou věci a souvislosti, které tam předtím nebyly.

A samozřejmě, že když se člověku takovým způsobem zbystří a projasní myšlení, tak se mu pak mnohem lépe nachází ta správná cestička a správný směr.
Mnohdy taky člověk ví co by chtěl, ale nemá na to energii, tak energetická pomůcka může deficit do jisté míry suplovat, aby se do toho člověk mohl dát.

Na reikisty a kyvadla veliký pozor. Zasvěcení do reiki spojuje člověka s velice destruktivními energiemi a kyvadla jsou také nebezpečná. To jediné, s čím se můžeš prostřednictvím kyvadla spojit, jsou destruktivní bytosti, nebo různé zbloudilé duše v astrálu. Konstruktivní bytosti, jako andělé a duchové vesmíru, prostřednictvím kyvadel nekomunikují. To je právě parketa destruktivních duchů. Pokud jim člověk začne hodně naslouchat, postupně ho manipulují tak, jak to potřebují a jak se jim to hodí. Člověk z toho pak může mít spoustu vážných problémů.

Energetické krystaly generují energii a tuto energii předávají člověku. Nic z člověka nevtahují do sebe. Jakákoliv změna v energii člověka a očištění mysli není dána tím, že by krystal do sebe něco absorboval, ale je dána tím, že krystal neustále dodává vysoce konstruktivní energii, která postupně opravuje, či nahrazuje různé disharmonie a destrukce.

Je to jako druh univerzální ladičky, která vydává frekvenci, na které rezonuje zdravá lidská bytost a tuto frekvenci předává buňkám, které jsou poté zdravější a vitálnější. A vedlejší efekt tohoto procesu je právě pocit že se mám líp, že mi to líp myslí, že nejsem tak unavený, že už nemám depresi, že ze mě opadnou různé batohy a strachy, a podle toho je pak samozřejmě i lepší fyzické zdraví.

Krystal nepotřebuje čistit od energie, pouze pokud se mechanicky zašpiní nebo zapotí, stačí otřít vlhkým hadříkem. Nedávat do vody, ani se s ním nekoupat, pokud máš variantu s kovovým očkem. U vrtaných brazilských je to jedno, ty do vody můžou.

Dávej si veliký pozor na lidi, kterým energetický krystal nedělá dobře. Je to pro tebe důrazné znamení, že rezonují na destruktivní energii. A nenech si od nich napovídat nic, že je to špatné, že to něco čistilo, že to do sebe něco vtáhlo. Ty víš co to dělá, ty máš svoji zkušenost, tak věř sobě. Speciálně když víš, že máš v práci lidi kteří dělají s reiki a kývají kyvadlem, tak ten krystal do práce nos a v jejich přítomnosti ho nikdy nesundávej.
Může tě tímto způsobem pokoušet systém, abys byla ochotná sundat svoji ochranu, a nechat se vtáhnout do destruktivních energií od kolegů, aby ten kolotoč začal znova. Ten krystal tě chrání před mnoha destruktivními vlivy, a bytostmi, elektrosmogem, i před lidmi.

Zkoušela jsi chodit i bez něj, protože jsi po roce cítila, že je ti dobře a protože jsi od něj nabitá ještě několik dalších dnů, pokud ti tu energii někdo nebo něco nesebere. Taky jsi mohla mít po roce přebytek, tak sis dala pauzu. To je v pořádku, taky nic nenosím když se cítím dobře, jsem doma, a když v blízkosti nejsou neznámí lidé. Ale teď zbystři, a všimni si co se děje ve chvíli, kdy jsi bez něj. Jak tě systém hned začíná znova zkoušet, nahlodávat a strašit. Když se vydáš nějakým směrem, buď pevná a neustupuj od toho co jsi se naučila a co ti pomohlo.
Když víš a znáš symboly reiki, a víš na čem to rezonuje, nenech se zmást tím, jak se věci tváří povrchně navenek. Druhého člověka skutečně poznáš až tehdy, když s ním rok žiješ. Do té doby vidíš jen jeho společenskou masku. Když už nějaké věci znáš, tak je aplikuj v praxi. Nenech se stahovat pryč z dobré cesty a nenech si nasazovat brouky do hlavy, nenech se od nikoho strašit. Sleduj znamení, která ti o každém člověku řeknou, jestli je dobrý nebo není, mnohem dřív než se stihne projevit jeho skutečný charakter.

A nevěř tomu, že se kolegyně vyznají lépe než ty. Kdyby se vyznaly, tak nedělají reiki, nepoužívají kyvadla a poznají silně konstruktivní krystal. A kdyby byly konstruktivní, bude jim krystal dělat dobře, neodtáhnou od něj ruku pryč. Takový krystal je právě velmi snadný způsob, jak si otestovat lidi kolem sebe. Tak ho jako test klidně používej.

s pozdravem
Alue


___________

Související obsah: 


Komentáře

1 Jiskra Jiskra | 9. června 2018 v 7:27 | Reagovat

Přesně tak. Nosím krystal téměř denně a od doby co ho mám jsem vypozorovala dvě reakce. Buď se mě ptají co to je a moc se jim líbí, nebo ho nevidí (nebo vidí ale nekomentují, těžko říct) a jsou na mě od začátku silně nepříjemní. A to bezdůvodně, nejhorší byl jeden kuchař který otočil cokoli jsem řekla proti mě, nedalo se to, měl i z mého pohledu nepříjemný obličej, tak jsem na to místo přestala chodit. A dost nepříjemný podobným způsobem je i jeden řidič autobusu, kterému se pravděpodobně nevyhnu, občas s ním jet musím. Ten mi zase vždy pečlivě prostuduje průkazku na slevu jízdného a tvrdí, že bych měla jezdit do školy přes město Y a ne přes město X a nedá se mu vysvětlit, že jsou možné obě trasy (právě proto, že je to dojíždění složitější jsem to konzultovala s pánem přes tyhle slevy jízdného a na základě toho jezdím tak, jak jezdím). Dokonce mi posledně říkal, že se díval kam od autobusu jdu a že viděl že jsem nešla na vlak, ale směrem do města. Že jsem měla chvíli čas, to ho nezajímá. A stejně - sledovat kam jdu? To je docela síla :-D Ani jeden neříkal nic přímo o krystalu, ale myslím si, že se to děje díky němu - dřív se mi nic takového nedělo.

2 Kara Kara | 9. června 2018 v 8:49 | Reagovat

Kdyz je ale krystal silne konstruktivni, proc si pisatelka pri jeho noseni vybrala zamestnani kde lide praktikuji reiki? Nebo to snad spolu nesouvisi?

3 Alue Alue | 9. června 2018 v 10:10 | Reagovat

[2]:  Podle mě pořádně ani neexistuje práce v kolektivu kde by všichni byli na tisíc procent. Lidé jsou různí a prostě se s nimi setkáváš. Kumšt je jenom v tom, nenechat se zatáhnout do cizích problémů.

4 Alue Alue | 9. června 2018 v 10:12 | Reagovat

[1]:  Co to je za divné busáky? Jim má být přece jedno kudy jezdíš. To je tvoje věc.

5 :) :) | 9. června 2018 v 11:08 | Reagovat

Já právě vcera byla na jedne dynamicke meditaci, bylo to moc hezke, ale taky mi holky rekly ze mi doporucuji si ho sundat, protoze za 1 jsme tam skakaly jak divosky, takze by me bouchal :D a za druhe mi k tomu rekly, ze je potreba abych vse co ke me prijde prijimala a vse negativni co v sobe mam aby ze me odchazelo pryc, abych byla otevrena...Prijde mi to pouze, ale jako jejich pouha neznalost v tom, ze krystal takto opravdu nefunguje a sama to vim, protoze, naopak mi byl obrovskou pomoci, pri tom nejhorsim aby to slo vse ven a pri tom nejlepsim aby to slo co nejsnaze dovnitr, a jeste jsem zaznamenala, ze ty lidi na ten privesek zarli, ze mam proste tak peknej kamen na krku...

6 :) :) | 9. června 2018 v 11:12 | Reagovat

Oni si to proste nekde precetly a davaji vic na to, nez na svuj vlastni prozitek no...

7 :) :) | 9. června 2018 v 11:15 | Reagovat

Ale zase mi i spoustu lidi prave rikalo, ze jim proste normalne sam od sebe kdejaky kamen uz praskl, ze byl proste "prebitej" tou energii, tim zlym co z nich vytahl a tak doslouzil...

8 Alue Alue | 9. června 2018 v 11:20 | Reagovat

[7]:  Ano taky jsem se s tím setkala. Můj dobrý kamarád měl problémy s prokletím, nosil nějaký polodrahokámen na krku, asi 5 cm velký, zaoblený. Nechal si ho někým zapšknout aby ho ten kámen chránil a ten kámen mu fakt puknul na dva kusy, aniž by s ním ťukl. To zlo bylo prostě moc silné.

Když jsem byla malá, tak jsme dostali oblázek křišťálu, tromlovaný, uvnitř hezky čirý. Otčím to chytl do pracky a ten křišťálek za 15 minut zevnitř celý úplně rozpraskal, prostě to nemohl vydržet.

9 Lúthien Lúthien | E-mail | 9. června 2018 v 11:59 | Reagovat

Ahoj Aluško, prosím tě, chtěla bych se zeptat proč klasické energetické krystaly nesmíme dávat do vody? je to jen z důvodu, že se může kovové očko poškodit? nebo to má i jiný energetický důvod? děkuji za odpověď

10 Alue Alue | 9. června 2018 v 13:37 | Reagovat

[9]:  Jde jen o stříbrné nebo kovové očko. Stříbro zčerná, kov zkoroduje. Vrtané do vody můžou.

11 Kara Kara | 9. června 2018 v 17:22 | Reagovat

A dokaze krystal spolehlive chranit i kdyz je treba jen nekde v tasce nebo v kapse?

12 vanilková vanilková | 10. června 2018 v 10:22 | Reagovat

Tenhle krystal je hodně dobrá věcička! Nedám bez něj ani ránu!
Akorát mi potem trošku slezla barva na závěsném očku :-(

13 Lucka Lucka | E-mail | 10. června 2018 v 20:04 | Reagovat

Alu a budou ještě energetické krystaly s vrtaným očkem? :)

14 Alue Alue | 10. června 2018 v 21:02 | Reagovat

[13]:  budou, určitě.

15 . . | 10. června 2018 v 21:52 | Reagovat

Alue, jaký máš názor na orgonit ?

16 Jarek VanEk Jarek VanEk | E-mail | 11. června 2018 v 11:54 | Reagovat

Vzpomněl jsem si na svoji zkušenost ne s krystalem, ale se sklem. Silná zvědavost mne zavedla k jedné dámě pracující s energií. Tehdy jsem byl byl hodně nabuzený, myslím emocialně.  Něco mi nesedělo,  bylo mi divné,že sedí ve velmi světelně utlumené místnosti. Při příchodu jsme si podali ruce, pak jsme se usadili asi 1,5 metru naproti sobě. Mezi námi byl starý stůl s tlustou skleněnou deskou, na něm konvička s čajem a dva hrnky. Nikdo se nedotýkal stolu. Po asi 15 sekundách se ozvala rána a sklo prasklo, čaj se vylil atd..

Dodnes to považuji za zajímavou historku "z natáčení". Těší mě, že jsem byl možná tisící návštěvník a první,  u kterého se to stalo. Je potřeba dodat, že v té době vedle mne z neznámých důvodů explodovala prázdná sklenice v restauraci a asi 2x nebo 3x prasklo čelní sklo u auta.

Ještě pro doplnění, v té době mi rostl nádor a zřejmě překročil nějakou výchozí velikost. Vzrostla mi velmi výrazně i citlivost. Jestli to bylo růstem aktivity mozku, jako ve filmu Lucy, nevím. Ale vysvětluji si to tak, že to byl jeden z tzv. zázraků,  které mě měly zaujmout a donutit k přemýšlení.  Což se i povedlo. Už v té době jsem radikálně přehodnotil život a ukončil jsem předchozí pracovní šílenství.  Zkrátím to, po operaci a standardní onkoléčbě dochází k regeneraci a k zlepšení stavu. Jsem vcelku v pohodě,  ale to pracovní šílenství,  které jsem předtím provozoval, naprosto nepřichází v úvahu. Takže událost se sklem měla pro mne obrovský význam.

A ke krystalům. I když se považuji za velmi sebevědomého,  vím,  jak je těžké v sobě najít sílu k rozhodnutí, k činu. Proto si myslím,  že krystal může být tím jazýčkem na vahách jít do toho a nebát se. Krásný den.

17 Ježovka Ježovka | 11. června 2018 v 19:13 | Reagovat

[1]: Docela psycho busák.

Já se moc těším, až si jeden konečně pořídím, nejspíš vezmu ten extra silný, až zase bude - nebo je možná nechám těm, kdo je fakt potřebují, uvidíme :D Osobně se mi tvé krystaly moc líbí na pohled a doslova mě přitahují, ono i na pohled je cítit, že z nich září něco moc pěkného(a silného, přijde mi). :-) Taky jsem poslední dobou pořád sháněla nějakou samolepku na nový noťas, aby nevypadal tak "hole". A pak si všimnu, že máš v eshopu nově ty samolepky s logem Aluška.org :-D ! Už vím, co tam dám.

18 Lenka Lenka | 2. července 2018 v 22:49 | Reagovat

Ahoj, chtěla jsem se zeptat jestli vadí,ze jsem si krystal dala na svůj řetízek z bizuterie, jestli to třeba nemá vliv na funkčnost? A taky mám zajímavou zkusenost, chodím do práce která mě opravdu nebaví a mám tam úzkost,taky prave proto tam tento měsíc končím..a všimla jsem si když tam jsem, tak je krystal horký, jakoby rozpaleny, říkala jsem si ze se mi to jen zda, ale když jsem to pak porovnavala s tím když nejsem v praci a je mi dobre tak tak nic takového necítím, myslis ze by to na to mohlo mít vliv?

19 Alue Alue | 3. července 2018 v 11:05 | Reagovat

[18]:  Řetízky snižují blahodárný efekt krystalu a jsou sn imi španté zkušenosti, že se můžou rozepnout a krystal může spadnout z krku. Časté dotazy a odpovědi ke krystalům najdeš i tady: https://www.alue.cz/caste-dotazy/

Určitě to má vliv. Já mám totiž stejné zkušenosti. Dělají to tyhle krystaly, ale i kartička tm a brazilské křišťály. Jak je někde nějaká zátěž a destrukce, zahřeje se to.

20 Jana Jana | 3. července 2018 v 13:39 | Reagovat

Moc dekuji  za odpověď :)

21 bublifuka bublifuka | 25. října 2018 v 22:49 | Reagovat

Krásný večer všem. Alu líbí se mi tvoje odpověď a plně s ní souzním. Podle všeho je to zkouška. Věřit své vlastní intuici. Jak se říká mělo by mi být jedno co si myslí o Já statní, hlavní je co si myslím já.Krystal nosím od února. Stalo se plno krásných změn..v tu chvíli mi to přišlo jako sakra těžká zkouška,ale teď zpětně za to děkuji. Hodně jsem se změnila. Musím si sním hlídat myšlenky. V podstatě mají okamžitou reakci. Řeknu si,že bych chtěla ještě najít v obchodě vložky, otočím se a tam regál s vložkami:) Vykonala jsem s ním strašně moc dobrého. Posílá mi lidi,kterým můžu poradit info nebo je podpořit psychicky.Všem ho vřele doporučuji. Mám i brazilský krystal a ten mi strašně moc ulevil při dvou u hodně ošklivých bolestech...jedna na srdci a druhá fyzická. Mám ho na nočním stolku.Děkuji, děkuji děkuji Alu za vše nevyslovené.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.