V e-shopu Alue.cz jsou nové Brazilské křišťály. - Aktuální výběr ZDE
Sledujte Zápisníček, kde vycházejí aktuální zprávičky. Nejnovější příspěvek: 10.11.

NEJHORŠÍ ZÁŽITKY V AUTOŠKOLE 4 - Učitel mě vyboural!

9. července 2018 v 0:54 | Alue K. Loskotová |  Filmy od Alue
Tohle je jediný díl série, který není vtipný. Z vybourání jsem si odnesla zraněný krk a začala jsem se v autě bát. Stačí jeden blbec, co se vám takhle pověsí na volant a je to. Občas si říkám, že jsem se na to prostě měla vykašlat.
Ke konci videa je to naše dílo i vyfocené.


NEJHORŠÍ ZÁŽITKY V AUTOŠKOLE 4 - Učitel mě vyboural!
https://www.youtube.com/watch?v=V_VlWYSh580&t=185s


 


Komentáře

1 misa misa | 9. července 2018 v 6:38 | Reagovat

Vždy mi nějakých 25km/h připadalo jako šnečí tempo. Říkala jsem si, jak při této "pomalé chůzi auta" mohl lektor narazit hlavou do skla a bourat.
Vysvětluje to ovšem přepočet na metry/sekundu. Pokud auto plynule jede, ujede 6,94 metrů za pouhou jednu sekundu.Tolik matematika.
Jsem ráda za radu Alue, jak se chovat v případě nárazu do něčeho.

2 Alue Alue | 9. července 2018 v 8:21 | Reagovat

[1]:  no já nevím jestli moje metoda byla ta nejlepší... hledala jsem později nějaké pokyny, co dělat, když... najdeš co máš dělat když potkáš medvěda, žraloka, útočného psa, ale nenašla jsem, co mám dělat, když jedu autem do zdi. Třeba to šlo udělat i nějak líp... a mohla jsem zkusit ručku.

3 Sibyla Sibyla | 9. července 2018 v 10:11 | Reagovat

Je mi líto, žes měla nehodu, protože teď se budeš v autě o moc více bát.
Mám také za sebou jednu nezaviněnou čelní srážku - kdy pán vyjel do protisměru a narazil do nás. Do té doby jsem si paradoxně myslela, že když neudělám chybu já, nemůže se mi nic stát. No a tady jsem pochopila, že stačí, aby tu chybu udělal někdo jiný. Naštěstí to taky byly hlavně plechy, já se bouchla hlavou do rámu auta. V tom autě jsme neměli airbagy. A pak jsem se docela dlouhou dobu cítila nejistá za volantem, ale zase jsem se naučila o moc více předvídat, což se mi vyplatilo.
Teď už si řízení zase užívám. A věřím, že budeš i ty.

Rozhodně to nebyla tvoje vina a abych byla upřímná, tak člověk který má přes 70 let už prostě nemá tak pohotové reakce, někde jsem četla, že mají i menší zorné pole v souvislosti s tím, že mají i menší hybnost krku ... A učitel autoškoly musí být naprosto soustředný, pohotový a předvídavý.

ručkou bys to neubrzdila, maximálně jen mírně zpomalila.

4 ginze ginze | 9. července 2018 v 12:21 | Reagovat

Když jsme v autoškole jeli po hlavní silnici, která zatáčela doleva, tak instruktor taky říkal ,,vlevo" a myslel hlavní. Já však poprvé taky chtěla zatáčet do jiné ulice, až mi vysvětlil, že takhle to nemyslel. Takže bych neřekla, že v tomhle byla tvoje chyba, protože jsi v té autoškole teprve začínala a nemohla jsi vědět, co tím vlastně myslí. Instruktoři jsou zvyklí se vyjadřovat po svém a protože tam pracují dlouho, tak můžou předpokládat, že jim každý rozumí.
Přijde mi zajímavé, že vám přestaly fungovat ty brzdy...ale zase jestli se opravdu pokazily, tak si zase říkám, co by se dělo, kdybyste byli v běžném provozu, jeli trochu rychleji a najednou jste zjistili, že brzy nefungují...je to zvláštní.
Jak už jsem někde psala, taky jsem měla instruktora, kterému bylo okolo 70 a občas byl taky trochu mimo. Já to chápu, když je člověk starý a navíc to dělá dlouho, tak se občas stane, že něco špatně vyhodnotí. Ale tím pádem nemá v autoškole co dělat, to je práce, kde je třeba maximální ostražitost a umět rychle vyhodnotit každou situaci.
Dokážu si představit, že máš teď asi trochu strach jezdit, tak ti moc přeju, ať se to zlepší.

5 Alue Alue | 9. července 2018 v 19:35 | Reagovat

[4]:  bohužel mám strach... po autoškole jsem jela tak třikrát a moje dojmy jsou tak strašně traumatické, že si najednou připadám že jsem úplně blbá, neschopná, vůbec to neumím, nerozumím ničemu .... Úplně mi to vzalo sebevědomí. Nevím jak ho budu znova nahánět. Je to špatný se mnou.

6 ginze ginze | 9. července 2018 v 20:10 | Reagovat

[5]: To si dokážu představit. Já jsem se právě ze začátku bála jezdit, protože jsem byla navyklá, že byl do té doby vedle mě někdo, kdo mi to v nejhorším případě zašlápne a najednou jsem cítila, že teď je to jen na mě. Paradoxně mi pomohlo se na celé ježdění na nějakou dobu vykašlat a po nějaké době mi to vždycky šlo lépe...nevím proč, asi jsem si to potřebovala spíš nějak probrat v hlavě, než na sílu pořád někde jezdit. Ale jak bych se zachovala v tvé situaci, si nedokážu představit. To trhnutí s volantem je hodně přes čáru a nemělo by se to dít.

7 Lulul Lulul | 9. července 2018 v 21:18 | Reagovat

[5]:Všetci (dúfam) na stránke ti držíme palce aby si sa už nebála.To chce najme čas.Trošku psychickej podpory. :-)

8 zdeněk zdeněk | E-mail | 9. července 2018 v 21:28 | Reagovat

Doporučuji školu smyku, pokud se to někde v blízkosti tvého bydliště vede. Přivezeš si svoje auto, vyvezou tě na dráhu kde budou simulovat všelijaké situace, kde auto ztratí kontrolu a naučí tě jak ji přebrat zpět. Nastříkají na cestu tlustou vrstvu vody a jedeš. Nebo aspoň takto to měl kamarád, co mi o tom povídal. Radši se to naučit na otevřené ploše a nabourat plastový kužel než někoho zranit.

9 Alue Alue | 9. července 2018 v 23:07 | Reagovat

[8]:  ne jako takhle.. já ti dojedu na velikou neznámou křižovatku, všude bambilion pruhů světel, aut, já čumím, jedu jak s hnojem a když po mě v tu chvíli začneš řvát, tak dostanu okno a pak už ani nevim jak se jmenuju... takže krásný prostě.
Mě sprasili všichni ti učitelé, spolujezdci, instruktoři a jim podobní. Všichni nerváci jak sviň a pak jeď v klidu. Nebaví mě to.

10 Mili911 Mili911 | E-mail | 10. července 2018 v 1:52 | Reagovat

Milá Aluška vydrž. Sprav vodičak a najazdí kilometre až potom hod flintu do žita. Autoškola a realita jazdiaceho šoféra býva diametrálne odlišná. Schvaľujem tvoj postoj k zodpovednosti a bezpečnej jazde, ale nestresuj a nepreháňaj, lebo tým vyvíjaš na seba zbytočný tlak. Uvedom si,že jednou podstatnou maličkosťou samostatného vodiča je skutočnosť, že on rozhoduje sám za seba ( a nie plní príkazy iného), čo mu dáva dostatočný časový priestor zrevidovať vopred akékoľvek rozhodnutie. Mimochodom ešte väčší časový priestor ti dáva auto s automatickou prevodovkou. Nič lepšie nepoznam. Nikdy mi neskape auto na semaforu, nikdy nebrzdim iných vodičov, takmer nepoužívam brzdu, čo je skvele hlavne v zime na šmykľavej vozovke. Nemusím sa venovat štýlu jazdy, môžem celu svoju pozornosť venovat premávke a predvídaniu reakcie iných vodičov. Je to veľmi oslobodzujúce aj keď ani automat ti nezaručí, že nikdy neprežiješ bouracku. Ani mne nezaručil, za 7 rokov, čo jazdím som mala 3. Prvú, krátko ako začínajúci šofér, keď mi na kapotu skočila mačka z mostka nad cestou, ktorou som šla. Druhu, keď mi praskol elektrón a roztrhol gumu, to som sa zdvihla na zadné kolesa a asi 50 metrov letela vzduchom( tvrdím, že má ten úsek niesli anjeli) lebo nik zo svedkov nevedel pochopiť ani popísať ako som sa dostala z miesta kolízie bez akýchkoľvek stop na vozovke ( bol sneh všade ) o 50 metrov ďalej a skončila na parkovisku slušne zaparkovaná ako iné auta, ale predtým som ako koník zhora skočila na prednú kapotu už zaparkovaného auta kde má otočilo a zaparkovala som od neho o 4 auta ďalej😂. Podotýkam, že moje kombi bolo úplne zdevastovane odspodu airbagy nevystrelili  no a ja ani skrabancek. Tretiu som mala pred tromi rokmi, na diaľnici som išla v ľavom jazdnom pruhu, pričom má v plnej rýchlosti predbiehalo auto zprava, čím má vytlačilo ku zvodidlam. Obuchali má zvodidla z jednej strany na druhu cez oba jazdné pruhy. Auto zas mŕtve a ja ani skrabancek. Všetky tri moje kolízie sa stali 31.1 s periódou každý druhy rok. Svoje prvé auto trikrát pokrstené som predala, 31.1.si beriem voľno a nejazdím, šoférujem denne do prace i z prace svoje nové autíčko som si obľúbila a jazdím po svojich skúsenostiach rozvážne a so stoickým pokojom, že má nerozhádže ani arogantný buran, ktorý sa zachová nepredvídateľne ani nováčik, ktorý zazmatkuje. Takze odvahu budeš skvelý vodič, chce to čas a prax.

11 L. L. | E-mail | 10. července 2018 v 18:54 | Reagovat

Alue,
měla jsem krátce po dodělání autoškoly taky nehodu, při couvání ťukanec do auta, nic závažného, ale zanechalo mě to v autě nejistou a méněcennou.
Dokázala jsem se však během roku opět zocelit. Nejdříve kratší jízdy s někým, komu důvěřuji a cítím se vedle něj bezpečně. Třeba na nákup atd. Klidně každý den jedna krátká jízda. Osahat si znovu auto, začít se v něm cítit dobře... To mi opravdu pomohlo. Postupem času jsem začala jezdit sama. Nejdříve tam, kde to znám, poté i na delší cesty. A mezitím jsem se zocelila a když sednu za volant, obrním svou jinak citlivou duši krunýřem, nastražím všechny smysly a jde to lehce a plynule :)
I když je to někdy vyčerpávající.
Myslím, že nejdůležitější je jezdit a jezdit. Nenechat se srazit na kolena jedním přehmatem, nenechat se vykolejit. Vždy být ostražitá, ale zároveň uvolněná.

12 Ježovka Ježovka | 11. července 2018 v 1:24 | Reagovat

Fuu teda... Si zpětně říkám - ještě že jsi celá. To fakt zákon schválnosti, že za 30 let nic a pak s Aluškou to vrazí do zdi, paráda. Aspoň že ses zapřela, snad nebudeš s tím krkem mít další problémy. Co si to tam dovolují, vraždit nám Alu?.. Osobně bych po tom, co jsi zde odvyprávěla, do téhle autoškoly ani nepáchla. Jen představa toho Debžoslava... Zabil by mě a já jeho.

[5]: To se spraví, věřím tomu, ale úplně ti rozumím. Ono jak říkala Lulul, to chceš čas.

13 hanka hanka | 12. července 2018 v 13:05 | Reagovat

Držím palce Aluško. Soucítím s tebou... taky si myslím že to chce čas a jezdit si krátké trasy a často, třeba nákupy, návštěvy, a delší trasy s nějakým šikovným a klidným spolujezdcem který namotivuje a poradí. Časem člověk získá cvik, hlavně se nenechat srazit. Já jsem začala jezdit až dlouho po autoškole, vlastně teprve před nedávnem a nejlepší je když člověk prostě někam jet musí. Pamatuju si jak jsem poprvé sama jela delší trasu na dálnici, vybrala jsem si večer kdy je menší provoz, a celou cestu jsem si říkala jak jsem šikovná, že mi to jde a říkala jsem si jaké úkony dělám :) jako třeba, ok, kamion, předjedem ho, tak zrcátko, blinkr, přidej trochu, zhluboka dýchám, ok, zařadím se, no vidíš super :)) a tak. Jsou dny kdy jedu moc pěkně, a z toho dny kdy udělám blbou chybu a nadávám si. To chce prostě zkušenosti a čas a v mém případě i pozornost. Blbě se jezdí když jsem emočně rozhozená. Nejvíc mě povzbudí když mě někdo pochválí, nejhorší je když mě naopak sráží a kecá mi do toho, že jedu moc pomalu například. Nebo moje tchyně která vykládá za mými zády že řídím fakt blbě. No děkuju pěkně. Takové lidi neposlouchat. V tomto je úžasná moje mamka. Ta mi řekne, vykašli se na to, pěkně si jeď, ty to zvládneš, však co bys to nezvládla, hlavní je jezdit však si šikovná. Držím palce!

14 v@v v@v | 13. července 2018 v 16:09 | Reagovat

Ber to tak,že to tak má být a je na tobě si vysvětlit proč".Prý ani obyčejný defekt na autě není žádná náhoda".

15 Lulu Lulu | 15. července 2018 v 10:29 | Reagovat

[12]:To som ja Lulu. Len som to písala na starom počítači, ktorý sekal :-D

16 Alaiana Alaiana | 16. července 2018 v 18:57 | Reagovat

Teda fakt to nikomu nepřeju. Ale ten nápis "Auto kaput" se mi prostě strašně líbí. :-D

Přeji pohodové jízdy beze strachu. :-)

17 Ježovka Ježovka | 21. července 2018 v 2:36 | Reagovat

[15]: Ach tak :-D /ano ano, já vím, reakce o tři sta let, dvě století a jednu galaxii později/

[14]: Mně z těch vyšších významů všeho snad hrábne... :-D Tuhle i někdo řešil, co to znamená, když se mu na zem vysype mouka či rýže. Heh.

18 Alue Alue | 21. července 2018 v 10:01 | Reagovat

[17]: ,,co to znamená, když se mu na zem vysype mouka či rýže"

- Znamená zajdi pro lopatku, budeš zametat. :D

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama