V e-shopu Alue.cz jsou nové křišťály z Madagaskaru. - Aktuální výběr ZDE
Sledujte Zápisníček, kde vycházejí aktuální zprávičky. Nejnovější příspěvek: 16.12.

Virtuální hrozba

27. července 2018 v 0:54 | Alue K. Loskotová |  Filmy
Virtuální hrozba
Sci-fi
Austrálie 2000

Oficiální popis:
,,Dale Hunter má skvělý život. Výbornou práci, záviděníhodný životní styl, jde mu na co sáhne prostě paráda. Jenomže něco přece není v pořádku. A tak se se svým strachem svěří Wendy. Svět kolem něj totiž vypadá příliš dokonale a jemu se to nezdá. Brzy se Daleovy překvapivé obavy potvrdí jakýsi vědec promítá lidstvu dokonalou virtuální realitu z neuvěřitelně promyšleného zařízení a toto tajemství pečlivě skrývá. Dvojice se rozhodne odhalit spiknutí, při svém pátrání se však setkávají s pravdou, jakou by bylo lepší nevědět."

Virtuální hrozba je v podstatě takový nízkorozpočtový film typu Matrix. Hlavní hrdina postupně přes ,,chyby v systému" zjistí, že žije v simulované realitě. Cesta ven z matrixu je skrze jeho sny, které se mu sice zdají jako nahodilý mišmaš, ale ve skutečnosti obsahují skrytá poselství (zajímavá shoda, že?). Postupně začíná vidět skrz umělou realitu prolínající se skutečnost. Začíná dokonce vidět kódy různých věcí. Podobně jako Neo.



V knihovně potká svou parťačku, která je podobně divná jako on a také vnitřně ví, že svět ve sterém žije, není skutečný. Postupně oba nejenom že vystoupí ze systému, ale navíc dosáhnou i toho, aby se vypnula simulovaná realita i pro zbytek světa. Jejich záměr osvobodit lidstvo však nevyjde tak, jak si představovali.


V pokročilé části filmu je doslova řečeno, že každý má na výběr a že lidé setrvávají ve falešném světě dobrovolně. Když hlavní hrdina odporuje a říká že to přece nemůže být pravda, jak tam můžou být dobrovolně, když je to tajemství, nikdo jim nikdy neřekl, že je to umělý svět... Jak tak se můžou osvobodit, když o tom ani neví? Systémový operátor říká:
,,Program si načte to, co chcete vidět. Je totiž interaktivní..."
,,Tohle přece není tajemství. Vy to víte, já to vím. Každý kdo to chce vědět, to zjistí. Lidé se už nestarají o to, co je skutečné."


Program, který zajišťuje vše, co lidé chtějí v tomto simulovaném světě, se jmenuje ARORA. Je to palindrom, čte se zrcadlově stejně zepředu i zezadu. Symbolika v tomto filmu je místy opravdu zarážející a jde vidět, že není náhoda, že vzniknul. Má lidem co říci.

Když se oběma hrdinům konečně podaří vypnout signál a vysvobodit lidi ze zajetí virtuální reality, šokovaně zjistí, že lidem je to jedno. Dál žijí v iluzi virtuální reality i bez signálu.
Jsou to mentální bioroboti, kteří na odpojení ze systému nebyli připravení, takže v programu zůstali dobrovolně dál.


Přesně to samé bylo řečeno i ve filmech matrix: ,,Většina není na odpojení připravena, mohli by se zbláznit."
Proto v tomto filmu po odpojení nevidíme chaos a zmatené lidi kteří nechápou kam všechno zmizelo, ale všichni si dál žijí ve svém virtuálním snu. Dokonalý obraz naší společnosti.

Celý film je na Youtube zdarma.

Virtuální hrozba ONLINE
https://www.youtube.com/watch?v=LM4fu8Tdt3s
 


Anketa

Máte doma televizi?

ANO
NE

Komentáře

1 Ježovka Ježovka | 27. července 2018 v 4:41 | Reagovat

"Cesta ven z matrixu je skrze jeho sny, které se mu sice zdají jako nahodilý mišmaš, ale ve skutečnosti obsahují skrytá poselství" ... O tom mi povídej. Třeba o včerejších snech vím, že význam měly, ale fakt se to jeví jen jako mišmaš a vůbec to neumím analyzovat, i když vím, že v tom něco je. To prostě štve.

Abych ale přestala všude cpát sebe; Na film určitě kouknu, vypadá přinejmenším zajímavě, na zajímavé ty máš hledáček :-) Co se symboliky týče, hrozně mě to baví. Jsem po datech žravý tvor.

2 Kristýna Kristýna | 27. července 2018 v 6:20 | Reagovat

Proč o těch neznámých místech vůbec čteš? (Noviny) Všechno, co jsem si kdy přála je tu...
Hned první co jsem v tom filmu zaslechla a trklo mě to do ucha :-) jak pravdivá věta
Proč tu není ani jeden komentář?
Určitě si uvědomuji, že jsem v tomhle opravdu sama. Tedy alespoň tady a teď, není tu ani živáčka, který by viděl, co se děje, nikdo nechápe, nerozumí.. nepotkávám nikoho, možná tak jednou za rok, ale pak se naše cesty rozejdou,vždy jen na chvíli... zatím

3 V@V V@V | 27. července 2018 v 14:39 | Reagovat

Kristýna-Nejsem zde často a komentáře skoro nečtu,ale ty tvé vědí".Jsou jiné a není komu to říct".Ano,vše co jsem chtěl mám a mnohem víc,děkuji.Ty jiné nepotkáš,nehledej,jen si uškodíš.Zbytečně si na sebe nabaluješ ty jiné a je problém se jich zbavit.Nehledej ty lepší,je mnoho pijavic a po čase zjistíš,že nic neumí.Věnuj se sobě a věř jen nejblížším.

4 Kuník Kuník | 29. července 2018 v 17:21 | Reagovat

Co když já, nebo i vy jste jedním z těch, kteří by nedokázali procitnout? A co když už jsme procitnout dávno mohli, jen jsme ten okamžik vypnutí Matrixu nezaznamenali? Ale jak jsme vlastně mohli, když v té iluzi tak dlouho žijeme? Co když si tady na stránce jako tato hrajeme na to jak bychom my byli ti první, kdo by procitli, ale přitom si tu naši iluzi hýčkáme na srdci, co to jen jde ve strachu, abychom náhodou procitnout nemuseli......otázky...samé otázky ;-)

5 Alue Alue | 30. července 2018 v 8:58 | Reagovat

[4]:  My si tady na nic nehrajeme. My společně sdílíme témata, která nás zajímají.

6 Tauri Tauri | 31. července 2018 v 23:22 | Reagovat

[4]:
Ahoj,
Máš pravdu..procitnout může každý, když chce..je to svobodná volba, něco jako ve filmu Božský Bruce.
Jenže kdo nechce, vžije se do té role tak moc, že vše co mu bylo nějak dáno, zabije a nic nevnímá. Ovládají ho jen programy, které už ani nevnímá, jelikož jim nevěnuje pozornost.
Každý tu jsme ovlivněný Matrixem, taky jsem do něho spadl a řekl bych, že většina lidí, co tu má nějaké bloky, které ještě plně nedopochopil ,tak ho něco ovládá a důležité je vždycky pochybovat, kdo už nepochybuje tak to má většinou marný. Pokud ho teda nepotká nějaká osudová událost, kde se podruhé narodí a v hlavě mu přepne.
A pokud něco končí a tak, tak většinou to člověk alespoň vnímá. Vnímám to, že se něco většího dít bude. Zatím jsem to navnímal na zhruba začátek podzimu, možná i konec léta slabě..Už teď si vem, jaký jsou teplotní extrémy.
Ale máš recht, je tu stále plno otázek a máš dobrou otázku, prtože sám za sebe jsem taky neprocitl !?, co to vlastně je?. Jsme opravdu natolik zmagořený systémem, že sem ani mimozemšťani nechtějí? Víš, člověk, který si myslí, že vystoupil ze systému Matrixu jen přestoupil do druhý iluze, protože zase jenom myslí, jak vyzrál na Matrixem a právě tohle další udička..
Jen čistá a uvědoměla duše, vědoma si většiny svých činů a následků může nějak vidět a chápat víc a dokázat si to ovládat zhruba sama.
Ale jak pravila vědma, nikdo nevidí za rozhodnutí, která nechápe. Čili architekt byl zaslepen ovládnáním, až mu uteklo druhé..Zbývá nám jen věřit a něco pro to dělat. Jen láska a uvědomění je mocný. Proto tyhle dvě věci musí jít ruka v ruce. Jenom rovnováha nespadne. Kde je extrém, tak bude další eyxtrém..to je Matrix..
Až přestanem dávat energii zbytečnostem, blbcům a chamtivosti, leda pak se vymaníme z Matrixu a můžem žít v pohodě. Ale to by lidi museli makat hlavně na sobě a ne jen v práci a každý být sám za sebe a nedělat za druhého úkoly. Pak bude každý silný natolik, že jakýkoli bacil mu nic neudělá, stejně jako kulky Neovi v Matrixu, či v tomhle filmu policejní bambitky. Až dáme energii pouze sami sobě a ne druhým, až dáme energii pouze zdraví a ne nemocem, tak pak..Ale každý si k tomu musí chtít dojít sám..Proč to píšu? Plno lidí dává energii z přebytku jen kvůli lítosti, proože chceme, aby zas někdo litoval nás. Lidé věří, že jsou slaboši a proto potřebují péči. Až se na tohle vyprdneme a přestaneme hrátu tuhle hru, tohle zmizí. Proto dávejte energii jen čemu chcete Vy a ne co Vám nutí druzí. Zaměřte se na to, co chcete...zbytek je problém druhých..Jak říkám, dokud budem řešit problém druhých, nikdy nepochopí sami, co mají chápat a proč se jim to děje, protože za ně přemýšlí vždycky někdo jiný..
Aj to jsem se zase rozepsal,
No kdo došel až sem, má už v sobě nějaké to odhodlání :D

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama