V e-shopu Alue.cz přibyly nové druhy Energetických krystalů. - K dispozici ZDE
Sledujte Zápisníček, kde vycházejí aktuální zprávičky. Nejnovější příspěvek: 20.10.

Vlasy jsou spojení s kosmem

26. července 2018 v 0:54 | Alue K. Loskotová |  Radost být Ženou
Následující článek je vypsaný český překlad k ruskému originálnímu videu,

Vlasy - klenot nejen ženské krásy, ale také moudrosti a psychické síly. Existovalo mnoho mýtů spojených s vlasy. Odpradávna se k nim ženy chovaly šetrně, zahalovaly je před cizími pohledy, zdobily, splétaly do copů. Tradovalo se, že každý vlas na hlavě má spojení s určitou hvězdou na nebi a čerpá z ní moudrost a světlo pro svou nositelku. Proto se vlasy nikdy nestříhaly, naopak se pečovalo o jejich růst a čím delší byl u dívky cop, tím byla dívka silnější.

Buďte zdrávi, drazí přátelé. Jsem Katěřina Vesta. Dnes vám chci říct, jak chránit své vlasy různými ochrannými prostředky. Jak je správně pěstovat, rozčesávat, v čem je jejich síla. Lada, Bohorodička, nám zanechala vzkazy o našich vlasech, že je třeba je zaplétat a zakrývat Bereginěmi (ochranně zdobit):

"Ochraňujte, dcery Boží, vlasy svoje odmala, čest rodů svých, zaplétejte své plavé vlasy, obdivuhodné copy, pokrývejte je ochrannými sponami."

Toto nám zanechala naše Matička, Bohorodička. Protože v našich vlasech se uchovává síla, mocná síla, kterou jsme, a kterou vlastně pomocí vlasu, dostáváme. Naše vlasy jsou duchovní antény, které přijímají jemnou energii, jemnou strukturu, jemnou vibraci z celého světa, který nás obklopuje.Naše vlasy jsou spojením s Božími silami, s vesmírem. Proto, když my chráníme své vlasy, chráníme sebe, svou sílu a svou rodinu. Každá anténka se spojuje s nějakou hvězdou ve vesmíru, přijímá světlo, poznání, moudrost a sílu. Proto naši Předkové velmi pečovali o své vlasy.

Ženy si nechávaly své vlasy růst dlouho, celý život, a své vlasy stříhaly velmi málo. Jen první rok na Postřižiny. Ale potom nechávaly růst své vlasy celý život. Proč? Vlasy přijímají jemné vibrace, přijímají moudrost a poznání. Přes ně vnímáme tento svět.

Vnímáme, co se děje kolem nás. Dostáváme přes ně informaci. Ženy nechávaly růst své vlasy dlouhé, po kolena, až na zem. Přinášelo to uvědomění, že jsou bohyně. Když jsou vlasy až na zem, přijímáme sílu Božích vlastností a sílu Matky Země.
Ženy sílu ve svých vlasech chránily, zaplétaly je, dělaly různé ozdoby na ochranu, aby při odkrytých vlasech vždy odvrátily pozornost očí, cizích očí. Jako ochranné ozdoby se používaly kvítečky, věnečky, aby snímaly z vlasů zbytečné pohledy.


Vlasy nás sjednocují s jemnohmotným světem. Nesou v sobě velmi krásnou silnou Boží energii. Ať to víme nebo ne. Vlasy v sobě nesou v jemné sféře vibraci. Dnes rozpouštíme své vlasy, stříháme je. Dříve stříhat své vlasy znamenalo zbavovat se své síly a svého ženského potenciálu. Ano, strhnout ženě šátek bylo největší urážkou. Člověka za takové jednání mohli potrestat.

Vlasy se vždy rituálně rozčesávaly. Vdané ženy je dávaly pod závoj, aby chránily svou sílu pro svou rodinu, pro svého manžela, pro své děti. Ale dnes když ženy své vlasy rozpouští, chodí s rozpuštěnými vlasy, přichází tak o svou sílu. Stávají se oslabenými. Kterýkoliv člověk, kterého vidíme na ulici, v metru, z nás může tuto sílu brát.

Jednoduše uvidí krásné vlasy, och, jaká krása, a dále jestli máte krásné vlasy… a dokonce, jestli se díváte nadšeně, stejně odebíráte sílu člověku, jehož vlasy obdivujete. Když žena chodí s rozpuštěnými vlasy, kterýkoliv člověk jí může sebrat sílu. Vzít pro sebe. Na tuhle krásu reagují skoro všichni. Však si vzpomeňte. Jdete po ulici, před vámi jde dívka s dlouhými rozpuštěnými vlasy. To přece vždy přitahuje pozornost. Všechny pohledy se obrátí na tyto vlasy. Protože vlasy, to je síla. Když jsou rozpuštěné, tak tuto sílu odebíráme.

A dívka nebo žena… Ano, a pak se nám stává:
"My, och, nemáme sílu. Och, jsem unavená.
Och, moje energie je vybitá.
Och, uřknutí."

A přitom my samy plýtváme energií na všechny strany. Prosím, krmte se, jezte! Tak to dělá dnes mnoho žen.
Především ženy, které se považují za ochránkyně, samy sebe nazývají Bereginěmi (tj. ochránkyně a zároveň značí vnitřní stav ženy, která chrání svou rodinu).


Nelze chodit s rozpuštěnými vlasy. Nechráníte svou energii. Ano, je to emoční proud, který odvádí vaši sílu do libovolných míst, ke všem, kteří se octnou kolem vás. Proto je nutné své vlasy chránit. Naši Předkové sepínali své vlasy do copu, splétaly tak tři světy Navi, Javi a Pravi.
Je to ochrana. Obereg. Cop jde po páteři. U neprovdaných dívek je to jeden cop, který jde po páteři, chrání záda, chrání ženu, dívku.

Vdané ženy sepínaly své vlasy pod šátek, pod šáteček, pod ochranné spony, aby svou sílu soustředily jen pro svou rodinu.
Rozpouštět své vlasy mohly jen v přítomnosti velmi blízkých lidí. U matky, u dcery, v rodině. Pro manžela mohla žena rozplétat své vlasy, aby ho obdařila silou. My dnes víme, že žena s dlouhými vlasy dává sílu manželovi. Proto ženy tolik chránily svou sílu pro svou rodinu. Proto pečovaly o vzhled vlasů, omývaly je různými prostředky, bylinkami, rozčesávaly je rituálně.

Byl to celý rituál, jak zacházet s vlasy. Rozčesávaly je speciálním hřebenem, pronášely zaříkávadla. Česaly se a například říkaly:
"Ať rosteš, cope, až do pasu, ať ani vlásek nevypadne, ať rosteš copečku až do pat, veškeré vlásky - do řad. Ať rosteš, cope, nemotej se, Boha Roda poslouchej."

Žena své vlasy rozčesávala, zaříkávala, mluvila s nimi, a ony rostly dlouhé, pevné a silné, a rostly až k zemi. A tak ji chránily. Žena svými vlasy chránila celou svou rodinu.

Jestli rozčesává matka dceru, pak lze poslední větu říci takto:
"Ať rosteš, cope, dcerko, matku poslouchej."

Ano, tak aby dcera poslouchala matku. Takto se zaříkávalo.


Je několik způsobů, jak pečovat o své vlasy. Ženy je napařovaly v lázni, omývaly různými odvary, bylinami, březovými odvary, aby vlasy rostly, byly silné, krásné, lesklé.

Vlasy se dělí na různé typy.
Když jsou vlasy husté, pružné, přijímáme velmi silně energii Země. Jsou to lidé vůle, je to spojeno s vůlí.

Jestli jsou vlasy jemné, můžeme přijímat jemné vibrace, jemnou sílu, jemné struktury.

Jestliže jsou vlasy kudrnaté, znamená to, že je v člověku hodně ohně. Vypovídá to o emocionálním stavu. Takový člověk je silný, je doslova ohnivý.

Nyní vám ukážu několik zaříkávadel na vlasy. Aby se vlasy posílily, je nutné tento odvar povařit a vtírat do vlasů ráno a večer.
Je to směs jitrocele, kopřivy a větvička máty. Vše ve stejném poměru. To vše se zalije vroucí vodou, přitom se třikrát řekne:

"Omývám hlavu Božím odvarem,
to co vyrůstalo v přírodě ne-uvadne.
obnoví se novým růstem, bohatou hustotou,
plným růstem, Boží silou přidání,
namnožení, růstu, plnosti,
zrodí se, obnoví se, přibude,
vezme sílu z bylin, z listů, ze stromů,
nepadá, nezmizí, neztratí se.
Tak to bude!"

Tímto Božím odvarem natíráme naše vlasy.

Další zaříkávání je se zrcadlem. Dáme své zrcadlo do vody, díváme se do něj, rozčesáváme své vlasy, aby lépe rostly, a říkáme:

"Vlasy, moje vlasy, rosťte jak v poli klasy,
naplňte se silou, ze sucha se nelámejte,
v hnízdě usazujte se, v hnízdě rojte se
a u mne (jméno) nelámejte se
posilněte se, leskněte se,
Ve vás, vlasy, je veškerá má mocná síla,
nepokazí tě ani tvrdá voda,
ani bolavá hlava, ani smutek.
Rosťte, vlasy, z ramen prouděte, vlasy,
sluncem se posilujte,
svěžím větrem se očisťujte.
Ochraňuji já (jméno) vlasy, jako zralé klasy.
Ne pro lidi, ale pro sebe, ne na okamžik,
ne na hodinu, ale na celý věk.
Lada, Bohorodička, svým duchem obkreslí
moje vlasy ochraň od závistivého,
zlého pohledu,
od uřknutí zezadu slova jsou vyřčená,
pronesená pro (jméno) jsou vyřčená.
Tak to bude!"

Ještě jedno zaříkávání na růst vlasů. Utrhneme 9 lístků břízy, 9 lístků kopřivy, 9 lístků maliny. Dáme do vody, a třikrát řekneme, pak si navlhčíme kořínky vlasů:

"Jak ty, břízko, ty, kopřivo, ty malino,
jste krásné svým zeleným listovím,
dejte mi (jméno) trošku své krásy
i síly ze svých větví, z kořenů,
ze země a z těch kořínků
abych se stala já (jméno) bohatá a kudrnatá
svými hustými a dlouhými vlasy.
Tak se stane mým silným slovem,
Mým velkým přáním (jméno).
Nezruší mé slovo ani vedúni, ani čarodějové,
nezruší je ani zlí ani dobří.
Tak se stane!"

Takové zaříkávání je dobré dělat v koupelně, namáčet a mýt své vlasy tímto výborným nálevem.


Co jsem ještě chtěla říct o našich vlasech? Chci, aby si ženy vzpomněly na různé účesy, které je možné dělat z copů, sepínat své vlasy a nerozpouštět je. Používat různé ochranné spony. Ochranou jsou jednoduše různé sponečky, které odvádí pozornost. Slouží k tomu, aby sňaly z člověka zbytečné pohledy, odstranily je z našich vlasů.

Než naše sponečky použijeme, měly bychom říct takovou větu, vlastně se s nimi musíme dohodnout, aby nám sloužily:
"Sponečko, ochránkyně, sílu mě dej a od pohledů mě ochraňuj."

Když zaříkání zopakujeme, sponečka už ví, co má dělat, protože jsme jí to řekly. Pak se můžeme všemi těmito sponami ozdobit, aby chránily naše vlasy od zbytečných pohledů. Když si své vlasy stříháme, pak je dobré to dělat na dorůstající měsíc, aby vlasy na hlavě rostly hustší, lepší. Snažte se to dělat, co možná nejméně. Není nutné u svých vlasů stříhat suché konečky pravidelně každý měsíc, protože tak vám vlasy nikdy nedorostou dlouhé.

Dá se mluvit dlouho o tom, jak nechat růst své vlasy, co je nutné dělat. Jestli si vlasy stříháte, dělejte to jednou za rok. Tak vaše vlasy porostou. Je možné je odstřihnout, ale jen jeden centimetr. Vlasy tak rostou velmi dobře, a nebývají suché. Aby vypadaly krásně, jsou různé odvary z rozličných bylin, rozličných stromů, které vyživí naše vlasy, očisťují je, naplňují je zdravím.

To je vše, co jsem chtěla říct o našich vlasech. Buďte bdělé, mějte svou sílu pod svou kontrolou, aby kterýkoliv člověk, kterého potkáte, nebral vaši sílu pro sebe, abyste ji chránily pro svou rodinu, pro svůj rod, pro svůj národ, pro svého manžela a děti. Abyste shromažďovaly tuto sílu pro sebe, abyste přijímaly přes své vlasy moudrost z celého světa.
Buďte bdělé, buďte ochránkyněmi, tak s námi bude přebývat síla a moudrost našich Předků.

Byla s vámi Kateřina Vesta. Hurá.

- Překlad Julia, Miriam a Mojmír -


 


Komentáře

1 romča romča | E-mail | 26. července 2018 v 1:57 | Reagovat

Mňa by ešte zaujímalo ako to je keď si vlasy farbím peroxidom? Alebo hocijakou inou chemickou farbou? Vlasy dlhé mám ale sú farbené.

2 lenka f lenka f | E-mail | 26. července 2018 v 7:08 | Reagovat

To je hezký článek a dává to i smysl o tom odebírání energie. Já mám celý život blonďaté husté vlasy po ramena a ani ve svých 46 letech si je nemusím barvit. Moje dcera má také husté vlasy do půli zad světle hnědé, vlnité až takové lokýnky se jí dělají. Dost věcí dělám podle lunárního kalendáře a pokud si chci přistřihnout vlasy nebo Veronice tak jedině pokud je měsíc ve Lvu. To jsou ty správné dny pro tohle. :-)

3 Binn Binn | 26. července 2018 v 8:02 | Reagovat

Co když má dlouhé vlasy muž?

4 sasanka sasanka | 26. července 2018 v 9:41 | Reagovat

Teda páni. Celý život nosím dlouhé vlasy.Dostávala jsem nálepky jako víla, nebo anděl.Jako malá jsem znala biblický příběh o Samsonovi, který měl svou sílu ukrytou ve vlasech. Jako mladá jsem o tom občas uvažovala, že je ve vlasech ukrytá nějaká zvláštní síla, ale jak šel čas, přestala jsem tomu věnovat pozornost, zapomněla jsem. Děkuji za připomenutí a nové informace, krásný článek.

5 leeth leeth | 26. července 2018 v 10:44 | Reagovat

Tak kdo to také od rána zkouší? :D
Měla jsem pořád nutkání a žádnou chuť do copu, a ještě přes den.. Tak teď už mám i chuť.
Moje verze byla mít nepěkný drdol nebo neupravený culík přes den. Tak to asi nestačí.
Zase jako ten článek o komunikaci s dětmi - potřebuji něco vědět a objeví se to na Aluščiných stránkách :)

6 verča verča | 26. července 2018 v 13:39 | Reagovat

no sice hezký článek, ale kromě informace, že vlasy jsou minianténky je tento článek změť nesmyslů a pověr co rozporují se zdravým rozumem.

7 Alue Alue | 26. července 2018 v 19:21 | Reagovat

[1]:  to je taky věc.. já bych o vlasech ještě ráda navázala a připsala nějaký článek nebo zkušenost či zamyšlení... protože je spousta zajímavých věcí co nikde nezazněly, ale člověk to odpozoruje.

8 Lara Lara | E-mail | 26. července 2018 v 19:24 | Reagovat

Platí to i pro prodloužené vlasy? :o

9 Alue Alue | 26. července 2018 v 19:28 | Reagovat

[5]:  Já si zase při čtení tohoto článku ověřila jednu věc. Oblíbila jsem si klasický jednoduchý cop na záda, protože se s ním cítím nějak dobře, komfortně - a jak to popsat... líp? - pevněji s kramfleku? Navolno jsem volaká křehká, rozvrkočená, vlasy se všude motají, cuchají, ale v copu je to pocitově jinde. A pak si tady přečtu, že je to energetická ochrana, že ten cop chrání páteř. Člověk to cítí, ale je zajímavé si to přečíst jinde. lol.

10 Alue Alue | 26. července 2018 v 19:33 | Reagovat

[8]:  samozřejmě, že ne. vždyť přece nemají kořínek...

11 hanka hanka | 26. července 2018 v 20:48 | Reagovat

Toto video mi předalo mnoho, jednoduché věci ale tak silné! Při čtení i sledování jsem cítila mravenčení po těle. Možná že zaříkávání a komunikace s vlasy má mnohem větší vliv na stav vlasů než kdejaký zábal. A hlavně na to, jak vlasy člověk cítí. Díky moc za inspiraci. Jo a došlo mi že muži na mě rádi vidí cop. Asi podvědomě vědí že tím žena vyjadřuje že si váží sama sebe.

12 zero zero | E-mail | 26. července 2018 v 20:54 | Reagovat

Jsem už skoro důchodce a ženy ostříhané nakrátko na mne nikdy nepůsobily jako ženy. Vůbec mne eroticky nepřitahují, mohou být obchodními partnery, kamarády aj. partnery na mužské pozici. Nepomáhá ani útlý pas a ňadra dmoucí, ba ani padající ramínko!

Během svého života jsem se mnohokrát snažil nedělit ženy na ty s vlasy a bez nich. Výsledek? S vystříhanými ženami jsem se mnohokrát pokoušel o flirtík, ale do postele jsem se nedostal ani s jednou z nich. Protože jsem nechtěl. Nepřitahovaly mne a flirt vždy vyšuměl do ztracena.

13 hanka hanka | 26. července 2018 v 21:02 | Reagovat

[7]: jo, napiš prosím :) jsem moc zvědavá!

14 zero zero | E-mail | 26. července 2018 v 21:11 | Reagovat

[3]:
Jsem muž a stříhám se jednou ročně. Na delší vlasy u mužů mám názor, že dlouhovlasí muži jsou schopni více přemýšlet a měnit své názory, pokud dojdou k závěru že se dosud mýlili. Čím kratší vlasy, tím více tíhnou ke lpění na dogmatech. Nejhůř na tom jsou úplní vystříhanci a plešatí, těm nelze vysvětlit vůbec nic.

Podotýkám, že je to můj subjektivní názor, odvozený od mých životních zkuěeností. Možná že jsem se neměl štěstí setkat se s vyjímkami.

15 Elfí Elfí | 26. července 2018 v 21:54 | Reagovat

Napadlo mě, co lidi, kteří jsou po chemoterapii? Ti jsou tím pádem dvojnásobně oslabeni, nejen imunita, ale i energie, když jim vypadají vlasy a chlupy. Nebo je to třeba i záměr? Doufám, že ne...
Úplně nejradši chodím s rozpuštěnými vlasy, protože se mi líbí ukazovat, jak jsou hezké :-D ale taky si je ráda zaplétám, je to takové tradiční a ozdobné a i zdravější pro vlasy. Že by rozpuštěné vlasy oslabovaly, to jsem netušila, ale je pravda, že už dřív jsem si všimla, že s copem si připadám jakoby jistější, ukázněnější, sebevědomější.
A zapadá to i do povídání o jedné asijské vesnici, o které jsem kdysi četla, kde mají všechny ženy velmi dlouhé a husté vlasy, které nikomu neukazují, jenom rodině, a považují je za svoje největší bohatství. Jen jednou za rok je všechny ženy ukážou a rituálně umyjí. A dřív ve středověku i později taky ženy nosily vlasy schované, i muslimky je dodnes schovávají, sice je to z jiné motivace, ale ten původ toho zvyku je možná právě tohle :)

16 Alue Alue | 26. července 2018 v 22:09 | Reagovat

[14]:  Oni totiž dlouhovlasci jsou často intelektuálové a velmi citlivé jemné přemýšlivé umělecké povahy. Pak se nediv tomu, že je s nimi jiná řeč. Já si s nimi taky pokecám jinak...... Ale zůstane jenom u toho pokecu. :D  :D  :D  :D  :D

17 Alue Alue | 26. července 2018 v 22:13 | Reagovat

[15]:  U chema je to tak,  že tělo je tak oslabené a tak zasažené jedy a radioaktivitou, že přepíná na nouzový přeživší režim a v tomto režimu pustí všechno, co není nutné k přežití, aby si ušetřilo materiál i energii pro obnovu a výstavbu toho, co nutné je. A bez vlasů přežiješ. Bez jater nikoliv. Po chemu taky rostou takové ty černé paznehty, co pak slezou, nebo se strhávají. Možná jsou tak černé a odporné, že do nich tělo uloží to nejhorší z nejhoršího a pak to pustí a jsi i bez nehtů..... Dobrou noc a krásné sny.

18 Gray Gray | 26. července 2018 v 22:19 | Reagovat

Děkuji za inspirativní článek. :-) Také hodně sleduji postavení měsíce, dobrou zkušenost se stříháním vlasů v dorůstajícím lvu mohu jen potvrdit, úplně nejvhodnější doba je, když je lev v úplňku (vychází to na leden nebo únor). Ale vedle lva je vhodné i znamení panny. Jinak vlasy v čínské medicíně souvisí s ledvinami, takže vzhled vlasů může napovědět, jak si zrovna vedou. A ledviny jako takové reprezentují prvotní životní sílu, ze které čerpají reprodukční orgány.

19 Luz Luz | 26. července 2018 v 23:05 | Reagovat

Dlouhe vlasy jsou rozhodne super (i na muzich se mi moc libi), no ale vazne verite, ze vam nekdo muze odebrat energii skrz zirani na vlasy?
Mne se libi, kdyz nejsou uplne sepnute, ale aspon cas jich je volne, ale uplne rozpustene docela prekazi, takze nejradsi nosim culik nebo cop jen takovy ten "polovicni" z horni vrstvy vlasu a spodni cast zustava volne, to se mi zda slusivejsi nez mit vsechno sepnute dozadu.

20 Ježovka Ježovka | 27. července 2018 v 4:29 | Reagovat

Už chápu, proč má moje maminka odjakživa vlasy pod zadek. Dost mi to k ní sedí.

[17]: No nevim nevim jak usnu po tomhle komentáři...

[14]: S jedním plešatcem mám odpornou zkušenost(byl vyholený schválně, ale možná mu vlasy ani moc nerostly). Nikdy víc, nesnáším ho do morku kosti ještě teď, totálně hnusnej (ne)člověk. Děsnej cholerik a debil v jednom, posedlej kontrolou a domníval se, že svět a lidi okolo se budou točit jen a jen podle něj... No nic.

Mimochodem nesnáším kec typu "dlouhý vlasy, krátkej rozum"... přitom je to přesně obráceně! dala bych do tlamy tomu, kdo tohle vymyslel.

Můj jeden velmi velmi velmi oblíbený člověk(pravděpodobně druhý - třetí nejoblíbenější co ťape po téhle planetě:) - muž - si nechává pravidelně narůst co nejdelší vlasy, dvakrát byl vyholený protože musel a vždycky velmi nerad, nehodí se to k němu... Ale zároveň nemůže mít(už jen kvůli povolání)vlasy dlouhé třeba k ramenům, takže to má vždycky co nejdelší to jde aby se to zároveň dalo pořád sčísnout na patku - a jo, sedí mi to k němu. Uzavřenou myslí rozhodně netrpí :) Přesně naopak, spíš revolucionář. Každopádně vlasy mu rostou jako divé. Kdyby to chtěl udržet chvíli kratší, dalo by to dost práce :D

21 Alue Alue | 27. července 2018 v 10:24 | Reagovat

[19]:  Určitou logiku to má když si to člověk spojí se zkušenostmi a tím co ví o energii a energetickém upírství. Spíš to ale sepíšu do článku.

22 ginze ginze | 27. července 2018 v 11:15 | Reagovat

A to já znala chlapa s dlouhými vlasy, který se nejdříve tvářil mile a přívětivě a pak na mě udělal pěkný podraz, až mi to vyrazilo dech. Ale zase on měl křivá ústa :D Na druhou stranu nechápu, proč si někdo takový nechává narůst dlouhé vlasy, je to zajímavé.

23 Lilio Lilio | 27. července 2018 v 11:27 | Reagovat

Zaujímavé, mňa vždy z copov po krátkej dobe bolí hlava,aj keď sú len veľmi slabo stiahnuté,alebo ma z nich svrbí hlava....a máloktorý zopnutý účes človeku pristane,keď má škaredé kúty :(

24 leeth leeth | 27. července 2018 v 11:46 | Reagovat

[9]: Přesně tak to cítím také! Ale nedá se to moc popsat. Četla jsem to tady, že mít vlasy přes den vysoko na temeni alespoň v culiku?  A v noci klidně rozpuštěné, ale samozřejmě v copu (volně) se méně ničí..
Dělají to takto doteď civilizace, kde nevymrela moudrost předávaná po generace.
Každý večer když jsem s rozpuštěnými vlasy vyšla ve společnost, cítila jsem se jak popisuješ a možná dalo by se říct - jako když člověk podcení výběr oblečení a na nějakém místě se objeví s nejvíce odhalenou kůži ze všech. Což se mi sice nestává, ale ten pocit znám, nebo si pamatuji... Prostě se citim tak nějak oslabene, nepřimerene, zahanbene..
Včerejší pokus měl taky snad nepřiměřeně úžasné výsledky. :D Zaprvé, jentak po jednom dni mám nejkrásnější, nejzdravější vlasy co sem kdy měla. Zadruhé jsem se všude, i mezi mnooha lidmi, cítila jak říkáš, v kramflecích, neměla jsem potřebu se pořád schovávat a ani tvářit se nepřístupně, aby na me nešly cizí energie. Byla jsem ochráněná a vypadá to, že se ke svým klasickým účesům za nic nevrátím a to i přes to, jak mě vyrábění účesů a rovnání a pletení copů neskutečně irituje a unavuje :D
Ohledně ochrany energií, ani culík zdaleka nestačí (dnes to zase testuji..)
No takže, děkuji za přínosný článek, vše jsem tušila, ale takhle si to potvrdit a najít motivaci mi dost pomohlo.

25 romča romča | E-mail | 27. července 2018 v 11:48 | Reagovat

[7]: Tak to sa moc teším na článok :-)

26 Melisa Melisa | 27. července 2018 v 20:21 | Reagovat
27 zero zero | E-mail | 27. července 2018 v 21:41 | Reagovat

[20]: Já mám nedobré zkušenosti se dvěma vystříhanci. Mám čtyři dlouholeté kamarády, kterým postupem let postupně vypadaly vlasy. Kdysi jsme si rozuměli po všech stránkách, teď ale některé věci s nimi nemá smysl probírat, protože jsou v některých směrech "pomalejší a přibrždění". Jinak jsou fajn, féroví dříči.

Řekl bych, že právě proto že jsou "přibrždění" jim nezbývá než být dříči. Sedřené vnitřní orgány odkládají toxiny mj. do podkoží hlavy, otráví se vlasové kořínky, toxiny jdou do vlasů. Části toxinů se tělo definitivně zbaví vypadáním vlasů. Tohle je mechanismus plešatění. Lidé jejichž organismus neumí exportovat toxiny do podkoží si zadělávají na vážné nemoci vnitřních orgánů. Tak trochu se tím zabývám: https://mudrland-wenca.webnode.cz/

Muži i ženy kteří si vyholují části hlavy, nebo celé lebky, si neuvědomují rizika vznikající podchlazením nervů (akupunkturních bodů). Vznikají tam mikrozáněty (bakterie se obzvlášť dobře množí při nižší teplotě než je normální tělesní teplota) které se zpočátku projevují jako bolesti hlavy, které se jako bakteriální nákaza může šířit po celém těle a způsobit řadu závažných nemocí. To ale není žádná novina, že kvůli módě  si mnozí vykoledují nerezové klouby a amputaci různých orgánů. Módně se chová většina stáda a většina stáda pak nadšeně podstupuje různé operace. Kdo nemá po padesátce aspoň jednu operaci, nebo aspoň nemá pořadač na krásné barevné tablety, není IN!

28 Luz Luz | 28. července 2018 v 12:19 | Reagovat

Mne prave pripada hezke, kdyz jsou vlasy videt pri pohledu zepredu kolem obliceje (at uz rozpustene nebo s tim culikem/copem jen z hornich vlasu a zbytek volne na zada nebo dopredu). Prijde mi to o dost slusivejsi nez mit vsechno sepnute, takze ani nejsou videt.

Navic mne se na tom taky libi, ze si je muzu prehodit dopredu a zakryt jimi prsa (a tudiz si nemusim delat starosti s tim, ze by mi na ne nekdo prilis koukal, coz by mi bylo nesrovnatelne neprijemnejsi nez koukani na vlasy!) a take si muzu vzit i tricka, na ktera bych si jinak netroufla, napr. kvuli svetle barve, absenci vzoru apod.

29 mariankosnac mariankosnac | 28. července 2018 v 16:36 | Reagovat

[20]: Dlouhé vlasy krátký rozum vzniklo v dobách, kedy si ženy svoje vlasy nezkracovaly. Muži mali účes kratší, než ženy. V tých dobách sa samozrejme predpokladalo, že žena má menší mozog, ženy sa nevzdelávaly, do škôl nechodily ani tie ktoré by na to finančne dosiahly. Preto sa predpokladalo, že majú výrazne nižšiu inteligenciu, než muži.

Samozrejme dĺžka vlasov s inteligenciou nesúvisí, takže ani tak ani obráceně.

30 mariankosnac mariankosnac | 28. července 2018 v 17:16 | Reagovat

Inak tiež nemusím holohlavých, tupé agresívne typy, ale nemyslím si že by vlasatci boli nejak lepší a rozumnejší, možno neškodnejší. :D

31 zero zero | 30. července 2018 v 20:27 | Reagovat

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama