V e-shopu Alue.cz přibyly nové druhy Energetických krystalů. - K dispozici ZDE
Sledujte Zápisníček, kde vycházejí aktuální zprávičky. Nejnovější příspěvek: 20.10.

Zkáza Velké Tartárie, aneb co nás v dějepisu neučili / 1.díl

28. července 2018 v 0:54 | Alue K. Loskotová |  Záhady
pozn. překladatele Úvodem:
15. ledna 2013 ruský prezident Vladimír Putin v Ruské geografické společnosti slavnostně otevřel nový archív, kde jsou veřejnosti zpřístupněny mapy Tartárie. Asi se ptáte, co je na tom tak zajímavého. Je a hodně. Tímto aktem dal světu na srozuměnou, že Rusko se vydává na cestu odhalování své skutečné, nezfalšované historie, protože si je vědomo toho, že národ, který svoji historii nezná, nemůže mít ani budoucnost.
Současná oficiální historie, jak je učena v ruských školách, byla vytvořena v průběhu 18. - 19. století a byla sepsána v souladu s biblickou koncepcí historie na zakázku Romanovců. Už jen přechodem z původního kalendáře (počítaného od podepsání míru ve Hvězdném chrámu) na kalendář juliánský se historie říše zkrátila o více jak pět a půl tisíce let!
V Ruské federaci už proto pracují na zcela nové koncepci vzdělávání a přepisují se učebnice, které pro tuto většinově slovanskou zemi v posledních dvaceti letech tvořily ze zcela "nezištných" důvodů západní vzdělávací instituce.
A myslím, že ani mnozí z vás nikdy neslyšeli o největším státním útvaru na Zemi za dobu nám známé historie. Učili jsme se sice o slavném Egyptu, Perské říši, říši Osmanské či Římské - ale to všechno byly drobečky proti obrovské slovanské říši, která v průběhu věků nesla názvy Rassénie, Skýtie a nakonec Tartárie.
Tím spíš je překvapující, že tato země nenalezla jediné zmínky v oficiální historii!
Abychom tuto mezeru trochu zaplnili, což bychom jako Slované určitě měli, nabízíme výtahy z obsáhlých statí Jeleny Ljubimové a Dmitrije Mylnikova.
VlabiZkáza velké Tartárie

Po nesmírně dlouhou dobu existoval na Zemi obrovský státní útvar, který se rozkládal na několika kontinentech. Miliony jeho obyvatel vytvořily svébytnou kulturu založenou na duchovních a mravních kvalitách člověka, na úctě k předkům a spravedlnosti, úctě k rodině a lásce k vlasti.
Tato země se objevuje na mnoha starých mapách. - Velká Tartárie.


Kdo ji obýval?
Původně v Tartárii žili převážně Tartaři. Vysocí, rusovlasí, bílé pleti, lidé s očima modré, zelené nebo šedé barvy. Slované-Árjové. Rusové. Přátelští a laskaví v dobách míru, stateční a nemilosrdní v bitvě, spravedliví a soucitní ve dnech vítězství a vytrvalí během protivenství. To proto, že chránili morální čistotu a víru svých Předků. Od Uralu po Aljašku. Od Nové Země k Tibetu.

Ještě na prahu novověku to byla podle prvního vydání Encyclopedie Britannica největší říše na světě:

mapa z Encyklopedie Britannica, rok vydání 1771

"Tartárie - ohromná země v severní části Asie ohraničená Sibiří na severu a západě se nazývá Velká Tartárie. Tartaři žijící jižně od Moskovie a Sibiře se nazývají Astracháni, Čerkezové; Dagestánci žijí na severozápad od Kaspického moře; Kalmyckými Tartary jmenují ty, co obývají území mezi Sibiří a Kaspickým mořem; Uzbečtí Tartaři a Mogulové obývají zemi severně od Persie a Indie; a nakonec Tibetští Tartaři žijí na severozápad od Číny." (Encyklopedie Britannica, první vydání, díl 3. Edinburgh, 1771, s. 887)

To platilo až do 18. století. Pak jakoby mávnutím proutku zlého čaroděje - Tartárie zmizela.
Zmizela z map, z knih, vzpomínek. Zmizela i z dalších vydání Encyclopedie Britannica. Prostě - není.
Proč toto velké impérium po sobě nezanechalo několik méně významných států, jak je to obvykle v případě rozpadu jiných impérií?
A kam se poděly miliony jeho obyvatel?
Proč v učebnicích dějepisu nenajdeme o tomto úžasném územním celku ani zmínku?
A... co to bylo za "malou dobu ledovou", která proběhla před 200 lety?

O Tartárii 200 let nikdo neslyšel. Dokud se neobjevila práce akademika Fomenka "Nová chronologie", která navrátila do vědeckých kruhů množství svědectví o existenci tohoto státu. Největšího ze všech, které kdy na naší planetě existovaly.

Přirozenými hranicemi říše, kterou dnes známe jako Tartárii a která v dávných dobách zabírala téměř celou severní polokouli, byly břehy oceánů. Přitom tři z nich - Ledový, Tichý a Atlantský - byly ve skutečnosti jejími vnitrozemskými vodami.

Na evropsko-asijském území víme o několika provinciích této obrovské državy. Jmenujme alespoň některé z nich: Na západě to byla Moskevská Tartárie / Moskovie / Russie. Na jih od ní, na území dnešní jižní Ukrajiny a Krymu byla Malá Tartárie. Uprostřed asijského kontinentu na mapách nalezneme centrální Velkou Tartárii končící na severu až u břehů Tartarského moře (Severního ledového oceánu) a na východ od Kaspického moře zhruba na území dnešního Turkmenistánu Nezávislou Tartárii. Od Velké čínské zdi na sever se táhla Čínská Tartárie a tam, kde bychom dnes našli Mandžusko, byla dříve Tartárie Mogulská.

Tartárie v 16. století.

Mapa z roku 1754.


V roce 1703 založil Petr I. Sankt-Peterburg, který se o devět let později stal hlavním městem. Čeho? Vždyť až do roku 1721 ležel na území Švédska! Nicméně západní mocnosti jej plně podporovaly, a tak nově vzniklé "Ruské imperium" začalo svůj útok na Moskovii.

Za následujících sto let Tartárie utrpěla řadu těžkých porážek a byla tak nucena přiznat ztrátu některých částí svého teritoria: na jižním Uralu, v severním Přikaspicku a jihozápadní Sibiři, v centrální a severo-východní Indii a na východním pobřeží Severní Ameriky. V současné době jsou rozličné epizody této války, v podstatě světové svým rozsahem a důsledky, známé jako potlačení Pugačevova povstání, přisvojení Sibiře, kolonizace Indie a válka za nezávislost britských kolonií v Americe.


Na počátku 19. století (to už na carském trůnu dvě stě let úřadovali Romanovci) tak prakticky mizí centrální Velká Tartárie a přes celou severní část Asie až na Kamčatku se táhne - Ruské impérium.
V průběhu těchto staletí obyvatelstvo evropské části Tartárie podlehlo zhoubnému vlivu monoteismu (judaismu, křesťanství, islámu) a ponořilo se do krvavých hrůz náboženských dobyvačných válek, politických intrik, povstání a revolucí. A oddělilo se od Asie. Nedokázalo odolat náporu nových světových náboženství a uchránit mravní čistotu a víru svých Předků. Hranice mezi původní zemí a novým Západem běžela od Severního ledového k břehům Indického oceánu, podél Uralu, břehů Kaspického moře a vrcholků Zagroza.

Tartárie tedy utrpěla vojenskou porážku a územní ztráty.
No a co? Takové ztráty nemohly způsobit zánik tak velké državy! I kdyby porážka dala vzniknout těžké vnitřní krizi, tak žádná vnitropolitická krize nemohla způsobit rozpad Tartárie, protože národ obývající Asii ještě před pár staletími byl soudržný a dokonale homogenní. I po stránce národnostní, i po jazyku a po vyznání.

Aby bylo možné zničit Tartárii, bylo nutné nejdříve zničit její lid. Všechen! Do posledního člověka!
Ale k tomu nikdo neměl sílu. Ani Británie, ani noví "Moskoviové". Ani jejich koalice. Dokonce ani kdyby do té koalice vstoupila celá Evropa.
Jen znamenitý vojevůdce Alexandr Suvorov, který se účastnil porážky Pugačeva a osobně ho eskortoval do Moskvy, mohl tartarským vojskům způsobit hlavní porážku. A zřejmě také způsobil. Za což byl i vyznamenán zlatým mečem s briliantovou rukojetí (cena takového meče se rovnala ročním nákladům na celý pluk). A získal i několik vysokých ocenění - i když oficiální historiografie o tom mlčí. Jak ryba. Přesněji - skrývá historii tartarských válek Moskovie za války s osmanskými Turky a dalšími krymskými chány.
Tartárie o svá území musela bojovat nejedno století. Ale nikdo ji nemohl s konečnou platností zničit. Například Osmanská říše, dokonce i v době svého rozkvětu desetkrát menší než Tartárie, mnohokrát utrpěla porážky v bitvách, prohrávala války a ztrácela území, ale z politické mapy světa nikdy nezmizela. Narozdíl od Tartárie, která byla vymazána nejen z mapy.
Tartárii vymazali i z povrchu zemského.
Spolu s lidmi, jejím obyvatelstvem.

Pokračování příště


___________

zdroje:
http://www.kramola.info/vesti/letopisi-proshlogo/gibel-tartarii
http://www.kramola.info/vesti/neobyknovennoe/kak-pogibla-tartarija-chast-3
https://www.youtube.com/watch?v=qXX3BWUxVkc#t=11
http://www.peshera.org/khrono/khrono-08_2.html#02
http://www.kramola.info/vesti/letopisi-proshlogo/versija-rekonstrukcija-sobytij-18-19-vekov

historické mapy ve vysokém rozlišení:
http://dlib.rsl.ru/viewer/01003340081#?page=39
https://yadi.sk/d/lRW9Do_2KCS58
http://rodonews.ru/news_1331399000.html
http://masterok.livejournal.com/1365905.html

(©)2015 myslenkyocemkoli.blogspot.com
Článek je povoleno publikovat v celé a nezměněné podobě s uvedením zdroje.
 


Komentáře

1 Ježovka Ježovka | 28. července 2018 v 2:02 | Reagovat

Tákže, ehm...

Jak to, sakra, že o tomhle nevím ani Ň?!

2 armag armag | 28. července 2018 v 7:06 | Reagovat

Ono to má jednu velkou chybu. Na mapách možná byl nápis Tartárie, ale když budeš číst historické knihy, tak nikdy nenarazíš na to, že by danou oblast obývali Tartaři. Ale obývali ji Tataři a to nebyli běloši.

Však i na ZŠ jsme se učili, že Mongolové ovládli největší území na světě. Jen tak pro zajímavost Sibiř Rusové začali ovládat až ve 14. století a zkus si tipnout komu ji ukradli. Neukradli ji Tartarům ale Tatarům...

3 zero zero | E-mail | Web | 28. července 2018 v 7:16 | Reagovat

Název slovenského pohoří Tatry podle mne souvisí s Velkou Tartárií, protože ve slovenštině neexistuje podobný výraz.

Není na škodu rozlišovat výrazy historie a dějiny. Zatímco dějiny popisují
uplynulé děje, historie (anglicky HISTORY) je (h)IS TORY, tedy vycucaná z tóry. Z tohoto výrazu čpí židovina.

4 Danny Danny | 28. července 2018 v 8:17 | Reagovat

To je neskutečné, jak nás furt obelhávají. Jednou bych teda chtěla zjistit, jak se ty věci v minulosti staly doopravdy, ne ty žvásty a polopravdy z učebnic. Mě už ta manipulace a lhaní fakt nebaví. A kdybych mohla mít jedno jakékoliv přání, chtěla bych se podívat do té dávné doby, kdy Slovani žili ještě klidně, harmonicky podle svých pravidel a zásad a nebyli zprznění jako teď.

To mi připomnělo, že před pár dny jsem dočetla jednu knihu, fantasy inspirovanou ruskýma pohádkama, která se odehrávala v době, kdy se v Rusku začalo prosazovat křesťanství. Tak tam bylo popsané, jak lidi začali úplně zavrhovat svoje víly a skřítky, kteří žili v jejich obydlích, a zblblí náboženstvím je začali považovat za démony. A právě hlavní hrdinka, která měla dar tyto bytosti vidět, křesť. odmítala a postupně si znepřátelila všechny lidi okolo.

5 janča janča | 28. července 2018 v 8:59 | Reagovat

Hustý! Kéž by tak začaly dělat hlavy dalších států..

6 Alue Alue | 28. července 2018 v 9:02 | Reagovat

[2]:  Tos četl v těch knihách... žejo. Které někdo napsal. hm. ;-)

7 aťa aťa | E-mail | 28. července 2018 v 9:28 | Reagovat

Ako dieťa ma starí rodičia posielali do Tramtárie. Pri prvom počutí o Tartárii ma napadlo,či ju moji predkovia, ústnym podaním nechtiac alebo zámerne -premenovali.

8 armag armag | 28. července 2018 v 9:32 | Reagovat

Já rád čtu knihy z historie od osob, které žily v dané době.
Takže jsem čatl například knihy Arabů z doby někdy kolem 8. století.
Znali Thule, znali Tatary a dokonce věděli, že na severu žijou vysocí běloši.
Ale o Tartárii ani slovo.

U nás je hodně známá kniha od Marca Pola  Milion. Kde popisoval vše co zažil při pobytu u dvora čínského císaře. Oni taky znali Tatary, znali i Rusy, ale zmínku o Tartárii tam nenajdeš...

Možná kdysi v minulosti nějaká Tartárie skutečně byla, ale od nějaké obrovské katastrofy zanikla. Každopádně v posledních 1000 letech nenajdeš žádnou zmínku o tom, že žijí Tartaři. Ale najdeš popisy země Tatarů a to nebyli běloši.

9 Alue Alue | 28. července 2018 v 10:10 | Reagovat

[8]:  Víš armagu, já jsem ohledně historie ten největší skeptik ze všech skeptiků. Všechno co se kde dozvím nebo dočtu považuji pouze za příběh. To co je oficiálně, tomu nevěřím vůbec a to co je podpulťák, to považuji za možnost. Která může být, pokud ji psal někdo, kdo neměl žádný užitek z případné manipulace. Čili pokud je kniha historická a je v knihkupectvích, beru ji primárně za fikci.

10 zero zero | E-mail | 28. července 2018 v 10:22 | Reagovat

[7]: Řekl bych že výrazy Tatry, Tramtárie, Tataři, tartas, možná i bulharský tarator vznikly přesmyčkami a komolením názvu Tartárie. Přesmyčky jsou v hovorové řeči běžné, můj soused říká lžičce žlička.

11 armag armag | 28. července 2018 v 10:26 | Reagovat

[9]:Chápu tě, proto čtu to, co napsala konkrétní osoba, která v dané zemi žila.
Marco Polo byla skutečná osoba a skutečně se dostal na císařský dvůr v Číně a popsal, co tam viděl.
To není jako báchorky, které se učíš v dějepisu.
Cestopis a deník je něco jiného než dějepis jako předmět vyučovaný ve škole...

Jak říkám, možná kdysi dávno nějaká Tartárie byla, ale minimálně posledních 1000 let už neexistuje.

Ale za to Tatary ti popisují osoby žijící v dané době běžně, ale ti nebyli běloši.

12 zero zero | E-mail | 28. července 2018 v 10:31 | Reagovat

[8]: O přesmyčkách  komolení píšu o kousek výš. Slovo Tatar a Tartar se moc neliší. Každý to slyší a vyslovuje jinak. Britannica je anglická a písmeno R si tam mohl pisatel dát svévolně. Např.anglický výraz water nikdo nevyslovuje se znělým "R", zní to spíš jako "voD","vóda" nebo "vóca". Takže je těžké určit které slovo vzniklo z kterého.

13 osmiors osmiors | 28. července 2018 v 10:38 | Reagovat

Ano je tomu skutečně tak,slované opravdu v 6.stol. našeho letopočtu neslezli ze stromu a nevylezli z bažin,ale měli prosperující kulturu či spíše civilizaci.Do příchodu křesťanství měli staří slované svoji vlastní víru,nikoli náboženství tzv.Starověrci.Jednalo se o védickou civilizaci dodnes jsou jeji stopy patrné v Indii a celkově v Azii,kam kdysi doputovali Slovano-Árijci (to proto patří indický jazyk do indoevropské rodiny).Taktéž azbuka nebyla výmyslem těch dvou pologramotných mnichů ze soluně,ale vysoce rozvinutou formou tzv. Staroslovianské Bukvice,která nesloužila pouze pro fonetický přepis,ale měla i svůj hloubkový význam.Proto pokřesťanštění neprobíhalo nijak zvlášť mírumilovnou formou,ale byl to skutečný masakr a genocida jenom kyjevská Rus přišla v 9.st. o 12mil. obyvatel.Naštěstí se silám temna nikdy nepodařilo bratry Rusy dostat definitivně na kolena i díky ruské armádě jedním z pilířů ruské státnosti,kde vždy převládalo silně patrioticky orientované křídlo Starověrců.A že pokůsů zničit Rusko a sním i ostatní slovany vidíme dnes i denně a to jak v minulosti,tak v přítomnosti.Toliko ve zkratce k tomuto zvlášť ožehavému a důležitému tématu.

14 armag armag | 28. července 2018 v 11:17 | Reagovat

[12]: Ano také si myslím, že slovo Tatar mohlo vzniknout ze slova Tartar.

Ale jde o to, že nikdy nikdo nepopisoval Tatara jako bělocha...

15 Dexter Dexter | 28. července 2018 v 11:42 | Reagovat

Joo, tuhle serii jsem jednim dechem precetl uz na myslenkyocemkoli. Jako vystudovanej archeolog muzu rict asi tolik: historie je psana vitezi. Psana historie jako takova je takva hezka pohadka, ktera se pouziva k oblbovani lidi. Kdyz to vezmu ciste historicky, tak historie ruskyho statu zacina nekdy v desatym stoleti po kristu. Pred tim tam nebylo nic, lvi, divosi. Coz je nesmysl. Pouze to tam nebylo prozkoumano. Navic, jak je psano v clancich, ruskou historii sepisovali nemci. Takze je celkem jasny, ze to sepsali podle svyho. Proto to vypada, jak to vypada. Ale skoro bych rekl, ze jde o nejaky konflikt mezi slovany a germany/anglosasy, ktery trva uz hodne dlouho a i dneska pokracuje - vemte si, jaka spina se dneska hazi na rusko, ackoli to nedela v podstate nic spatnyho.

16 Dexter Dexter | 28. července 2018 v 11:47 | Reagovat

ad Marco Polo: no, on totiz nejspis nebyl v Cine, ale prave v Tartarii. V cine o nem nejsou zadny zaznamy. Coz je dost zvlastni, vzhledem k tomu, ze cinani zaznamenali kazdej prd. Ale ze tam nejakej bilej cizinec fungoval jako spravce mesta, to nikde neni k nalezeni. Protoze on v cine zrejme nebyl. Nezapominejme totiz na fakt, ze M.P. nepsal svoje pameti - zapisoval je totiz spoluvezen, se kterym byl zavreny v benatskem vezeni. Takze on mohl a pravdepodobne prepsal tartarii na cinu, protoze o tartarii v zivote neslysel.

17 jirik jirik | 28. července 2018 v 11:49 | Reagovat

Destičky z Tartarie jsou tři tabulky popsané piktogramy, které byly v roce 1961 nalezeny v rumunské vesnici Tărtăria. Jejich stáří zkoumala řada vědců z celého světa a radiouhlíkovou metodou datování se zjistilo, že vznikly přinejmenším před 6 500 lety. To ovšem ve vědecké komunitě dodnes vyvolává značné kontroverze. Znamenalo by to totiž, že ve Velké dunajské kotlině se psalo o tisíce let dříve než ve starověké Mezopotámii či Egyptě.
http://extrastory.cz/kontroverzni-desticky-z-tartarie-je-na-nich-nejstarsi-pismo-sveta.html

18 aťa aťa | E-mail | 28. července 2018 v 12:03 | Reagovat

https://www.tartaria.sk/ponimanie/udalosti/56-veka-tartaria, ku koncu je zmienka  aj o M.Polo-vi a zobrazovanie "mongolov a tatarov v stredoveku"

19 Michal Michal | 28. července 2018 v 12:30 | Reagovat

S tím Marcem Polem to taky nemuselo být až tak jednoznačné, jak se traduje:
https://myslenkyocemkoli.blogspot.com/2016/01/kudy-to-chodil-marco-polo-1.html

20 ela ela | 28. července 2018 v 12:52 | Reagovat

A ja si zase myslim,ze ty indicke vedy tam prinesli staroslovane.Uz to slovo Veda=Veda s hackem nad e,je slovanske slovo pro vedeni.

21 Andi Andi | 28. července 2018 v 12:53 | Reagovat

Hned mě napadlo Tartaros.
Znáte ten mytologický příběh z Řecka? Tartaros splodil s matkou země Gaiou syna Týfóna, který měl porazit Olympany, ale byl poražen a svržen do TArtaru, tedy hluboké jámy vytvořené svým otcem, kde pobývají i další stvůry .... :-D

22 Alue Alue | 28. července 2018 v 13:07 | Reagovat

[17]:  :D prostě mazec.

23 zero zero | E-mail | 28. července 2018 v 13:15 | Reagovat

[14]: Tatar mohl být popsán jako běloch, jde o to jestli se záznam dochoval a nebyl nahrazen jiným. Např. legenda o vpádu Tatarů na Moravu byla zaznamenána až o několik set let později:

Podle pověsti, která však byla poprvé zapsána až v roce 1665 v díle jezuity Bohuslava Balbína Diva Montis Sancti, se zde ve 13. století (1241) ukrývali lidé při velkém nájezdu Tatarů.https://cs.wikipedia.org/wiki/Host%C3%BDn#Host%C3%BDnsk%C3%A1_legenda_a_poutn%C3%AD_m%C3%ADsto

Jen připomenu že všechny církve jsou nástrojem Globálního pradiktoru a tento jezuitský pisálek psal pravděpodobně na objednávku. GP řeší většinou úkol tak, aby spolu s ním vyřešil ještě jeden, nebo i více. Jezuita tímto posílil moc církve která koná zázraky, vytvořil poutní místo a školící středisko na které věřící přinášejí peníze a dary. A  také upozornil na nebezpečí z východu. Toto muselo být vtloukáno věřícím do hlav především.

O tom že si jezuita příběh vymyslel píše wikipedie toto:

Archeologické nálezy však neposkytují sebemenší doklad podobné události. Tato pověst vznikla patrně pod vlivem nového tureckého ohrožení Evropy, i když mnozí badatelé nevylučují ani antický původ zázračného motivu (zázračná záchrana na kopci obklíčené legie Marka Aurelia, kterou popisují římští historikové Cassius Dio a Pavel Orosius).

24 zero zero | E-mail | 28. července 2018 v 13:19 | Reagovat

[21]: Ano, na Tartaros jsem zapoměl. A kdo ví zda je náhoda, že Rusko má základnu v syrském městě Tartus.

25 armag armag | 28. července 2018 v 13:26 | Reagovat

[16]: Ty umíš čínsky, že víš, že o něm nikde nejsou záznamy? Doporučuji ti, přečíst si to. Jsou tam i mapy a popisy.
Je to hodně zajímavá kniha.
Každopádně existuje spousta jiných knih od různých cestovatelů po Asii a nikdy tam nikdo nic nepsal o Tartarii, ale o Tatarech, a ty nikdo nepopisoval jako bělochy....

26 zero zero | 28. července 2018 v 13:32 | Reagovat

[14]: Ještě se vrátím k odvozenému slovu z Tartárie "tartas", tedy hluk. Tento výraz v některých oblastech zlidověl a je vyslovován v různých variantách, "tarvas a "varvas" a proto kupříkladu pes "varvasí". Je to výraz podobně cizokrajný jak Tatry.

27 zero zero | 28. července 2018 v 13:35 | Reagovat

[21]: Původně prý bylo Řecko slovanské. Např.disk z Faistu https://cs.wikipedia.org/wiki/Disk_z_Faistu přeložil Čech. Byl prý napsán ve staroslověnštině a napsala ho nějaká dívka která byla držena v zajetí.

28 jirik jirik | 28. července 2018 v 14:05 | Reagovat

The Farther Adventures of Robinson Crusoe
https://en.wikipedia.org/wiki/The_Farther_Adventures_of_Robinson_Crusoe
Crusoe visited Great Tartary, country which was erased (guess by whom) from history and public knowledge at the end of 18th century. Truth is that this great empire truly existed. For centuries it was secret.

Argun was the first town on the Russian border; then they went through Nertzinskoi (Nerchinsk), Plotbus, touched a lake called Schaks Ozer, Jerawena, the river Udda, Yeniseysk, and Tobolsk (from September 1703 to beginning of June 1704). They arrived in Europe around the source of the river Wirtska, south of the river Petrou, in a village called Kermazinskoy near Soloy Kamskoy (Solikamsk). They passed a little river called Kirtza, near Ozomoys (or Gzomoys), came to Veuslima (?) on the river Witzogda (Vychegda), running into the Dwina, then they stayed in Lawrenskoy (3–7 July 1704; possibly Yarensk, known as Yerenskoy Gorodok at that time). Finally Crusoe arrived at the White Sea port town Arch-Angel (Archangelsk) on 18 August, sailed into Hamburg (18 September), and Hague. He arrived at London on 10 January 1705, having been gone from England ten years and nine months.
bližší informace lze najít
https://myslenkyocemkoli.blogspot.com
bohužel tam chybí vyhledávání, ale byl to velmi kvalitní rozbor knih o Robinsonu Crusoemu

30 armag armag | 28. července 2018 v 14:14 | Reagovat

[23]: Já si myslím, že si to Polo nevymyslel, protože v té jeho knize jsou údaje, které odpovídají skutečnosti.

Dokonce ještě nyní existuje v Rusku autonomní republika Tatarstán, myslím, že hlavní město se jmenuje Kazaň.
A Tataři fakt nejsou klasičtí běloši...

Ono je třeba se zamyslet nad tím, proč třeba české dějiny začínají až někde v 8. století.

Já si myslím, že se tehdy musely odehrát obrovské přírodní katastrofy, které zničily říše, které byly tehdy.
Možná to zničilo i tu Tartárii.
To, jak někdo píše o tom, že v 17. století existovala nějaká Tartárie přes půl světa jsou nesmysly.

Ale to neznamená, že nemohla existovat třeba před 2000 lety, ale na tom nesejde. I římská říše zanikla. Dnešní Řecko už také nemá nic společného s tím Řeckem, o kterém se učíme v dějepise.

Prostě říše zanikají a vznikají jiné...

31 Andi Andi | 28. července 2018 v 14:44 | Reagovat

[27]: to by dávalo smysl, protože historie Řecka až tak od "Homéra" lidi zajímá, a co bylo předtím se jakžtakž dá zjistit pod názvem "Egejská kultura a Kréta". Pff, asi max. 2tis. Před kr.
No, ale o Egyptě víme, že MEni sjednotil egyptské kmeny už v 5tis. Před.n.l.
Takže co všechny ty další tisíce let v Řecku předtím? 8-O  :-D

32 Ježovka Ježovka | 28. července 2018 v 14:49 | Reagovat

[2]: Já bych to, co nás učili jako prcky v těch barácích, kde se děcka domestikují ve správné ovečky, tak moc vážně nebrala.

33 zero zero | 28. července 2018 v 15:25 | Reagovat

[30]: Velká Tartárie údajně vznikla před 7000 lety. Počkejme si a časem se určitě najdou nějaké důkazy zda tomu opravdu tak bylo.

34 Andi Andi | 28. července 2018 v 15:34 | Reagovat

[27]: http://www.antickysvet.cz/25755n-prichod-reku

Tak tady by něco bylo ... Jasní Slované

35 zero zero | 28. července 2018 v 15:45 | Reagovat

[30]: K těmto vašim větám: To, jak někdo píše o tom, že v 17. století existovala nějaká Tartárie přes půl světa jsou nesmysly.

Ale to neznamená, že nemohla existovat třeba před 2000 lety, ale na tom nesejde.

mám jen to, že na jedné mapě z roku kolem 1750 jsou na Sahaře zakresleny dvě řeky a dvě obrovská jezera. Ve škole jsme se učili, že Sahara je neobyvatelná asi 10000 let. Těchto znalostí využil Kaddáfí a poslal geology na jih Libye kde tyto jezery jsou. Jsou tam dodnes, přikryta pouštním pískem. Využil je jako studny. Myslím že se ještě dozvíme velice zajímavé věci.

36 armag armag | 28. července 2018 v 16:23 | Reagovat

[30]: Ta mapa nebyla z roku 1750, jen byla v roce 1750 použitá.

Je to stejné jako Kolumbus měl mapu, když objevoval Ameriku. On věděl naprosto přesně, že tam je země, protože se mu podařilo získat starou mapu, kde byla Amerika zakreslena.

Mapa Piriho Reise také zobrazovala Antarktidu v době, kdy ji nikdo neznal.

Kdysi totiž existovaly říše, které dnes již neznáme. Tyto říše byly zničeny obrovskými katastrofami, kdy např. na Sibiři našli mamuty s trávou v žaludku, takže to musely být extrémně náhlé událostí.

Kdysi byly obydleny jak Sahara, tak Gobi. Dokonce i Antarktida. Dnes to jsou pouště a ledovce.

Za pár let zase budou jiné katastrofy, kdy bude zničená třeba Evropa a život se vyvine na místech, která dnes jsou třeba pouští nebo pralesem.

Stačí necelých 1000 let a vše zanikne. Nikdo níc nenajde, pokud enbude kopat hodně hluboko.

V arabských knihách píšou autoři o městech, která ještě lze nalézt, ale už jsou vidět jen malé části, protože zbytek se prostě propadl do písku...

A něco podobného byla i ta Tartárie, nějaká velká říše, která zanikla. Možná společně právě s těmi mamuty... Kdo ví, jak to kdysi bylo.

37 armag armag | 28. července 2018 v 17:28 | Reagovat

Schválně jsem si přečetl úryvek článku, který je zde zveřejnšn.

"Tartárie - ohromná země v severní části Asie ohraničená Sibiří na severu a západě se nazývá Velká Tartárie. Tartaři žijící jižně od Moskovie a Sibiře se nazývají Astracháni, Čerkezové; Dagestánci žijí na severozápad od Kaspického moře; Kalmyckými Tartary jmenují ty, co obývají území mezi Sibiří a Kaspickým mořem; Uzbečtí Tartaři a Mogulové obývají zemi severně od Persie a Indie; a nakonec Tibetští Tartaři žijí na severozápad od Číny." (Encyklopedie Britannica, první vydání, díl 3. Edinburgh, 1771, s. 887)

Takže z toho vyplývá skutečně, že Tartar = Tatar.

Kalmykové, Uzbeci dokonce ani Tibeťané nejsou běloši. Řekněme, že je to něco jako Mongolové nebo Číňani.

V tom případě to tak může být, protože Mongolsko v určité době bylo skutečně největší pozemskou říší na Zemi.

38 Tom Tom | 28. července 2018 v 17:30 | Reagovat

TATRA => TARTA :-D

39 Alue Alue | 28. července 2018 v 22:19 | Reagovat

[37]:  To je docela blbý, komentovat článek, který jsem nečetl, nebo jeden úryvek  na začátku... přitom to bude tak krásná série.

40 kalia kalia | Web | 28. července 2018 v 23:05 | Reagovat

Když víte, že se počasí tvoří podle lidí, kteří v dané oblasti žijí, tak je nelogické, že Rusové mají větší zimu a horší klima. Právě nedávno mi toto připadalo divné, protože jsem vycítila, že v Rusku by mělo být mnohem mírnější klima, u nás trochu teplejší než máme atd. Nedávalo mi smysl, proč to tak není. A toto (četla jsem i další díly seriálu) by sedělo (klima po násilné katastrofě je jiné, než by mělo být, ale to se srovná).

41 armag armag | 29. července 2018 v 6:02 | Reagovat

[39]: Série to může být pěkná proč ne. Ale má to jeden velký háček prostě v Anglii přidali do slova Tatarie R, a nyní z toho máte pohádku o velké říši bělochů.

Tartarie nebyla říše bělochů, ale Tatarů, takže to bylo velké Mongolsko pravděpodobně někdy z dob Čingizchána  nebo nějakého jeho nástupce, dříve než se začali rozpadat...

Takovým nepravdivým článkem si hodně škodíte...

42 Paskalina Paskalina | E-mail | 29. července 2018 v 6:20 | Reagovat

Výborně, jen tak dál….toto mě zajímá už nějakou dobu, ale informace průběžně čerpám zejména z ruských serverů, jsem staršího věku.
Na českých serverech je dobrá a přínosná zejména diskuze u článků.
https://myslenkyocemkoli.blogspot.com/2017/12/tak-jak-je-to-s-temi-posuny-polu.html
http://leva-net.webnode.cz/products/po-potopni-cteni/
http://www.ovkscmfm.estranky.cz/clanky/postrehy-k-duvodum-viry/ - tímto webem se čas od času prokousávám do jeho minulosti- občas je tam hodně zajímavého, pro odvážné, m.j.o Tartárii mnoho odkazů
29. 3. 2018
Velká Tartárie - (lat. Magna Tartaria, fr. Grande Tartarie, angl. Great Tartary, něm. Große Tartarei, hebr. ‏כְּנַעַן‏‎ , arab. کنعان‎). Svědectví o oficiálním názvu se nedochovala. Transkontinentální protostát, který ze západu k východu zahrnoval celou Asii od řeky Don po Beringův průliv a od Severního ledového oceánu až po Indický oceán ze severu na jih a mající protektoráty mezi řekami Rýn a Oka, v Malé Asii, Persii a Babylonu a také v Africe a Severní Americe.
Prvním hlavním městem byl Tartar na řece Tartar (nyní území Jakutska v dolní části řeky Kolyma). Později v různých dobách bylo hlavním městem Velké Tartárie Kambalu (Chanbalyk) stojící v místě dnešní obce Arka v Chabarovském kraji. Později Kara-Kurum, kde se dnes nachází lokalita v oblasti Krasnojarského kraje známá jako Černé kameny. Poté byly hlavním městem Grustina (Tomsk), Tobolsk, Astrachaň, Moskva a Samarkand.
Název země pochází z etnonyma jednoho z v minulosti nejpočetnějších tartarských kmenů, který považoval za svého zakladatele chána jménem Tartar, jenž byl bratrem chána Mogulla a blízkým příbuzným knížat Rusa, Slovena, Čecha a Lecha  . . . . . . . . . .
http://www.ovkscmfm.estranky.cz/clanky/postrehy-k-duvodum-viry/rikaji-nam-dejiny-pravdu---zajimave-je-to-od-21-minuty.html
http://www.ovkscmfm.estranky.cz/clanky/postrehy-k-duvodum-viry/---------------------------------------------------------.--------------------------------..html
https://www.youtube.com/watch?v=XTfQnF7ra0M
https://www.youtube.com/watch?v=RedeSo0vvao
https://www.youtube.com/watch?v=TCwpv6V3TdY
https://www.youtube.com/watch?v=xDQ-NBwOCIs
https://www.youtube.com/watch?v=Fnh2LH9WfQ0
http://www.ovkscmfm.estranky.cz/clanky/postrehy-k-duvodum-viry/druha-biblicka-potopa-18.-stoleti.html
http://www.ovkscmfm.estranky.cz/clanky/postrehy-k-duvodum-viry/priznaky-potopy-18.-stoleti.-zasypany-kreml---------------------------------18--------------.html
http://www.ovkscmfm.estranky.cz/clanky/postrehy-k-duvodum-viry/bombardovali-nas-v-xix-stoleti--.html
http://www.ovkscmfm.estranky.cz/clanky/postrehy-k-duvodum-viry/kdyz-se-rozsirovala-zeme-1.html
http://www.ovkscmfm.estranky.cz/clanky/postrehy-k-duvodum-viry/v-1.-polovine-19.-stoleti-tramvaje-bez-pantografu-a-dratu-i-cela-mesta-jela-na-atmosferickou-elektrinu.html
http://www.ovkscmfm.estranky.cz/clanky/postrehy-k-duvodum-viry/kolobezka-na-elektromotor-v-roce-1916.html
http://www.ovkscmfm.estranky.cz/clanky/postrehy-k-duvodum-viry/------------------------------------------------------------------------------------------------.html
ww.ovkscmfm.estranky.cz/clanky/postrehy-k-duvodum-viry/jaderna-exploze-nad-mestem--kdo-muze-za-pozar-moskvy-roku-1812--zborene-kamenne-palace.html
  Tajemství minulosti. Senzační objev. Před 200 lety se stala Apokalypsa na Zemi. Celá města a milióny lidí zemřely. Tajga, Sibiř, Bělorusko a kus Evropy byly vymazány z mapy. Co bylo důvodem katastrofy a proč ji úřady skrývají do dnešních dní ? A my jsme to ještě včera nevěděli !
http://www.ovkscmfm.estranky.cz/clanky/postrehy-k-duvodum-viry/------------------------------------------------.----------------------------.html
http://www.ovkscmfm.estranky.cz/clanky/postrehy-k-duvodum-viry/abul-ghazi-bajadur-chan-o-posunu-polu.html
https://myslenkyocemkoli.blogspot.com/2017/09/general-ivasov-o-falzifikaci-dejin.html#more
https://myslenkyocemkoli.blogspot.com/2016/05/mezikontinentalni-podzemni-tunely-1.html#more
https://myslenkyocemkoli.blogspot.com/2017/12/ruiny-antickeho-krymu-v-litografiich.html#more
https://myslenkyocemkoli.blogspot.com/2017/09/poprava-carske-rodiny-se-nekonala.html#more
http://www.ovkscmfm.estranky.cz/clanky/postrehy-k-duvodum-viry/raketa-nedokazala-proniknout-pres-kupoli-ploche-zeme-a-odletela-po-tangencialni-trajektorii.html
https://www.youtube.com/watch?v=btsdWX4O9I0
https://www.youtube.com/watch?v=qekqFrsBudU
http://www.ovkscmfm.estranky.cz/clanky/postrehy-k-duvodum-viry/lidstvo-bez-pameti--zapomenuta-potopa-sveta-pred-250-lety.html

43 zero zero | 29. července 2018 v 8:31 | Reagovat
44 zreo zreo | 29. července 2018 v 14:57 | Reagovat

[39]: Jak malé děcko:
"Já to jíst nebudu!"
"Aspoň to ochutnej."
"Nebudu to ochutnávat, mi to nechutná!"

45 hanka hanka | 29. července 2018 v 16:58 | Reagovat

Velký dík za tento článek! Neměla jsem ještě čas ho přečíst, ale toto téma mě hrozně zajímá a na sérii se moc těším. Jeden dobrý web co se taky čas od času věnuje tematice Slovanů je biosferaklub.info. Je tam taky článek o vlasech https://www.biosferaklub.info/tajomstva-zapletanych-vlasov/

anebo tento se mi moc líbí: https://www.biosferaklub.info/tajomstvo-bieleho-spodneho-pradla/

46 sasanka sasanka | 29. července 2018 v 19:25 | Reagovat

Po pravdě mi spousta věcí v dějepisu připadala na hlavu. Nedávalo mi smysl, proč se je učíme a do teď se divím, jak je možné, že jsem z něho vždy měla jedničku. V tomhle roce jsem četla sérii deseti knih o Anastázii od Vladimíra Megreho a můžu říct, že  s jeho myšlenkami souzním. Moc se mi líbí vyprávění o žrecích a vysvětlení přenosu obrazů na společnost, kterých využívá i současná politika. Vytahuje na světlo důležitá fakta, jako je vliv výchovy u dětí, soudržnost rodiny, rodové statky a jejich přínos pro celé generace. Můžu říct, že jsem tomuto způsobu myšlení dost propadla. Díky myšlení Anastázie začíná život dostávat nový rozměr a tím i smysl. V jejích knihách se hlavně čtenář dozvídá pravdu o překroucených dějinách a záměrech, těch co to způsobili. A mimo jiné potvrzuje známou pravdu, že nic není nového, krom toho, co už bylo zapomenuto. Jediné co mě nejvíc na Anastázii mrzí, že už se mi nedostala do ruky dřív. Vždyť byla vydána už v roce 1995, když bych ji byla bývala četla už tenkrát, můj život mohl být podstatně radostnější, krásnější a smysluplnější. Ale ještě nic není ztraceno, s pozitivními změnami se dá začít v každém věku! :-)
Jinak když se zde budeme dozvídat více o slovanech a jejich historii, tak to jedině uvítám. :-)

47 Alue Alue | 30. července 2018 v 8:56 | Reagovat

Chci vám moc poděkovat za plodnou přínosnou diskuzi a spoustu super zajímých odkazů, které mile ráda zhltám :)

48 armag armag | 30. července 2018 v 9:05 | Reagovat

/ryvek jednoho z komentářů

Název země pochází z etnonyma jednoho z v minulosti nejpočetnějších tartarských kmenů, který považoval za svého zakladatele chána jménem Tartar, jenž byl bratrem chána Mogulla a blízkým příbuzným knížat Rusa, Slovena, Čecha a Lecha  . . . . . . . . . .

To si fakt děláte z lidí prdel. Chán Mogul a chán Tartar. Mongolové a Tataři to jsou fakt naši bratři, jen čím to, že nevypadají stejně jako my.

Ale aspoň jsem se po ránu zasmál...

49 jirik jirik | 30. července 2018 v 10:20 | Reagovat

[40]:Taky jsem přečetl už další díly tohoto seriálu....a v tzv. globální oteplování a chemtrails může jít i o to, aby se zas na Sibiři nepěstovali ananasy,.... kdo ví až sibiř bude zas ve stavu před katastrofou bude objeveno.......

50 petr petr | 30. července 2018 v 13:41 | Reagovat

Také děkuji za tohle téma zde a těším se na celý seriál :-) Asi před rokem jsem objevil knihy Nikolaje a Světlany Levašových a doporučuji je přečíst těm, kteří se chtějí dozvědět víc. Po pravdě jsem je začal číst, až když jsem zjistil, že ta vynesená data je stála život. České nebo slovenské elektronické verze jsou k dohledání a ke stažení. O Velké Tartárii a minulosti této oblasti konkrétně v knize Rusko v křivých zrcadlech.  Jsou tam např. analýzy a citace ze Slovansko-árijských véd, které samy o sobě jsou Zdrojem zajímavých dat. Zde je uvedeno, že Tartárie nemá nic společného s Tatary, ale že název Tartárie vznikl z toho, když místní obyvatelé říkali cizincům, že jsou děti Tarcha a Tary - svých slovanských předků a bohů. Také doporučuji www.tartaria.sk

51 Verča Verča | 30. července 2018 v 14:31 | Reagovat

[50]: jej:-) od pana Levašova mám několik knih - ale některé pasáže s matematickými vzorci jsou pro mě španělská vesnice.
Rozhodně v těch knihách - i o historii Ruska je mnoho na zamyšlení, ačkoliv nemusíte věřit - některé knihy jsou velmi atraktivní i pro milovníky sci fi literatury

52 armag armag | 30. července 2018 v 16:09 | Reagovat

[50]: NEní nad ruské vlastence. Zvláštní, že všichni z Ruska utíkají. Levašov z Ruska utekl do USA.

Ale jeho životopisná kniha je celkem zajímavá, dá se z ní něco dozvědět.

53 Andi Andi | 31. července 2018 v 21:59 | Reagovat

[45]: to je moc hezký článek, ten ve slovenštině o vlasech.
Hned mě napadl Mrazík, ta pohádka.
Když přišel ženich do světnice, nastěnku zošklivili a upatlali. Ona měla ten krásný dlouhý tmavý cop, zato marfuši musela máma dlouhý cop přidělat.
A šátky na hlavách ještě semtam na nějaké babičce vidíme. :)

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama