V e-shopu Alue.cz jsou nové křišťály z Madagaskaru. - Aktuální výběr ZDE
Sledujte Zápisníček, kde vycházejí aktuální zprávičky. Nejnovější příspěvek: 16.12.

Umělec v Peru vztyčil sochu reptiliánského boha ve ,,Městě přátelství"

7. prosince 2018 v 0:54 | Alue K. Loskotová |  Symbolika
Město Chiclayo ležící v Peru, známé také jako "město přátelství", má opravdu divný památník věnovaný starému reptiliánskému bohu Morropovi.

Tato vysoká socha stojí ve čtvrtém největším městě Peru. Umělecké dílo odkazuje na boha Morropa a bylo postaveno s přihlédnutím ke starodávným popisům plazích bohů.

Před asi 2.000 lety obýval oblast severního Peru národ obyvatelstva Moche. Byla to civilizace s bohatou kulturou a mytologií, která je pro nás stále záhadná. Příkladem je socha plazího boha Morropa, zvaného též ,,Iguana Man" - Leguání muž.
Mochané považovali Leguáního muže za silnou postavu, která byla rozhodující pro jejich sestup do podsvětí. Působil jako prostředník mezi světem živých a mrtvých. Morrop byl zároveň obávaný i uctívaný.

Vezmeme-li v úvahu to, co víme o reptiliánech, není vám divné, že se lidé národa Moche rozhodli spojit jej s podzemním královstvím mrtvých? Bylo toto spojení provedeno náhodou, nebo je to ukazatel skutečné povahy Morropa?


Jižní Amerika je plná legend a zobrazování kontroverzních postav, které by přesně pasovaly do moderních teorií o cizincích, hybridech a jejich kontaktem s lidmi na Zemi. Od Viracochy až po Quetzalcoatl, kde figuruje také okřídlený had, se zdá, že tento kontinent zaznamenal mnoho mimozemských kontaktů. A to se dodnes odráží v místním postoji vůči mimozemšťanům a UFO.

Jak by se mnozí čtenáři shodli, Jižní Amerika je otevřená a velmi vnímavá vůči tématu cizích návštěvníků. Je to přímý výsledek jejich otevřeného způsobu života, nebo je to tím, že jejich předkové byli skutečně v kontaktu s E.T.?

Jak se ukázalo, socha Leguáního Muže je součástí většího souboru, který slouží jako pocta bohatému božstvu Mochanů. Město Chiclayo je také domovem sousoší Lang Ñam, anthropomorfního kraba. Ten střeží vstup do moře a k jeho stvořením.


Vedle něj je model monstrózního Strombusu. Toto stvoření má představovat mocné síly přírody, s nimiž se lidé národa Mocha museli vypořádat.


Je tato sbírka podivných soch prostě uměleckým počinem, založeným na bohaté kultuře a historii dané oblasti, nebo se jejich tvůrce snažil předat hlubší poselství?

překlad Alue, www.aluška.org 2018
 


Komentáře

1 mariankosnac mariankosnac | 7. prosince 2018 v 1:18 | Reagovat

No, stále lepšie ako socha Špinarové v Ostravě.

2 mg mg | 7. prosince 2018 v 9:27 | Reagovat

..... smutné .....

3 Sisi Sisi | 7. prosince 2018 v 10:16 | Reagovat

umění slouží systému stejně jako věda....tohle není poselství, ale snaha ukrást energii, spousta lidí se na to dívá a tím tomu předává energii a posiluje to...moderní umění už není tím, co by mělo být, nezobrazuje krásu a nepozvedá ducha, ale zobrazuje zdrůdy, úchylnosti, zmar, agresi a mužská přirození(např. superdílo v Brně)... proč asi... podporuje naše vládce a nerovnováhu...

4 Verča Verča | 7. prosince 2018 v 10:17 | Reagovat

wow!

5 kalia kalia | 7. prosince 2018 v 12:04 | Reagovat

To je reálná socha, hodně se to podobá tomu, když jsem viděla bývalého jako reptiliána ve vizi  (když jsem ještě nevěděla, že existují). Ruce měl menší a ocas mohutnější (i když ocas na fotce není moc vidět, tak nevím), ale jinak je podoba přesná. (ještě nohy měl možná kratší a nebo tak pouze vypadaly, protože byly pokrčené - běžně je nenapínal)

6 HankaS HankaS | 7. prosince 2018 v 12:47 | Reagovat
7 Ivan Ivan | Web | 7. prosince 2018 v 13:09 | Reagovat

Tie obrázky sú tak odporné, že sa na ne ani nemôžem pozerať.

8 Nirvana (alias Ježovka) Nirvana (alias Ježovka) | 7. prosince 2018 v 15:18 | Reagovat

"Umělecké dílo odkazuje na boha Morropa a bylo postaveno s přihlédnutím ke starodávným popisům plazích bohů." Jo přesně. A mně bude někdo tvrdit, že jsem šílenej konspirační teoretik a je to blbina 🙄 Jen nic neví a nezajímají se, protože se nechtějí zajímat. Není to nic nového, jen to více vyplulo na povrch až v posledních letech. proč asi.

Podoba reptiliánů je mi jako vždy naprosto odporná - jsou to fakt nepovedený bytosti. Kdyby mi někdo něco takového postavil do města, odstěhuju se.

9 hanka hanka | 7. prosince 2018 v 20:21 | Reagovat

[1]: No lepší určitě ne, ale ta socha paní Špinarové je fakt ostuda. Dědicové byli hodně proti aby tam socha zůstala, nedivím se.

10 Nirvana (alias Ježovka) Nirvana (alias Ježovka) | 7. prosince 2018 v 20:32 | Reagovat

Jo a, mimochodem, další článek úzce spjatý s tématem je zde: https://www.ancient-code.com/7000-year-old-reptilian-statues-discovered-in-mesopotamia/

Jen teda v angličtině, no.

11 hanka hanka | 7. prosince 2018 v 21:14 | Reagovat

[3]: přesně, souhlasím se vším co píšeš a jsem ráda že nejsem jediná. "Umění" se hrozně zvrhlo, jeho účel má být povznášet a zdokonalovat lidského ducha a místo toho je to přehlídka zrůdností. Zvláště to moderní, hrozně se to zvrhlo, od 20. století možná i dřív a je to všude, v básnictví, literatuře, malířství, hudbě. Samozřejmě že jde najít hodnotné věci když člověk trochu hledá, ale většina toho slouží destrukci. Například kolik děl klasické literatury je depresivních, zabíjí se tam, je tam bezvýchodnost, absence morálky, v hudbě to samé, v malířství to samé, a tomu se říká "umění"- ale člověku to nic nedá, akorát ho sledování takových děl ubíjí. Pokud chcete tvořit konstruktivní díla kde zvrhlost není, řeknou o vás "znalci" že jste naivní.

Zajímavé je že nejkonstruktivnější a nejoriginálnější tvůrci hudby, fotografie, malby, nejsou studovaní v oboru, dělají to po svém. Vzdělávat se v uměleckých oborech může být trochu riskantní protože to člověka formuje do určitého způsobu vnímání krásy a on pak přichází o to co cítí přirozeně a konstruktivně. Potom bohužel i lidi co by měli svým talentem vytvářet krásu a konstruktivní energii, tak dělají opak ( a taky, odpusťte ale je to fakt - kolik umělců a muzikantů chlastá, kouří a ještě horší věci). Třeba krásný hlas, ale zpívá o tragédii až diváci brečí. Dřív jsem to vnímala tak že když si člověk prožije s příběhem nějakou špatnou emoci a vybrečí se tak je to očistné, ale dneska už o tom silně pochybuju, myslím že to divákům nic nepřináší, akorát posiluje trauma. Očistu může přinést konstruktivní dílo, člověk při něm taky může plakat, ale je to úlevné. Narozdíl od toho, kdo brečí u destrukce tak tam žádná úleva neproběhne, nemá jak, jenom se u toho aktivuje bolest a člověk odchází z koncertu zbitý a unavený.
Klidně budu naivní a čistá a tvořit věci které naplňují krásou, i když se mi "znalci" budou posmívat. Po setkání s konstruktivním dílem má být člověk inspirovaný, naladěný a nabitý energií, svěží. A umělec má být taky inspirativní osobnost, a ne troska.

Souhlasím s tím že když se člověk dívá na destruktivní dílo odevzdává tomu svoji energii..cítím to stejně.

12 Kaia Kaia | 7. prosince 2018 v 22:11 | Reagovat

[8]:smím se zeptat, proč jsi se přejmenovala? :))

13 Ježovka Ježovka | 8. prosince 2018 v 3:32 | Reagovat

[5]: no přesně. mně se zase zjevují ve snech(teda jako tfuj, naštěstí mě nikdy nevidí, já jsem neviditelná a sleduji je, posledně tam byl s nějakou skupinkou lidí jako doprovod), vždy mají na sobě zvláštní oblečení jako by s takovým límcem nahoru či jak to popsat, vždy je to takové "jak z jiné dimenze", ale zároveň očividně velmi luxusní, drahé a honosivé. Jako kdyby ukazovali, že jsou něco víc.

Nebo vzpomínám na sny, kdy jsem totálně někdo jiný a třeba tuhle jsem zachraňovala nějakého chlapečka(byli jsme v nějakých šílených vysokých halách napůl zatopených vodou, ve velkých klecích, všichni potrhané oblečení, bylo to odporný, ale já se hlavně snažila chránit jeho. Bylo to jak přežívání po/v apokalypse nebo co), v té dimenzi mého syna. Jako kdyby vás prostě přehodili z jednoho těla do druhého a ti lidé z jiných dimenzí mi pak chybí, třeba toho klučinu bych chtěla zase vidět :D

Před delší dobou jsem vůbec snů, které varovaly před apokalypsou/atomový hřib/měla víc. Vždy jsem společně s pár dalšími přežila a nebylo co jíst, protože všechno bylo radioaktivní(a ty sny byly velmi reálné, doteď skoro cítím ten strašný strach, když si na to vzpomenu). V jednom z těch snů jsem dokonce měla Alušku ještě s partou nějakých dalších lidí, dovedli mě k takové oranžové skále, ve které bylo jakoby okno/nebo spíš díra/ a v tom taková energetická clona, kterou Aluška rozhrnula a kývla, ať se podívám. "Takhle by to mohlo vypadat," řekla a já tam nahlédla, byli tam lidské duše/nebo možná spíš lidé bez duše, těžko říct/a svět zničený cizí rasou, která tam kralovala. Lidé codili dokola, svázaní řetězy. Vypadali jako vězni nebo spíš věznění roboti, jelikož neměli klasicky rozpíjející se namodrale průhlednou barvu jako duše mají, ale takovou ošklivě modrou, až neonovou, prostě vypadali víc jako elektroničtí humanoidi než lidské duše(a měli i něco jako obvody) - je možné, že to nebyly duše, ale těla bez duše, jak už jsem říkala. Pak jsem od toho okna jen s hrůzou odskočila... Zajímavé, že v podobném čase se i Alušce, pokud vím správně, zdál taky minimálně jeden apokalyptický sen. > Pak to naštěstí přestalo, alespoň u mě.

Dobře, toto opět není moc k tématu 😅 doufám jen, že toto sem nepíšu podruhé, ale ten sen byl prostě zajímavý 🤔

14 Alue Alue | 8. prosince 2018 v 9:45 | Reagovat

[1]:  No teď jsem to vygooglila a jsem v šoku. To jí nemohli udělat sochu hezkou, když byla mladá? Tohle je spíš parodie na Špinarovou. Tlusté něco s nateklým obličejem. O_O

15 mariankosnac mariankosnac | 8. prosince 2018 v 12:11 | Reagovat

[14]: To je tak, když ti dají 600.000 za sochu Věry Špinarové a ty už máš rozpracovanýho Šteindlera.... http://www.123.wz.cz/socha.jpg

Môj názor je že žiadnu sochu robiť nemali, ako povedala Heidi Janků raději měli zasadit strom s jejím jménem nebo udělat jen pamětní desku.

16 Nirvana (alias Ježovka) Nirvana (alias Ježovka) | 10. prosince 2018 v 23:50 | Reagovat

[1]: O_O jsem vůbec nevěděla, že existuje. Proboha. Ten strom by byl fakt mnohem lepší.

17 Andy Andy | Středa v 21:29 | Reagovat

[6]:  fuj ...

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama